Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (10)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Денисюк Ж$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Денисюк Ж. З. 
Масова культура як чинник трансформування національно-культурної ідентичності в умовах глобалізації : автореф. дис. ... канд. культурології : 26.00.01 / Ж. З. Денисюк; Нац. акад. керів. кадрів культури і мистецтв. - К., 2010. - 16 c. - укp.

Виявлено особливості масової культури за умов глобалізації та її впливу на національно-культурну ідентичність, що проявляється в посиленні її плюральності, відмови від жорсткої структурованості, ускладненні ідентифікаційної моделі. Досліджено міфологеми масової культури, що формують ілюзорний простір, в межах якого здійснюється вибір культурної ідентичності. Доведено, що екранна культура створює віртуальний світ, який пропонує індивідам поведінкові шаблони, образи, іміджі, спонукаючи до формування культурних ідентичностей, відмінних від традиційних. Обгрунтовано висновок, що за допомогою масової культури, засобів масової комунікації, Інтернету національно-культурна ідентичність суспільств видозмінюється, посилюючи свою мозаїчність і фрагментарність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.172

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА374885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Воєнна історія України. Волинь та Полісся : наук. зб.: матеріали Всеукр. наук. військ.-іст. конф., 25 - 26 квіт. 2013 р., Рівне / ред.: І. В. Мороз, Ж. З. Денисюк, І. Р. Пилявець; Рівнен. облдержадмін., Нац. військ.-іст. музей України, Всеукр. громад. орг. "Укр. ін-т воєн. історії". - К., 2013. - 606 c. - укp.

Опубліковано доповіді, повідомлення, матеріали та документи науковців, воєнних істориків, краєзнавців, а також музейних, освітніх та архівних працівників щодо подій воєнної історії регіонів України - Волині та Полісся з найдавніших часів до сьогодення. Досліджено знахідки артефактів військового призначення післямонгольського часу з території Правобережжя Київської землі, представлені наконечниками стріл та арбалетних болтів, зброєю ближнього бою, спорядженням вершника та коня. Розглянуто причини досить не простої долі Дубенського форту, розкрито роль офіцерського складу у становленні та розвитку цієї споруди, обгрунтовано необхідність відновлення цієї пам'ятки. Висвітлено головні етапи сучасних археологічних досліджень місця Берестецької битви 1615 р., зазначено їх результати та здобутки. Проаналізовано основні складові підготовки малолітніх дворян Волинської губернії під час навчання в Володимирському Київському кадетському корпусі з середини XIX ст. і до встановлення на теренах України радянської влади. Досліджено життєвий шлях і діяльність георгієвського кавалера, сотника Армії УНР А. М. Гончаренка. Розглянуто історію організації механізованих корпусів Робітничо-Селянської Червоної Армії в 1940 - 1941 рр. на Західній Україні, витоки польсько-українського конфлікту на Волині в 1943 - 1944 рр. Розкрито форми та методи боротьби Чернігівсько-Волинського партизанського з'єднання проти нацистських окупантів, показано якої шкоди завдали партизани-фелорівці ворогові в боях на території Волині та Полісся. Висвітлено діяльність агентурно-бойової групи "Озона" на Дубнівщині, історію 37-ї гвардійської ракетної Севастопольської орденів Леніна та Кутузова II ступеня дивізії, яка дислокувалась на Волині. Розкрито історичні підвалини та проблематику появи й утвердження державної військової символіки незалежної України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-7 я43 + Ц35(4УКР-9ВОЛ) я431 + Ц35(4УКР1) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО31809 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Денисюк Ж. З. 
Міфологія масової культури як простір конструювання ідентичності / Ж. З. Денисюк // Вісн. Держ. акад. керів. кадрів культури і мистец.. - 2008. - № 1. - С. 31-36. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розглянуто питання міфології масової культури, яка є простором конструювання ідентичності. З'ясовано, що сучасний соціокультурний простір характеризується значною присутністю масової культури, що активно долучається до процесів соціалізації особистоті та набуття певної ідентичності. Доведено суттєвий вплив на формування даного простору міфологеми культурного життя та принципів міфологічного сприйняття дійсності, які завжди подають ідеальні, психологічно прийнятні та комфортні моделі життя. Встановлено, що у даному випадку міфи є компенсаторним механізмом для масової свідомості, подолати який фактично неможливо.

Рассмотрены вопросы мифологии массовой культуры, которая является пространством конструирования идентичности. Установлено, что современное социокультурное пространство характеризуется значительным присутствием массовой культуры, активно влияющей на процессы социализации личности и приобретения определенной идентичности. Доказано существенное влияние на формирование данного пространства мифологемы культурной жизни и принципов мифологического восприятия действительности, которые всегда представляют идеальные, психологически приемлемые и комфортные модели жизни. Установлено, что в данном случае мифы являются компенсаторным механизмом для массового сознания, преодолеть который фактически невозможно.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.17 + С5*671.1*46

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22799 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Денисюк Ж. З. 
Масова культура і національно-культурна ідентичність в добу глобалізації : монографія / Ж. З. Денисюк; Нац. акад. керів. кадрів культури і мистецтв. - Київ : НАКККіМ, 2016. - 223 c. - Бібліогр.: с. 193-223 - укp.

Висвітлено пріоритети, тенденції та протиріччя глобалізації культури в сучасному світі, акцентовано на масовій культурі як головному елементі цієї глобалізації. Увагу приділено національно-культурній ідентичності за умов глобалізації. Зазначено, що масова культура створена на основі загальноцивілізаційного технологічного стандарту, здатна чинити вплив на національно-культурну ідентичність народів, їхні традиції, проте дія таких чинників на зачіпає "культурну матрицю" національних культур. Розглянуто масові комунікації у виробництві, поширенні та споживанні масової культури та ідентичностей особистості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.172

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА809932 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Денисюк Ж. З. 
Комунікативні Інтернет-практики у формуванні соціокультурних цінностей суспільства / Ж. З. Денисюк // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2017. - № 2. - С. 81-84. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено роль комунікативних інтернет-практик у трансформації аксіологічної сфери суспільства. На основі аналізу специфіки Інтернет-комунікації виявлено її вплив на формування сучасних соціокультурних цінностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю217 + Ч111.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сучасна культурологія: актуалізація теоретико-практичних вимірів : колект. монографія / С. М. Волков, Ж. З. Денисюк, Н. А. Жукова, К. В. Кислюк, О. С. Колесник, О. В. Кравченко, Т. О. Кривошея, І. В. Петрова, Ю. С. Сабадаш, О. О. Смоліна, О. А. Степанова, А. Т. Щедрін; ред.: Ю. С. Сабадаш, І. В. Петрова; Маріуп. держ. ун-т. - Київ : Ліра-К, 2019. - 307 c. - укp.

Відображено основні тенденції, властиві культурології - структурному елементу сучасної української гуманістики. Підкреслено динамічність розвитку культурології, міжнауковий характер культурологічного знання, притаманне йому органічне поєднання теоретичного аспекту з практикою культуротворення та відбиття принципу спадкоємності, де історичні традиції спонукають науковців до творчої пошукової роботи на теренах, передусім, дискусійних проблем щодо перспектив розвитку української культури. Показано шляхи виявлення творчої активності людини у процесі розбудови незалежної української держави. Увагу приділено методам соціокультурної детермінації та соціокультурної каузальності як основі культурологічного підходу. Висвітлено філософсько-культурологічні аспекти феномену українського космізму в контексті культури модерну. Розкрито культуротворчий потенціал мистецтвознавства. Подано інформацію про культурно-дозвіллєві практики в системі державного управління.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч11 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА837070 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Денисюк Ж. З. 
Постфольклор комунікативних інтернет-практик у функціонуванні аксіосфери суспільства : автореф. дис. ... д-ра культурології : 26.00.01 / Ж. З. Денисюк; Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв. - Київ, 2018. - 40 c. - укp.

Досліджено феномен постфольклору, що утворився в середовищі інтернет-комунікації та в повній мірі належить до віртуальних взірців дигітальної культури. Зазначено, що технологічні можливості інтернету сформували нові моделі та формати комунікації, які стали невід'ємною складовою повсякденних практик людини, привнісши нове розуміння досвіду соціалізації, ціннісних орієнтацій, самопрезентації в інтернет-мережі, естетичного та творчого самовираження. Зауважено, що засоби масової комунікації, які базуються на новітніх технологічних платформах, відіграють важливу роль у процесах ціннісних трансформацій, які полягають у порушенні усталених ціннісних ієрархій, пошуках нових ціннісних орієнтирів, переоцінці існуючих сенсів, ідеалів і цінностей. Показано, що інтернет-середовище як полімодапьний інформаційний та соціокультурний простір виступає суб'єктом впливу на функціонування аксіосфери суспільства, активно генеруючи нові значення, цінності та ціннісні орієнтири та настанови для соціуму та людини. Твори постфольклорного типу, що постають у процесі комунікації в середовищі інтернету, є засобом як зовнішнього навіювання, так і оцінного самовираження та моделювання світу в процесі групових та індивідуальних ціннісних рефлексій. Також вони є виразниками популярних ціннісно-світоглядних установок, поширених в масовій свідомості принципів і пріоритетів, які втілюються у знаково-символічних об'єктах культури, іміджах, текстах інтернету. Зазначено, що такі аспекти культурологічного дослідження медійної аксіосфери соціуму надають змогу корегувати аксіологічні вектори розвитку інформаційного суспільства та культури у взаємодії інформаційно-комунікативних технологій та нових соціокультурних практик. Постфольклорні тексти, часто апелюючи до архетипів етнокультури, її світоглядно-аксіологічних моделей та кодів ціннісно-смислового універсуму, експлікують свої закодовані аксіологічні змісти, що є відображенням глибинних духовних значень етнічної культури, світовідчування та мислення. Зауважено, що окреслені аспекти роботи актуалізують науковий пошук в напрямі вивчення інформаційно-комунікативних засад суспільного розвитку в добу глобалізації, ціннісних орієнтирів в умовах трансформаційних цивілізаційних перетворень, осмисленні артефактів цифрового середовища в культурному просторі сучасності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 с51 + Ч111.161.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435467 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського