Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Дрок П$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Дрок П. 
Технічні розробки академіка А. Люльки у роки Другої світової війни та їх вплив на військове літакобудування в СРСР / П. Дрок // Краєзнавство. - 2014. - № 3/4. - С. 129-131. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Висвітлено внесок відомого українського вченого Архипа Люльки у розробку реактивних двигунів, розкрито роль цього технічного винаходу для розвитку військової авіації СРСР в роки Другої світової війни.


Індекс рубрикатора НБУВ: О5 д(4УКР)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дрок П. В. 
Академік А. М. Люлька (1908 - 1984 рр.): наукові, професійні, соціокультурні виміри інтелектуальної біографії авіаконструктора : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.07 / П. В. Дрок; ДВНЗ "Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди". - Переяслав-Хмельницький , 2015. - 18 c. - укp.

На основі залучення до наукового обігу архівних документів, періодики, комплексу музейних матеріалів здійснено міждисциплінарне дослідження інтелектуального портрету вченого, конструктора авіадвигунів, організатора виробництва. Удосконалено інтелектуальну, професійну, соціокультурну біографію вченого, уточнено найважливіші маркери його дослідницького поступу, дослідницьку практику із залученням музейних експонатів до наукового обігу в біографічних нарисах міждисциплінарного характеру. Одержали подальший розвиток: напрямок наукової персоналістики в галузі вітчизняного авіабудування, конструювання двигунів нового покоління; синергетичний підхід до оцінювання місця та ролі вченого в розвитку авіації за умов НТР XX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: О5 д(4УКР)2 Люлька, А. М.

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА420982 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дрок П. В. 
Інформаційний маркетинг в контексті розвитку інформаційних технологій / П. В. Дрок // Екон. вісн. ун-ту/Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. - 2016. - Вип. 31/1. - С. 46-50. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Предмет дослідження - теоретичні та практичні питання формування та реалізації інформаційного маркетингу (ІМ) як інструменту впливу на економічний розвиток країни. Мета дослідження - визначення особливостей реалізації вітчизняного ІМ за сучасних умов розвитку освіти й обгрунтування напрямів її вдосконалення. У роботі застосовано сукупність наукових методів і підходів, у тому числі системний, структурний, порівняльний, факторний, що надало змогу реалізувати концептуальну єдність дослідження. Визначено особливості реалізації вітчизняної інформаційної політики у сфері освіти. Запропоновано пріоритетні напрями вдосконалення ІМ на середньострокову перспективу. Галузь застосування результатів роботи - сфера освіти. Висновки: ІМ встановлює і постійно підтримує не тільки товарний але й інформаційний обмін між потенційними учасниками ринкових відносин. Потреба в ньому тим вища, чим більше виробників однорідної продукції протистоїть нужденним у ній суб'єктам. Як правило, ще до укладання угоди підприємець намагається детально дослідити найменші н'юанси споживчих переваг, а покупець, у свою чергу, - експлуатаційні й економічні характеристики запропонованих товарів. За допомогою каналів комунікаційних мереж маркетингу відомості про стан попиту і пропозиції стають надбанням обох сторін. Акт купівлі-продажу відбувається лише в тому випадку, якщо продуцент і покупець домовляються про взаємовигідні умови контракту. Результат досягнутої угоди - перехід від виробника до споживача права на використання товару в обмін на інший товар або гроші.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч234(4УКР) + У9(4УКР)211.1 ф

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дрок П. В. 
Застосування інноваційних інформаційно-технічних засобів у освітній діяльності / П. В. Дрок // Екон. вісн. ун-ту/Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. - 2017. - Вип. 33/1. - С. 33-36. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Предмет дослідження - теоретичний аспект інноваційних інформаційно-технологічних засобів у освітній діяльності. Мета дослідження - пошук методів вдосконалення вітчизняних інформаційно-технологічних засобів у освітній діяльності. У роботі застосовано сукупність наукових методів дослідження і підходів, у тому числі системний, структурний, порівняльний, факторний, що надало змогу реалізувати концептуальну єдність дослідження. Визначено особливості реалізації вітчизняної інформаційної діяльності та методів вдосконалення вітчизняних інформаційно-технологічних засобів у освітній діяльності. Галузь застосування результатів роботи - суспільна діяльність. Висновки: інноваційність розвитку освітньої діяльності - це постійні нововведення в діяльність навчально-виховних закладів, в навчально-виховний процес і є тією нагальною потребою, без задоволення якої вона втратить взаємозв'язок з життям, загубить свій творчий потенціал, перетвориться в рутинну справу, не потрібну ні суспільству, ні особистості. Життя вимагає інтенсифікації пошуку, експериментування, введення новітніх технологій, застосування нових засобів навчання. Разом з тим, реалізація цих вимог не може здійснюватись хаотично, безсистемно, непродумано й без урахування того педагогічного досвіду, який в минулому приводив до відомих, а в багатьох випадках - до видатних педагогічних успіхів. У ряді підходів цей досвід не втратив свого значення ще й сьогодні. Зрозуміло, що інновації мають розгортатись з урахуванням минулого досвіду, а не ігноруючи його. В основі інноваційного розвитку освіти мають знаходитись педагогічна, ширше - соціогуманітарні науки (філософія, політологія, соціологія тощо), які як і в інших галузях суспільного виробництва, прокладають дорогу практиці. Зважаючи на це автори й обрали проблему інноваційного розвитку як об'єкт самостійного теоретичного аналізу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.253

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Дрок П. В. 
Становлення та розвиток видавничо-поліграфічної справи в Україні / П. В. Дрок // Екон. вісн. ун-ту/Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. - 2019. - Вип. 43. - С. 67-72. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Предмет дослідження - теоретичний аспект становлення видавничо-поліграфічної справи в контексті розвитку сучасної української освіти. Мета дослідження - пошук методів вдосконалення видавничо-поліграфічної справи в контексті розвитку сучасної української освіти. Методи дослідження - застосовано сукупність наукових методів і підходів, у тому числі системний, структурний, порівняльний, факторний, що дозволило реалізувати концептуальну єдність дослідження. Результати роботи. Визначено особливості реалізації вітчизняної видавничо-поліграфічної справи України та пошук методів вдосконалення. Галузь застосування результатів роботи. Сучасна українська освіта. Висновки: важливим етапом у видавничій галузі є забезпечення поповнення обігових коштів та пошук інвесторів (спонсорів) з інших сфер бізнесу і з їх допомогою вкладання грошей в українську книжку. Таким чином головною умовою покращення діяльності видавничої сфери в Україні є впровадження системних засад у видавничо-поліграфічну сферу для формування національного інформаційного простору новітньої України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)307.050-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Дрок П. В. 
Видавничо-поліграфічна справа в контексті розвитку сучасної освіти / П. В. Дрок, Р. В. Гордєєв // Формування ринк. відносин в Україні : зб. наук. пр. - 2019. - № 10. - С. 90-96. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Предмет дослідження - теоретичні та методичні основи процесу розвитку видавничо-поліграфічної справи в контексті розвитку сучасної Української освіти. Мета дослідження - дослідження видавничо-поліграфічної справи в контексті розвитку сучасної Української освіти. Методи дослідження. Під час написання використано сукупність наукових методів і підходів, у тому числі системний, структурний, порівняльний, факторний, що дозволило реалізувати концептуальну єдність дослідження. Результати роботи. Зроблено висновки, а саме що вкрай важливим етапом у видавничій галузі є забезпечення поповнення обігових коштів та пошук інвесторів (спонсорів) з інших сфер бізнесу і з їх допомогою вкладання грошей в українську книжку. Визначено особливості реалізації вітчизняної видавничо-поліграфічної справи України та пошук методів вдосконалення. Доведено, що нeзвaжaючи нa eкoнoмiчнi нeгapaзди, y cycпiльcтвi icнyє cтaбiльнo виcoкий пoпит нa дoбpoтнy yкpaїнcькy книгy: нaвчaльнy, нayкoвy, пiзнaвaльнy, дoвiдкoвy, xyдoжню тoщo. Зaдoвoльнити цeй пoпит нe вдaєтьcя нe cтiльки чepeз виcoкy цiнy книги, cкiльки чepeз її гeoгpaфiчнy нeдocтyпнicть. Досліджено нaгaльну пoтpeбу y cтвopeннi, пiд eгiдoю дepжaвниx органів, пoтyжнoї диcтpибyтopcькoї мepeжi, якa б дaвaлa мoжливicть "пpocyнyти" бyдь-якe yкpaїнcькe видaння - вiд cтoличнoгo чи oблacнoгo видaвництвa - y вeликi й мaлi нaceлeнi пyнкти кpaїни. Галузь застосування результатів. Освіта, видавничо-поліграфічна справа, друкарська, менеджмент, управління друкарським підприємством, стратегічне управління. Висновки: таким чином головною умовою покращення діяльності видавничої сфери в Україні є впровадження системних засад у видавничо-поліграфічну сферу для формування національного інформаційного простору новітньої України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)497.6 + У9(4УКР)497.4

Шифр НБУВ: Ж69574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Дрок П. В. 
Сучасні тенденції розвитку видавничо-поліграфічної справи / П. В. Дрок, Р. В. Гордєєв // Формування ринк. відносин в Україні : зб. наук. пр. - 2019. - № 11. - С. 96-101. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Предмет дослідження - теоретичний аспект становлення сучасних тенденцій розвитку сучасної Української освіти. Мета дослідження - пошук методів вдосконалення сучасних тенденцій видавничо-поліграфічної справи в контексті розвитку сучасної Української освіти. Методи дослідження. Застосовано сукупність наукових методів і підходів, у тому числі системний, структурний, порівняльний, факторний, що дозволило реалізувати концептуальну єдність дослідження. Результати роботи. Визначено особливості реалізації вітчизняної видавничо-поліграфічної справи України та пошук методів вдосконалення. Галузь застосування результатів роботи. Сучасна Українська освіта. Висновки: важливим етапом у видавничій галузі є забезпечення поповнення обігових коштів та пошук інвесторів (спонсорів) з інших сфер бізнесу і з їх допомогою вкладання грошей в українську книжку. Таким чином головною умовою покращення діяльності видавничої сфери в Україні є впровадження системних засад у видавничо-поліграфічну сферу для формування національного інформаційного простору новітньої України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)497.6 + У9(4УКР)497.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Дрок П. 
Розвиток видавничо-поліграфічної справи за часи незалежності / П. Дрок // Соціум. Документ. Комунікація. Сер. Філол. науки. - 2018. - Вип. 6. - С. 136-147. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Зроблено аналіз теоретичних та практичних аспектів розвитку видавничо-поліграфічної справи, поглядів вчених на проблеми економічного зростання і розвитку, визначено основні фактори та встановлено пріоритети їхнього впливу на результати функціонування видавничо-поліграфічної галузі України. Обгрунтовано, можливість забезпечення розвитку видавничо-поліграфічної галузі в умовах формування інформаційно-комунікаційного суспільства через узгодження та досягнення балансу інтересів між складовими системи, тобто автором, видавництвом, поліграфічним підприємством, книжковою торгівлею, підприємством, яке спеціалізується на виготовлення електронних книг, читачем та державою; визначено сукупність базових суперечностей, які не лише можуть перешкоджати досягненню інтересів, але й спричиняють виникнення загроз для розвитку кожної складової та системи загалом; доцільність активного застосування державною економічних важелів, які повинні відповідати сучасній практиці розвинутих країн світу, враховувати поточний стан вітчизняної видавничо-поліграфічної галузі та її завдання і роль в інформаційному суспільстві. Застосовано сукупність сучасних наукових методів і підходів, у тому числі системний, структурний, порівняльний, факторний, що дозволило реалізувати концептуальну єдність дослідження. Проаналізовано сучасний стан видавничої сфери України. Запропонована модель комп'ютеризованої видавничо-поліграфічної системи, здатної забезпечити конкурентоздатність української книги та ЗМІ, а також системні засади для забезпечення ефективності функціонування видавничої галузі України в умовах розвитку сучасного суспільства. Зроблено висновки, а саме що вкрай важливим етапом у видавничій галузі є забезпечення поповнення обігових коштів і пошук інвесторів (спонсорів) з інших сфер бізнесу та з їх допомогою вкладання грошей в українську книжку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.3 + М8(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74618:Філол.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського