Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (15)
Пошуковий запит: (<.>A=Глазкова І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Глазкова І. Я. 
Ідея гуманного навчання в педагогічній спадщині В.О. Сухомлинського / І. Я. Глазкова // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2001. - № 27. - С. 54-59. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проаналізовано особливості школи XXI ст. в Україні. З'ясовано характерні риси навчально-виховного процесу - формування установок, ціннісних орієнтацій особистості, мотивів її діяльності. Обговорено ідею гуманного навчання, яка виразно прозвучала в працях В.Сухомлинського.


Ключ. слова: педагогіка, спадщина, навчання, особистість, освіта
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4Укр)6-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Глазкова І. Я. 
Навчальний діалог у професійній діяльності майбутнього вчителя : моногр. / І. Я. Глазкова; Бердян. держ. пед. ун-т. - Донецьк : Юго-Восток, 2007. - 187 c. - Бібліогр.: с. 144-157. - укp.

Розглянуто підготовку майбутніх учителів до організації навчального діалогу як підсистему професійної підготовки та як цілісний процес, що включає мотиваційний, когнітивний, процесуальний і аналітико-рефлексивний етапи. Вперше обгрунтовано, розроблено та перевірено гуманістично зорієнтовану технологію підготовки майбутніх учителів до організації навчального діалогу в професійній діяльності, що забезпечує розвиток позитивної мотивації, якість засвоєння знань, сформованість умінь і рефлексивної поведінки майбутніх фахівців.

Рассмотрена подготовка будущих учителей к организации учебного диалога как подсистема профессиональной подготовки и как целостный процесс, включающий мотивационный, когнитивный, процессуальный и аналитико-рефлексивный этапы. Впервые обоснована, разработана и проверена гуманистически соориентированная технология подготовки будущих учителей к организации учебного диалога в профессиональной деятельности, обеспечивающая развитие позитивной мотивации, качество усвоения знаний, сформированность умений и рефлексивного поведения будущих специалистов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203 + Ч314р

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА695081 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Баскаков П. М. 
Порівняльні аспекти клімактеричного синдрому у жінок із гіпотирозом / П. М. Баскаков, І. Б. Глазкова // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2004. - № 3. - С. 110-113. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Отмечено, что климактерический синдром у женщин с нормальной и сниженной функцией щитовидной железы имеет свои специфические особенности, которые выражаются в серьезных дисгормональных нарушениях, высоком уровне психоэмоционального напряжения и депрессивных состояний. Полученные результаты являются убедительным научным обоснованием необходимости разработки нового подхода к коррекции климактерических нарушений у пациенток этой группы.


Ключ. слова: климактерический синдром, гипотиреоз, сравнительные аспекты
Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.59-3 + Р415.120.23-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Глазкова І. Б. 
Порівняльні аспекти контрацепції у молодих жінок, які не народжували : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / І. Б. Глазкова; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2001. - 19 c. - укp.

На підставі проведення клініко-лабораторних і функціональних методів дослідження встановлено порівняльні аспекти гормональної та внутрішньоматкової контрацепції у молодих жінок, які не народжували. Науково обгрунтовано та впроваджено методику комбінованого використання фемодена та "Нова Т Cu-200 Ag" для підвищення ефективності та прийнятності контрацепції у молодих жінок, які не народжували, за наявності протипоказань для тривалого застосування гормональних препаратів. Запропоновано методи контролю з використанням ендокринологічних, імунологічних і гемостазіологічних показників у жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р714.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА312898 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Глазкова І. Я. 
Підготовка майбутнього вчителя до організації навчального діалогу в професійній діяльності : Автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.04 / І. Я. Глазкова; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. - Х., 2004. - 20 c. - укp.

Розкрито суть підготовки студентів до організації навчального діалогу, а також визначено та обгрунтовано етапи цієї підготовки (мотиваційний, когнітивний, процесуальний та аналітико-рефлексивний). Розроблено й експериментально перевірено гуманістично зорієнтовану технологію підготовки майбутніх учителів до організації даного діалогу в їх професійній діяльності. Уточнено поняття "професійна підготовка", "готовність до організації навчального діалогу", "гуманізм" і "гуманність". Розглянуто питання щодо доповнення структури гуманності гуманістичними вміннями й уточнення критеріїв діагностування рівнів готовності студентів до організації навчального діалогу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Глазкова І. Б. 
Клімактеричні порушення у жінок з доброякісною тироїдною патологією : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.01 / І. Б. Глазкова; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2010. - 31 c. - укp.

Вперше встановлено подібності та розбіжності кліматекричних порушень (КП) у пери- та постменопаузальному періодах у пацієнток з аутоімунним тироїдитом, гіпо- та гіперфункцією щитовидної залози. Висвітлено нові аспекти психоневрологічних проявів КП за доброякісної тироїдної патології (ТП) у різні періоди менопаузи. Вперше розроблено методику прогнозування КП у жінок з доброякісною ТП на підставі використання комп'ютерного нейросіткового моделювання. Розроблено алгоритм прогностичних і лікувально-профілактичних заходів у хворих з КП у різні періоди менопаузи на тлі доброякісної патології щитовидної залози, що дозволяє знизити частоту та ступінь тяжкості клінічних і психоневрологічних проявів, а також покращити якість життя пацієнток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.452 + Р712.59-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА371998 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Глазкова І. В. 
Рання діагностика вад розвитку плода та медико-генетичне консультування на етапі пренатального обстеження : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 03.00.15 / І. В. Глазкова; Держ. установа "Наук. центр радіац. медицини НАМН України". - К., 2011. - 22 c. - укp.

Визначено методичні стандарти щодо проведення раннього УЗД, що сприяло значному підвищенню діагностичної та прогностичної цінності методу в 1-му триместрі вагітності. Ступінь раннього виявлення широкого спектра вроджених вад розвитку зріс у середньому вдвічі, що зумовлено впровадженням розширених протоколів УЗД з оцінкою анатомії плода та доплерометричиих маркерів, регіональних фетометричних показників, які значно відрізняються від загальноприйнятих, внутрішнього та зовнішнього контролю якості результатів обстеження. Діагностична цінність раннього ехографічного дослідження для вроджених вад серця зросла у 3,5 раза завдяки аналізу зрізів серця, кровопливу у венозній протоці та тристулкової регургітації, для оцінки яких запропоновано власні модифікації. Доведено, що ультразвукові маркери 1-го триместру мають різну значущість протягом традиційно запропонованого для обстеження терміну 11 + 1 - 13+6 тижнів вагітності. Оптимальним строком їх оцінки є 12 - 13 тижнів, що відповідає встановленому як найбільш інформативний термін для аналізу анатомічних структур плода. Запропоновано способи донесення інформації на етапі скринінгових та діагностичних обстежень, що підвищують у 6 разів ефективність пренатального медико-генетичного консультування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА380677 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Глазкова І. Б. 
Диференційований підхід до хірургічного лікування поєднаної патології матки без і з генітальним пролапсом / І. Б. Глазкова, С. А. Симачева // Здоровье женщины. - 2011. - № 8. - С. 58-59. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Результати досліджень повністю підтверджують необхідність диференційованого підходу до лікування поєднаної патології матки без і за наявності генітального пролапсу. Розроблений і впроваджений алгоритм дозволяє досягти позитивних результатів як в ранні, так і у віддалені терміни після операції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.764-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Арбузова С. Б. 
Концепція ранньої пренатальної діагностики згідно з міжнародними стандартами якості / С. Б. Арбузова, М. І. Ніколенко, І. В. Глазкова // Здоровье женщины. - 2009. - № 7. - С. 237-240. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Представлено досвід пренатальної діагностики хромосомної патології в Донецькій області за схемою OSCAR. Комплекс заходів у I триместрі вагітності включав ультразвуковий і біохімічний скринінг, розрахунок індивідуального генетичного ризику, біопсію ворсин хоріона. Проаналізовано дані обстеження 15 046 вагітних із відомою катамнестичною інформацією. До групи високого ризику включено 232 жінки. Рівень виявлення синдрому Дауна становив 92,3 % (24/26), хромосомної патології в цілому - 94,6 %, у разі цього рівня похибно-позитивних результатів - 1,2 %. Висока ефективність ранньої діагностики хромосомних синдромів і вроджених вад розвитку плода обірунтовує необхідність широкого впровадження таких програм в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.21-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Горохова Г. В. 
Пренатальна діагностика великої гемангіоми гомілки плода / Г. В. Горохова, І. В. Глазкова, Л. М. Головаха, Є. Г. Кондратенко, О. В. Краснов // Здоровье женщины. - 2010. - № 2. - С. 52-55. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Представлено випадок пренатальної діагностики вади розвитку судинної системи плода - капілярно-кавернозної гіллястої гемангіоми гомілки плода. Утворення виявлено в 30 тиж вагітності, мало виражений судинний малюнок у разі кольорового доплерівського картування. Діагноз остаточно встановлено після народження. Показано гістологічні особливості гемангіоми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Глазкова І. Я. 
Компетентність майбутнього вчителя у запобіганні та подоланні педагогічних бар'єрів : монографія / І. Я. Глазкова; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. - Бердянськ : Ткачук О. В., 2013. - 414 c. - Бібліогр.: с. 348-401 - укp.

Досліджено бар'єрну педагогіку, визначено її суть. Висвітлено проблеми класифікації педагогічних бар'єрів. Проаналізовано концептуальні основи компетентності запобігання і подолання педагогічних бар'єрів у процесі професійної підготовки майбутнього вчителя. Вивчено науково-технологічну систему формування у майбутнього вчителя компетентності запобігання і подолання педагогічних бар'єрів у процесі його професійної підготовки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА768027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Глазкова І. Б. 
Особливості внутрішньоматкової контрацепції у молодих жінок, які не народжували / І. Б. Глазкова, Є. В. Платонова, С. В. Крот // Буков. мед. вісн.. - 1999. - 3, № 2. - С. 39-42. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Проведено клініко-лабораторне вивчення ефективності внутрішньоматкового контрацептиву "Нова Т Сu-200 Ag" у молодих жінок, які не народжували. Клінічна ефективність даного методу склала 93,3 %. До застосування препарату необхідно підходити диференційовано з урахуванням індивідуальних особливостей та показників гуморального імунітету в периферичній крові та цервікальному слизу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р714.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Глазкова І. Я. 
Теоретико-методичні засади формування у майбутніх учителів компетентності запобігання і подолання педагогічних бар'єрів у процесі професійної підготовки : автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.04 / І. Я. Глазкова; Класич. приват. ун-т. - Запоріжжя, 2013. - 40 c. - укp.

Уперше введено в науковий обіг поняття "компетентність запобігання і подолання педагогічних бар’єрів". Розроблено й експериментально перевірено систему формування в майбутніх учителів компетентності запобігання та подолання педагогічних бар’єрів. Охарактеризовано та виявлено доцільність реалізації в межах зазначеної системи поетапної технології, а також стратегій запобігання і подолання таких бар’єрів, дієвість яких забезпечується тактиками. Обгрунтовано бінарну сутність поняття "педагогічний бар’єр". Визначено типологію педагогічних бар’єрів суб’єктів педагогічного процесу: тих, хто навчається, та тих, хто навчає. Проаналізовано поняття "бар’єропревентивність" і "бар’єростійкість" як якість особистості майбутнього вчителя. З'ясовано зміст понять "бар’єрне освітнє середовище" та "безбар’єрне освітнє середовище". Обгрунтовано розвивапьний характер педагогічного бар’єра та доведено доцільність його штучного створення в педагогічному процесі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401825 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського