Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (19)
Пошуковий запит: (<.>A=Дудко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Дудко О. К. 
Магнитное упорядочение вблизи ступенчатой границы раздела ферро/антиферромагнетик / О. К. Дудко, А. С. Ковалев // Физика низ. температур. - 1999. - 25, № 1. - С. 25-32. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

Досліджено неоднорідний розподіл намагніченості типу магнітної дисклинації, що пов'язана із сходинкою атомного розміру на межі поділу феро/антиферомагнетик. Одержані результати узагальнено на випадок періодичної сходинкової феро/антиферомагнітної межі поділу.


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дудко О. К. 
Влияние дислокаций на магнитную структуру двумерных анизотропных антиферромагнетиков / О. К. Дудко, А. С. Ковалев // Физика низ. температур. - 2000. - 26, № 8. - С. 821-828. - Библиогр.: 16 назв. - рус.

Для легкоплощинного антиферомагнетика з анізотропією в легкій площині, що містить краєву дислокацію, сформульовано двовимірну модель, яка узагальнює модель Пайєрлса на випадок зв'язаних полів намагніченості та пружних зміщень. У рамках запропонованої моделі одержано систему одновимірних нелінійних інтегро-диференціальних рівнянь для цих зв'язаних полів. У випадку ідеальної кристалічної структури антиферомагнетика ця система рівнянь має розв'язок для доменної стінки з блохівською лінією, на яку трансформується магнітний вихор з врахуванням одноіонної анізотропії. За наявності дислокації з'являється складний магнітоструктурний топологічний дефект, що являє собою 180 °-у доменну стінку, яка закінчується на дислокації.


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ярош О. К. 
Клініко-експериментальна оцінка церебропротективної дії олатропілу / О. К. Ярош, О. Т. Дудко, Л. О. Громов // Клініч. фармація. - 2005. - 9, № 1. - С. 12-17. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Одним із підходів вирішення в нейрофармакології питання пошуку та розробки нових більш ефективних засобів церебропротективної дії є дизайн комбінованих препаратів на основі поєднання їх фармакодинамічних ефектів, але з різним механізмом дії. Виходячи з цього, розроблено новий комбінований препарат цього напрямку дії "Олатропіл", до складу якого входять пірацетам (0,25 г) та аміналон (0,125 г). Клініко-експериментальні дослідження показали, що олатропіл має виражену церебропротективну, ноотропну та антиамнестичну активність, яка достовірно перевищує дію окремо взятих пірацетаму та аміналону. На відміну від пірацетаму та аміналону олатропіл покращує не тільки розумову, але і фізичну дієспроможність. Крім того, на відміну від пірацетаму та аміналону олатропілу притаманна анксіолітична ефективність. Церебропротективна дія олатропілу проявляється в дозах у 2 рази менших, ніж офіцинальні дози пірацетаму та аміналону. Це має значення не тільки для фармакодинаміки препарату, але і з точки зору лікарської токсикології і фармакоекономіки.

Одним из путей решения в нейрофармакологии вопроса поиска и разработки новых более эффективных средств церебропротективного действия является дизайн комбинированных препаратов на основе объединения их фармакодинамических эффектов, но с разным механизмом действия. Исходя из этого был разработан новый комбинированный препарат "Олатропил", состоящий из пирацетама (0,25 г) и аминалона (0,125 г). Клинико-экспериментальные исследования показали, что олатропил обладает выраженной церебопротективной, ноотропной и антиамнестической активностью, которая достоверно превышает действие пирацетама и аминалона. В отличие от пирацетама и аминалона олатропил улучшает не только умственную, но и физическую дееспособность, ему присуща анксиолитическая эффективность. Церебропротективная активность олатропила проявляется в дозах в 2 раза меньших, чем официнальные дозы пирацетама и аминалона. Это имеет значение не только с точки зрения фармакодинамики препарата, но и лекарственной токсикологии и фармакоэкономики.

One of the approaches in neuropharmacology for solving the question of searching and developing of new, more effective drugs with cerebroprotective action is the design of the combined drugs on the basis of their pharmacodynamic effects combination. Taking this fact into account a new combined drug consisting of pyracetam (0,25 g) and aminalon (0,125 g) has been developed. The clinic and experimental studies have shown that olatropil has a marked cerebroprotective nootropic and antiamnestic activity,which exceeds the action of pyracetam and aminalon authentically. Unlike pyracetam and aminalon, olatropil improves not only mental, but also physical functioning. The cerebroprotective activity of olatropil reveals in doses, which are 2 times less than officinal pyracetam and aminalon doses. This is important not only for the drug's pharmacodynamics, but for the medicinal toxicology and pharmacoeconomics.


Ключ. слова: Олатропіл, пірацетам, аміналон, ноотропна активність, енцефалопатія
Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.7-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дудко О. В. 
Головні завдання діяльності в сфері ТЗІ для забезпечення ІБ в ЦАТС / О. В. Дудко // Захист інформації. - 2008. - № 2. - С. 17-24. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Висвітлено проблеми та завдання технічного захисту інформації (ТЗІ) у інформаційних та телекомунікаційних мережах, зокрема питання інформаційної безпеки їх головних складових - цифрових автоматичних телефонних станцій (ЦАТС) з програмним управлінням.


Ключ. слова: зв'язок радіотелефонний, захист інформації у лініях зв'язку, захист інформації, безпека , захист мережі, безпека інформаційна, мережа телекомунікаційна, зв'язок , мережа телефонна, автоматична телефонна станція (АТС), мережа , безпека станції, станція телефонна
Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-016.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Васюк В. Л. 
Використання біоматеріалу полігліколіду для остеосинтезу переломів кісток / В. Л. Васюк, О. Г. Дудко, Г. Є. Дудко // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2008. - № 4. - С. 28-30. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Фиксаторы из полигликолида использованы при хирургическом лечении 48 пациентов с переломами лодыжек, винтообразными переломами диафиза большеберцовой кости, переломов мыщелков плечевой кости, локтевого отростка. Прочность фиксаторов достаточна для удержания отломков в процессе костной регенерации до сращения перелома, после чего наступает полное рассасывание фиксатора. Практически доказана возможность использования нового полимерного материала для нужд травматологии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83-588

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Дудко О. Г. 
Регенерація внутрішньосуглобових переломів при остеосинтезі полімерними гвинтами в експерименті / О. Г. Дудко, В. Л. Васюк, Г. Є. Дудко // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2009. - 8, № 2. - С. 52-57. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

В експерименті на 36 собаках вивчено регенерацію кістки у разі внутрішньосуглобових переломів медіального виростка стегнової кістки після остеосинтезу фіксаторами з поліаміду-12 і полігліколіду. Загоєння переломів відбувається за первинним типом і настає через 1 - 2 місяці. Регенерація кісткового каналу, в якому розташовані полімерні гвинти, залежить від ступеня деструкції та розсмоктування полімерного матеріалу. Полігліколід нетоксичний, не змінює регенеративні процеси, біосумісний, тому його можна рекомендувати як матеріал, що розсмоктується, для виготовлення фіксаторів для остеосинтезу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.5-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Дудко О. О. 
Життєвий шлях, громадсько-політична та науково-педагогічна діяльність Олександра Гнатовича Лотоцького (1870 - 1939) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. О. Дудко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2005. - 20 c. - укp.

Досліджено громадсько-політичну та науково-педагогічну діяльність О.Г.Лотоцького на підставі комплексного вивчення наукових джерел і документів у вітчизняних і польських архівах, а також мемуарів, періодичних видань, епістолярної та творчої спадщини ученого. Проаналізовано особливості формування та становлення світогляду О.Г.Лотоцького, досліджено його різнобічну діяльність у дореволюційний період та добу УНР 1917 - 1920 рр., спрямовану на захист автокефальної Української православної церкви. Вперше наведено дані про участь О.Г.Лотоцького в діяльності української діаспори у 1920 - 1930 рр. та його активну науково-педагогічну роботу у вищих навчальних закладах та установах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 Лотоцький

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА336593 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Дудко О. К. 
Топологічні солітони в магнетиках з структурними дефектами : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / О. К. Дудко; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. - Х., 2000. - 18 c. - укp.

Запропоновано новий аналітичний підхід до дослідження топологічних солітонів у антиферомагнетиках з кристалічною та магнітною дислокаціями, в магнетику зі ступінчастим феро/антиферомагнетиком інтерфейсом. Сформульовано прості скалярні моделі для опису розподілу намагніченості та пружних зміщень у даних системах. Доведено аналітично, що з дефектами структури пов'язана магнітна дисклинація та доменна стінка. Описано структуру ядра магнітоструктурного дефекту. У часткових випадках модель описано дислокацією Пайєрлса та магнітного вихору. Досліджено залежність конфігурації топологічних солітонів від параметрів матеріалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.3,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312132 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Дудко О. Т. 
Цитокінетичні та імунофенотипічні особливості хронічного B-клітинного лімфоцитарного лейкозу за даними лазерно-поточної цитофлуориметрії : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.31 / О. Т. Дудко; Київ. НДІ гематології та переливання крові. - К., 1998. - 18 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено питанням вивчення цитокінетичних особливостей лімфоцитів методом лазерної поточної цитофлуориметрії і їх зв'язку з клінічними та імунофенотиповими порушеннями при В-клітинному хронічному лімфолейкозі (В-ХЛЛ). Встановлені 2 цитокінетичні варіанти захворювання, розроблені критерії їх діагностики. Встановлено взаємозв'язок між цитокінетичними особливостями лімфоцитів та швидкістю прогресії В-ХЛЛ. Запропоновано шляхи оптимізації цитостатичної терапії. Основні результати праці знайшли практичне впровадження в роботі гематологічного відділення для підвищення точності діагностики В-ХЛЛ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.022.3-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА301766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Карачка А. Ф. 
Архітектура комп'ютерів : навч. посіб. / А. Ф. Карачка, О. І. Дудко. - Т. : ТНЕУ, 2010. - 175 c. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розглянуто питання організації та функціонування сучасних комп'ютерів та їх основних складових частин. Висвітлено структуру й особливості функціонування комп'ютерів нейманівського типу (КНТ), особливості організації шин, внутрішньої та зовнішньої пам'яті, операційних пристроїв і систем введення - виведення. Проаналізовано основні тенденції в архітектурі сучасних процесорів, особливості побудови й архітектурні особливості КНТ, нові архітектури комп'ютерів та особливості їх побудови. Наведено визначення нейрокомп'ютера й описано його архітектурні особливості.

Рассмотрены вопросы организации и функционирования современных компьютеров и их основных составляющих частей. Освещены структура и особенности функционирования компьютеров неймановского типа (КНТ), особенности организации шин, внутренней и внешней памяти, операционных устройств и систем ввода - вывода. Проанализированы основные тенденции в архитектуре современных процессоров, особенности построения и архитектурные особенности КНТ, новые архитектуры компьютеров и особенности их построения. Дано определение нейрокомпьютера и описаны его архитектурные особенности.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-020я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА730102 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Дудко О. С. 
Вступ до журналістики: світова та вітчизняна практика : навч. посіб. / О. С. Дудко. - К., 2009. - 194 c. - Бібліогр.: с. 195-198. - укp.

Розкрито основи журналістики. Розглянуто особливості журналістського тексту (журналістської майстерності). Запропоновано західні та східні моделі журналістики. Висвітлено теорії міжнародної журналістики, зокрема, теорію п'яти "C". Надано довідкові матеріали з питань журналістики. Охарактеризовано інформаційно-публіцистичні, аналітико-публіцистичні та художньо-публіцистичні жанри. Проаналізовано особливості роботи журналіста на прес-конференції. Увагу приділено медіа-етиці у США та Великобританії.

Раскрыты основы журналистики. Рассмотрены особенности журналистского текста (журналистского мастерства). Предложены западные и восточные модели журналистики. Освещена теории международной журналистики, в частности, теория пяти "С". Даны справочные материалы по вопросам журналистики. Охарактеризованы информационно-публицистические, аналитико-публицистические и художественно-публицистические жанры. Проанализированы особенности работы журналиста на пресс-конференции. Внимание уделено медиа-этике в США и Великобритании.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА720066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Дудко О. М. 
Європейські міжнародні відносини в українській суспільно-політичній думці Галичини (кінець 1880-х рр. - 1914 р.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / О. М. Дудко; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Л., 2011. - 20 c. - укp.

Комплексно досліджено головні аспекти та напрями української суспільно-політичної думки підавстрійських українців щодо міжнародних відносин у Європі з кінця 1880-х рр. до початку Першої світової війни. Проаналізовано джерела й особливості формування оцінок міжнародних подій у громадських середовищах галицьких українців. Висвітлено основні етапи становлення та розвитку української суспільно-політичної думки Галичини про виникнення нової системи європейських держав у досліджуваний період. Розкрито спільні та відмінні характеристики у трактуваннях різних українських суспільно-політичних середовищ причин становлення нових європейських військово-політичних блоків - Троїстого союзу й Антанти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331) 52-7 + Т3(0)53-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386183 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Журналістика в піарі та піар у журналістиці : посібник / уклад.: В. Ф. Іванов, О. С. Дудко. - К. : Грамота, 2010. - 288 c. - укp.

Розкрито концептуально-теоретичні та практичні засади функціонування журналістики та піару в журналістиці. Визначено складові авторитету журналіста, особливості алгоритміки створення журналістського твору (ЖТ). Описано засоби та методи переконання читача, які використовуються в журналістських матеріалах. Розглянуто питання формування переконань аудиторії, поєднання емоційного та раціонального в ЖТ. Увагу приділено дипломатичності й етичності у журналістиці. Наведено правила взаємодії журналістики та влади в Україні.

Раскрыты концептуально-теоретические и практические основы функционирования журналистики и пиара в журналистике. Определены составляющие авторитета журналиста, особенности алгоритмики создания журналистского произведения (ЖП). Описаны средства и методы переубеждения читателя, используемые в журналистских материалах. Рассмотрены вопросы формирования переубеждений аудитории, совмещения эмоционального и рационального в ЖП. Внимание уделено дипломатичности и этичности в журналистике. Приведены правила взаимодействия журналистики и власти в Украине.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62в05

Шифр НБУВ: ВА733197 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Іванов В. Ф. 
Міжнародна журналістика. Міжнародний піар : навч. посіб. / В. Ф. Іванов, О. С. Дудко; ред.: Н. Перинська. - К. : Освіта України, 2011. - 288 c. - укp.

Розкрито концептуально-теоретичні та практичні засади функціонування міжнародної журналістики (МЖ) та міжнародного піару. Визначено місце та роль МЖ у системі ЗМІ, її завдання та функції, джерела міжнародної інформації. Проаналізовано вплив МЖ на сучасні світові процеси, тенденції її розвитку в Україні та закордонних країнах (ЗК), особливості роботи журналістів-міжнародників (ЖМ). Увагу приділено питанням акредитації ЖМ перед відрядженням, дипломатії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(0) + С5*676

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА743010 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Дудко О. С. 
Оцінювання дієвості та ефективності реклами / О. С. Дудко // Актуал. проблеми економіки. - 2012. - № 3. - С. 174-182. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Розглянуто поняття ефективності та дієвості рекламних заходів. Запропоновано формулу визначення дієвості реклами та індекс економічної ефективності реклами, за якими замовники реклами матимуть змогу оцінити доцільність проведення кожної окремої рекламної кампанії.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.0-803.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Дудко О. Г. 
Застосування полімерних матеріалів у травматології / О. Г. Дудко // Буков. мед. вісн.. - 2010. - 14, № 3. - С. 124-130. - Бібліогр.: 44 назв. - укp.

Проаналізовано публікації щодо застосування конструкцій, виготовлених із полімерних матеріалів для остеосинтезу переломів кісток. За період свого розвитку вони пройшли шлях від ниток і клеючих сумішей до фіксаторів для остеосинтезу переломів різних локалізацій - шпильок, штифтів, гвинтів і пластин. Постійний пошук і вдосконалення полімерних матеріалів, розробка нових конструкцій для остеосинтезу відображається в успішних клінічних результатах і надихає на подальші дослідження. Сучасні полімерні фіксатори виготовлені з біосумісних і біодеградувальних матеріалів, які добре переносяться організмом, не викликають місцевих і загальних алергічних чи токсичних реакцій і не впливають негативно на регенерацію переломів, що підтверджено низкою експериментальних і клінічних досліджень. Кількість публікацій з приводу полімерного остеосинтезу щорічно зростає, що вказує на актуальність і перспективність цього напрямку дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458 с03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Дудко О. С. 
Роль репутації у створенні іміджу вищого навчального закладу (на прикладі Київського національного університету ім. Тараса Шевченка у 2010 р.) / О. С. Дудко // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2011. - Вип. 1. - С. 125-130. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Виокремлено та класифіковано складові іміджу й репутації вищого навчального закладу, охарактеризовано сутність процесів створення іміджу та репутаційного менеджменту. Виявлено механізми ефективної зміни іміджу вищого навчального закладу через застосування репутаційного менеджменту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР-2К)711.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Іванов В. Ф. 
Структура міжнародного іміджу вищого навчального закладу / В. Ф. Іванов, О. С. Дудко // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2011. - Вип. 2. - С. 134-140. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Виокремлено та класифіковано складові міжнародного іміджу вищого навчального закладу. Охарактеризовано сутність його структури. Досліджено інструментарій формування міжнародного іміджу вищого навчального закладу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР)711.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Дудко О. Г. 
Віддалені результати та медико-соціальні аспекти хірургічного лікування переломів кісток кінцівок полімерними фіксаторами : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / О. Г. Дудко; ДУ "Ін-т травматології та ортопедії НАМН України". - К., 2012. - 24 c. - укp.

Визначено методом кількісної рентгенографи, що щільність поліамідного фіксатора з часом не змінюється і складає від 121,84 ± 22,8 HU до 132,4 ± 25,8 HU, доведено відсутність патологічних утворень та негативного впливу на фізіологічну кісткову регенерацію полімерних матеріалів ПГ та П-12 та продуктів їх біодеградації у віддалені терміни після полімероостеосинтезу. У хворих після остеосинтезу переломів фіксаторами, виготовленими з полімерних матеріалів, у віддалені терміни відмічалося покращання рівня якості життя в порівнянні з контрольною групою після пошкоджень верхньої кінцівки на 6,88 бали, нижньої кінцівки на 7,94 бали згідно тестових систем DASH і LEFS. Розроблений алгоритм застосування полімерних матеріалів для остеосинтезу переломів дозволяє одержати добрі результати після остеосинтезу фіксаторами з ПГ у 92,6 % оперованих і задовільні - у 7,4 % в терміни 20 - 27 років після операції, а за застосування фіксаторів з П-12 добрі і задовільні результати у 88,9 % випадків в терміни 30 - 40 років після оперативного втручання. Одержані в ході дослідження нові дані доводять безпечність і переваги фіксаторів з поліаміду-12 та полігліколіду для остеосинтезу та дозволяють рекомендувати їх до широкого практичного застосування, як альтернативу металевим.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.83-588 с03

Шифр НБУВ: РА391017 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Дудко О. Г. 
Методика оцінки результатів полімерного остеосинтезу / О. Г. Дудко // Буков. мед. вісн.. - 2014. - 18, № 4. - С. 25-28. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено методику оцінки найближчих і віддалених результатів полімерного остеосинтезу, визначено основні критерії оцінки, запропоновано бальну шкалу оцінки результатів. Проаналізовано досвід застосування фіксаторів, виготовлених із П-12 для остеосинтезу переломів кінцівок різних локалізацій, описано особливості клінічної та рентгенологічної картини, обгрунтовано доцільність КТ та МРТ дослідження у віддалені терміни. Зазначена методика може застосовуватися для оцінки результатів остеосинтезу конструкціями, виготовленими з різноманітних металевих та інших конструкційних матеріалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83-588

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського