Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Демидюк О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Демидюк О. Б. 
Целевое развитие метаспособностей в процессе обучения / О. Б. Демидюк // Вісн. Харк. ун-ту. Сер. Психологія. - 2000. - № 483. - С. 41-44. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Розглянуто питання комплексного розвитку метаздібностей, що імпліцитно містять у собі цілий ряд підпорядкованих здібностей. Визначено такі метаздібності: здібність до саморозвитку, синергетичної взаємодії з навколишнім середовищем, емпатичне відношення до світу, до себе та до людей, що складає основу духовності. Підкреслено, що розвиток однієї метаздібності призводить до розвитку інших.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.24-711

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Демидюк П. Ф. 
Ризик аспленії та способи зниження частоти ускладнень спленектомії / П. Ф. Демидюк, М. В. Суховій, П. В. Ющенко, О. І. Сопко, О. П. Демидюк, О. В. Асса, В. В. Томілін // Хірургія України. - 2008. - № 1. - С. 93-98. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Наведено аналітичний огляд даних літератури та власних досліджень (2 032-х операцій, з них 1 624-х - у гематологічних хворих) щодо наслідків спленектомії, виконаної за різними показаннями, та можливих специфічних (аспленія) та інших небезпечних післяопераційних ускладнень. Проведення клінічного та лабораторного обстеження хворих до та після спленектомії, профілактики та лікування проявів набутого імунодефіциту, коагулопатій, гемодинамічних розладів, анемії, гострої ятрогенної надниркової недостатності, а також малотравматична техніка операції значно зменшують кількість післяопераційних ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.445.8-86

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Демидюк П. Ф. 
Профілактика та лікування ускладнень спленектомії, виконаної з приводу різних захворювань та травми органа / П. Ф. Демидюк, П. М. Перехрестенко, П. В. Ющенко, О. І. Сопко, О. П. Демидюк, В. В. Томілін, О. В. Асса // Клініч. хірургія. - 2009. - № 4. - С. 32-35. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Наведено аналітичний огляд даних літератури і власні спостереження щодо наслідків спленектомії (СЕ), здійсненої за різними показаннями. СЕ виконано у 2059 пацієнтів, у тому числі у 1656 - з захворюваннями системи крові. Після СЕ можливе виникнення специфічних (втрата функцій селезінки) та інших тяжких післяопераційних ускладнень, вираженість яких залежить від тяжкості основного захворювання і травматичності операції. Динамічне обстеження хворих з використанням клінічних і лабораторних методів до і після операції, профілактика і своєчасне лікування проявів імунодефіцитного стану (загально-септичних захворювань), коагулопатії, гемодинамічних розладів, анемії, гострої недостатності надниркових залоз, а також малотравматична техніка операції забезпечують значне зменшення частоти післяопераційних ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.445.8-86 + Р457.465.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Демидюк О. М. 
Інноваційні підходи до удосконалення організаційно-економічного механізму управління соціально-економічним розвитком регіону (на прикладі Івано-Франківської області) / О. М. Демидюк // Соц.-екон. пробл. сучас. періоду України. - 2008. - Вип. 5. - С. 125-131. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ІВА)210-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69299 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Демидюк П. Ф. 
Профілактика та лікування геморагічних ускладнень оперативних втручань у пацієнтів при гемофілії A та хворобі Віллебранда / П. Ф. Демидюк, П. М. Перехрестенко, Є. В. Авер'янов, П. В. Ющенко, О. В. Асса, О. П. Демидюк, С. В. Бурнаєва, В. В. Томілін // Клініч. хірургія. - 2011. - № 5. - С. 59-62. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто гемофілію А (ГА) та хворобу Віллебранда (ХВ), що мають подібні клінічні прояви. Для їх лікування використовують препарати, що містять фактор VIII (ФVIII) та фактор Віллебранда (ФВ). Перед виконанням операції, насамперед, у пацієнта необхідно підтвердити діагноз захворювання та його форму, обрати оптимальну схему гемостатичної терапії, проводити її корекцію під час та після оперативного втручання під контролем лабораторного моніторингу. Має значення своєчасне виявлення порушень гемостазу та появи інгібіторної форми гемофілії (ІФГ). Рекомендовано сучасні раціональні методи профілактики та лікування геморагії з використанням десмопресину (за легких форм ГА та ХВ III типу), препаратів замісної терапії, що містять ФVIII та ФВ. За показаннями застосовують препарати допоміжної терапії для усунення судинно-тромбоцитарних порушень, активації фібринолізу, появи ІФГ та гормональних розладів. Підкреслено необхідність за наявності цих захворювань встановлення прямих показань до виконання оперативних втручань та забезпечення достатньої кількості відповідних гемостатичних препаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.023.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Демидюк О. О. 
Стратегічне управління маркетингом інновацій на підприємстві / О. О. Демидюк // Пробл. науки. - 2013. - № 7. - С. 35-41. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто суть і значення стратегічного управління маркетингом інновацій в діяльності підприємства. Узагальнено закордонні та вітчизняні методичні підходи до розробки інноваційної маркетингової стратегії підприємства. Виявлено особливості формування маркетингової стратегії інноваційних продуктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У529.0-55-211.1 + У9(4УКР)290-55-211.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15960 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Демидюк О. 
Інституційний підхід до аналізу сутності та оцінювання ефективності сучасних економічних систем / О. Демидюк // Наук. вісн.. - 2014. - № 8. - С. 36-52. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто концептуальні підходи до визначення сутності поняття економічної ефективності та виокремлено різні її види. Досліджено особливості інституційного підходу до аналізу ефективності сучасних економічних систем і визначено критерії оцінювання ефективності їх функціонування. Здійснено порівняльний аналіз основних методик вимірювання ефективності сучасних економічних систем та обгрунтовано доцільність застосування саме комплексної методики вимірювання ефективності на базі послідовного застосування рейтингового підходу та кореляційно-регресійного аналізу інституційного середовища. Аналіз інституційної ефективності економічної системи України надав можливість довести неоднорідність складових інституційного середовища та асинхронності їх функціонування. Запропоновано перелік стратегічних напрямів підвищення інституційної ефективності соціально-економічної системи України, з урахуванням принципу комплементарності інституцій, на підставі визнання пріоритетності цілей сталого розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.25 + У9(4УКР)0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Демидюк О. Б. 
Психолого-педагогічні засади розвитку метаздібностей та метаякостей особистості студента : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / О. Б. Демидюк; Харків. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. - Харків, 2015. - 23 c. - укp.

Наведено теоретико-методологічні та практичні результати дослідження, яке спрямоване на вирішення актуальної проблеми розвитку професійно, соціально й екзистенційно значущих метаздібностей та метаякостей особистості безпосередньо в процесі навчання у ВНЗ. Теоретично обгрунтовано й емпірично досліджено психологічні закономірності та механізми цілеспрямованого розвитку метаздібностей та метаякостей студента. Виявлено позитивну кореляцію метаздібностей та метаякостей з когнітивно-смисловим орієнтуванням особистості. Встановлено зв'язок між рівнем розвитку метаякостей та широтою орієнтування, що відкриває можливість ефективного цілеспрямованого розвитку особистості студента за умов навчання в контексті заданого орієнтування. Експериментально доведено виникнення синергетичного ефекту в процесі взаємодії метаякостей та метаздібностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю951.103

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА419702 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Демидюк О. О. 
Сутність та критерії ефективності сучасних економічних систем / О. О. Демидюк // Бізнес Інформ. - 2017. - № 2. - С. 8-14. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Узагальнено та систематизовано основні наукові підходи до означення суті категорії "економічна система". Запропоновано авторське визначення сучасних економічних систем як надскладних динамічних структур, що характеризуються організаційною неоднорідною цілісністю, здатністю до самоорганізації та саморозвитку, що відбувається під впливом зовнішніх та внутрішніх чинників. Обгрунтовано та систематизовано основні критерії ефективності функціонування та розвитку сучасних економічних систем. Розроблено практичні рекомендації щодо підвищення ефективності економічної системи України. Зокрема, зроблено наголос на необхідності приділити увагу боротьбі з корупцією, ілегальними економічними проявами тіньової економіки, подоланню опору груп спеціальних інтересів, які не зацікавлені в радикальних ринкових перетвореннях, оскільки вони втрачають квазіренту, що одержується внаслідок дії неефективних інституцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Демидюк О. О. 
Якість життя як чинник підвищення соціально-економічного розвитку країни / О. О. Демидюк // Бізнес Інформ. - 2019. - № 2. - С. 8-13. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Узагальнено та систематизовано основні наукові підходи до визначення сутності категорії "якість життя". На підставі аналізу наукових досліджень вітчизняних і зарубіжних дослідників запропоновано авторське визначення якості життя як суб'єктивно-об'єктивної міри особистого сприйняття та задоволеності психофізіологічними та соціально-економічними аспектами життєдіяльності людини. Систематизовано дані щодо складових індексу якості життя в Україні, розробленого світовою базою даних Numbeo. Обгрунтовано можливі причини відставання України за показниками складових індексу якості життя порівняно із країнами-сусідами. Запропоновано рекомендації щодо підвищення якості життя в Україні, що, своєю чергою, сприятиме покращенню соціально-економічного розвитку країни в цілому. Зокрема, зроблено наголос на необхідності приділити особливу увагу боротьбі з корупцією, підвищенню якості сфери медичного обслуговування та заходам охорони навколишнього середовища, що нині є актуальним завданням більшості національних економік світу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-94

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського