Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (11)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Дутка В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 54
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Майстренко А. Л. 
Математичне моделювання теплового стану елементів технологічного вузла в процесі швидкісного електроспікання алмазовмісних композитних матеріалів / А. Л. Майстренко, В. А. Дутка, В. П. Переяслов, С. А. Іванов // Сверхтвердые материалы. - 1999. - № 4. - С. 26-35. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Запропоновано тривимірну математичну модель та числову методику визначення температурних полів в елементах технологічного вузла у процесі швидкісного електроспікання виробів із алмазовмісних композитних матеріалів. Тонкі нагрівальні елементи вузла (товщина яких на порядок менша за висоту заготовок, з котрими контактують ці елементи) моделюються у вигляді поверхонь, на яких діють поверхневі джерела тепла, а неідеальний тепловий контакт елементів вузла враховується шляхом використання граничних умов 4-го роду. Числову методику побудовано на основі методу скінченних елементів у поєднанні з методом Бубнова-Гальоркіна та використанні різницевої процедури за часом. Для реалізації граничних умов 4-го роду введено шар уявних скінченних елементів між поверхнями контакту. Наведено результати розрахунків температурного поля в технологічному вузлі для реальних параметрів режиму швидкісного електроспікання алмазних сегментів паралелепіпедної форми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л464

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дутка В. А. 
Про вибір параметрів конструктивних елементів технологічного вузла та режиму нагріву процесу швидкісного електроспікання алмазовмісних композитів / В. А. Дутка, В. П. Переяслов // Сверхтвердые материалы. - 2001. - № 1. - С. 10-22. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати числових досліджень впливу різних факторів на розподіл температури в заготовках з композитних алмазовмісних матеріалів (КАМ) в процесі їх швидкісного електроспікання під тиском. Встановлено, що, порівняно зі стадією нагріву, на стадії остигання під тиском (після закінчення нагріву) у разі досягнення оптимального для ущільнення КАМ рівня температури в заготовці максимальний перепад температури в ній зменшується недостатньо для забезпечення його допустимої величини, тому, ще на стадії нагріву, слід не перевищувати допустимий перепад температури в заготовках. Виконано ряд числових експериментів, за результатами аналізу яких запропоновано конкретні варіанти конструктивних елементів технологічного вузла та режимів нагріву процесу швидкісного електроспікання КАМ.


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Черніга Р. М. 
Дифузійна система Лотки - Вольтерра: симетрії Лі, точні та числові розв'язки / Р. М. Черніга, В. А. Дутка // Укр. мат. журн. - 2004. - 56, № 10. - С. 1395-1404. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Наведено вичерпний опис симетрій Лі нелінійної дифузійної системи Лотки - Вольтерра. Результати застосовано для побудови точних розв'язків системи Лотки - Вольтерра, які в свою чергу використано для розв'язання відповідних нелінійних крайових задач з нульовими умовами Ноймана. Аналітичні результати порівняно з числовими обчисленнями з використанням методу скінченних елементів, на підставі чого зроблено висновок про важливу роль знайдених точних розв'язків під час розв'язання крайових задач Ноймана для системи Лотки - Вольтерра.


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.712

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дутка В. А. 
Моделювання рівня температури в породоруйнівних елементах бурових коронок / В. А. Дутка, В. М. Колодніцький, С. Д. Заболотний, І. А. Свешніков, В. А. Лукаш // Сверхтвердые материалы. - 2004. - № 2. - С. 66-73. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проведено числове моделювання рівня температури в робочих елементах бурових коронок за різних умов охолодження зони буріння та для різних матеріалів. Досліджено вплив режимів роботи інструмента на розподіл температури та рівень теплового поля в зоні різання. Показано, що в робочих елементах з високотеплопровідних матеріалів за умов інтенсивних режимів буріння рівень температури не перевищує допустимий. Встановлено, що в разі циклічного режиму роботи інструмента можна істотно знизити рівень температури в його робочих елементах у порівнянні з рівнем, що досягається за умов неперервного режиму.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131-562

Шифр НБУВ: Ж14159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Дутка В. А. 
Математична модель теплофізичних процесів при взаємодії породоруйнівних елементів бурових коронок з масивом гірської породи / В. А. Дутка, В. М. Колодніцький, О. В. Мельничук, С. Д. Заболотний // Сверхтвердые материалы. - 2005. - № 1. - С. 67-77. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Запропоновано двовимірну числову модель температурного поля в системі масив породи - робочий елемент - корпус коронки. Наведена модель базується на використанні методу скінченних елементів і різницевої схеми за часом і включає три етапи. На першому етапі в межах вісесиметричної моделі визначено розсіяння тепла в корпусі коронки та масиві породи від дії теплових джерел у зоні контакту циліндричного робочого елемента з масивом породи. На другому етапі з використанням двовимірної моделі в декартових координатах на підставі одержаних на першому етапі результатів виконано коригування розрахункової величини потужності теплових джерел у зоні контакту. На третьому - в межах двовимірної моделі в декартових координатах, з використанням скоригованої величини потужності теплових джерел в зоні контакту, обчислюється тепловий стан системи масив породи - робочий елемент - корпус коронки з урахуванням руху робочого елемента бурової коронки відносно масиву породи. Врахування руху робочого елемента відносно масиву породи здійснено за допомогою безпосереднього моделювання цього руху. У даному разі на кожному кроці за часом проведено перерахунок температури в зоні контакту робочого елемента з масивом породи. Одержані результати числових розрахунків добре узгоджуються з результатами лабораторних вимірювань температури в робочому елементі бурової коронки.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131-562

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Дутка В. А. 
Моделювання процесу дифузії при інтенсивному електронапіканні під тиском порошкової суміші на металічну основу / В. А. Дутка, А. Л. Майстренко, С. А. Іванов, В. П. Переяслов // Сверхтвердые материалы. - 2007. - № 1. - С. 60-72. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Запропоновано комп'ютерну модель процесу дифузії, що протікає в зоні контакту порошкового композитного матеріалу з металічною основою в процесі інтенсивного електронапікання (ІЕН) його на основу під тиском. Модель складається з двох частин: моделі температурного поля в досліджуваних об'ємах порошкових заготовок і моделі процесу дифузії в зоні контакту частинок порошкових заготовок з металічною основою під час спікання. В другій частині моделі у ході розв'язання задачі дифузії використано одержану в першій частині інформацію про зміну в часі температури в зоні контакту. Адекватність моделі встановлено на підставі узгодження результатів обчислень із даними лабораторних досліджень процесу дифузії між титановою порошковою заготовкою та мідною пластинкою у разі спікання їх під тиском. Розроблену модель можна використовувати для дослідження структурних змін порошкових композицій в процесі ІЕМ їх під тиском на металічну основу та оптимізації режимів технологічного процесу спікання виробів із порошкових композицій.


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.45-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Дутка В. А. 
Чисельний аналіз впливу конструкції технологічного вузла та режиму нагрівання на температуру робочого шару при напіканні його на корпус бурової коронки / В. А. Дутка, В. П. Переяслов, С. А. Іванов, Л. М. Бологова // Сверхтвердые материалы. - 2006. - № 2. - С. 72-83. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено результати числового моделювання температурного поля в об'ємі робочого шару (РШ) бурової коронки в процесі його напікання на корпус коронки під тиском 100 - 200 МПа. Процес нагрівання здійснювали шляхом прямого пропускання електричного струму промислової частоти через корпус коронки, РШ та елементи технологічного вузла. Розглянуто режими нагрівання, за яких рівень температури спікання РШ коронки досягався протягом 10 - 20 хв з використанням однієї з чотирьох схем конфігурації нагрівника з графіту марок МГ-1 та СГ-Т. Показано, що при виборі матеріалу нагрівника з відповідним питомим електроопором, його конструкції та режиму нагрівання можна здійснити напікання РШ на корпус бурової коронки, запобігши при цьому деформуванню пуансонів технологічного вузла.


Індекс рубрикатора НБУВ: К721.11 + И131-562-082

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Дутка В. А. 
Комп'ютерне формування температурного поля твердосплавного різця для його індукційного паяння та загартування / В. А. Дутка // Сверхтвердые материалы. - 2008. - № 2. - С. 72-78. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено результати числових експериментів з формування температурного поля поверхні державки твердосплавного різця для його індукційного паяння та подальшого загартування. У цьому разі використано розроблену раніше комп'ютерну модель температурного поля твердосплавного різця в процесі його індукційного паяння. Показано, що за величиною швидкості нагрівання весь інтервал часу паяння можна розбити на дві стадії: перша - швидке нагрівання - триває від початку до моменту досягнення температури магнітних перетворень, а друга - повільне нагрівання - триває решту часу паяння. На першій стадії швидкість нагрівання поверхні державки різця є більшою в 5 - 6 разів, ніж на другій. За результатами обчислень побудовано в тривимірному просторі координат час - частота - струм в індукторі поверхню параметрів, яку можна використовувати для вибору режимів індукційного паяння.


Індекс рубрикатора НБУВ: К722.536.019.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Дутка В. А. 
Про визначення режимних параметрів електронапікання алмазовмісного шару на металічний корпус інструменту на основі оцінки дифузійних процесів / В. А. Дутка // Сверхтвердые материалы. - 2008. - № 1. - С. 67-76. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Запропоновано проводити визначення режимних параметрів (інтенсивності та тривалості нагрівання) в процесі електронапікання під тиском алмазовмісного шару на корпус на підставі оцінки товщини дифузійних шарів, що утворюються в процесі дифузії в зонах контакту з металічним корпусом інструменту частинок порошкових композицій. У цьому разі використано розроблену раніше числову модель електронагрівання технологічного вузла (макромодель) і модель процесу дифузії (мікромодель), в якій враховано температурну залежність коефіцієнта дифузії. Наведено приклад вибору оптимальних режимів нагрівання для процесу спікання під тиском. Одержані результати можна використовувати для оптимізації режимів технологічного процесу спікання виробів із порошкових композицій.


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.45 + К701.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Дутка В. Р. 
Особливості лінійного росту кастрованих і некастрованих бугайців при різних системах вирощування / В. Р. Дутка // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 1/2. - С. 228-231. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено дані про вплив строку кастрації та систем утримання на лінійний ріст бугайців і кастратів. Встановлено, що кастрати мали дещо нижчі показники висотних промірів, проте вони переважають бугайців за широтними промірами, які характеризують м'ясні якості тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-62 + П60-651

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Дутка В. С. 
Пероксидовані кополімери стиролу та малеїнового ангідриду / В. С. Дутка, Ю. В. Деркач, Н. М. Сіховська // Укр. хим. журн. - 2008. - 74, № 11/12. - С. 113-117. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Модифікацією кополімеру стиролу та малеїнового ангідриду довголанцюговою аліфатичною пероксикислотою одержано пероксидовмісні полімерні продукти (ПСМА). Показано, що змінюючи співвідношення між ангідридними ланками макромолекули кополімеру та кількістю модифікатора - пероксидекановою кислотою, можна одержувати пероксидовмісні продукти з різним вмістом діацильних пероксидних груп. Знайдено ефективні константи швидкості термічного розпаду пероксидних груп макромолекули ПСМА і енергії активації процесу термолізу, які лежать в межах 91,1 - 127,2 кДж/моль.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г721.12 + Л712.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Дутка В. А. 
Порівняльний аналіз результатів загартування державки твердосплавного різця в різних рідинних середовищах після індукційного паяння / В. А. Дутка // Сверхтвердые материалы. - 2009. - № 3. - С. 84-93. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К722.536.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14159 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Дутка В. А. 
Прогнозування зміцнення поверхні державки твердосплавного різця в результаті загартування після індукційного паяння / В. А. Дутка // Сверхтвердые материалы. - 2008. - № 5. - С. 66-78. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Приведено результати числового прогнозування можливості зміцнення робочої поверхні стальної державки твердосплавного різця в результаті загартування у водних розчинах солей і основ після індукційного паяння різця. В цьому разі використано розроблену раніше комп'ютерну модель температурного поля твердосплавного різця в процесі його індукційного паяння, охолодження на повітрі при перенесенні від індуктора в гартівне середовище та при охолодженні в гартівній суміші. Приведено прогностичні оцінки товщини загартованого приповерхневого шару та величини твердості робочої поверхні державки для різних режимів гартування.


Індекс рубрикатора НБУВ: К632.099-14 + К722.536.019.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Дутка В. В. 
Килим Північної Буковини ХХ ст.: традиції та новаторство : Автореф. дис... канд. мистецтвознав. / В. В. Дутка; Львів. нац. акад. мистец. - Л., 2007. - 18 c. - укp.

Здійснено комплексне дослідження буковинського килимарства від традиційних форм до сучасних мистецьких модифікацій. Виявлено основні чинники формування та засади художньо-стильової структури традиційного буковинського килима. З'ясовано типологію виробів. Висвітлено розвиток регіонального килимарства у контексті основних практик XX ст. - масового виробництва, а також народної традиційної та самодіяльної творчості. Розглянуто шляхи та можливості розвитку традицій буковинського килимарства у сучасному художньому текстилі. До наукового обігу введено нові матеріали, наведено певні історіографічні, фактологічні дані, зокрема з питань фахової підготовки художників-спеціалістів текстилю, творчості народних майстрів і сучасних митців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ126.23(4Укр-9Бук)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА351833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Дутка В. Р. 
М'ясна продуктивність бугайців і кастратів української чорно-рябої молочної породи при різних системах вирощування в умовах Прикарпаття : автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.02.04 / В. Р. Дутка; Держ. вищ. навч. закл. "Херсон. держ. аграр. ун-т". - Херсон, 2009. - 20 c. - укp.

Вивчено в онтогенезі закономірності росту, розвитку, особливості екстер'єру й інтер'єру та формування м'ясної продуктивності бугайців і кастратів української чорно-рябої молочної породи за різних систем вирощування на м'ясо за виробничих умов. Установлено, що у 18-місячному віці некастровані бугайці перевищують їх ровесників, кастрованих у віці 13 міс, за живою масою - на 21,5 кг (4,9 %) і кастрованих у шестимісячному віці - на 14,9 кг (3,4 %). Однак, за забійним виходом, виходом парної туші та жиру перевагу на 14 - 2,6; 0,8 - 1,6; 0,6 - 0,9 % відповідно мали бугайці-кастрати, в їх тушах на 0,7 - 1,4 % було більше м'якоті і на 2,6 - 3,1 % більше м'яса першого сорту. Коефіцієнт м'ясності також був вищим у кастратів і становив 4,4 - 4,6 проти 4,1 у некастрованих тварин. У м'ясі кастратів установлено наявність у більшій кількості жиру та сухої речовини, що сприяє утворенню мармуровості, вірогідному збільшенню енергетичної цінності та підвищенню білково-якісного показника. За результатами проведеного дегустаційного оцінювання виявлено його вірогідне переважання у порівнянні з м'ясом контрольних тварин. Відзначено, що в економічному відношенні найбільш вигідно за умов Прикарпаття вирощувати та відгодовувати бугайців, кастрованих у шестимісячному віці з їх подальшим безприв'язним утримуванням і випасанням на природних пасовищах. За цього собівартість приросту живої маси за рахунок зниження вартості кормів та інших витрат була нижчою відповідно на 4,1 - 17,2 %, а рентабельність становила 27,5 %, чистий дохід на тварину - 603,7 грн. У контрольних тварин відповідно - 14,3 і 362,6 грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-651

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА365844 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Дутка В. А. 
Комп'ютерне моделювання створення перепаду механічних властивостей на поверхні державки твердосплавного різця в результаті гартування після індукційного паяння / В. А. Дутка // Сверхтвердые материалы. - 2010. - № 1. - С. 75-91. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Запропоновано використовувати схему інтенсивного охолодження частини стальної державки твердосплавного різця в процесі гартування після індукційного паяння. За цією схемою охолодження різних частин поверхні державки здійснюється таким чином, щоб одержати в них різний вміст мартенситу для створення перепаду механічних властивостей. Схема проілюстрована на прикладах комп'ютерного прогнозування перепаду механічних властивостей державки зі сталі 35ХГСА твердосплавного різця при гартуванні у водних розчинах полімеру Na-КМЦ та в мастилі I-20. Показано, що шляхом вибору гартівного середовища та схеми охолодження можна забезпечити високий рівень твердості найбільш зношуваної частини поверхні державки в процесі роботи різця та її високу ударну в'язкість в зоні кріплення різця в інструменті.


Індекс рубрикатора НБУВ: К722.536.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Усов А. В. 
Особливості контактної взаємодії та абразивного зношування металополімерних композиційних покриттів, які використовуються для відновлення деталей машин судноплавних конструкцій / А. В. Усов, В. С. Полтавченко, В. О. Дутка // Пр. Одес. політехн. ун-ту. - 2007. - Вип. 1. - С. 57-61. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Обоснована эффективность восстановления изношенных деталей за счет нанесения металлополимерных композиционных покрытий, которые эксплуатируются в условиях абразивного износа, в частности, в присутствии свободного абразива.


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.25 + О42-083.051.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69121 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Дутка В. С. 
Особливості полімеризації вінілових мономерів за наявності кліноптилоліту / В. С. Дутка // Полімер. журн. - 2010. - 32, № 2. - С. 166-170. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714.3 + Г714.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Дутка В. С. 
Особливості полімеризації стиролу за наявності високодисперсних оксидів свинцю / В. С. Дутка // Полімер. журн. - 2011. - 33, № 3. - С. 276-281. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Вивчено вплив оксидів свинцю на полімеризацію стиролу, ініційовану пероксидом бензоїлу (ПБ) і гідропероксидом трет-бутилу (ГПТБ). Показано, що поверхня оксидів свинцю бере участь у реакції ініціювання полімеризації стиролу у випадку використання ГПТБ, тоді як ПБ викликає в основному полімеризацію в розчині. Енергії активації полімеризації стиролу, ініційованої ГПТБ, зменшується з ростом вмісту оксидів свинцю в системі. Вивчення молекулярних мас, ступеня прищеплення макромолекул до поверхні мінералу та полідисперсності полістиролу вказує на участь наповнювача в реакціях ініціювання та обриву ланцюга.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л710.13/14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Дутка В. С. 
Термическое разложение лаурилпероксида в органических растворителях / В. С. Дутка // Укр. хим. журн. - 2011. - 77, № 9/10. - С. 64-67. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Изучена реакция термического распада лаурилпероксида в органических растворителях. Показано, что первичный гомолитический распад пероксида в растворах сопровождается реакциями цепного индуцированного разложения, вклад которых в суммарный процесс зависит от природы растворителя. Найдены константы скорости термораспада, параметры индуцированного разложения и энергии активации реакции.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г234.54-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського