Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Демчина Г$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Демчина Г. Р. 
Прогнозування карієсрезистентності емалі на основі одонтогліфіки перших нижніх постійних молярів : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.22 / Г. Р. Демчина; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. - Л., 2002. - 17 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА319160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Демчина Г. Р. 
Вплив кардіологічних препаратів на трансдукційні механізми регенерації кістки. Огляд літератури / Г. Р. Демчина, О. А. Петришин // Імплантологія. Пародонтологія. Остеологія. - 2016. - № 2. - С. 28-34. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Мета роботи - систематизувати результати оглядів джерел літератури щодо механотрансдукційних механізмів регенерації кісткової тканини та впливу на них кардіологічних засобів. Проведено міждисциплінарний аналіз 36-ти сучасних оригінальних досліджень та оглядових публікацій з проблематики механотрансдукційних процесів у кістковій тканині, фахової літератури з біомеханіки, остеології, біології клітини та молекулярної біології, клітинної біохімії, васкулярної біології, фармакології та клінічних досліджень із висвітлення результатів епідеміологічних даних про зв'язок остеопорозу з трьома групами гіпотензивних і кардіологічних засобів: блокаторами кальцієвих каналів; beta-адреноблокаторами; інгібіторами ангіотензинперетворювального ферменту. Встановлено, що фізіологічне ремоделювання, а також репарація і регенерація після пошкодження відбуваються під впливом функціонального навантаження за допомогою механотрансдукції - процесу, який забезпечує перетворення фізичних сил у біохімічні сигнали, які інтегрують клітинну відповідь. Шляхами, що забезпечують передачу сигналів є кальцієві іонні канали, інтегрини, автокринні та паракринні месенджери, як-от простагландини й оксид азоту. Кардіологічні засоби з групи інгібіторів кальцієвих каналів, які блокують проходження іонів кальцію через кальцієві канали, пригнічують виділення інтрацелюлярного кальцію в остеобластах та утворення кісткової тканини. Застосування beta-адреноблокаторів може бути ефективним у лікуванні та запобіганні остеопорозу в разі зростання активності симпатичної нервової системи. Інгібітори ангіотензинперетворювального ферменту (і-АПФ) внаслідок пригнічення ангіотензину II та активаціїї NO-синтази і виділення оксиду азоту діють синергічно з механічно індукованим оксидом азоту, що має анаболічну дію на кісткову тканину. Висновки: врахування зазначених впливів кардіологічних препаратів на механотрансдукційні механізми евдасть змогу коригувати їх застосування, що покращить регенерацію та структуру кістки у пацієнтів із серцево-судинною патологією та гіпертонією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р251.254.24 + Р410-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Використання кофердаму в стоматології : навч. посіб. : [для студентів стоматол. ф-тів вищ. мед. навч. закл.] / ред.: В. Зубачик; уклад.: О. Петришин, В. Гриновець, О. Пасько, Г. Демчина, Ю. Сулим; Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького. - Львів, 2021. - 56 c. - Бібліогр.: с. 56 - укp.

Розглянуто проблему поліпшення ефективності ендодонтичного лікування зубів, створення надійних та якісних реставрацій зубів, що при застосуванні сучасних композитних матеріалів можливо лише за умови забезпечення абсолютної сухості операційного поля. Наведено історичні етапи розробки системи кофердаму, описано основні принципи його застосування, проілюстровано конкретні клінічні ситуації з використанням вказаної техніки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-5 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА853159 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського