Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (10)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Голик О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
Категорія:    
1.

Голик О. В. 
Метод оперативного контролю параметрів двошарової поліімідної ізоляції емальдроту в процесі виробництва : автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / О. В. Голик; Харк. політехн. ін-т. - Х., 2009. - 18 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З232.3-060.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА367725 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Голик О. М. 
Обгрунтування почергового застосування ліприлу та ліпразиду у поєднанні з тридуктаном МВ і гіпогіпермагнітотерапією у хворих на артеріальну гіпертензію : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / О. М. Голик; Львів. нац. мед. ун-т ім. Данила Галицького. - Л., 2011. - 20 c. - укp.

Доведено, що функціональний стан регуляторних механізмів у хворих на артеріальну гіпертензію (АГ) I та II стадії характеризується розбалансуванням центральних і вегетативних впливів, яке пов'язане зі ступенем і тяжкістю перебігу АГ. На основі аналізу показників веріабельності серцевого ритму обгрунтовано, що в розвитку АГ I стадії - порушення регуляторних механізмів симпатоадреналової системи та барорегуляції, АГ встановлюється за рахунок гуморальних і надсегментарних впливів. Вперше виявлено, що ступінь підвищення агрегаційної здатності тромбоцитів, рівня фібриногену, змін активності антитромбіну III та фібринолітичної активності плазми у хворих на АГ залежить від стадії та ступеня захворювання. Підтверджено доцільність почергового застосування ліприлу та ліпразиду через день згідно з запропонованою методикою на основі доведеної клінічної ефективності. Встановлено, що комплексне лікування хворих на АГ I та II стадії з використанням триметазидину та гіпогіпермагнітного поля сприяє зниженню рівня загального холестерину, ліпопротеїдів низької щільності, тригліцеридів, коефіцієнту атерогенності, зменшенню агрегаційної здатності тромбоцитів, рівня фібриногену, підвищенню фібринолітичної активності плазми крові та зменшенню тяжкості проявів вегетативних розладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА384731 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Голик О. М. 
Зміни системи гемостазу при артеріальній гіпертензії I і II ступеня та патогенетичні підходи до їх корекції / О. М. Голик // Експерим. та клініч. фізіологія і біохімія. - 2011. - № 2. - С. 103-109. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Приведен анализ результатов исследования показателей системы гемостаза у 32 больных артериальной гипертензией I и II степени и их динамика под влиянием лечения. В качестве гипотензивной терапии больные принимали лизиноприл в комбинации с гидрохлортиазидом по предложенной схеме. Выявлены нарушения системы гемостаза, что свидетельствует о дополнительном сердечно-сосудистом риске у этих пациентов. Это позволяет стратифицировать пациентов высокого риска и оптимизировать патогенетическое лечение. Проведенное комплексное лечение способствовало нормализации выявленных изменений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р252.711

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Голик О. М. 
Застосування магнітотерапії та тридуктану МВ з метою корекції вегетативної дисфункції у хворих на артеріальну гіпертензію / О. М. Голик, Є. Х. Заремба // Фітотерапія. - 2008. - № 1. - С. 50-52. - укp.

Проведено обстеження 40-ка хворих на артеріальну гіпертензію. Хворі як метаболічну терапію одержували триметазидин. Вплив гіпермагнітного поля здійснювався в стимулювальному режимі з частотою 21, 34, 55, 89 Гц протягом 1, 2, 3, 5 хв після попередньої експозиції гіпомагнітним полем протягом 10 хв. Одержані після лікування результати свідчать про те, що магнітотерапія сприяє нормалізації дисбалансу автономної нервової системи: посилюється парасимпатична і послаблюється симпатична активність вегетативної нервової системи.

В обследование были включены 40 больных артериальной гипертензией. Больные как метаболическую терапию получали триметазидин. Воздействие гипермагнитным полем осуществлялось в стимулирующем режиме с частотой 21, 34, 55, 89 Гц в течение 1, 2, 3, 5 мин. после предварительной экспозиции гипомагнитным полем в течение 10 мин. Полученные после лечения результаты свидетельствуют о том, что магнитотерапия способствует нормализации дисбаланса автономной нервной системы: усиливается парасимпатическая и ослабляется симпатическая активность вегетативной нервной системы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-5 + Р410.030-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Заремба-Федчишин О. В. 
Застосування полізимів у практиці сімейного лікаря / О. В. Заремба-Федчишин, О. В. Заремба, Н. Р. Федчишин, О. М. Голик, М. С. Була, О. О. Капустинський // Фітотерапія. - 2007. - № 3. - С. 49-53. - укp.

Зазначено, що системна ензимотерапія є ефективним методом лікування ревматичних захворювань. Обстежено 30 хворих віком 18 - 28 років, що знаходилися на стаціонарному лікуванні з діагнозом ревматизм. Після комплексного лікування з застосуванням полізиму-4 відзначено підвищення ефективності лікування, зменшення побічної дії базисної терапії з наступним зменшенням доз даних препаратів, прискорення нормалізації показників запального процесу в організмі. Полізим-4 рекомендований для подальшого прийому з профілактичною метою.

Отмечено, что системная энзимотерапия - новый эффективный метод лечения ревматологических больных. Обследованы 30 больных в возрасте 18 - 28 лет, находящихся на стационарном лечении с диагнозом ревматизм. После комплексного лечения с применением полизима-4 отмечено повышение эффективности лечения, уменьшение побочных действий препаратов, которые используются в базисном лечении, и сочетаются с положительной динамикой показателей системного воспаления. Полизим-4 рекомендуется применять с профилактической целью.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Голик О. П. 
Автоматизація процесу керування електропостачанням фермерського господарства від автономних джерел енергії : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / О. П. Голик; Кіровогр. нац. техн. ун-т. - Кіровоград, 2012. - 20 c. - укp.

Вперше встановлено взаємозв'язок між електроспоживанням та електропостачанням фермерського господарства (ФГ) (на прикладі Кіровоградського регіону), шляхом аналізу можливостей задоволення енергетичних потреб ФГ на основі імовірнісних функцій енергетичних навантажень ФГ та виробництва електричної енергії енергетичними установками. Поширено дію критерія мінімальних затрат на сумарну вартість енергетичних установок з урахуванням їх експлуатаційних характеристик в певній місцевості, що дає можливість обрати оптимальний склад системи автоматизованого електропостачання (САЕП) та потужності енергетичних установок з метою максимального забезпечення енергетичних потреб ФГ. Дістало подальшого розвитку положення, що за умов Кіровоградського регіону швидкість вітру змінюється за законом Вейбула, та уточнено параметри даного закону, що дає можливість оцінити вітровий енергопотенціал, провести дослідження та моделювання роботи вітрових установок з метою визначення імовірнісних функцій виробництва електричної енергії та адекватного налаштування параметрів системи керування на основі нечіткої логіки з нейромережевою адаптацією.


Індекс рубрикатора НБУВ: З279.135

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА389125 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Заремба Є. Х. 
Функція печінки, показники сечової кислоти та ліпідного спектра крові при поєднаній гіполіпідемічній терапії хворих із серцево-судинними захворюваннями / Є. Х. Заремба, О. В. Заремба-Федчишин, О. В. Заремба, М. М. Газда, Н. Р. Федчишин, О. М. Голик, М. І. Прокоса, О. М. Шевчун // Сімейна медицина. - 2013. - № 2. - С. 109-111. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено результати вивчення ефективності застосування равісолу і статинотерапії, їх вплив на ліпідограму, рівень трансаміназ та сечової кислоти у хворих із серцево-судинними захворюваннями. Досліджено функціональний стан печінки (гепатоцитів) - визначали активність аланін- та аспартатамінотрансфераз, для прогнозування перебігу ішемічної хвороби серця та оцінки ризику несприятливих наслідків проводили оцінювання рівня сечової кислоти та ліпідного спектра крові. Установлено, що застосування равісолу супроводжується доброю переносністю препарату, відсутністю побічного впливу та алергійних реакцій, може бути рекомендований для використання під час лікування хворих з атеросклерозом як за наявності протипоказань до застосування статинів, так і призначенні їх у комбінації для підсилення гіполіпідемічної дії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Жесан Р. В. 
Визначення потужності вітроелектричної установки для автономного енергопостачання за результатами аналізу даних у Кіровоградському регіоні / Р. В. Жесан, О. П. Голик // Відновлюв. енергетика. - 2009. - № 2. - С. 39-42. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено методику визначення потужності вітроелектричної установки для автономного енергопостачання, що базується на результатах аналізу метеорологічних даних у Кіровоградському регіоні.


Індекс рубрикатора НБУВ: З626-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Голик О. П. 
Автоматизована система керування автономним енергопостачанням на основі комбінованих вітро-сонячних установок / О. П. Голик, Р. В. Жесан // Відновлюв. енергетика. - 2010. - № 4. - С. 20-22. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Запропоновано і проаналізовано структурну та функціональну схеми автоматизованої системи керування автономним енергопостачанням на основі вітро-сонячних установок.


Індекс рубрикатора НБУВ: З273 + З6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Голик О. П. 
Пошук оптимальних рішень щодо вибору джерел енергії, які доцільно використовувати для автономного енергопостачання / О. П. Голик // Відновлюв. енергетика. - 2013. - № 2. - С. 24-27. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто відновлювані джерела енергії та здійснено вибір комбінацій джерел енергії, які доцільно застосовувати для енергопостачання автономних споживачів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З273 + З15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Голик О. П. 
Визначення аналітичного виразу імовірності надходження інтенсивності сонячного випромінювання / О. П. Голик, Р. В. Жесан, В. О. Зубенко // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2015. - Вип. 15, т. 2. - С. 175-180. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено аналітичну функцію ймовірнісних характеристик інтенсивності сонячного випромінювання за сезонами року (за умов Кіровоградського регіону), що надає можливість використовувати її під час проектування систем енергозабезпечення з використанням сонячних установок.


Індекс рубрикатора НБУВ: З635.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Голик О. В. 
Статистические процедуры при двухстороннем ограничении контролируемого параметра в процессе производства кабельно-проводниковой продукции / О. В. Голик // Електротехніка і електромеханіка. - 2016. - № 5. - С. 47-50. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Рассмотрены вопросы статистического контроля в процессе производства массовой кабельно-проводниковой продукции на примере эмальпроводов. Получены результаты непосредственного контроля диаметра эмальпровода с полиимидной двухслойной изоляцией в непрерывном технологическом цикле. Представлена контрольная карта максимальной вероятности выхода диаметра за пределы определенного диапазона.


Індекс рубрикатора НБУВ: З232.3-06

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23986 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Голик О. В. 
Статистичні аспекти неруйнівного контролю дефектності поліімідної емальізоляції в умовах виробництва / О. В. Голик, Л. А. Щебенюк // Електротехніка і електромеханіка. - 2017. - № 1. - С. 47-53. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Представлено результати застосування статистичної моделі тренду до аналізу показників дефектності ізоляції при неруйнівному технологічному контролі емаль проводу на основі поліімідного полімеру в умовах виробництва. Розглянуто застосування цього контролю для використання результатів в активному технологічному контролі. Запропоновано рекомендації щодо практичного використання параметрів функції тренду в технологічному контролі. Параметром тренду є швидкість зменшення (чи збільшення) довжини проводу з заданою дефектністю впродовж технологічного циклу. Теоретично показана і вимірюваннями підтверджена можливість кількісної оцінки тенденції зміни впродовж технологічного циклу дефектності емаль ізоляції для проводу ПЭЭИДХ2 - 200 з двохшаровою поліімідною ізоляцією номінальним діаметром 0,56 мм. Виділення тенденції зміни дефектності емаль ізоляції впродовж неперервного технологічного циклу і кількісна оцінка цієї тенденції дозволяє кількісно оцінити випадкову похибку технологічного контролю - сумарну похибку результатів технологічного контролю, яка є характеристикою випадкової складової стабільності технологічного контролю і зумовлена багатьма чинниками, впливом кожного з яких можна знехтувати порівняно із сумою.


Індекс рубрикатора НБУВ: З234.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23986 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Золотарев В. М. 
Он-лайн контроль дефектности изоляции в процессе изготовления эмальпроводов / В. М. Золотарев, Ю. А. Антонец, С. Ю. Антонец, О. В. Голик, Л. А. Щебенюк // Електротехніка і електромеханіка. - 2017. - № 4. - С. 55-60. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Представлены результаты неразрушающего технологического контроля количества дефектов в изоляции эмаль провода на основе полиимидного полимера. Рассмотрено применение статистического анализа результатов измерения показателей контроля с помощью математической модели тренда для использования результатов в активном технологическом контроле. Предложены рекомендации для практического использования параметров функции тренда для контроля гарантированного уровня бездефектности изоляции методами статистики предельных значений. Параметром тренда является скорость уменьшения (или увеличения) длины провода с заданной дефектностью в течение технологического цикла. Теоретически показана и подтверждена измерениями возможность количественной оценки тенденции изменения дефектности эмальизоляции для провода ПЭЭИДХ2 - 200 с двухслойной полиимидной изоляцией номинальным диаметром 0,56 мм в течение технологического цикла. Определение количественной оценки тенденции изменения дефектности эмаль изоляции позволяет также выделить и количественно оценить случайную ошибку технологического процесса - суммарную ошибку результатов технологического контроля, которая является количественной характеристикой случайной составляющей стабильности технологического процесса и обусловлена большим количеством причин, каждой из которых можно пренебречь по сравнению с суммой.


Індекс рубрикатора НБУВ: З232.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23986 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Гурин А. Г. 
Статистична модель контролю стабільності напруги пробою ізоляції в процесі виробництва емальпроводів / А. Г. Гурин, О. В. Голик, В. В. Золотарьов, С. Ю. Антонець, Л. А. Щебенюк, О. М. Гречко // Електротехніка і електромеханіка. - 2019. - № 1. - С. 46-50. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Представлено результати технологічного контролю напруги пробою ізоляції емаль проводу на основі поліімідного полімеру. Розглянуто застосування статистичного аналізу результатів вимірювання показників контролю за допомогою інтервальної статистичної моделі для використання результатів в активному технологічному контролі. Запропоновано рекомендації щодо практичного використання інтервальної статистичної моделі для визначення гарантованого рівня відносної дисперсії контрольованого параметру. Представлено кількісну оцінку відносної дисперсії - напруги пробою U впродовж тривалого технологічного циклу. Теоретично показана і вимірюваннями підтверджена можливість надійної кількісної оцінки тенденції зміни дефектності емаль ізоляції для проводу ПЭЭИДХ2 - 200 з двохшаровою поліімідною ізоляцією номінальним діаметром 0,56 мм впродовж тривалого технологічного циклу. Визначення кількісної оцінки тенденції зміни дефектності емаль ізоляції дозволяє також виділити і кількісно оцінити випадкову похибку технологічного процесу - сумарну похибку результатів технологічного контролю, яка є кількісною характеристикою випадкової складової стабільності технологічного процесу. Застосування методів інтервальної статистики дозволяє одержувати достовірні (надійна ймовірність дорівнює одиниці) числові оцінки навіть для окремої серії невеликої кількості вимірів, до яких не ставлять вимоги ні статистичної сталості, ні взаємної незалежності.


Індекс рубрикатора НБУВ: З241.22 + З232.3-060.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23986 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Заремба Є. Х. 
Оптимізація лікування хворих на ішемічну хворобу серця у поєднанні з неалкогольною жировою хворобою печінки / Є. Х. Заремба, О. В. Смалюх, О. В. Заремба-Федчишин, О. В. Заремба, О. М. Голик, М. М. Вірна, Н. О. Рак // Сімейна медицина. - 2019. - № 5/6. - С. 96-99. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета дослідження - визначення ефективності застосування гепатопротектора гепаризину у хворих на нестабільну стенокардію (НС) у поєднанні з неалкогольною жировою хворобою печінки (НАЖХП). Обстежено 42 хворих на НС, серед яких 24 пацієнтів з НС у поєднанні з НАЖХП, 18 хворих на НС і 20 осіб контрольної групи. Пацієнти із поєднаною патологією одержували гепатопротектор. У хворих оцінювали показники ліпідного спектра крові та функціональний стан печінки. Під час оцінювання ліпідного спектра крові у хворих на НС виявляли дисліпідемію. Після проведеного лікування в обох групах спостерігалося покращання показників ліпідограми. У хворих на НС із супутньою НАЖХП відзначали деяке підвищення рівня трансаміназ та зниження їх рівня після проведеного лікування. Заключення: застосування гепаризину у хворих на нестабільну стенокардію у поєднанні з НАЖХП позитивно впливало на функціональний стан печінки та сприяло зниженню рівня трансаміназ після проведеного лікування. Суттєвого впливу гепаризину на покращання ліпідного спектра крові не спостерігали.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11 + Р413.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Заремба Є. Х. 
Оптимізація лікування хворих на ішемічну хворобу серця у поєднанні з неалкогольною жировою хворобою печінки / Є. Х. Заремба, О. В. Смалюх, О. В. Заремба-Федчишин, О. В. Заремба, О. М. Голик, М. М. Вірна, Н. О. Рак // Сімейна медицина. - 2019. - № 5/6. - С. 96-99. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета дослідження - визначення ефективності застосування гепатопротектора гепаризину у хворих на нестабільну стенокардію (НС) у поєднанні з неалкогольною жировою хворобою печінки (НАЖХП). Обстежено 42 хворих на НС, серед яких 24 пацієнтів з НС у поєднанні з НАЖХП, 18 хворих на НС і 20 осіб контрольної групи. Пацієнти із поєднаною патологією одержували гепатопротектор. У хворих оцінювали показники ліпідного спектра крові та функціональний стан печінки. Під час оцінювання ліпідного спектра крові у хворих на НС виявляли дисліпідемію. Після проведеного лікування в обох групах спостерігалося покращання показників ліпідограми. У хворих на НС із супутньою НАЖХП відзначали деяке підвищення рівня трансаміназ та зниження їх рівня після проведеного лікування. Заключення: застосування гепаризину у хворих на нестабільну стенокардію у поєднанні з НАЖХП позитивно впливало на функціональний стан печінки та сприяло зниженню рівня трансаміназ після проведеного лікування. Суттєвого впливу гепаризину на покращання ліпідного спектра крові не спостерігали.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11 + Р413.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Енергозбереження та використання поновлюваних джерел енергії : навч. посіб. Ч. 1. Навчальний посібник для здобувачів освіти за спеціальністю 141 "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка" / уклад.: О. П. Голик, Р. В. Жесан, І. В. Волков, О. О. Чеканов, І. А. Березюк. - Б.м., 2020. - 191 c. - Бібліогр.: с. 172-181 - укp. - англ.

Запропоновано навчальний посібник для самостійного опанування основи використання відновлюваних джерел енергії, зокрема сонячної та вітрової енергій. Представлено методику вибору джерел енергії. Розглянуто основні законодавчі та нормативні акти України в галузі електроенергетики, методи вимірювання сонячної та вітрової енергій, напрямки їх використання та схеми підключення. Наведено приклади розрахунків для сонячних колекторів, сонячних панелей та вітроустановок. Обґрунтовано можливість використання нейронних мереж та штучного інтелекту в системах автоматичного керування процесом електропостачання з вітро-сонячними установками. Рекомендовано студентам, що навчаються на технічних спеціальностях, пов'язаних з електроенергетикою, електротехнікою та електромеханікою, а також автоматизацією та комп'ютерно-інтегрованими технологіями.


Індекс рубрикатора НБУВ: З6 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В358974/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського