Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Гаврушкевич А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Гаврушкевич А. Ю. 
Основні положення кінематики МАО циліндричних зубчастих коліс : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.01 / А. Ю. Гаврушкевич; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - Київ, 2016. - 24 c. - укp.

Уточнено закономірності процесу формування кромок деталей магнітно-абразивною обробкою (МАО) за умов великих робочих зазорів і вперше розроблено кінематико-геометричну модель формування кромок. Вперше встановлено закономірності формування кромок зубів циліндричних зубчастих коліс методом МАО за умов великих робочих зазорів. Вперше визначено функціональні залежності критеріїв якості обробки магнітно-абразивним методом робочих поверхонь зубів і кромок від кінематичних параметрів процесу та набір критеріїв для оцінки якості округлення кромок. Розроблено метод вибору кінематичних параметрів раціональних режимів об'ємної обробки поверхонь і кромок зуба, який передбачає побудову функціональних залежностей вхідних кінематичних параметрів за даними про форму кромок з найменшими відхиленнями від дуги кола за мінімальної різниці між оптимальним значенням інтегрального критерію інтенсивності МАО і його поточним значенням і знаходження точок перетину цих залежностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: К500.145.551 + К637.005-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА420972 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Литвин О. 
Моделювання та дослідження динамічних параметрів мальтійських механізмів технологічних машин / О. Литвин, А. Гаврушкевич, Д. Алексик // Техн. науки та технології. - 2020. - № 2. - С. 53-61. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

У сучасних поліграфічних машинах та технологічному обладнанні машинобудування широко використовуються механізми періодичного повороту, зокрема мальтійські, для автоматизації різних технологічних процесів. На показники продуктивності і якості процесів впливають особливості динамічних характеристик зазначених механізмів, тому тема дослідження є прикладною та актуальною. Розглянуто математичну модель та результати дослідження динамічних та силових параметрів мальтійських механізмів технологічних машин. Підвищення швидкодії механізму повороту обмежує значне зростання динамічних навантажень у його ланках. Це приводить до збільшення максимального значення крутного моменту на приводі, на ведучому валу в першій половині повороту. У процесі конструювання машин розробнику доводиться балансувати між продуктивністю і надійністю технічних систем. Розв'язок цієї проблеми неможливий без застосування методів математичного моделювання. Розглянуто наукові публікації вітчизняних і закордонних авторів та методики автоматизованого проєктування вищевказаних механізмів. Немає надійних методик моделювання та дослідження динамічних параметрів мальтійських механізмів. Мета роботи - розробити математичну модель для дослідження коливальних процесів робочого органу з мальтійським механізмом повороту та з її допомогою дослідити динамічні та силові параметри та конкретизувати елементи конструкції. Розглянуто методи дослідження механізмів повороту: інформаційні, аналітичні, моделювання. Отримано аналітичні залежності для визначення передатних функцій мальтійських механізмів із круговими пазами хреста. Вибрано раціональну конструкцію механізму і його параметрів. Розроблено алгоритми і програми для моделювання в середовищі MatLAB. Висновки: у результаті математичного моделювання процесу повороту отримані графіки зміни моментів сил пружності при обертанні мальтійського механізму з прямими пазами та пазами у вигляді дуги кола, що дозволить внести зміни до геометричних параметрів ланок зазначених механізмів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.555.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського