Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (25)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Дегтяренко Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 43
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Пономарчук В. С. 
Механізми реалізації лікувального ефекту фосфен-електростимуляції / В. С. Пономарчук, Т. В. Дегтяренко, А. Г. Чаура, А. Н. Лавренко, В. Б. Решетняк // Нейрофизиология. - 1998. - 30, № 6. - С. 519-523. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

У хворих на міопію вивчали вплив електростимуляції зорового аналізатора, що викликала фосфен-феномен, - фосфен-електростимуляції (ФЕС) на зорові функції, гемодинаміку ока та мозку, а також на імунологічну реактивність організму. Показано, що під впливом ФЕС поліпшувались головні зорові функції: гострота зору в звичайних та мезопічних умовах освітлення, резерви акомодації та світлова чутливість. Посилювався кровообіг ока та мозку, про що свідчило поліпшення кровонаповнення мозку в основних артеріальних басейнах і кровопостачання ока в увеальному тракті з одночасним зниженням тонусу судинної стінки. Крім того, ФЕС викликала очевидну оптимізацію імунорегуляторних процесів в організмі в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.211

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дегтяренко Т. М. 
Корекційно-реабілітаційна робота в спеціальних дошкільних закладах для дітей з особливими потребами : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Т. М. Дегтяренко, Л. С. Вавіна; Сум. держ. пед. ун-т ім. А.С.Макаренка. - Суми : Унів. кн., 2008. - 302 c. - Бібліогр.: с. 135-145. - укp.

Розглянуто основні завдання системи корекційно-реабілітаційної роботи у спеціальних дошкільних закладах для дітей з особливими потребами (ДзОП). Наведено модель сучасної системи допомоги даним дітям. Визначено типи спеціальних дошкільних закладів у країні. Висвітлено стан допомоги ДзОП на сучасному етапі розвитку держави, практику надання корекційно-реабілітаційної допомоги (КРД) різним контингентам ДзОП і його нормативно-методичне забезпечення. Увагу приділено управлінню системою КРД дітям на різних рівнях.

Рассмотрены основные задачи системы коррекционно-реабилитационной работы в специальных дошкольных заведениях для детей с особыми потребностями (ДсОП). Приведена модель современной системы помощи данным детям. Определены типы специальных дошкольных заведений в стране. Освещены состояние помощи ДсОП на современном этапе развития государства, практика оказания коррекционно-реабилитационной помощи (КРП) разным контингентам ДсОП и его нормативно-методическое обеспечение. Внимание уделено управлению системой КРП детям на разных уровнях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч430.91 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА699637 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Коновалова Н. В. 
Эпидемиология туберкулеза глаз в структуре общей заболеваемости туберкулезом / Н. В. Коновалова, Т. В. Дегтяренко // Офтальмол. журн. - 2007. - № 1. - С. 8-12. - Библиогр.: с. 11 - рус.

Проаналізовано основні питання епідеміологічних обставин захворювання на туберкульоз в Україні, зокрема в Одеському регіоні, на тлі картини загальної захворюваності на земній кулі. Актуальність проблем захворюваності на туберкульоз обумовлена його розповсюдженістю, тяжкістю медичних і соціальних наслідків. Вивчено склад контингенту хворих з хронічними формами туберкульозу, показано роль соціальної дезадаптації як фактора підвищеного ризику захворюваності, охарактеризовано особливості та перспективи розвитку епідеміологічної ситуації у випадку захворювання на туберкульоз ока.

Проанализированы основные вопросы эпидемиологических обстоятельств при туберкулезе в Украине, частности в Одесском регионе, на фоне картины общей заболеваемости на земном шаре. Актуальность проблемы заболеваемости туберкулезом обусловлена его распространением, тяжестью медицинских и социальных последствий. Изучен состав контингента больных хроническими формами туберкулеза, показана роль социальной дезадаптации как фактора повышенного риска заболеваемости, охарактеризованы особенности и перспективы развития эпидемиологической ситуации относительно туберкулеза глаза.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.254 + Р543.67

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дегтяренко Т. В. 
Вплив фосфенелектростимуляції на зорові функції, стан вегетативної нервової та імунної систем у хворих на часткову атрофію зорового нерва / Т. В. Дегтяренко, В. С. Пономарчук, В. С. Дроженко, А. Г. Чаура // Фізіол. журн. - 2002. - 48, № 2. - С. 96. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р674.150.42-542

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Дегтяренко Т. В. 
Зависимость лечебных эффектов фосфенэлектростимуляции у пациентов с миопией от частоты раздражения / Т. В. Дегтяренко, В. С. Пономарчук, А. Г. Чаура // Нейрофизиология. - 2002. - 34, № 6. - С. 462-467. - Библиогр.: 17 назв. - рус.


Ключ. слова: фосфенэлектростимуляция, миопия, частотные режимы
Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.211.2-542

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Дегтяренко Т. В. 
Стимуляція зорової сенсорної системи як адекватний метод корекції вегетодисфункцій та порушень імунореактивності організму / Т. В. Дегтяренко, В. С. Пономарчук, А. Г. Чаура, В. С. Дроженко // Фізіол. журн. - 2002. - 48, № 4. - С. 95. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063 + Р252.325

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Ковач И. В. 
Иммунологическая реактивность у детей 12-летнего возраста с кариесом под влиянием комплексной биостимулирующей терапии / И. В. Ковач, Е. Н. Дычко, Т. В. Дегтяренко, А. В. Вербицкая // Укр. стоматол. альм. - 2005. - № 5. - С. 42-46. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Унаслідок комплексної біостимулювальної терапії, що була проведена 12-річним дітям із карієсом, установлено імунокорегувальний ефект, а саме: підвищення рівня Т-клітинної ланки імунітету та імунорегуляторного індексу, зниження вмісту натуральних кілерів і В-лімфоцитів, а також позитивна динаміка показників загального та місцевого гуморального імунітету.


Ключ. слова: клітинний імунітет, гуморальний імунітет, діти, карієс
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.21-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23287 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Дегтяренко Т. В. 
Изменения зрительных вызванных потенциалов у детей, страдающих миопией, после курса фосфенэлектростимуляции / Т. В. Дегтяренко, И. М. Бойчук, А. Г. Чаура // Нейрофизиология. - 2008. - 40, № 3. - С. 228-235. - Библиогр.: 12 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.670.211.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61875 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Дегтяренко Т. М. 
Комплексна система корекційно-реабілітаційної роботи в дошкільному закладі для дітей з порушеннями зору : Автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.03 / Т. М. Дегтяренко; Ін-т спец. педагогіки АПН України. - К., 2005. - 22 c. - укp.

На підставі використання системно-структурного підходу розроблено модель комплексної системи корекційно-реабілітаційної допомоги дітям з порушеннями зору на базі об'єднання зусиль медичних і психолого-педагогічних фахівців з використанням удосконалених та інноваційних технологій підготовки учнів до школи. В результаті тривалої експериментальної апробації розробленої моделі виявлено якісне зростання фізичної, психологічної, пізнавальної та соціальної підготовки дітей до навчання у різних типах загальноосвітніх закладів. Визначено основні умови та принципи реалізації комплексної системи корекційно-реабілітаційної роботи на різних рівнях організації та показано вплив зовнішніх і внутрішніх чинників на її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч433.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА339378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Дегтяренко Т. М. 
Корекційно-реабілітаційна діяльність: стратегія управління : монографія / Т. М. Дегтяренко. - Суми : Унів. кн., 2011. - 401 c. - Бібліогр.: с. 353-395. - укp.

Висвітлено стратегію державної політики в соціальній сфері та її вплив на здійснення корекційно-реабілітаційної допомоги, акцентовано на державній підтримці дітей з психофізичними порушенями та з інвалідністю в Україні. Розкрито методологічні засади управління корекційно-реабілітаційною допомогою, формування та реалізації кадрової політики у даній сфері. Розглянуто організаційно-методичні аспекти управління корекційно-реабілітаційною допомогою, наведено організаційні механізми забезпечення управління системою такої допомоги. Значну увагу приділено підготовці фахівців до управління корекційно-реабілітаційним процесом, наголошено на модернізації регіональної системи корекційно-реабілітаційної допомоги та удосконаленні професійно-орієнтованої стратегії як імперативі прогресивних змін у даній галузі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)2 + С40(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА757566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Дегтяренко Т. М. 
Наук.-метод. основи упр. системою корекційно-реабілітац. допомоги : монографія / Т. М. Дегтяренко; Сум. держ. пед. ун-т ім. А.С. Макаренка. - Суми : Кочубей Н.В., 2010. - 259 c. - Бібліогр.: с. 217-243 - укp.

Наведено результати методологічного аналізу проблеми управління корекційно-реабілітаційною допомогою особам з особливими потребами. Вперше визначено її теоретичні та науково-методичні засади. З метою обгрунтування наукового підходу до проблеми проаналізовано соціально-політичні, освітньо-економічні чинники та глобалізаційні тенденції управління корекційно-реабілітаційною допомогою особам з психофізичними порушеннями та/або з інвалідністю. Розглянуто питання взаємодії всіх галузей соціальної сфери на регіональному рівні.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.3 + Ч430.241.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА760344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Дегтяренко Т. М. 
Стратегія удосконалення підготовки фахівців до управління процесом корекційно-реабілітаційної допомоги : монографія / Т. М. Дегтяренко; Сум. держ. пед. ун-т ім. А.С. Макаренка. - Суми, 2010. - 158 c. - Бібліогр.: с. 135-151 - укp.

Наведено результати методологічного аналізу проблеми кадрової політики у сфері допомоги особам з психофізичними порушеннями та/або з інвалідністю, акцентовано на формуванні індивідуального професійного потенціалу фахівців та його здатності до управління процесом корекційно-реабілітаційної допомоги. Визначено її теоретичні та науково-методичні основи, що грунтуються на механізмах формування та реалізації управління корекційно-реабілітаційною допомогою та взаємодії всіх галузей соціальної сфери в цьому процесі на рівні регіону. Розглянуто організаційно-управлінські аспекти. Досліджено методологічні засади формування та реалізації кадрової політики в системі корекційно-реабілітаційної допомоги.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) п/р

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА769246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Дегтяренко Т. В. 
Нейропсихологічні аспекти порушень письмової мови у молодших школярів / Т. В. Дегтяренко, О. І. Бербега // Наука і освіта. - 2006. - № 3/4. - С. 145-149. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано порушення письмової мови в молодших школярів. Акцентовано увагу на актуальності розробки проблеми профілактики дисграфії у дітей дошкільного віку. Висвітлено психофізіологічні механізми формування навичок письма в дітей і нейропсихологічні аспекти дисграфії.

Проанализированы нарушения письменной речи у младших школьников. Акцентировано внимание на актуальности разработки проблемы профилактики дисграфии у детей дошкольного возраста. Рассмотрены психофизиологические механизмы формирования привычек письма у детей и нейропсихологические аспекты дисграфии.

The article deals with the infringements of a written language at younger schoolboys. The attention to urgencies of development of a problem of preventive maintenance of disgraphy at children of preschool age is stressed. It is described psychophysiologic mechanisms of formation of habits of the letter at children and нейропсихологічні aspects of disgraphy.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч437.41 + Ч437.42 + Ч437.93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Дегтяренко Т. В. 
Взаємозв'язок когнітивних функцій і психомоторики з об'єктивними критеріями зорової аферентації / Т. В. Дегтяренко, О. В. Ушан // Наука і освіта. - 2010. - Спец. вип.: проект "Когніт. процеси та творчість". - С. 54-59. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

За допомогою класичних методик у 94-х підлітків віком 14-18 років (54 школяра випускних класів загальноосвітньої школи № 105 м. Одеса і 40 підлітків з різними порушеннями соматичного здоров'я, які перебували на профілактичному лікуванні в Дитячому клінічному спеціалізованому санаторії "Хаджибей" м. Одеса) досліджено стан когнітивних функцій та психомоторики, визначено об'єктивні критерії зорової аферентації. Для аналізу суттєвих взаємозв'язків когнітивних функцій і психомоторики використано 19 окулодинамічних параметрів зорової аферентації, об'єднаних у чотири основні групи. Результати проведеного кореляційного аналізу дозволили виявити наявність значної кількості високих за рівнем взаємозв'язків основних окулодинамічних параметрів зорової аферентації зі станом когнітивних функцій (зорове сприйняття, увага, активність мислення) і психомоторними якостями. Наведено узагальнювальну кореляційну плеяду, на якій відображено найбільш істотні взаємозв'язки окулодинамічних параметрів зорової аферентації якостей уваги, активності мислення і зорового сприйняття, з позначенням кількості виявлених істотних взаємозалежностей.

С помощью классических методик у 94-х подростков в возрасте 14 - 18 лет (54 школьника выпускных классов общеобразовательной школы № 105 Одесса и 40 подростков с различными нарушениями соматического здоровья, которые находились на профилактическом лечении в Детском клиническом специализированном санатории "Хаджибей" Одесса) исследовано состояние когнитивных функций и психомоторики, определены объективные критерии зрительной афферентации.аДля анализа существенных взаимосвязей когнитивных функций и психомоторики использовано 19 окулодинамических параметров зрительной афферентации, объединенных в четыре основные группы. Результаты проведенного корреляционного анализа позволили выявить наличие значительного количества высоких по уровню взаимосвязей основных окулодинамических параметров зрительной афферентации с состоянием когнитивных функций (зрительное восприятие, внимание, активность мышления) и психомоторными качествами. Представлена обобщающая корреляционная плеяда, на которой отображены наиболее существенные взаимосвязи окулодинамических параметров зрительной афферентации качеств внимания, активности мышления и зрительного восприятия с обозначением количества выявленных существенных взаимозависимостей.

For by means of classical techniques in 94 adolescents aged 14 - 18 years (54 student graduating classes of secondary school № 105, Odessa, and 40 adolescents with different physical problems, which were on prophylactic treatment at the Children's specialized clinical sanatorium "Hadzhibey", Odessa) The state of cognitive function and psychomotor, defined objective criteria for the visual afferent. For the analysis of the substantive relationship of cognitive function and psychomotor used 19 okulodynamic parameters of visual afferent combined into four main groups. The results of correlation analysis revealed the presence of a significant number of high-level relationships okulodynamic basic parameters of visual afferent with a state of cognitive functions (visual perception, attention, the activity of thinking) and psychomotor characteristics. It's presented summarizing the correlation galaxy, which displayed the most significant relationship okulodynamic parameters afferent visual qualities of attention, the activity of thinking and visual perception, indicating the number of identified significant interdependencies.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.511.311 + Ю983.402.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Кривоногова О. В. 
Изменения полоролевого поведения подростков, страдающих опийной формой наркомании / О. В. Кривоногова, Т. В. Дегтяренко // Наука і освіта. - 2009. - № 8. - С. 205-208. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Выполнено исследование особенностей полоролевого поведения в группе подростков, которые страдают опийной формой наркомании, в сравнении с группой здоровых подростков. Проведена оценка выраженности признаков маскулинности и феминности, по соотношению которых можно определить уровень самоуважения, а также углубить представления о полоревой модели у подростков. На основании результатов проведенного исследования разработана система психокоррекции, апробированная на 100-та находившихся под наблюдением подростках с опийной наркоманией, и система психопрофилактики, осуществленная среди 80-ти здоровых подростков.

Виконано дослідження особливостей статеворольової поведінки в групі підлітків, що страждають опійною формою наркоманії, у порівнянні з групою здорових підлітків. Проведено оцінювання вираженості ознак маскулінности та фемінности, з співвідношення яких можна визначити рівень самоповаги, а також поглибити уявлення про статеворольову модель у підлітків. На підставі результатів проведеного дослідження розроблено систему психокорекції, яка апробована на 100-та підлітках з опійної наркоманії, за якими спостерігали, і систему психопрофілактики, що проведена серед 80-ти здорових підлітків.

The author investigates peculiarities of sexual role behavior in an adolescent group with opiate abuse (the main group, n=100) in comparison with a group of healthy adolescents (the control group, n=30). For deeper analysis of adolescentsТ sexual rolebehavior the author uses the sexual role scale-psychosexual proportion Dur-Moll by L. Szondi, which enables diagnosing masculinity on biogenic level.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.73 + Ю983.402.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Дегтяренко Т. В. 
Нейрофізіологічні, індивідуально-психологічні та гендерні детермінанти підліткової агресії / Т. В. Дегтяренко, А. В. Пастернацький // Наука і освіта. - 2009. - № 9. - С. 22-25. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Висвітлено деякі підходи до вивчення питання агресивної поведінки. Обгрунтовано з концептуальних позицій системного підходу актуальні напрями дослідження підліткової агресії на підставі висвітлення значення нейрофізіологічних, гендерних, індивідуально-психологічних та соціальних детермінант її розвитку. Підсумовано, що агресія є мотивованою руйнівною поведінкою, яка виявляється відкрито або приховано, активно чи реактивно, може бути виправданою, правомірною або суперечити нормам і правилам поведінки людей в суспільстві. Наведено результати зарубіжних досліджень, згідно яких у чоловіків, які вирішували агресію, емоційне збудження спадало швидше, ніж у тих, які вирішали конфлікти дружньо, а в жінок навпаки: коли конфлікт вирішали дружньо, збудження зникало, а коли агресивно - залишалося. Для подальшої розробки проблеми запропоновано визначення суттєвих взаємозв'язків та співвідношень між механізмами, що створюють психофізіологічні передумови для формування, становленням та розвитком тих індивідуально-псхиологічних особливостей підлітка, що сприяють прояву дезадаптивних форм поведінки.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344 + С5*333.71 + С5*423.121.3 + Ю983.7-953.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Дегтяренко Т. В. 
Роль родительских организаций в комплексной реабилитации аутичных детей / Т. В. Дегтяренко, О. А. Зиборова // Наука і освіта. - 2011. - № 4. - С. 120-124. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Рассмотрена роль родительских организаций в комплексной реабилитации аутичного ребенка. На основании анализа исследований специалистов выявлены составляющие причины психотравмы родителей аутичного ребенка. Обозначены проблемы межличностных взаимоотношений в семье и потребности аутистов в социальной группе и притоке новых чувственных стимулов, необходимых как для коррекции развития ребенка, так и для адаптации их семьи. Проанализирована деятельность родительских организаций, показано положительное влияние праздников, проводимых организациями, на социализацию аутичного ребенка и на активизацию участия родителей как партнеров для специалистов в комплексной реабилитации аутичных детей. Рассмотрены формы и методы социального, эмоционального воздействия на развитие аутичного ребенка на примере опыта одесской родительской организации "Творческий Центр индивидуального развития".

Розглянуто роль батьківських організацій у комплексній реабілітації аутичної дитини. На основі аналізу досліджень спеціалістів виявлено складові причини психічної травми батьків аутичної дитини. Розглянуто проблеми міжособистісних взаємовідносин у родині та потреби аутистів у соціальній групі та притоку нових чуттєвих стимулів, необхідних як для корекції розвитку дитини, так і для адаптації їх родини. Проаналізовано діяльність батьківських організацій, продемонстровано позитивний вплив свят, що проводяться організаціями, на соціалізацію аутичної дитини та на активізацію участі батьків як партнерів для спеціалістів у комплексній реабілітації аутичних дітей. Розглянуто форми та методи соціального, емоційного впливу на розвиток аутичної дитини на прикладі досвіду одеської батьківської організації "Творчий Центр індивідуального розвитку".

The role of parent organizations in the comprehensive rehabilitation of an autistic child. Based on the analysis of research experts identified components of the reasons parents psychotrauma autistic child. The problems of interpersonal relationships in the family and the needs of autistic children in a social group and the influx of new sensory stimuli, as necessary to correct a child's development, and to adapt their families. Analyzed the activity of the parent organizations, shows a positive impact of holidays, the organizations, the socialization of an autistic child, and to increase the participation of parents as partners for professionals in the comprehensive rehabilitation of autistic children. We consider the forms and methods of social, emotional impact on the development of an autistic child on the example of the parent organization of Odessa "Creative Centre of individual development".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч439.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Дегтяренко Т. В. 
Комплексна оцінка стану фізичного та психічного розвитку дітей раннього віку з наслідками перинатальної енцефалопатії / Т. В. Дегтяренко, В. Г. Ковиліна // Наука і освіта. - 2011. - № 4. - С. 125-127. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Обгрунтовано методологічні підходи до оцінки рівня фізичного та психічного розвитку дітей раннього віку з наслідками перинатальної енцефалопатії на довербальному етапі онтогенезу. Зазначено про доцільність реалізації комплексного, системно-ієрархічного підходу, психофізіологічної парадигми, валідної діагностики ступеню порушень основних вищих психічних функцій дитини та врахування можливої комбінації уражень окремих психофункціональних систем мозку для вирішення актуальних проблем спеціальної педагогіки.

Обоснованы методологические подходы к оценке уровня физического и психического развития детей раннего возраста с последствиями перинатальной энцефалопатии на довербальном этапе онтогенеза. Отмечена целесообразность реализации комплексного, системно-иерархического подхода, психофизиологической парадигмы, валидной диагностики степени нарушений основных высших психических функций ребенка и учета возможной комбинации поражений отдельных психофункциональных систем мозга для решения актуальных проблем специальной педагогики.

Substantiated methodological approaches to assessing the level of physical and mental development of young children with consequences of perinatal encephalopathy in the preverbal stage of ontogeny. Noted the feasibility of an integrated, system-hierarchical approach, psychophysical paradigm, the degree of violation of valid diagnosis of major higher mental functions of the child and consideration of possible combinations of individual lesions psihofunktsionalnyh brain systems for solving urgent problems of special education.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.620

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Дегтяренко Т. В. 
Реализация комплексного подхода по коррекции нарушений речевых и неречевых психических функций у детей старшего дошкольного возраста для профилактики дисграфии / Т. В. Дегтяренко, Ю. А. Тубычко // Наука і освіта. - 2011. - № 4. - С. 127-131. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Рассмотрена проблема профилактики нарушений письменной речи у детей старшего дошкольного возраста с речевыми нарушениями. Предложен комплекс коррекционной логопедической работы, направленный на устранение предпосылок развития нарушений письменной речи. Представлены результаты экспериментального исследования, направленного на профилактику развития дисграфии у детей старшего дошкольного возраста с речевыми нарушениями.

Розглянуто проблему профілактики порушень письмового мовлення у дітей старшого дошкільного віку з мовленнєвими порушеннями. Запропоновано комплекс корекційної логопедичної роботи, що спрямований на ліквідацію передумов розвитку порушень письмової мови. Представлено результати експериментального дослідження, спрямованого на профілактику розвитку дисграфії у дітей старшого дошкільного віку з мовленнєвими порушеннями.

The problem of preventing violations of writing for children preschool age with speech disorders. A set of corrective speech therapy, aimed at addressing the prerequisites for the development of written language disorders. The results of experimental studies aimed at preventing the development of dysgraphia in children older preschool children with speech disorders.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч437.93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Дегтяренко Т. В. 
Визначення стану перцептивно-когнітивного розвитку в розумово відсталих молодших школярів за об'єктивними психофізіологічними критеріями / Т. В. Дегтяренко, Я. В. Шевцова // Наука і освіта. - 2011. - № 4. - С. 131-136. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Представлено результати дослідження перцептивно-когнітивного розвитку за об'єктивними психофізіологічними критеріями розумово відсталих молодших школярів спеціальної загальноосвітньої школи в порівнянні зі здоровими однолітками, учнями молодших класів загальноосвітньої школи. Описано методику проведення тестування у вказаних групах учнів. Засвідчено наявні відмінності в успішності виконання психофізіологічних тестів між розумово відсталими школярами та здоровими дітьми.

Представлены результаты исследования перцептивно-когнитивного развития по объективным психофизиологическим критериям умственно отсталых младших школьников специальной общеобразовательной школы в сравнении со здоровыми сверстниками, учениками младших классов общеобразовательной школы. Описана методика проведения тестирования среди указанных групп учеников. Засвидетельствованы существенные отличия в успешности выполнения психофизиологических тестов между умственно отсталыми школьниками и здоровыми детьми.

The results of the study perceptual-cognitive development of objective criteria for psychophysiological mentally retarded younger pupils of the special secondary school, compared with healthy peers, students of junior secondary school. A technique fortesting of these groups of students. Witnessed by the existing differences in the success of a psycho-physiological tests between mentally retarded students and healthy children.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч435.28

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського