Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>A=Горбась І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Заремба Є. Х. 
Підвищення фізичної активності в комплексі первинної та вторинної профілактики артеріальної гіпертензії : (Навч. посіб.) / Є. Х. Заремба, І. П. Смирнова, І. М. Горбась, О. Ю. Топілко, О. Ю. Молчко; Центр. метод. каб. з вищ. мед. освіти; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького; Ін-т кардіології АМН України ім. М.Д.Стражеска; Програма CINDI. - К., 2000. - 21 c. - укp.

Висвітлено актуальні проблеми організації та проведення профілактичної роботи серед населення, зокрема, підвищення фізичної активності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-541 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р88272 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Горбась І. М. 
Ішемічна хвороба серця: епідеміологія і статистика / І. М. Горбась, І. П. Смирнова // Журн. практ. лікаря. - 2004. - № 1. - С. 2-5. - Бібліогр.: с.5. - укp.

Представлено порівняльний аналіз розповсюдженості ішемічної хвороби серця (ІХС) та її окремих форм за результатами епідеміологічних досліджень та даними офіційної статистики, показана їх невідповідність. Наведено фактори ризику розвитку цієї хвороби, їх частота у місцевій популяції. Підкреслено необхідність профілактики, направленої на попередження виникнення ІХС та її ускладнень.

Представлен сравнительный анализ распространенности ишемической болезни сердца и её отдельных форм по результатам эпидемиологических исследований и данных официальной статистики, показано их несоответствие. Приведены факторы риска развития этого заболевания, их частота в городской популяции. Подчеркнута необходимость профилактики, направленной на предупреждение возникновения ИБС и её осложнений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Давиденко Н. В. 
Харчування та артеріальна гіпертензія / Н. В. Давиденко, І. П. Смирнова, І. М. Горбась, О. О. Кваша // Укр. кардіол. журн. - 2004. - № 5. - С. 82-86. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Вивчено структуру та звички харчування в осіб з артеріальною гіпертензією (АГ). Було здійснене популяційне дослідження 170-ти (25 % підвибірка) чоловіків та жінок віком від 18-ти до 64-х років з підвищеним артеріальним тиском із репрезентативної вибірки 1 995 осіб (відгук 73,7 %) - мешканців одного з районів м. Києва. Структуру харчування вивчали методом 24-годинного опитування з використанням муляжів. Проаналізовано листи національного балансу продуктів протягом 1990 - 2003 рр. У групі осіб з АГ, так само як у всій популяції, була виявлена незбалансованість харчування (співвідношення білків, жирів і вуглеводів - 1:1,6:3,6 у порівнянні з рекомендованим 1:1:4), що проявляється надлишковим вживанням тваринних жирів, простих вуглеводів та холестерину. Хворі на АГ вживали статистично значимо більше жиру, менше ретинолу та магнію, ніж в основній популяції. З 1990 р. до 2003 р. у 1,5 - 2 рази зменшилося споживання (на душу населення в рік) м'яса, риби, молока (листи національного балансу), тоді як споживання зернових, картоплі і фруктів - залишилося без змін. Отже, виявлено незбалансованість структури харчування хворих на АГ. Вжито більше жирів, особливо тваринного походження, холестерину та простих вуглеводів, недостатню кількість деяких вітамінів та мікроелементів. Однотипність порушень у харчуванні неорганізованої' популяції та осіб з АГ підтверджує необхідність проведення загальнонаціональних заходів з оздоровлення харчування.


Ключ. слова: харчування, артеріальна гіпертензія, здоров'я, фактори ризику, популяція, профілактика
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Малацківська О. В. 
Зв'язок між традиційними факторами ризику розвитку серцево-судинних захворювань та тривожно-депресивними станами у жінок / О. В. Малацківська, І. М. Горбась // Укр. кардіол. журн. - 2005. - № 6. - С. 97-100. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Під час епідеміологічного обстеження 977 жінок віком 20 - 64 років виявлені висока розповсюдженість (53,9 %) тривожно-депресивних станів (ТДС) у неорганізованій жіночій популяції за даними Hospital Anxiety and Depression Scale (HADS), обтяженість осіб з цією патологією традиційними факторами ризику серцево-судинних захворювань (ССЗ). У структурі ТДС тривожна симптоматика перевищує депресивну (відповідно 52,4 и 21,6 %). У жінок з ТДС у порівнянні з особами без них спостерігали більш високі показники віку, систолічного і діастолічного артеріального тиску, тригліцеридів і біомас-індексу. Встановлено, що у жінок з клінічно вираженими ТДС, тобто з максимальними показниками за госпітальною шкалою тривог і депресій (13 - 21 бал) відносний ризик виникнення гіпертригліцеридемії у 2,7, ожиріння - у 2,2, артеріальної гіпертензії - у 1,7, гіперхолестеринемії - у 1,6, ішемічної хвороби серця - у 2,1 та інфаркту міокарда - у 1,9 рази вища, ніж у жінок з мінімальними значеннями за HADS. З огляду на це, для підвищення ефективності заходів з первинної і вторинної профілактики ССЗ необхідно контролювати не тільки добре відомі фактори ризику, а також виявляти і коригувати психоемоційні порушення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-3 + Р64-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Горбась І. М. 
Соціально-економічна роль диверсифікації в умовах формування ринку / І. М. Горбась // НТІ. - 2005. - № 4. - С. 29-31. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Надано основні соціально-економічні функції диверсифікації господарської діяльності у вітчизняних процесах формування ринкового середовища та описано деякі особливості державної підтримки та заохочення диверсифікаційних процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16928 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Волинський А. І. 
Поширеність артеріальної гіпертензії серед сільського населення Івано-Франківської області / А. І. Волинський, І. М. Горбась // Галиц. лікар. вісн.. - 2007. - 14, № 1. - С. 97-100. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

З метою оцінки епідеміологічної ситуації щодо артеріальної гіпертензії (АГ) серед сільського населення Івано-Франківщини в межах виконання Програми профілактики та лікування АГ в Україні проведено стандартизоване епідеміологічне обстеження 891-го сільського мешканця віком від 18-ти до 64-х років. Вивчено поширеність АГ і її основних чинників ризику, проаналізовано стан контролю АГ в сільській популяції. Стандартизований за віком показник поширеності АГ в сільській популяції Івано-Франківщини складає 34,2 %. Серед хворих на АГ визначається висока поширеність факторів ризику: проблеми з надмірною вагою мають понад три чверті чоловіків і понад 80 % жінок; у 12,3 % осіб виявляється гіперхолестеринемія, 55,8 % чоловіків курять, 92,0 % обстежених з підвищеним тиском вживають алкогольні напої. Серед сільських мешканців знають про наявність АГ 52,4 % хворих, приймають антигіпертензивні лікарські засоби - 26,6 % осіб, а ефективність лікування складає лише 7,6 %. Третина хворих, що лікуються, намагається нормалізувати підвищений тиск препаратами другої лінії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР-4ІВА)026.241.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Горбась І. М. 
Управління диверсифікованими підприємствами на ринку будівельної кераміки : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / І. М. Горбась; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2013. - 21 c. - укp.

Дослідження присвячено вирішенню теоретичних, методичних і прикладних питань управління діяльністю диверсифікованих підприємств на засадах концепції синергізму. Розкрито сутність диверсифікації як економічної категорії, уточнено класифікацію її видів і типів. Показано взаємозв'язок видів диверсифікації та форм її реалізації. Узагальнено фактори й мотиви диверсифікації діяльності, що обумовлюють формулювання її цілей. Висвітлено методологічні засади управління диверсифікованими підприємствами з позицій системного підходу. Вивчено структуру й основні характеристики вітчизняного ринку будівельної кераміки. Оцінено динаміку виробництва експорту та імпорту керамічної плитки. Висвітлено основні фактори, що визначають функціонування досліджуваного ринку та виділено тенденції його розвитку. Виявлено чинники й форми інтеграційно-диверсифікаційних процесів на ньому. Розкрито організаційні аспекти функціонування диверсифікованих структур в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.255-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА396870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Горбась І. М. 
Високий серцево-судинний ризик населення України: вирок чи точка відліку / І. М. Горбась // Львів. клініч. вісн. - 2013. - № 3. - С. 45-48. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Серцево-судинні захворювання спричиняють глобальні соціально-економічні втрати населення в багатьох країнах світу. В Україні вони на 66,0 % визначають рівень загальної смертності всього населення й на 30,0 % і смертність населення працездатного віку. Мета роботи - зробити огляд сучасної літератури та аналіз власних спостережень стосовно проблеми високого серцево-судинного ризику населення України. Використано контент-аналіз, метод системного й порівняльного аналізу, бібліосемантичний метод вивчення актуальних наукових досліджень та власних спостережень стосовно проблеми високого серцево-судинного ризику населення України. Забезпечення послідовної і довготривалої політики, спрямованої на формування сприятливого навколишнього середовища для збереження здоров'я, підвищення якості та подовження життя громадян, підвищення мотивації та відповідальності людей за збереження здоров'я, контроль чинників ризику сприятимуть зменшенню поширеності серед населення чинників, що призводять до виникнення серцево-судинних захворювань та їх проuресування, і, як наслідок, зниженню передчасної смертності та покращенню демоuрафічної ситуації в країні. Висновки: доведено зв'язок виникнення, проіресування і передчасної смерті від серцево-судинних захворювань з певними чинниками ризику, а тому профілактика, зниження частоти і рівнів цих чинників сприятиме зниженню захворюваності й передчасної смертності населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410 + Р11(4УКР)026.241

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100996 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Жилінська О. І. 
Жінки в управлінні: український досвід і сучасні реалії / О. І. Жилінська, І. М. Горбась, Т. Ю. Прилуцька // Бізнес Інформ. - 2020. - № 8. - С. 245-250. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Висвітлено роль жінок в управлінні. Особлива увага приділяється непропорційному представництву жінок і чоловіків у сфері прийняття рішень та на керівних посадах. Мета роботи - розкриття проблематики гендерної нерівності у професійній управлінській діяльності в Україні. Завдання дослідження полягають у: розкритті сутнісних рис гендерного розвитку та гендерної нерівності в контексті людського розвитку; дослідженні стану гендерної нерівності в Україні та світі; статистичному аналізі гендерних аспектів зайнятості в управлінській сфері; розкритті сучасного представництва жінок на різних рівнях управління як у державному, так і в приватному секторах. Використано загальнонаукові та специфічні методи дослідження, зокрема: аналіз законодавства, наукової та фахової літератури, узагальнення, систематизація, класифікація. Показано, що частка жінок в управлінні у ХХI ст. тяжіє до паритету з чисельністю чоловіків, проте жіноче лідерство здебільшого обмежується середнім і нижчим рівнями менеджменту. Доведено, що розподіл керівних посад між статями відображає гендерні стереотипи щодо традиційної діяльності чоловіків і жінок. Виділено галузі, в яких превалюють жінки-керівники, та окреслено найменш гендерно-диверсифіковані сфери діяльності. Визначено, що нерівність між жінками та чоловіками в доступі до інститутів політичноії та економічноії влади і лідерства є проявом соціального диспаритету та гендерного дисбалансу, що є серйозним соціальним протиріччям, проблемою, яка наразі має стати основою для проведення подальших досліджень наукового та прикладного характеру. Зроблено висновок, що забезпечення гендерної рівності, паритету та розширення прав і можливостей жінок має фундаментальне значення для сталого розвитку суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.321 + У524.920.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Горбась І. М. 
Автоматизація бізнес-процесів підприємства з використанням методики стохастичного моделювання та техніки WorkFlow - EPC / І. М. Горбась, М. С. Ліннік // Бізнес Інформ. - 2021. - № 2. - С. 216-222. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - удосконалення теоретико-методичного інструментарію автоматизації бізнес-процесів у контексті розробки універсального алгоритму оптимізації й автоматизації бізнес-процесів підприємства з використанням методики стохастичного моделювання та техніки WorkFlow - EPC. У результаті дослідження проаналізовано авторські підходи до визначення основоположних засад автоматизації бізнес-процесів підприємства. Встановлено доцільність практичного використання методики стохастичного моделювання та техніки WorkFlow - EPC для оптимізації бізнес-процесів. Надано практичні рекомендації щодо управління автоматизацією бізнес-процесів на вітчизняному підприємстві з використанням методики стохастичного моделювання. Доведено, що застосування пропонованого алгоритму автоматизації бізнес-процесів дає змогу суттєво підвищити ймовірність її невідкладної та безперешкодної реалізації (в рамках реалізації проєкту). Перспективами подальших досліджень у даному напрямі є аналіз проблематики оцінювання ефективності бізнес-процесів підприємства, зокрема застосування методу контрольних точок для формування системи внутрішньоорганізаційного аудиту базових бізнес-процесів. Додаткового дослідження та аналізу потребують специфічні нотації моделювання бізнес-процесів у контексті їх застосування в реаліях вітчизняного ведення бізнесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.355

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Креативне мислення = Creative Thinking : навч. посіб. / М. В. Ситницький, О. І. Жилінська, С. В. Руденко, І. М. Горбась, В. І. Вялкова; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ : Ліра-К, 2020. - 99 c. - Бібліогр.: с. 82-97 - укp.

Наведено концептуальні засади креативного мислення. Визначено особливості креативного мислення як творчого процесу, узагальнено методи, інструменти, засоби, техніки й технології такого мислення для розвитку креативних компетентностей і вмінь у різних сферах підприємницької діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю212.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА859305 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського