Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Должикова О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Малоштан Л. М. 
Дослідження антикоагулянтного препарату "Апівен" на моделі тромбофлебіту периферичних судин / Л. М. Малоштан, О. В. Должикова // Клініч. фармація. - 2004. - 8, № 4. - С. 59-63. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проведено дослідження впливу таблеток для електрофорезу на основі бджолиної отрути препарату "Апівен" на периферичні венозні тромби. Встановлено, що апівен ефективно зменшує розмір і щільність тромбів, площу крововиливів, подовжує час ІІ і ІІІ фази зсідання крові у порівнянні з гепариновою маззю. У результаті експерименту було встановлено, що кількість еритроцитів, гемоглобіну та тромбоцитів у всіх дослідних групах суттєво не змінювалась та залишалась у рамках фізіологічних значень. У результаті лікування апівеном і гепариновою маззю вірогідно знижувалася кількість лейкоцитів у порівнянні з контрольною патологією, що свідчить про можливий протизапальний ефект, який підтверджують гістологічні дослідження. Отримані дані свідчать про те, що апівен є перспективним препаратом, який можна рекомендувати для лікування тромбозів і тромбофлебітів периферичних судин.


Ключ. слова: тромбофлебіт, бджолина отрута, таблетки для електрофорезу
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.230.11-52

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Должикова О. В. 
Дослідження протизапальної активності таблеток на основі бджолиної отрути "Апівен" / О. В. Должикова, Л. М. Малоштан, Д. Ю. Должиков // Запорож. мед. журн. - 2008. - № 2. - С. 124-126. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проведены исследования противовоспалительной активности таблеток на основе пчелиного яда "Апивен" в дозе ЭД50 - 0,3 мг/мл на моделях травматического повреждения стопы у крыс и ватной гранулёмы. Установлено, что таблетки "Апивен" проявляют антиэкссудативное действие, не уступая препаратам сравнения - гепариновой мази и гелю диклофенак, а по антипролиферативному эффекту превышают референс-препараты.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.793 + Р281.7/9-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Должикова О. В. 
Антикоагулянтна активність таблеток на основі бджолиної отрути - "Апівен" : Автореф. дис... канд. фармац. наук / О. В. Должикова; Нац. фармац. ун-т. - Х., 2006. - 21 c. - укp.

Вперше в Україні вивчено антикоагулянтну дію таблеток на основі бджолиної отрути - "Апівен", призначених для зовнішнього застосування у вигляді водного розчину для примочок. На моделях травматичного набряку стопи щурів та "ватної гранульоми" доведено протизапальний ефект таблеток "Апівен". Розроблено модель експериментального тромбофлебіту периферичних вен у кролів, на прикладі якої встановлено, що "Апівен" перевищує за антикоагулянтною, антиоксидантною, протизапальною активністю та регулювальним впливом на систему перекисного окиснення ліпідів референс-препарат - гепаринову мазь. Доведено відсутність істотного токсичного впливу таблеток "Апівен" у разі зовнішнього застосування на органи та системи тварин в експерименті за тривалого застосування, а також відсутність алергічних проявів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.521 таблетки "АПІВЕН"

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344273 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Коваленко С. М. 
Стандартизація і сертифікація у фармації : курс лекцій / С. М. Коваленко, І. Г. Левашова, С. М. Коваленко, Р. Ф. Єрьоменко, О. В. Должикова; МОЗ України, Нац. фармац. ун-т. - Х., 2011. - 320 c. - Бібліогр.: 46 назв - укp.

Розглянуто питання філософії якості. Охарактеризовано методи менеджменту якості. Розкрито основи стандартизації та сертифікації товарів і послуг. Висвітлено механізми функціонування національної системи стандартизації та сертифікації продукції, зокрема фармацевтичної. Увагу приділено класифікації лікарських засобів, відмінностям лікарського препарату від іншої продукції, видам фальсифікатів, життєвому циклу лікарського препарату. Подано інформацію про міжнародні та європейські організації з сертифікації, а також про національну систему УкрСЕПРО сертифікації в Україні. Описано форми та способи підтвердження відповідності продукції в законодавчо регульованій та законодавчо не регульованій сферах. Висвітлено основні напрями та завдання системи стандартизації фармацевтичної продукції в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.4 я73-2 + Л66 ц.я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА750894 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Степанова К. О. 
Дослідження впливу нових песаріїв "Клімедекс" на морфологічний стан піхви щурів при експериментальному вагініті / К. О. Степанова, О. В. Должикова, Л. М. Малоштан, Ю. Б. Лар'яновська, Ю. В. Левачкова // Запорож. мед. журн. - 2011. - 13, № 5. - С. 65-67. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проведены исследования новых пессариев "Климедекс" на модели экспериментального вагинита у крыс-самок, который вызвали введением серебра нитрата. В качестве препаратов сравнения взяты влагалищные таблетки "Микожинакс" и "Суппозитории с облепиховым маслом". В результате морфологического изучения состояния влагалищ крыс доказано, что пессарии "Климедекс" способствуют быстрому заживлению эрозийных повреждений влагалища и уменьшают воспаление, превосходя по данным показателям препараты сравнения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.301.1-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Должикова О. В. 
Гістоморфологічні дослідження впливу нових супозиторіїв вагінальних "Меланізол" на стан піхви щурів на тлі експериментального вагініту / О. В. Должикова, Л. М. Малоштан // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2014. - № 4/5. - С. 25-31. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Наведено результати гістоморфологічних досліджень впливу супозиторіїв меланізол у дозі 21 мг/кг на перебіг експериментального вагініту, викликаного азотнокислим сріблом у щурів. Вагінальні супозиторії меланізол на тлі патології чинили лікувальний ефект, перешкоджаючи некротично-запальному пошкодженню слизової та підслизової оболонок піхви щурів у більше ніж 40 % тварин. При цьому, під впливом вагінальних супозиторіїв меланізол у пошкоджених ділянках слизової та в підслизовій оболонках посилювалися репаративні прояви, а стан слизової був наближений до норми. Препарат порівняння супозиторії гравагін значною мірою поступався вагінальним супозиторіям меланізол за лікувальним ефектом. Препарат порівняння супозиторії з олією обліпихи випереджав за антинекротичною дією супозиторії меланізол, але поступався йому за протизапальною дією. Таким чином, одержані результати свідчать про доцільність подальшого поглибленого вивчення супозиторіїв меланізол як перспективного лікарського засобу для лікування вагінітів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.301.1-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Должикова О. В. 
Вплив супозиторіїв вагінальних на гемостаз заліза на тлі експериментального вагініту, обтяженого Escherichia coli / О. В. Должикова, Л. М. Малоштан, Р. Ф. Єрьоменко // Клініч. фармація. - 2017. - 21, № 4. - С. 31-36. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

На теперішній час порушення вагінальної флори спостерігається у 38 % жінок, серед яких аеробний вагініт діагностують у 11 %. Найбільш часто у випадках вагініту виділяють Streptococcus agalactiae та Escherichia coli, які під час бактеріальних інфекцій захоплюють залізо з організму людини. Мета роботи - дослідити вплив вагінальних супозиторіїв клімедекс і меланізол на гемостаз заліза у щурів-самиць на тлі експериментального вагініту, обтяженого Escherichia coli. Експеримент проведений на нелінійних статевозрілих щурах-самицях, яким моделювали вагініт, обтяжений Escherichia coli. Показниками перебігу вагініту служили показники pH піхвового секрету, рівень заліза та залізозв'язуюча здатність сироватки крові. Експериментальний вагініт проявлявся гіперемією слизової оболонки піхви, супроводжувався жовтими виділеннями, достовірним підвищенням pH, зниженням рівня заліза та залізозв'язуючої здатності на 17,4 та 15,1 %, відповідно. Під впливом досліджуваних супозиторіїв меланізол та клімедекс зменшувався рівень pH та підвищувалися рівень заліза (на 26 та 30 %, відповідно) та залізозв'язувальної здатності (на 12,5 та 13 %, відповідно), не поступаючись препарату порівняння вагінальним таблеткам мікожинакс і перевищуючи препарат порівняння супозиторії гравагін. Але супозиторії меланізол дещо поступалися за активністю супозиторіям клімедекс. Висновки: досліджувані супозиторії клімедекс та меланізол чинять лікувальний ефект на тлі вагініту, обтяженого Escherichia coli, впливаючи на гемостаз заліза, і можуть бути рекомендовані для подальшого вивчення як засоби для лікування вагінітів з мікст-інфекцією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.301.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Должикова О. В. 
Вплив супозиторіїв "Меланізол" і "Клімедекс" на фагоцитарну активність поліморфноядерних лейкоцитів in vitro / О. В. Должикова, Л. М. Малоштан // Фармацевт. журн.. - 2019. - № 3. - С. 96-101. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Місцевий імунітет під час аеробного вагініту забезпечується функціонуванням слизових оболонок, секреторною імунною системою та клітинами, які мають здатність до фагоцитозу. Нейтрофіли, які відносять до поліморфноядерних лейкоцитів, приймають участь в реакціях фагоцитозу, є маркерами запалення і переважають у піхві пацієнтів з інфекцією. Мета дослідження - вивчення впливу нових вагінальних супозиторіїв меланізол і клімедекс на фагоцитарну активність поліморфноядерних лейкоцитів in vitro. Вивчення впливу супозиторіїв меланізол і клімедекс на активність поліморфноядерних лейкоцитів фагоцитувати клітини дріжджів виконували in vitro. Як референс-препарати використовували супозиторії гравагін та вагінальні таблетки мікожинакс і неотрізол. Визначення фагоцитарної активності нейтрофілів робили за загальноприйнятими показниками: фагоцитарний індекс і фагоцитарне число. Статистичну обробку здійснювали за допомогою пакета "Statistica 6.0" з використанням критерію Манна - Уїтні. Фагоцитарний індекс достовірно підвищувався під впливом супозиторіїв клімедекс і мав тенденцію до підвищення під впливом супозиторіїв меланізол (в 1,24 і 1,18 разу, відповідно) у порівнянні з інтактною пробою. Під час дослідження спостерігали достовірне збільшення фагоцитарного числа під впливом засобів меланізол і клімедекс на 33 і 30 %, відповідно. Супозиторії меланізол і клімедекс у дослідах in vitro достовірно перевершували за фагоцитарною активністю референс-препарати неотрізол і гравагін. Референс-препарат мікожинакс в експерименті з дослідження фагоцитарної активності in vitro не чинив впливу на активність поліморфноядерних лейкоцитів. За результатами досліджень in vitro, супозиторії меланізол і клімедекс виявили вплив на фагоцитарну активність поліморфноядерних лейкоцитів, підвищуючи фагоцитарний індекс і фагоцитарне число відносно інтактних проб. Досліджувані супозиторії перевершували референс-препарати гравагін, неотрізол та мікожинакс. Таким чином, досліджувані супозиторії меланізол і клімедекс можна вивчати як препарати для лікування вагінітів зі зниженим імунним статусом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 + Р715.3-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Должикова О. В. 
Вивчення фармакологічних властивостей вагінальних супозиторіїв "Меланізол" та "Клімедекс" на моделі експериментального вагініту / О. В. Должикова, Л. М. Малоштан, Г. О. Буравель // Укр. біофармацевт. журн. - 2018. - № 3. - С. 6-9. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Високий рівень захворюваності на неспецифічний вагініт, часті його рецидиви, велика кількість схем лікування цього захворювання, що мають невисоку терапевтичну ефективність, є актуальною проблемою у гінекології. Мета роботи - вивчити фармакологічні властивості за протизапальною та антимікробною дією вагінальних супозиторіїв "Меланізол" і "Клімедекс" на тлі експериментального вагініту у щурів. Дослідження проведене на моделі вагініту, викликаного сумішшю скипидару з диметилсульфоксидом на щурах-самицях. Ефективність лікування встановлювали за кількістю лейкоцитів, ШОЕ та дослідженням мікрофлори піхви. Встановлено, що вагінальні супозиторії "Меланізол" та "Клімедекс" проявляли протизапальну та антибактеріальну активність на моделі експериментального вагініту, знижуючи показник ШОЕ, кількість лейкоцитів та нормалізуючи індигенну мікрофлору піхви. За виразністю дії досліджувані супозиторії не поступаються препарату порівняння "Мікожинакс" та перевершують референс-препарати "Гравагін" та "Супозиторії з олією обліпихи". Висновки: отримані дані дозволяють рекомендувати вагінальні супозиторії "Клімедекс" і "Меланізол" для вивчення в якості засобів лікування неспецифічних вагінітів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.301.1-52 + Р281.703

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Должикова О. В. 
Вплив супозиторіїв "Меланізол" на рівень електролітів у щурів на тлі експериментального вагініту / О. В. Должикова, Л. М. Малоштан // Укр. біофармацевт. журн. - 2019. - № 3. - С. 57-62. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.301.1-52 + Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100163 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Должикова О. В. 
Експериментальне дослідження впливу супозиторіїв "Меланізол" та "Клімедекс" на біохімічні показники крові при неспецифічному вагініті / О. В. Должикова, Л. М. Малоштан, М. О. Остапець // Клініч. фармація. - 2020. - 24, № 1. - С. 20-25. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Неспецифічний (аеробний) вагініт - нетрансмісійне захворювання піхви, що зустрічається в широкому віковому діапазоні. Поширеність його становить від 8 до 11 % у вагітних жінок і від 5 до 24 % у жінок, які звертаються зі скаргами до гінеколога. У зв'язку з цим особливої актуальності набуває питання удосконалення терапії вагінітів. Мета роботи - дослідження біохімічних змін у венозній крові на тлі експериментального вагініту у щурів за умов лікування супозиторіями меланізол та клімедекс. Вплив досліджуваних препаратів проводили на моделі експериментального вагініту, викликаного шляхом одноразової внутрішньопіхвової аплікації іританту у нелінійних щурів-самиць. Встановлено, що на тлі експериментального неспецифічного вагініту в групі нелікованих тварин відмічалось достовірне підвищення рівня загального білка та рівня аланінамінотрансферази у сироватці крові, що вказує на наявність запальної реакції в організмі щурів. Рівень сечовини мав тенденцію до збільшення, але ці зміни не були достовірними. Під час вивчення показників лужної фосфатази та лактатдегідрогенази у крові тварин вірогідних відмінностей серед досліджуваних груп не відмічалося. Досліджувані супозиторії меланізол та клімедекс достовірно знижували рівень загального білка у порівнянні з групою нелікованих тварин, а також відновлювали рівні змінених сечовини та аланінамінотрансферази, не поступаючись за ефективністю препарату порівняння мікожинакс, та достовірно перевершували за цим показником препарат порівняння гравагін. Висновки: вагінальні супозиторії меланізол та клімедекс проявили виразну протизапальну активність на тлі експериментального вагініту і є перспективними лікарськими засобами для лікування неспецифічних вагінітів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.301.1-52 + Р281.7/9 Меланізол

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Должикова О. В. 
Експериментальне дослідження впливу супозиторіїв "Меланізол" та "Клімедекс" на біохімічні показники крові при неспецифічному вагініті / О. В. Должикова, Л. М. Малоштан, М. О. Остапець // Клініч. фармація. - 2020. - 24, № 1. - С. 20-25. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Неспецифічний (аеробний) вагініт - нетрансмісійне захворювання піхви, що зустрічається в широкому віковому діапазоні. Поширеність його становить від 8 до 11 % у вагітних жінок і від 5 до 24 % у жінок, які звертаються зі скаргами до гінеколога. У зв'язку з цим особливої актуальності набуває питання удосконалення терапії вагінітів. Мета роботи - дослідження біохімічних змін у венозній крові на тлі експериментального вагініту у щурів за умов лікування супозиторіями меланізол та клімедекс. Вплив досліджуваних препаратів проводили на моделі експериментального вагініту, викликаного шляхом одноразової внутрішньопіхвової аплікації іританту у нелінійних щурів-самиць. Встановлено, що на тлі експериментального неспецифічного вагініту в групі нелікованих тварин відмічалось достовірне підвищення рівня загального білка та рівня аланінамінотрансферази у сироватці крові, що вказує на наявність запальної реакції в організмі щурів. Рівень сечовини мав тенденцію до збільшення, але ці зміни не були достовірними. Під час вивчення показників лужної фосфатази та лактатдегідрогенази у крові тварин вірогідних відмінностей серед досліджуваних груп не відмічалося. Досліджувані супозиторії меланізол та клімедекс достовірно знижували рівень загального білка у порівнянні з групою нелікованих тварин, а також відновлювали рівні змінених сечовини та аланінамінотрансферази, не поступаючись за ефективністю препарату порівняння мікожинакс, та достовірно перевершували за цим показником препарат порівняння гравагін. Висновки: вагінальні супозиторії меланізол та клімедекс проявили виразну протизапальну активність на тлі експериментального вагініту і є перспективними лікарськими засобами для лікування неспецифічних вагінітів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.301.1-52 + Р281.7/9 Меланізол

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Єрьоменко Р. Ф. 
Підготовка фахівців освітньо-професійної програми "Лабораторна діагностика" як один із важливих аспектів соціального здоров'я / Р. Ф. Єрьоменко, В. В. Козар, О. В. Должикова, О. М. Литвинова // Соц. фармація в охороні здоров'я. - 2020. - 6, № 3. - С. 3-7. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - висвітлення особливостей підготовки фахівців за освітньо-професійною програмою (ОПП) "Лабораторна діагностика" у Національному фармацевтичному університеті (НФаУ). Використано матеріали статтей, монографій, публікацій на офіційних сайтах. Складовими успіху розвитку медицини в будь-якій країні є професійна освіта, профільна наука і практична діяльність. Оскільки актуальним напрямком охорони здоров'я залишається підготовка фахівців із лабораторної медицини, головною метою ОПП "Лабораторна діагностика" є академічна та професійна підготовка фахівця. Підготовка бакалаврів і магістрів зі спеціальності "Технології медичної діагностики та лікування" (ОПП "Лабораторна діагностика") спрямована на підвищення задоволеності населення якісною та доступною медичною допомогою, своєчасну діагностику та належну фармакотерапію, покращання стану здоров'я громадян у цілому і відповідає Національній стратегії реформування системи охорони здоров'я в Україні. Встановлено, що підготовка фахівців за ОПП "Лабораторна діагностика" у НФаУ відповідає сучасним вимогам соціальної медицини та соціальної фармації у стратегії забезпечення збереження здоров'я громадян.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101342 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Должикова О. В. 
Рівень сироваткових і вагінальних імуноглобулінів при експериментальному вагініті та за умов фармакологічної корекції / О. В. Должикова, Р. Ф. Єрьоменко, В. В. Козар, О. М. Литвинова // Запорож. мед. журн. - 2020. - 22, № 2. - С. 186-191. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проблема поиска эффективных лекарственных средств для лечения инфекционно-воспалительных заболеваний женского полового тракта, которые сопровождаются изменениями со стороны иммунной системы, остается актуальной. Цель работы - исследовать уровень иммуноглобулинов A, M, G и секреторного иммуноглобулина А в сыворотке крови и вагинальном смыве на фоне экспериментального вагинита и в условиях применения новых вагинальных суппозиториев Меланизол и Климедекс. Исследование проведено на нелинейных половозрелых крысах-самках массой 190 г. Вагинит моделировали путем однократной внутренней аппликации ирританта, в качестве которого применяли смесь скипидара с диметилсульфоксидом. Исследовали влияние вагинальных суппозиториев Меланизол и Климедекс и препаратов сравнения: суппозиториев Гравагин, вагинальных таблеток Микожинакс и суппозиториев с облепиховым маслом. Через 8 суток животных выводили из эксперимента. В сыворотке крови и вагинальном смыве исследовали концентрацию иммуноглобулинов IgA, IgM, IgG и сывороточного и вагинального секреторного иммуноглобулина A (sIgA). Установлено отсутствие достоверных изменений концентрации сывороточных иммуноглобулинов Ig A, M, G у крыс с экспериментальным вагинитом по сравнению с показателями интактных животных и тенденцию к повышению уровней иммуноглобулинов Ig A, M, G в вагинальном смыве. Показатели секреторных сывороточного и вагинального sIg A уменьшались у крыс с вагинитами в 2,5 и 1,4 раза соответственно по сравнению с интактным контролем. Все исследованные препараты повышали концентрацию секреторных иммуноглобулинов, более существенным эффектом обладали суппозитории Климедекс. Выводы: экспериментальный вагинит характеризуется тенденцией к повышению концентрации иммуноглобулинов Ig A, M, G в вагинальном смыве и достоверным снижением уровней секреторных сывороточного и вагинального sIg A. Суппозитории Меланизол и Климедекс не уступают по эффективности препаратам сравнения Гравагин, Микожинакс, суппозиториям с облепиховым маслом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.301.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського