Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Демчина М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Демчина М. Є. 
Взаємодія компонентів у системі Tb - Mn - In при 870 K / М. Є. Демчина, Б. Д. Белан, М. Б. Маняко, Л. Г. Аксельруд, А. Петрашко, Д. Качоровські, Я. М. Каличак // Укр. хим. журн. - 2011. - 77, № 5/6. - С. 16-23. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г534.511

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Демчина М. М. 
Формальні методи інтерпретації даних та знань про нафтогазові об'єкти / М. М. Демчина, В. Р. Процюк, В. І. Шекета // Наук. вісн. Івано-Франків. нац. техн. ун-ту нафти і газу. - 2011. - № 1. - С. 100-108. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано формально-логічні підходи до подання та інтерпретації даних і знань про нафтогазові об'єкти у вигляді дослідження функціональності фреймових, продукційних і семантичних представлень. Наведено структуру продукційного правила, умова якого уможливлює використання сполучників "і" та "або", а логічна поведінка правила описується коефіцієнтами впевненості. Визначено умову формування продукційних правил на основі об'єктів, компараторів, доменів, атрибутів, та опційних значень. Показано, що введення ієрархії доменів для нафтогазової предметної області дозволяє виконати структуризацію та концептуалізацію логічного висновку відповідно до введеного впорядкування множини цілей. Введено структуру числових, логічних і категорійних атрибутів, що забезпечує генерування послідовності діалогових питань системою. Специфіковано характеристики доменної організації предметної області, що визначається особливостями логічного висновку, способом специфікації та впорядкування правил. Побудовано семантичні представлення для об'єктів предметної області, шляхом визначення відповідних семантичних зв'язків між об'єктами та атрибутами, об'єктами та правилами, атрибутами та значеннями, правилами та доменами. Обгрунтовано доцільність імплементації гібридного підходу для нафтогазової предметної області у вигляді виділених структурних елементів та їх композицій.


Індекс рубрикатора НБУВ: И36 в641.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Демчина М. М. 
Реалізація формальних методів інтелектуального керування на основі нечітких знань про нафтогазові об'єкти / М. М. Демчина, В. Р. Процюк, Г. Я. Процюк // Нафтогаз. енергетика. - 2011. - № 3. - С. 96-107. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано структуру, методи та засоби використання правил в інтелектуальних інформаційних системах, що працюють з нафтогазовими об'єктами, а також в інформаційних інтелектуальних системах на основі баз даних та знань про нафтогазові об'єкти. Виділено класи та функціональність чітких правил, правил з невизначеністю, правил з коефіцієнтами впевненості, нечітких правил з лінгвістичними входженнями. Досліджено структуру формального підходу реалізації інтелектуального керування в автоматизованих системах на основі нечіткої логіки та нечітких множин з центральним елементом в формі бази знань нечітких правил. Запропоновано структуризацію функціональності етапів циклу фазифікації та дефазифікації вхідних чітких даних про генерацію керуючих впливів на множині нафтогазових об'єктів та їх складових входжень, визначено основні процедурні елементи організації нечіткого логічного висновку, особливості функціональності композиційних перетворень та сутність процедури дефазифікації результатів інтелектуального перетворення даних всередині автоматизованої інтелектуальної системи з метою їх передачі на нижній рівень керування в чіткій формі. Основним результатом дослідження є виділення концепції побудови ефективного контролю в автоматизованих інтелектуальних системах шляхом класифікації робочої множини даних на структуровані, неструктуровані, слабоструктуровані, чіткі та нечіткі дані і визначення стратегії інтелектуального контролю на основі правил з лінгвістичними входженнями та застосування методів верифікації функцій належності.


Індекс рубрикатора НБУВ: И36 в641.8 + З965.96

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Демчина М. М. 
Використання нечітких правил для подання знань в інтелектуальних системах нафтогазової предметної області / М. М. Демчина // Наук. вісн. Івано-Франків. нац. техн. ун-ту нафти і газу. - 2012. - № 1. - С. 132-141. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

В запропонованому дослідженні проаналізовано структуру реалізації знань в формі правил для інтелектуальних інформаційних систем нафтогазової предметної області, а також інформаційних систем на основі баз даних та знань. Поряд з існуючими формами надання чітких правил, правил з невизначеністю, правил з коефіцієнтами впевненості, обгрунтовано переваги використання нечітких правил з лінгвістичними входженнями. Визначено структуру формального підходу побудови інтелектуальних систем на основі нечітких множин з реалізацією механізму логічного висновку на основі методів та засобів нечіткої логіки. Структуровано функціональність етапу фазифікації вхідних чітких даних про нафтогазові об'єкти, оцінено складність організації процедури нечіткого логічного висновку, особливостей композиційних операцій та вибір методу дефазифікації результатів роботи інтелектуальної системи для їх виведення користувачеві в чіткій формі. Основною складністю реалізації інтелектуальних систем на основі нечіткого підходу виділено завдання вилучення знань в експертів нафтогазової предметної області, що гарантовано включає в себе фактор суб'єктивних оцінок. Вирішення даної проблеми пропонується шляхом побудови засобів контролю та розподілу структурованих і неструктурованих (слабоструктурованих) даних, виділення відповідних класів чітких та нечітких даних, забезпечення автоматичних методів генерації правил з лінгвістичними входженнями, побудови засобів перевірки бази знань на повноту та несуперечливість, а також використання методів верифікації функцій належності.


Індекс рубрикатора НБУВ: И36 в641.8 + З970.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Демчина М. М. 
Імплементація концепцій штучного інтелекту в технологічних процесах буріння нафтових і газових свердловин / М. М. Демчина // Наук. вісн. Івано-Франків. нац. техн. ун-ту нафти і газу. - 2012. - № 3. - С. 98-111. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Застосування інтелектуальних систем в процесі буріння нафтових та газових свердловин надасть змогу оптимізувати конструкцію свердловини з використанням критерію мінімізації коштів, мінімізації ймовірності виникнення нештатних ситуацій і підвищення кінцевого дебіту свердловини. Даний підхід включає планування конструкції свердловини до початку буріння, модифікації, виконані в процесі буріння, а також проектування та оптимізацію параметрів, що безпосередньо впливають на ефективність буріння, таких як властивості бурового розчину, вибір долота та інші технологічні операції. Таким чином, застосування інтелектуальних систем при бурінні нафтових та газових свердловин уможливить ефективне вирішення ряду завдань: зменшення ступеня зношеності бурового долота; зменшення кількості спуско-підіймальних операцій, необхідних для заміни зношених доліт; збільшення часу експлуатації долота; підвищення механічної швидкості проходки; покращання контролю за спрямованістю стовбура свердловини; зменшення вібрацій бурової колони і потенційного зменшення кількості та частоти відмов обладнання на вибої; зниження проявів втрати циркуляції бурового розчину і зменшення часу, необхідного для вирішення нештатних ситуацій, пов'язаних з втратою циркуляції; зменшенням часу, необхідного на виконання ловильних операцій; зниження частоти прихоплення бурових труб; зменшення часу, необхідного для вирішення проблеми осипання стовбура свердловини та скручування бурової колони. Така функціональність може бути забезпечена шляхом побудови інтелектуальної системи на основі ієрархії баз даних та знань про нафтогазові об'єкти з використанням чітких та нечітких правил в основі м

еханізму логічного висновку.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131,7-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Демчина М. М. 
Система інтелектуальної підтримки прийняття рішень при виборі оптимальних режимних параметрів буріння нафтових і газових свердловин : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / М. М. Демчина; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. - Івано-Франківськ, 2013. - 20 c. - укp.

Розроблено метод вибору оптимальних режимних параметрів буріння нафтових і газових свердловин на основі цільових функцій обчислення доцільностей вихідних технологічних параметрів як базового елементу інтелектуальної системи підтримки прийняття рішень, що використовує значення доцільностей для генерації експертних рекомендацій оператору щодо встановлення значень керованих параметрів. Проаналізовано проблеми інтелектуалізації процедур підтримки прийняття оптимізаційних рішень в процесі буріння нафтових і газових свердловин. Визначено характеристики критеріїв оптимізації буріння та особливості застосування інтелектуальних систем в процесі буріння. Побудовано абдуктивний фреймворк з ваговими значеннями для прийняття рішень в процесі буріння, визначено структуру керування процесом підтримки прийняття рішень засобами інтелектуальної системи на основі чіткої та нечіткої логіки. Реалізовано формальні методи інтелектуального керування підтримкою прийняття оптимізаційних рішень на основі чітких, нечітких та ймовірнісних знань про процес буріння. Розроблено методику прийняття оптимально рішень в процесі буріння нафтових і газових свердловин на основі обчислення значень доцільностей для вихідних параметрів. Запропоновано структуру, алгоритмічне та програмне забезпечення системи інтелектуальної підтримки прийняття рішень на основі цільових функцій для оптимізації параметрів буріння.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131,7 в641.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА400982 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Демчина М. М. 
Експертні методи оцінки технологічних параметрів у процесі буріння свердловин / М. М. Демчина, В. І. Шекета, Р. Б. Вовк // Нафтогаз. енергетика. - 2013. - № 1. - С. 26-37. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розроблено метод вибору оптимальних режимних параметрів буріння нафтових і газових свердловин на основі цільових функцій обчислення доцільностей вихідних технологічних параметрів як базового елемента інтелектуальної системи підтримки прийняття рішень, що використовує встановлені значення доцільностей для генерації експертних рекомендацій оператору щодо встановлення значень керованих параметрів. На основі аналізу особливостей інтелектуалізації процедур підтримки прийняття оптимізаційних рішень у процесі буріння нафтових і газових свердловин визначено характеристики критеріїв оптимізації буріння та особливості застосування інтелектуальних систем у процесі буріння. Побудовано абдуктивний фрєймворк з ваговими значеннями для прийняття рішень у процесі буріння, визначено структуру керування процесом підтримки прийняття рішень засобами інтелектуальної системи на основі чіткої та нечіткої логіки, реалізовано формальні методи інтелектуального керування підтримкою прийняття оптимізаційних рішень на основі чітких, нечітких та імовірнісних знань про процес буріння. Розроблено методику прийняття оптимальних рішень у процесі буріння нафтових і газових свердловин на основі обчислення значень корисності для вихідних параметрів.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131,7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Шекета В. І. 
Імплементація інтелектуальної стратегії прийняття рішень у процесі буріння / В. І. Шекета, М. М. Демчина, В. Д. Мельник // Нафтогаз. енергетика. - 2013. - № 2. - С. 38-50. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розроблена методологія прийняття рішень у процесі буріння в реальному часі продемонструвала ефективність застосування для досягнення необхідних значень контрольованих параметрів буріння. Дані, що використовуються для такого дослідження, одержано в процесі буріння. Оптимально заданими параметрами буріння є параметри, що визначаються на основі відповідних процедур видобування знань і даних про процес буріння з метою одержання мінімальних значень вартості процесу буріння. Одержані результати довели, що існуючі значення вартості буріння можуть бути зменшені в реальному часі за умови, що будуть застосовані наперед визначені значення контрольованих параметрів буріння. З метою прийняття рішень на основі фактичних польових параметрів необхідною є розробка комп'ютерної мережі, яка одержуватиме дані безпосередньо з джерел даних у формі давачів. Таким чином, програмне забезпечення бази даних на сервері буде послідовно розраховувати параметри розробленої моделі на основі бази знань у формі асоціативних правил, про що повідомлятиме операторів бурової. Відповідно оператор буде передавати поточні бурові параметри назад на сервер, і в центрі розробки визначатимуться параметри нової моделі, а також параметри буріння, із врахуванням щойно одержаної інформації. Показано, що прийняття рішень на основі параметрів буріння в режимі реального часу є перспективним напрямком, оскільки це надає змогу зменшувати вартість процесу буріння, а також мінімізувати ймовірність виникнення аварійних ситуацій саме завдяки використанню контрольованих параметрів.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131-5-05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Демчина М. Є. 
Фазові рівноваги, кристалічні структури та деякі фізичні властивості сполук у системах {Tb, Dy}-{Mn, Fe, Ag}-In та споріднених : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.01 / М. Є. Демчина; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Л., 2012. - 20 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г534.511.03 + К235.304

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА392215 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Шекета В. І. 
Застосування абдукції в задачах класифікації даних про нафтогазові об'єкти / В. І. Шекета, М. М. Демчина, Л. М. Гобир // Нафтогаз. енергетика. - 2014. - № 2. - С. 86-97. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто питання використання засобів абдуктивних міркувань для задач видобування даних. Виконане дослідження свідчить, що класифікація даних може бути інтерпретована як одна з задач абдуктивного логічного програмування, яка дозволяє використовувати задані користувачем доменні обмеження. Інтерпретація моделей класифікації на основі дерев рішень абдуктивним способом з використанням доменних обмежень дає змогу отримати підвищення ефективності у випадку часткової відсутності вхідних даних. З метою розгляду імовірнісної інформації на основі базових та виведених формальних теорій виконано розширення загального фреймворку до абдуктивного фреймворку, який базується на вагових коефіцієнтах та може використовуватися для видобування даних, що в кінцевому випадку надасть змогу покращати загальну якість результатів. Показано, що абдуктивні міркування можна використовувати в контексті задач класифікації для пояснення ходу міркувань виконаної класифікації і для підвищення загальної ефективності у випадку роботи системи із частково відсутніми вхідними даними і зовнішніми доменними знаннями. Такий підхід може бути удосконалений шляхом поєднання відмінних парадигм видобування даних, таких як: класифікація, асоціативні правила і кластеризація шляхом використання абдуктивного фреймворку з обмеженнями.


Індекс рубрикатора НБУВ: И137,7

Шифр НБУВ: Ж25772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Бігун І. 
Взаємодія компонентів у системах {Gd,Tb} - Fe - In / І. Бігун, М. Демчина, М. Дзевенко, Б. Белан, М. Маняко, Ю. Тиванчук, Я. Каличак // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. хім.. - 2013. - Вип. 54, ч. 1. - С. 3-10. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г534.511

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/х. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Демчина М. 
Взаємодія компонентів у потрійних системах {Gd, Dy} - Mn - In / М. Демчина, І. Бігун, Б. Белан, М. Маняко, М. Дзевенко, Я. Каличак // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. хім.. - 2015. - Вип. 56 (ч. 1). - С. 9-17. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г534.511

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/х. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Демчина М. 
Кристалічна структура сполуки $E bold roman {TbAg sub 3 In sub 3} / М. Демчина, Ю. Степень-Дамм, Б. Белан, М. Маняко, Я. Каличак // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. хім.. - 2009. - Вип. 50. - С. 144-149. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г522.1 + К230.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/х. Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Купновицька-Сабадош М. Ю. 
Когнітивні розлади у хворих на розсіяний склероз / М. Ю. Купновицька-Сабадош, М. Б. Демчина // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Пульс. - 2017. - № 7. - С. 68-72. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - вивчення нейропсихологічного статусу хворих на розсіяний склероз (РС), виявлення й оцінка когнітивних порушень у разі цього захворювання. Для оцінки когнітивних функцій використано Монреальську шкалу когнітивної оцінки. Обстежено 87 хворих на РС віком 38,5 +- 5,5 років. За результатами дослідження, у 69 % хворих (95 % ДІ 58,1 - 78,5 %) діагностовано когнітивні розлади різного ступеня вираженості. Когнітивний дефіцит за РС характеризується порушенням пам'яті, уваги, конструктивно-зорових навичок, абстрактного та концептуального мислення, здатності до узагальнення і класифікації, мови, швидкості сенсомоторних реакцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.141.25 + Р645

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського