Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (4)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Бідолах Д$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Бідолах Д. І. 
Геоінформаційне картографування грунтів неконтактними методами на прикладі лівобережної низинної провінції Лісостепу України : автореф. дис... канд. с.-г. наук / Д. І. Бідолах; Нац. аграр. ун-т. - К., 2008. - 20 c. - укp.

Розглянуто питання використання неконтактних методів, інтегрованих у геоінформаційних схемах, для картографування грунтового покриву. Запропоновано використовувати матеріали дистанційного зондування за матеріалами космічної зйомки для одержання континуальної інформації про стан грунтової поверхні та цифрової фотокамери для визначення вмісту гумусу в грунті та картографування територій, вкритих на момент зйомки рослинністю. За результатами геоінформаційного картографування створено грунтову картограму для території дослідного полігону та виконано її порівняльне вивчення з архівною грунтовою картою. Проведено розрахунок економічної ефективності використання цифрової фотокамери для визначення вмісту гумусу в грунті. Наведено пропозиції щодо удосконалення алгоритму геоінформаційного картографування грунтів з використанням неконтактних методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П035.9(4УКР)

Шифр НБУВ: РА355845 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бідолах Д. І. 
Використання неконтактних методів картографування грунту / Д. І. Бідолах // Агроекол. журн.. - 2007. - № 1. - С. 83-85. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Представлено можливості використання неконтактних методів для дослідження оптичних властивостей грунтів. Запропоновано використання цифрової фотокамери для картографування територій, на яких неможливо провести спектральний аналіз за матеріалами космічної зйомки. Наведено створену з використанням геоінформаційних технологій грунтову карту і порівняно її з архівною на цю саму територію. Показано, що поєднання використання матеріалів космічної і наземної фотозйомки підвищить точність і прискорить процес грунтового картографування.


Індекс рубрикатора НБУВ: П035.9с1

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Булигін С. Ю. 
Визначення умісту гумусу в грунті неконтактними методами / С. Ю. Булигін, О. О. Опришко, Н. А. Гайбура, Д. І. Бідолах // Вісн. аграр. науки. - 2005. - № 4. - С. 34-37. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Наведено методику для експрес-аналізу грунту стосовно вмісту гумусу, що базується на порівнянні кольору грунтів та еталонних зразків за допомогою цифрової фотокамери та комп'ютерної програми Land damage expert. Розглянуто методику калібрувальних досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.351

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бідолах Д. І. 
Використання деяких елементів нових технологій при картографуванні грунтів / Д. І. Бідолах, В. М. Панасенко, О. В. Козак // Вісн. аграр. науки. - 2005. - № 1. - С. 69-71. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Наголошено на необхідності проведення грунтово-картографічних робіт на базі новітніх технологій (ГІС, GPS, ДЗЗ, сучасних аналітичних систем, цифрових моделей рельєфу, сучасного технічного оснащення). Висвітлено питання забезпечення об'єктивності грунтових досліджень на базі кількісної діагностики грунтів, поєднання контактних і неконтактних методів. Доведено, що наявність землевпорядної інформації, відповідно до потреб різних користувачів, є можливою на базі створення якісно нової, потужної бази даних земельних ремсурсів у вигляді електронних карт, картограм, таблиць та інших вихідних матеріалів. Базуючись на системі глобального позиціювання, науково обгрунтовано вибір точок закладання місць відбору грунтових зразків завдяки використанню матеріалів ДЗЗ, цифрової моделі рельєфу та попередніх картографічних матералів та їх точного визначення на місцевості.


Індекс рубрикатора НБУВ: П035.9

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Теоретико-прикладні аспекти інвентаризації лісових насаджень з використанням безпілотних літальних апаратів : монографія / Д. І. Бідолах, В. С. Кузьович, С. М. Підховна, Ю. Г. Гринюк, О. Б. Тиманська; ред.: П. І. Ликида; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Бережани. - Тернопіль : Паляниця В. А., 2021. - 246 c. - Бібліогр.: с. 204-238 - укp.

Наведено результати дослідження можливостей використання безпілотних літальних апаратів для потреб інвентаризації та таксації лісових насаджень. Розглянуто сучасний стан інвентаризації лісових насаджень з використанням дистанційних методів. Висвітлено досвід проведення їх моніторингу, новітні тенденції отримання інформації про стан лісонасаджень. Проаналізовано теоретичні і практичні можливості використання безпілотних літальних апаратів для вирішення завдань з інвентаризації лісів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П361.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА852057 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бідолах Д. І. 
Теоретико-методологічні та технологічні засади впорядкування зелених насаджень в населених пунктах України : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.03.02, 06.03.01 / Д. І. Бідолах; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2020. - 47 c. - укp.

Досліджено теоретичні та прикладні аспекти впорядкування зелених насаджень у населених пунктах України з використанням сучасних методів. В ролі методологічної основи дослідження обрано можливість застосування системного підходу до процесу впорядкування урболандшафтів. Удосконалено технологію проведення інвентаризації зелених насаджень використанням методів дистанційного зондування Землі, пристроїв для глобального позиціювання та інших передових технічних рішень з інтерпретацією одержаних польових матеріалів за допомогою геоінформаційних систем і сучасних комп'ютерних програм. За результатами проведеного дослідження запропоновано формування національної системи впорядкування зелених насаджень на основі комплексного поєднання їх інвентаризації, обліку та моніторингу з використанням сучасних підходів для прийняття обґрунтованих рішень щодо подальшої охорони, підвищення стійкості, декоративності та функціональності урболандшафтів. У контексті цифрової трансформації цього процесу обґрунтовано необхідність створення електронної системи впорядкування зелених насаджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: П27 + П362 + Н87

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445903 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського