Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (47)
Пошуковий запит: (<.>A=Данилевська О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Саблук П. Т. 
Економіка виробництва молока і молочної продукції в Україні : Моногр. / П. Т. Саблук, В. І. Бойко, Т. Л. Мостенська, М. П. Коржинський, О. Є. Данилевська; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". - К. : ННЦ "ІАЕ", 2005. - 340 c. - укp.

Розглянуто стан розвитку молочного скотарства та виробництва молочної продукції, показники його економічної ефективності та результати реструктуризації в галузі. З'ясовано причини негативних тенденцій і запропоновано заходи, спрямовані на створення необхідних умов для нарощування виробництва продукції на підставі зміцнення кормової бази, покращання відтворення маточного поголів'я, впровадження раціональних технологій утримання худоби, удосконалення економічних відносин між виробниками.

Рассмотрены состояние развития молочного скотоводства и производства молочной продукции, показатели его экономической эффективности и результаты реструктуризации в отрасли. Согласованы причины негативных тенденций и предложены меры, направленные на создание необходимых условий для наращивания производства продукции на основе укрепления кормовой базы, улучшения воспроизводства маточного поголовья, внедрения рациональных технологий содержания скота, усовершенствования экономических отношений между производителями.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353 + У9(4УКР)325.250.0-451.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА664204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Данилевська О.  
Проблема створення української наукової термінології за доби Центральної Ради, Гетьманату та Директорії УНР / О. Данилевська // Київ. старовина. - 2004. - № 2. - С. 59-65. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Проаналізовано процеси унормування термінології, що свідчать про сильні позиції етнографічного різновиду українського пуризму у сфері термінотворення. Підкреслено, що за вказаної доби було вироблено основні засади українського термінотворення, які через штучні перешкоди набули актуальності вже на сучасному етапі, за умов незалежності України.

Проанализированы процессы унормирования терминологии, свидетельствующие о сильных позициях этнографической разновидности украинского пуризма того времени в сфере терминотворения. Подчеркнуто, что за тот период были выработаны основные принципы украинского терминообразования, которые из-за искусственного прерывания приобрели актуальность уже на современном этапе, в условиях независимости Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-34

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Данилевська О. М. 
Мовна політика Центральної Ради, Гетьманату та Директорії УНР : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.01 / О. М. Данилевська; НАН України. Ін-т укр. мови. - К., 2004. - 24 c. - укp.

Здійснено комплексний аналіз мовної політики Центральної Ради, Гетьманату та Директорії УНР у макросоціолінгвістичному аспекті. З'ясовано, що основними напрямами реалізації мовної політики досліджуваного періоду є статусне та корпусне мовне планування. Зазначено, що дана стратегія сприяла юридичному закріпленню статусу української мови як державної, істотному розширенню її функціональних можливостей, розгортанню кодифікаційних процесів, активізації мовознавчих досліджень. У законодавчому забезпеченні діяльності українських урядів виокремлено та систематизовано ряд директивних документів, на яких грунтувалися статусні заходи. Зроблено висновок про послідовність та наступність мовної політики Центральної Ради, Гетьманату, Директорії УНР. Проаналізовано участь держави у визначенні заходів корпусного планування. Як вияв корпусної мовної політики кваліфіковано діяльність тогочасних правописних і термінологічних комісій, видання термінологічних словників, директивні документи про використання української мови у діловодстві. Обгрунтовано вплив мовної політики Центральної Ради, Гетьманату, Директорії УНР на суспільну свідомість та мовну поведінку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.3 + Ш121(4УКР)6 + Ш141.4-013

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331339 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Данилевська О. Є. 
Напрями розвитку та розміщення молочного скотарства і підвищення його економічної ефективності : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.07.02 / О. Є. Данилевська; Ін-т аграр. економіки УААН. - К., 2002. - 24 c. - укp.

Висвітлено теоретичні та методичні засади розвитку та розміщення тваринництва, а також напрями науково-технічного прогресу в молочному скотарстві. Розглянуто вплив на рівень розвитку та розміщення галузей тваринництва грунтово-кліматичних, економічних, соціальних й екологічних факторів. Надано рекомендації та визначено показники для економічної оцінки розміщення тваринництва з урахуванням попиту населення на продукцію галузі. Запропоновано механізм стабілізації та нарощування маточного поголів'я молочної худоби, а також шляхи реструктуризації кормової бази. Проаналізовано вплив основних факторів на обсяг виробництва продукції даної галузі та розраховано темпи збільшення її в окремих зонах. Обгрунтовано методичні підходи прогнозування розвитку та розміщення молочного скотарства та розроблено його основні параметри у сільськогосподарських підприємствах і господарствах населення за природно-економічними зонами на період до 2005 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)325.250-07

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320206 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Данилевська О. М. 
Мова в революції та революція в мові: мовна політика Центральної Ради, Гетьманату, Директорії УНР : монографія / О. М. Данилевська; Ін-т укр. мови НАН України. - К., 2009. - 176 c. - укp.

Комплексно проаналізовано мовну політику Центральної Ради, Гетьманату та Директорії УНР у макросоціолінгвістичному аспекті. Обгрунтовано, що тогочасну мовнореформаторську стратегію реалізовано в напрямах статусного та корпусного мовного планування. У законодавчому забезпеченні діяльності українських урядів виокремлено та систематизовано корпус директивних документів, на яких грунтувалися статусні заходи. Зроблено висновок про послідовність і наступність мовної політики Центральної Ради, Гетьманату, Директорії УНР попри певні відмінності внутрішньополітичного життя в роки діяльності цих урядів. Проаналізовано участь держави у випрацюванні заходів корпусного планування. Як вияв корпусної мовної політики кваліфіковано діяльність тогочасних правописних і термінологічних комісій, видання термінологічних словників, директивні документи про використання української мови в діловодстві. Розкрито вплив мовної політики Центральної Ради, Гетьманату, Директорії УНР на суспільну свідомість і мовну поведінку населення.

Комплексно проанализирована языковая политика Центральной Рады, Гетманата и Директории УНР в макросоциолингвистическом аспекте. Обосновано, что реформаторская языковая стратегия того времени реализована в направлениях статусного и корпусного языкового планирования. В законодательном обеспечении деятельности украинских правительств выделен и систематизирован корпус директивных документов, на которых базировались статусные мероприятия. Сделан вывод о последовательности и преемственности языковой политики Центральной Рады, Гетманата, Директории УНР невзирая на определенные отличия внутриполитической жизни в годы деятельности этих правительств. Проанализировано участие государства в выработке мероприятий корпусного планирования. Как проявление корпусной языковой политики квалифицированы деятельность правописных и терминологических комиссий, издание терминологических словарей, директивные документы об использовании украинского языка в деловодстве. Раскрыто влияние политики Центральной Рады, Гетманата, Директории УНР на общественное сознание и языковое поведение населения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш121(4УКР)2 + Ш141.14-013

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА725197 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Данилевська О. Є. 
Розміщення основних порід молочної худоби в Україні / О. Є. Данилевська // Вісн. аграр. науки. - 2002. - № 3. - С. 79-81. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

За результатами даних за 1990 - 2000 рр. розглянуто специфіку змін та розміщення поголів'я різних порід молочної худоби за умов господарств з різною формою господарювання, областей, регіонів і в цілому в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-612.1(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Данилевська О. М. 
Морфологічні особливості насінин видів роду Pedicularis (Orobanchaceae) флори України / О. М. Данилевська, О. А. Футорна // Укр. ботан. журн.. - 2016. - 73, № 5. - С. 492-502. - Бібліогр.: 499 назв. - укp.

Вивчено мікроморфологічну будову ультраструктури насіння 10 видів роду Pedicularis флори України. Проаналізовано морфологічні особливості (розмір, форма насіння, ультраструктура поверхні насінин, форма клітин, особливості антиклінальних і периклінальних клітинних стінок клітин), на основі яких виділено два типи ультраструктури: сітчастий і зморшкуватий. Сітчастий тип характеризується піднятими, прямими, потовщеними антиклінальними стінками та плоскими з гранулярною ультраскульптурою периклінальними стінками. В межах сітчастого типу виділено 5 підтипів: справжній сітчастий, сітчасто-ямчастий, сітчасто-колікулярний, сітчасто-мембранний, сітчасто-східчастий. У зморшкуватого типу клітини тести майже не проглядаються; периклінальні стінки ввігнуті або випуклі зі струменево-гранулярною ультраскульптурою. Виділені типи ультраструктури насінин можуть бути використані як додаткові діагностичні на видовому таксономічному рівні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.927.17 Oro*69

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Данилевська О. М. 
Мовна ситуація в загальноосвітніх навчальних закладах України (за результатами соціолінгвістичного дослідження) / О. М. Данилевська // Зап. з укр. мовознавства. - 2017. - Вип. 24, т. 2. - С. 28-43. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Узагальнено результати соціолінгвістичного дослідження мовного середовища загальноосвітніх навчальних закладів в Україні (масове опитування, анкетування старшокласників та експертів). Зроблено висновок про диглосний характер білінгвізму, поширеного в школах України, що загалом не відповідає настановам мовців щодо перспектив мовної освіти в державі. Простежено зміни в оцінці мовного середовища шкіл у період від 2006 по 2017 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-912 + Ш121(4УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Данилевська О. М. 
Мовна ситуація в українській шкільній освіті на початку XXI століття : автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.02.01 / О. М. Данилевська; НАН України, Ін-т укр. мови. - Київ, 2020. - 40 c. - укp.

Уперше в українському мовознавстві запропоновано концепцію взаємодії компонентів мовної ситуації в освітній галузі мовно неоднорідного посттоталітарного суспільства на етапі розбудови незалежної держави. Обгрунтовано зумовленість взаємодії української та російської мов у шкільній освіті конфігурацією загальнодержавної мовної ситуації, закономірностями спонтанної комунікації, мовною поведінкою й звичками учасників навчального процесу, сформованими під впливом мовної ситуації в конкретному регіоні. Розроблено типологію моделей мовної поведінки школярів в умовах білінгвізму, узагальнено ознаки деформованої мовної ситуації в мовних практиках учителів та учнів, а також у дискурсі шкільних підручників.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-912

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444793 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Данилевська О. М. 
Мовна ситуація в українській шкільній освіті на початку XXI століття : автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.02.01 / О. М. Данилевська; Національна академія наук України, Інститут української мови. - Київ, 2020. - 40 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-912

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444793 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського