Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Гонза О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Амосова К. М. 
Особливості клініки первинної правошлуночкової серцевої недостатності та дисфункції міокарда шлуночків серця у стані спокою залежно від ступеня порушення функціонального стану серцево-судинної системи / К. М. Амосова, Л. Ф. Конопльова, О. О. Гонза, Ю. В. Руденко // Серце і судини. - 2006. - № 1. - С. 82-88. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Ключ. слова: первинна правошлуночкова серцева недостатність, систолічна дисфункція правого шлуночка, функціональний стан серцево-судинної системи
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Гонза О. О. 
Варіабельність серцевого ритму і її зв'язок з морфофункціональним станом правого шлуночка у хворих з первинною правошлуночковою серцевою недостатністю внаслідок ідіопатичної та хронічної посттромбоемболічної легеневої гіпертензії / О. О. Гонза // Серце і судини. - 2008. - № 2. - С. 80-85. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09 + Р410.030 + Р410.210.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Амосова К. М. 
Особливості клініки, змін електрокардіографії та морфофункціонального стану серця у хворих із первинною правошлуночковою серцевою недостатністю внаслідок перевантаження опором, що верифікована за вмістом NT-proBNP у сироватці крові / К. М. Амосова, О. О. Гонза, Ю. В. Руденко, Г. В. Мостбауер // Укр. мед. часоп. - 2008. - № 6. - С. 105-110. - Бібліогр.: с. 108-109. - укp.

Мета дослідження - уточнення клінічних критеріїв діагностики первинної правошлуночкової серцевої недостатності на основі порівняльної оцінки клінічних проявів, змін даних ЕКГ і показників систолічної та діастолічної функції шлуночків, а також їх гіпертрофії за даними доплер-ехоКГ у хворих з прекапілярною легеневою гіпертензією з підвищеним та незміненим рівнем NT-proBNP (термінального фрагмента мозкового натрійуретичного пептиду) у сироватці крові. Проведено комплексне клініко-лабораторно-інструментальне обстеження 66 пацієнтів із первинною правошлуночковою серцевою недостатністю різної етіології внаслідок хронічного перевантаження опором правого шлуночка. Пацієнтів було розподілено на дві групи залежно від верифікованої серцевої недостатності за даними вмісту NT-proBNP у сироватці крові. Результати дослідження виявили підвищення вмісту NT-proBNP у сироватці крові у 87,9 % хворих з прекапілярною легеневою гіпертензією з порушенням функціонального стану, що відповідає III - IV функціональному класу NYHA (New-York Heart Association), в тому числі у 25,9 % хворих без клінічних ознак венозного застою за великим колом кровообігу. Підвищена концентрація NT-proBNP у сироватці крові у таких хворих асоціюється із більшою частотою ознак перевантаження правого шлуночка на ЕКГ, більш вираженою його дилатацією за даними ехоКГ і зменшенням дистанції 6-хвилинної ходьби.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гонза О. О. 
Варіанти клінічного перебігу та механізми формування первинної правошлуночкової серцевої недостатності у хворих з гемодинамічним перевантаженням правого шлуночка : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О. О. Гонза; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2009. - 20 c. - укp.

Розроблено рекомендації щодо вдосконалення діагностування первинної правошлуночкової серцевої недостатності, верифікованої за даними вивчення сироваткового рівня NT-proBNP у хворих з різними варіантами гемодинамічного перевантаження правого шлуночка (ПШ) на підставі оцінювання та порівняння особливостей клінічних проявів, змін на ЕКГ, толерантності до фізичного навантаження, ремоделювання та функції шлуночків серця, а також активності симпато-адреналової системи. Серед хворих з хронічним гемодинамічним перевантаженням ПШ частота первинної правошлуночкової серцевої недостатності за даними сироваткового вмісту NT-proBNP становить 78,7 % і у разі хронічного перевантаження опором є більшою, ніж у разі перевантаження об'ємом. Виявлено, що підвищений сироватковий рівень NT-proBNP у хворих з гемодинамічним перевантаженням ПШ асоціюється з порушенням функціонального стану, що відповідає III - IV функціональному класу за NYHA, клінічними ознаками стійкого венозного застою у великому колі кровообігу, ознаками гіпертрофії ПШ з систолічним перевантаженням на ЕКГ і зменшенням дистанції шестихвилинної ходьби. Для первинної правошлуночкової серцевої недостатності характерним є порушення вегетативного тонусу з переважанням впливу симпатичної ланки вегетативної нервової системи за даними варіабельності серцевого ритму та підвищення рівня норадреналіну. Найбільш інформативними критеріями діагностування первинної правошлуночкової серцевої недостатності у хворих з гемодинамічним перевантаженням ПШ є кінцеводіастолічний розмір ПШ понад 30 мм у парастернальному доступі і товщина його вільної стінки - понад 8 мм за даними ЕхоКГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА363267 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Амосова К. М. 
Вплив аторвастатину на толерантність до фізичного навантаження, ендотеліальну функцію і показники системного запалення у хворих із гемодинамічно незначущим атеросклерозом коронарних артерій серця / К. М. Амосова, О. Т. Стременюк, Є. В. Андрєєв, О. О. Гонза, З. В. Лисак, В. І. Захарова // Серце і судини. - 2010. - № 2. - С. 39-46. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.210.41-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського