Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Дем'янчук Я$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Дем'янчук Я. М. 
Трубчасто-колонні технології в процесах абсорбційного осушення природного газу / Я. М. Дем'янчук // Розвідка та розробка нафт. і газ. родовищ. - 2007. - № 4. - С. 25-29. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Зроблено спробу встановлення закономірностей розподілу швидкостей. Великий викидний енергетичний потенціал продуктів спалювання природного газу на компресорних станціях газотранспортної системи України можна використовувати не тільки для виробництва електроенергії, але і для забезпечення енергією новітніх технологій осушення природного газу від вологи. Запропонована технологія з використанням штучного холоду дозволяє значно зменшити експлуатаційні витрати, зв'язані з втратою гліколів; утилізувати значну частину теплоти, яка на даний час втрачається, та досягти економії потужності ГПА на перекачування газу від 0,44 до 2,34 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-082.025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дем'янчук Я. М. 
Удосконалення технології абсорбційного осушення природного газу : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / Я. М. Дем'янчук; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. - Івано-Франківськ, 2003. - 19 c. - укp.

Запропоновано нову технологічну схему установки осушення газу, у якій використано трубчасто-колонну технологію, що дозволяє суттєво зменшити як втрату абсорбенту високої вартості з потоком осушеного газу завдяки плівковій схемі руху першого, так і кількість теплової енергії на стадії регенерації насиченого абсорбенту. Доведено, що останнє досягається шляхом зменшення необоротності процесу в разі паралельного проведення процесів тепло- та масообміну в трубному та міжтрубному просторах по всій висоті масообмінної зони апарата. Для досягнення належної ефективності проведення даних процесів розроблено та досліджено на створеному експериментальному стенді трубчасту насадку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л547.101.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дем'янчук Я. М. 
Наукове обгрунтування нормування затрат у процесі абсорбційного осушення природного газу / Я. М. Дем'янчук, Ф. В. Козак // Наук. вісн. Івано-Франків. нац. техн. ун-ту нафти і газу. - 2012. - № 2. - С. 80-85. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проведено аналіз експлуатаційних затрат на установках осушення природного газу в складі управлінь магістральних газопроводів, однією з яких є втрати диетиленгліколю в апаратах осушення. Запропоновано способи зменшення цих втрат шляхом використання для апаратів осушення нової трубчастої насадки, яка працює в плівковому режимі.


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-082.025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Мартинюк Р. Т. 
Діагностування газоперекачувального агрегату з метою прогнозування його залишкового ресурсу / Р. Т. Мартинюк, Я. М. Дем'янчук, О. Р. Мартинюк // Наук. вісн. Івано-Франків. нац. техн. ун-ту нафти і газу. - 2014. - № 1. - С. 149-154. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Сучасні методи діагностування можуть визначити як технічний стан обладнання компресорної станції, так і їх елементів (турбін, осьового компресора, камери згоряння). Визначення рівня технічного стану обладнання компресорної станції у свою чергу надає змогу прогнозувати залишковий ресурс агрегатів у ході подальшої експлуатації. Елементи, для яких здійснюється прогнозування залишкового ресурсу, мають діагностичні параметри, що являють собою функції напрацювання. Мета прогнозування - визначити критичне (граничне) значення обладнання компресорної станції, а також визначити напрацювання системи до чергового ремонту. Знаючи функції зміни діагностичного параметра, можливо визначити затінковий ресурс системи, тобто термін експлуатації обладнання без заміни зношених деталей.


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-082.02-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24005 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Грудз В. Я. 
Вплив фільтраційного опору грунту на інтенсивність аварійних витоків із газопроводу / В. Я. Грудз, Я. В. Грудз, Н. Я. Дрінь, Я. М. Дем'янчук // Розвідка та розробка нафт. і газ. родовищ. - 2015. - № 2. - С. 68-73. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто процес нестаціонарної фільтрації газу в грунті, викликаний появою аварійного витоку з газопроводу. Пропонується розрахувати першу і другу стадії нестаціонарної фільтрації у процесі формування ареалу загазованості. На основі математичних моделей отримано розрахункові залежності для прогнозування процесу формування поля розподілу тисків в пористому середовищі для кожної з фаз нестаціонарної фільтрації. Встановлено характер зміни величини масової витрати витоку в часі у ході нестаціонарної фільтрації, показано, як впливають властивості грунту (зокрема його проникність) на тривалість нестаціонарного процесу і величину витрати витоку. Після зіставлення аналітичних результатів з реальними внесено поправки до відомої формули Сен-Венана-Вентцеля з межею її адаптації.


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-082.03 + П032.37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Дем'янчук Я. М. 
Аналіз експлуатаційних витрат переобладнаного на метанове паливо легкового автомобіля / Я. М. Дем'янчук // Вестн. ХНАДУ. - 2016. - Вып. 74. - С. 57-60. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Наведено аналіз експлуатаційних витрат некомерційних легкових автомобілів, переобладнаних для використання як палива стиснутого природного газу. Проаналізовано можливі переваги і незручності при експлуатації таких автомобілів та доцільність переобладнання.


Індекс рубрикатора НБУВ: О335.52-08 + О355

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Гвоздецький В. М. 
Вплив розміру краплини та швидкості потоку на структуру і властивості електродугових покривів / В. М. Гвоздецький, Я. Я. Сірак, Х. Р. Задорожна, Я. М. Дем'янчук // Фіз.-хім. механіка матеріалів. - 2017. - 53, № 5. - С. 110-115. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Показано, що зі збільшенням тиску металоповітряного струменя від 0,6 до 1,2 МРа зростає його швидкість від 300 до 600 m/s. Визначено, що зі збільшення швидкості потоку частинок зменшується час транспортування крапель від дуги до підкладки і вони вдаряються об підготовлену поверхню за вищих температур. Встановлено, що зі зростанням тиску повітря зменшується розмір крапель та окислів між ламелями, а також поліпшуються механічні характеристики.


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.033.05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Дикун Т. В. 
Біогаз із відходів на сміттєзвалищах як автомобільне паливо / Т. В. Дикун, Л. І. Гаєва, Я. М. Дем'янчук, Т. Й. Войцехівська, Я. А. Гуцуляк // Нафтогаз. енергетика. - 2018. - № 1. - С. 56-60. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Актуальність проблеми ефективного використання традиційних джерел енергії і пошук альтернативних ресурсів не викликає сумніву. На сьогодні в Україні майже не використовується потенціал низькокалорійних газів, що у значній кількості виробляються сільським господарством та промисловістю, зокрема біогазу, синтез-газу, генераторного і піролізного газів, шахтного газу тощо. Кількість існуючих вітчизняних установок з утилізації цих газів є незначним, хоча у більшості розвинених країнах налічується сотні і тисячі таких установок. Одним з перспективних джерел енергії є біогаз сміттєзвалищ, який на сьогодні викидається в атмосферу і забруднює її, або спалюється у факельних установках. Проте використання біогазу в якості палива в когенераційній установці з газовим двигуном внутрішнього згоряння і автомобілях дозволить крім ефективної утилізації цієї небезпечної речовини, забезпечити споживача теплом та електричною енергією.


Індекс рубрикатора НБУВ: З65 + З354

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Дикун Т. В. 
Аналіз роботи двигунів внутрішнього згоряння на біогазі з відходів сміттєзвалищ / Т. В. Дикун, Л. І. Гаєва, Ф. В. Козак, Я. М. Дем'янчук // Нафтогаз. енергетика. - 2019. - № 1. - С. 83-91. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: З354.04 + З365-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25772 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Дикун Т. В. 
Аналіз роботи автотранспорту на біогазі в гірських умовах експлуатації / Т. В. Дикун, Л. І. Гаєва, Ф. В. Козак, Я. М. Дем'янчук // Енергетика: економіка, технології, екологія. - 2020. - № 1. - С. 97-103. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

На сьогодні в Україні майже не використовується потенціал низькокалорійних газів, що у значній кількості виробляються сільським господарством та промисловістю, зокрема біогазу. Кількість існуючих вітчизняних установок з утилізації цього газу є незначним, хоча у більшості розвинених країнах налічується сотні і тисячі таких установок. Одним з перспективних джерел енергії є біогаз сміттєзвалищ, який на сьогодні викидається в атмосферу і забруднює її, або спалюється у факельних установках. Малорозвинений напрямок використання біогазу - використання його як паливо в автомобільних двигунах внутрішнього згоряння. Однак заміна бензину на біогаз призводить до зменшення потужності двигунів та до збільшення витрати палива. Особливо це слід враховувати під час експлуатації автомобілів в гірській місцевості і за зменшення атмосферного тиску та температури. Знаючи компонентний склад біогазу, можна розрахувати його теплоту згоряння та теплоту згоряння газоповітряних сумішей. В результаті аналітичних досліджень одержано графічні залежності зміни ефективної потужності і ефективної питомої витрати біогазу від зміни температури та зміни атмосферного тиску довкілля.


Індекс рубрикатора НБУВ: О333.56-082.029

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Дикун Т. В. 
Аналіз залишкових газів двигунів внутрішнього згоряння при роботі на біогазі та їх вплив на довкілля / Т. В. Дикун, В. І. Артим, Я. М. Дем'янчук, Ф. В. Козак, Л. І. Гаєва // Нафтогаз. енергетика. - 2020. - № 1. - С. 101-108. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П057.1 + З354

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25772 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Копей І. Б. 
Використання комплексної дії для запобігання та ліквідації асфальто-смоло-парафінових відкладів у стовбурі свердловини / І. Б. Копей, В. Д. Середюк, Я. М. Дем'янчук, М. Я. Лялюк // Наук. вісн. Івано-Франків. нац. техн. ун-ту нафти і газу. - 2021. - № 2. - С. 47-54. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - розроблення технології, а також підбір необхідного обладнання і хімічних матеріалів для боротьби з асфальто-смоло-парафіновими відкладами. Запропоновано спосіб запобігання та ліквідації відкладів парафінів та асфальто-смолистих речовин на свердловинному обладнанні нафтових свердловин шляхом комплексної дії хімічних реагентів та термічного нагрівання зони відкладення. Уточнено задачі термодинамічних змін щодо фазового стану потоку і їх урахування при встановленні технологічних режимів роботи свердловин та обгрунтовано використання нового ефективного хімреагента. Вибір хімічного реагента для запобігання відкладанню парафінів, смол та асфальтенів для кожного родовища є індивідуальним. Навіть на окремих свердловинах в межах одного родовища підбір здійснюють після вивчення умов відкладання та їх фізико-хімічного складу, що зумовлює велику кількість реагентів і технологій, які рекомендовано використовувати на родовищах України. У результаті досліджень встановлена ефективність використання інгібітора Твін-80, механізм дії якого полягає в тому, що в присутності води Твін-80 контактує з мікрокристалами парафіну і солей, змочує їх, запобігаючи їх злипанню і відкладенню на стінках труб. Технологія очищення обладнання полягає в постійній або періодичній подачі реагентів в свердловину. Розроблено та виготовлено експериментальний екземпляр свердловинного електричного нагрівача, за допомогою якого відбувається очищення колони підйомних труб за принципом точково-площинного нагрівання. В результаті застосування технології комплексної дії для запобігання та ліквідації асфальто-смоло-парафінових відкладів отримується технічний результат - пришвидшення очищення стовбура свердловини та свердловинного обладнання, підвищення ефективності її експлуатації та економія електроенергії.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.03-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24005 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського