Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Дука Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Дука Т. И. 
Глиальный фибриллярный кислый белок в головном мозгу крыс, подвергнутых пренатальному стрессу / Т. И. Дука, В. И. Черная // Нейрофизиология. - 1999. - № 3. - С. 249-250. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Исследовано содержание глиального фибриллярного кислого белка (ГФКБ) в структурах головного мозга крыс, родившихся у интактных самок и самок, подвергнутых стрессу. Установлено, что содержание ГФКБ в сером и белом веществе мозга на 15-й день постнатального развития потомства крыс, испытавших стресс, снижено. На 30-й день постнатального развития обнаруживалось повышенное содержание ГФКБ в коре и варолиевом мосту и несколько сниженное - в полосатом теле и мозжечке. Полученные результаты свидетельствуют о заметных нарушениях в формировании промежуточных филаментов астроцитов у животных, испытавших пренатальный стресс.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дзяк Л. А. 
Гліальний фібрилярний кислий білок у структурах мозку щурів при виробленні пасивно-оборонного навику / Л. А. Дзяк, Т. І. Дука, О. Л. Дроздов, В. І. Чорна // Нейрофизиология. - 1999. - 31, № 4. - С. 348-350. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Виявлені зміни вмісту маркера проміжних філаментів цитоскелета астрогліальних клітин - гліального фібрилярного кислого білка (ГФКБ) у структурах головного мозку щурів - фронтальній корі, медіальному таламусі, смугастому тілі, гіпокампі та варолієвім мосту - під час вироблення пасивно-оборонного навику в щурів. Робиться припущення про участь ГФКБ у забезпеченні синаптичної пластичності, що лежить в основі формування пам'яті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.111 + Е60*739.177

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лещинська І. О. 
Вміст нервовоспецифічних білків NCAM, ГФКБ та S100 beta у сироватці крові щурів після одноразового опромінення дозою 0,25 Гр / І. О. Лещинська, Т. І. Дука, М. С. Шаповалова, В. І. Чорна // Укр. радіол. журн. - 2000. - 8, № 2. - С. 164-167. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.


Ключ. слова: однократное облучение, нейроспецифические белки, NCAM, ГФКБ, S100beta, гематоэнцефалический барьер
Індекс рубрикатора НБУВ: Р361-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Дука Т. І. 
Дослідження гліального фібрилярного кислого білка головного мозку за дії низьких доз іонізуючої радіації : Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.01 / Т. І. Дука; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2003. - 20 c. - укp.

На підставі результатів порівняльного аналізу впливу одноразового та фракціонованого рентгенівського опромінення встановлено різний характер розподілу гліального фібрилярного кислого білка (ГФКБ) у морфофункціональних структурах головного мозку залежно від умов опромінювання. Виявлено, що вплив іонізуючого випромінювання у дозі 0,25 Гр спричиняє підвищення рівня метгемоглобіну у крові, що свідчить про розвиток гемічної гіпоксії. На підставі результатів кількісного аналізу вмісту ГФКБ у структурах головного мозку гіпоксичних самок-щурів, встановлено, що гемічна гіпоксія призводить до змін внутрішньоклітинного вмісту двох форм білка, а також до модифікації їх співвідношення, що дозволяє припустити не тільки зміни у кількості астрогліальних клітин, але і перебудову у системі проміжних філаментів астроцитів. Доведено, що фракціоноване опромінення щурів у малих дозах призводить до реорганізації астроцитарних філаментів у нащадків і свідчить про залучення астрогліальних клітин у нейрохімічні процеси мозку, характерні для віддалених наслідків радіації. Зазначено, що дані зміни вмісту ГФКБ під час постнатального розвитку щурів за умов дії пренатального стресу пов'язані з регіональними онтогенетичними відмінностями у гліальному визріванні та з гормональною дією у разі стресорного впливу, що може свідчити про порушення формування гліальних філаментів астроцитів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177*801.1-638

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323249 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Дука Т. І. 
Характеристика гліального фібрилярного кислого білка - компонента астрогліальних проміжних філаментів центральної нервової системи / Т. І. Дука, І. О. Лещінська, В. І. Чорна // Біополімери і клітина. - 2002. - 18, № 3. - С. 179-185. - Бібліогр.: 70 назв. - укp.

Проаналізовано сучасні дані зарубіжних і вітчизняних досліджень стосовно біохімічних властивостей та функціонального значення гліального фібрилярного кислого білка (ГФКБ). ГФКБ розглянуто як основний білок проміжних філаментів диференційованих астроцитів. В імунохімічних дослідженнях цей маркер застосовують в діагностиці пухлин, вивченні астроцитарного розвитку та гліозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.111.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Дука Т. И. 
Влияние гемической гипоксии средней тяжести на содержание NCAM и ГФКБ в развивающемся мозге и мозге взрослых животных / Т. И. Дука, И. А. Лещинская, В. И. Черная // Доп. НАН України. - 2000. - № 4. - С. 164-170. - Библиогр.: 15 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.725

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Седых А. И. 
Влияние хронического эмоционального стресса и этанола в малой дозе на содержание нейроспецифического белка клеточной адгезии и глиального фибриллярного кислого белка в мозге крыс / А. И. Седых, И. А. Лещинская, Т. И. Дука, П. А. Неруш, В. А. Павлов // Укр. біохім. журн.. - 1999. - 71, № 5. - С. 97-103. - Библиогр.: 19 назв. - рус.

Досліджено вплив хронічного емоційного стресу та етанолу за дози 0,5 г/кг на вміст нейроспецифічного білка клітинної адгезії (NCAM) та гліального фібрилярного кислого білка (ГФКБ) у корі головного мозку, гіпокампі, стріатумі, мозочку, довгастому мозку разом з варолієвим мостом. За умов емоційного стресу виявлено підвищення концентрації NCAM та ГФКБ у корі головного мозку, а вміст загального білка суттєво зменшився у всіх досліджених відділах мозку. Курс етанолу в дозі 0,5 г/кг протягом 7 днів викликав у інтактних щурів нерівнозначні зміни концентрації NCAM та ГФКБ у різних відділах мозку та підвищення вмісту загального білка лише у довгастому мозку разом з варолієвим мостом. Введення етанолу стресованим тваринам призвело до нормалізації зумовлених стресом змін, таких як відносна вага надниркових залоз, вміст загального білка у більшості відділів мозку, але не нормалізувало поведінки щурів під час тесту "відкрите поле". Не відбувалось також зменшення концентрацій NCAM та ГФКБ у корі мозку, приріст яких спостерігався за умов стресу. Можливо, що означені зміни вмісту NCAM та ГФКБ відносяться до специфічних складових хронічного емоційного стресу і безпосередньо не залежать від стану системи гіпофіз - надниркові залози. Крім того, введення етанолу стресованим щурам призводить до критичного (більш ніж у 10 разів) підвищення вмісту ГФКБ у довгастому мозку разом з варолієвим мостом, що може бути пов'язано з явищем гліозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Дука Т. І. 
Вплив іонізуючого випромінювання у дозі 0,25 Гр на вміст та перерозподіл гліального фібрилярного кислого білка у структурах головного мозку щурів / Т. І. Дука, І. О. Лещінська, В. І. Чорна // Укр. біохім. журн.. - 2002. - 74, № 4Б (Дод. 2). - С. 28-29. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177-638

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Дука Т. М. 
Історико-краєзнавча діяльність піонерської організації України (60-ті роки XX ст.) : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / Т. М. Дука; Уман. держ. пед. ун-т ім. П. Тичини. - Умань, 2015. - 20, [1] c. - укp.

Виявлено та розкрито організаційно-педагогічні засади історико-краєзнавчої діяльності піонерської організації України у 1960-ті рр., що охоплюють: історію становлення та розвитку історико-краєзнавчої діяльності піонерської організації України, її нормативне забезпечення, зміст (всесоюзні, республіканські й обласні краєзнавчі ігри, походи, акції, операції, естафети, рейди; марші червоних слідопитів; робота вуличних експедиційно-пошукових загонів, екскурсійно-туристична робота в літній період; створення експозицій та музеїв тощо), напрями, форми, навчально-методичне й інформаційне забезпечення. Вдосконалено наукові знання про історіографію проблеми та джерельну базу дослідження. Уточнено змістове наповнення поняття "історико-краєзнавча діяльність". Набуло подальшого розвитку висвітлення історії діяльності піонерської організації України в досліджуваний період. До наукового обігу введено маловідомі та невідомі архівні документи, історичні факти, пов'язані з історико-краєзнавчою діяльністю піонерської організації України у 1960-ті рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч422(4УКР)13

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Психолого-педагогічний супровід розвитку дитини в умовах взаємодії закладу дошкільної освіти і сім'ї : колект. монографія / О. Г. Бутенко, Л. П. Карнаух, О. О. Авраменко, Н. Д. Трофаїла, І. Ю. Підлипняк, Т. М. Дука; Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини. - Умань : Сочінський М. М., 2023. - 265 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Монографія є спробою узагальнити досягнення наукового колективу кафедри психології та педагогіки розвитку дитини проаналізувати актуальні дослідження науковців факультету дошкільної та спеціальної освіти з проблеми тенденцій розвитку дошкільної освіти; психолого-педагогічних засад формування життєвої компетентності особистості дитини; теоретико-практичних аспектів соціалізації особистості та розвитку емоційного інтелекту дітей дошкільного віку; особливостей формування логіко-математичної, мовленнєвої компетентності дітей в умовах закладів дошкільної освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.701 с + Ч411 + Ч491

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА868690 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського