Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (25)
Пошуковий запит: (<.>A=Боднар Р$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Боднар Р.  
Алгоритм корекції смуги частот пропускання каналу вертикального відхилення масштабно-часового перетворювача / Р. Боднар // Вісн. держ. ун-ту "Львів. політехніка". Комп'ют. інженерія та інформ. технології. - 1999. - № 380. - С. 140-145. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проаналізовано залежність похибки вимірювання масштабно-часового перетворювача від спектрального складу вихідного сигналу. Для зменшення похибки запропоновано спосіб корекції смуги пропускання перетворювача. Виведено формулу для знаходження можливого максимального розширення смуги пропускання перетворювача.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-044.381

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Єлейко В. І. 
Економетрія : навч. посіб. / В. І. Єлейко, І. М. Копич, Р. Д. Боднар, М. Я. Демчишин; Укоопспілка, Львів. комерц. акад. - Л., 2007. - 352 c. - Бібліогр.: с. 340-344. - укp.

Викладено історію виникнення предмета "економетрія". Висвітлено питання лінійної регресії та кореляції, множинної лінійної регресії та кореляції, мультиколінеарності, гетероскедастичності, автокореляції, нелінійної регресії, прогнозування. Розкрито зміст основних понять хибної кореляції, спряжених регресій, соціально-економічного прогнозування. Визначено коефіцієнти детермінації, кореляції. Наведено методи головних компонентів, ковзної середньої, найменших квадратів, скінченних різниць, методи Ейткена та Дарбіна, функцію Кобба - Дугласа, алгоритм Фаррара - Глобера, критерії фон Неймана, Дарбіна - Уотсона.

Изложена история возникновения предмета "эконометрия". Освещены вопросы линейной регрессии и корреляции, множественной линейной регрессии и корреляции, мультиколинеарности, гетероскедастичности, автокорреляции, нелинейной регрессии, прогнозирования. Раскрыто содержание основных понятий ошибочной корреляции, сопряженных регрессий, социально-экономического прогнозирования. Определены коэффициенты детерминации, корреляции. Приведены методы основных компонентов, скользящей средней, наименьших квадратов, конечных различий, методы Эйткина и Дарбина, функция Кобба - Дугласа, алгоритм Фаррара - Глобера, критерии фон Неймана, Дарбина - Уотсона.


Індекс рубрикатора НБУВ: У.в611.02 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА688432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кісіль І. С. 
Контроль якості розчинів поверхнево-активних речовин для різних технологічних процесів нафтогазовидобутку / І. С. Кісіль, Р. Т. Боднар, Р. І. Кісіль // Розвідка та розробка нафт. і газ. родовищ. - 2007. - № 3. - С. 70-72. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Показано вплив поверхневих властивостей на межі розділу розчин поверхнево-активних речовин (ПАР) - пластовий флюїд - нафтогазоносна порода на процес видобутку нафти із пластів. Запропоновано методику та прилади для вимірювання кута змочування пористих матеріалів розчинами ПАР і оцінки динамічного міжфазного натягу, а також методику оцінки якості таких розчинів.


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.71-07с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Боднар Р. Я. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування комплексної терапії з вобензимом та кандесартаном хворих на гострий інфаркт міокарда поєднаний з гіперурикемією : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.11 / Р. Я. Боднар; Івано-франків. держ. мед. ун-т. - Івано-Франківськ, 2005. - 20 c. - укp.

Здійснено дослідження з метою вивчення особливостей клінічних проявів інфаркту міокарда (ІМ) залежно від вмісту в крові сечової кислоти. Установлено, що гіперурикемія сприяє розвитку ускладнень ІМ, гіперкоагуляції, сповільненню обмежування некротичного осередку в міокарді. Показано, що гіперурикемія переважно діагностується у хворих на повторний великовогнищевий ІМ у поєднанні з тяжкою артеріальною гіпертензією, серцевою недостатністю, ожирінням і цукровим діабетом на фоні зниженої імунної реактивності. Виявлено, що хворим на ІМ, асоційований з гіперурикемією, притамані значні зміни ліпідної тріади, активації вільнорадикального окиснення ліпідів і білків, пригнічення антиоксидантних процесів, а також виникнення систолічної та діастолічної дисфункції серця. Експериментально доведено, що високий рівень у плазмі крові продуктів пуринового обміну здатний модифікувати морфологічну організацію інтактного серця, що проявляється гіперурикемічною кардіоміопатією. Індивідуальним проявом її розвитку є ушкодження ендотеліоцитів гемокапілярів, енергетичного та скоротливого апаратів кардіоміоцитів з наступним міоцитолізом, гіалінозом артеріол, розвитком неспецифічного проліферативного васкуліту, ендокардиту, міокардиту і в кінцевому результаті - дифузним кардіофіброзом. Морфологічно у померлих від інфаркту міокарда з тривалою урикемією (уратна сечокам'яна хвороба) встановлено більш високий ступінь прояву атеросклерозу коронарних артерій серця, стенозу їх просвіту внаслідок потовщення та мультиплікації еластичних мембран, розвиток переважно трансмурального й обширного ІМ, достовірне переважання відносної

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА338794 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Боднар Р. В. 
Перетворювачі поодиноких і рідкоповторюваних сигналів : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.13.05 / Р. В. Боднар; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2001. - 19 c. - укp.

Досліджено принципи побудови та розроблено нові аналого-цифрові перетворювачі поодиноких і рідкоповторюваних сигналів зі значним підвищенням їх швидкодії та точності, а також можливістю адаптації дохідних сигналів за амплітудою у часі в нано- та пікосекундному діапазонах. Наведено класифікацію перетворювачів. Розроблено нові класи перетворювачів, зокрема, швидкодіючі перетворювачі на основі спеціальних електронно-променевих трубок з електричним зчитуванням інформації та перетворювачі на основі елементів волоконної оптики. Запропоновано способи розширення динамічного діапазону перетворювачів, які дозволяють проводити реєстрацію й обробку поодиноких і рідкоповторюваних сигналів у діапазоні амплітуд від 10 мВ до 5 В без застосування механічних перемикачів. Виведено аналітичні вирази для характеристик перетворення й оцінки похибок перетворювачів. Запропоновано апаратні та програмні засоби зменшення похибки перетворення, алгоритми корекції нелінійностей сигнального та часового каналів і смуги пропускання перетворювачів, які зменшують сумарну похибку перетворення до 2 % і менше. Окремі вузли розроблених перетворювачів використано в серійних приладах С9-6, И9-2.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з970.60-013.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Боднар Р. Д. 
Раціональна апроксимація аналітичних в одиничному крузі функцій : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.01.01 / Р. Д. Боднар; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2003. - 15 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.514.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Боднар Р. Т. 
Розроблення методів та засобів контролю змочуваності твердих тіл рідинами : Автореф. дис... канд. техн. наук / Р. Т. Боднар; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. - Івано-Франківськ, 2006. - 19 c. - укp.

Запропоновано методи контролю змочуваності твердих тіл рідинами, які дозволяють оперативно контролювати рівноважний крайовий кут та кінетику змочування. Створено математичні моделі газового містка між поверхнею зразка твердого тіла та торцем каліброваного капіляра у досліджуваній рідині, краплі даної рідини на поверхні твердого тіла та процесу змочування пористих тіл. Одержано залежності кута змочування від максимального тиску у газовому містку та від геометричних параметрів профілю лежачої краплі, а також залежність кута змочування пористих тіл від швидкості зміни капілярного тиску за умов змочування їх рідинами. Для контролю змочуваності монолітних твердих тіл рідинами розроблено метод максимального тиску у газовому містку, а також метод, що базується на вимірюванні геометричних параметрів лежачої краплі, для контролю пористих тіл - метод який передбачає вимірювання капілярного тиску. Розроблено прилади: ВКЗ-1, який реалізує запропонований метод контролю змочуваності монолітних тіл за максимальним тиском у газовому містку; ВКЗО-1, який реалізує оптичний метод контролю змочуваності на підставі результатів вимірювання геометричних параметрів лежачої краплі; ВЗПТ-1, який дозволяє реалізувати метод контролю змочуваності пористих тіл шляхом вимірювання капілярного тиску та швидкості його зміни у разі змочування пористих тіл рідинами. Розроблено методики проведення контролю за допомогою цих приладів. Визначено сумарні похибки і проведено лабораторні та промислові випробування розроблених засобів для контролю змочуваності монолітних і пористих твердих тіл рідинами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж607 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Боднар Р. В. 
Соціолект підлітків як субкультура сучасного лінгвосоціуму (на матеріалі англійської мови 90-х років ХХ - початку XXI століття) : Автореф. дис... канд. філол. наук / Р. В. Боднар; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2007. - 20 c. - укp.

Вивчено соціолект підлітків з використанням матеріалу живого мовлення сучасних британських підлітків і он-лайнових словників підліткового сленгу. На підставі системного аналізу фактичного матеріалу визначено основні психофізіологічні та соціокультурні чинники, які впливають на мовлення та мовленнєву поведінку підлітків. Розглянуто соціолект у аспекті відображення у ньому культурно-специфічних норм і цінностей, що домінують у підлітково-молодіжному соціумі та визначають підстави для мотивації їх мовленнєвої поведінки. Проаналізовано основні моделі лексико-семантичного словотвору, що використовуються сучасними підлітками для сворення нових соціально маркованих засобів мовної експресії. Описано структурні особливості лексики та синтаксису усно-розмовного діалогового мовлення підлітків. Виявлено типові й оказіональні відхилення від норм граматики у спонтанній комунікації підлітків. Проаналізовано використання ними фонаційних паралінгвістичних засобів комунікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-617

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА350172 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Єлейко В. І. 
Економетричний аналіз діяльності підприємств : навч. посіб. / В. І. Єлейко, Р. Д. Боднар, М. Я. Демчишин. - Т. : Навч. кн. - Богдан, 2011. - 362 c. - Бібліогр.: 74 назв - укp.

Висвітлено теоретичні та практичні засади економетричного аналізу діяльності підприємств. Подано інформацію про коефіцієнт кореляції, вибіркові похибки параметрів регресії, хибну кореляцію, функцію Кобба - Дугласа, способи усунення мультиколінеарності та гетероскедастичності, критерій Дарбіна - Уотсона, метод найменших квадратів. Показано можливості практичного застосування комп'ютерних програм, зокрема, табличного процесора Excel і прикладних програм Statistica і EViews для моделювання діяльності підприємств.


Індекс рубрикатора НБУВ: У.в611.02 я73 + У9(4УКР)29 в611.02 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА745431 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Крижанівський Є. І. 
Оптимальний вибір поверхнево-активних речовин і їх концентрації у розчинах для інтенсифікації видобутку нафти і газу / Є. І. Крижанівський, І. С. Кісіль, Р. Т. Боднар, В. Б. Біліщук, Р. І. Кісіль // Нафтогаз. енергетика. - 2009. - № 2. - С. 80-84. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Запропоновано методику вибору поверхнево-активних речовин (ПАР) і їх концентрацій у водних розчинах з метою досягнення заданого значення міжфазного натягу (МН) за певний інтервал часу існування розчину і прилад для вимірювання МН на межі розділу розчин ПАР - пластова нафта, який дає змогу реалізувати таку методику. Наведено результати вимірювання статичного і динамічного МН на межі розділу різних ПАР відповідних концентрацій вітчизняного виробництва із пластовою нафтою горизонту В19 Перекопівського родовища НГВУ "Охтирканафтогаз".


Індекс рубрикатора НБУВ: И361-11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Фізичні основи неруйнівного контролю : навч. посіб. / Р. Т. Боднар, В. Т. Камінський, І. С. Кісіль, З. П. Лютак, О. Є. Середюк; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. - Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2013. - 384 c. - Бібліогр.: с. 377-384 - укp.

Зазначено, що світові тенденції розвитку промисловості визначаються в даний час зростаючими вимогами до якості продукції і тільки продукція, виготовлена на рівні світових стандартів, може користуватися попитом. Підкреслено, що однією з основних задач підвищення ефективності промисловості та сільського госпсдарства є поліпшення якості використовуваної сировини, матеріалів і виробів, що підвищує термін служби машин і механізмів, зниження їхньої матеріало- та енергоємності, підвищення продуктивності праці. Зауважено, що не тільки об'єми виробництва та асортимент випущеної продукції, але й показники її якості, будуть характеризувати рівень промислового розвитку нашої країни, тому у розв'язуванні даної державної задачі підвищення якості продукції важливу роль відіграють методи та засоби неруйнівного контролю. Наголошено, що одночасно ростуть вимоги і до надійності та довговічності роботи обладнання, тому ці завдання можна вирішити, тільки переходячи від вибіркового контролю до загального. Констатовано, що загальний контроль можливий тільки на основі застосування неруйнівних методів, які не руйнують придатності продукції до використання. Описано неруйнівні методи контролю, які базуються на використанні фізичних методів, зв'язаних з впливом на об'єкт контролю різних фізичних полів чи речовин. Визначено типи та завдання неруйнівного контролю: дефектоскопія - виявлення порушення суцільностей матеріалу; товщинометрія шарів чи стінок при односторонньому доступі; контроль фізико-хімічних властивостей: хімічного складу, структури (структуроскопія ) та інших властивостей матеріалу; вивче

ння внутрішньої будови складних виробів (інтроскопія). Зроблено висновок, що виконання всіх цих вимог можливе тільки шляхом застосування різних методів контролю, які доповнюють один другого, тобто: акустичний, оптичний, візуальний, тепловий, контроль проникаючими випромінюваннями, вихрострумовий, електричний, магнітний радіохвильовий та проникними речовинами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж607 с108 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО31944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Боднар Р. Я. 
Субмікроскопічна характеристика лімфоцитів крові при інфаркті міокарда, асоційованого із гіперурикемією / Р. Я. Боднар, Т. В. Єрмакова // Галиц. лікар. вісн.. - 2013. - 20, № 1. - С. 10-12. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проведено субмікроскопічний аналіз структури лімфоцитів крові хворих на інфаркт міокарда (ІМ) із зубцем Q, асоційованого із гіперурикемією. Встановлено, що підвищений вміст в крові сечової кислоти спричиняє альтеративний вплив на лімфоцити, а саме розрушення кріст мітохондрій, вакуалізацію ендоплазматичної сітки із цитолізом та зменшення вмісту гранул глікогену. Вказані зміни підтверджують дані ряду авторів про зниження імунної резистентності організму у разі ІМ. Водночас у випадку ІМ із зубцем Q, без гіперурикемії, над альтеративними процесами переважають адаптаційні. За умов стандартної терапії хворих на ІМ із зубцем Q асоційованого з гіперурикемією, та без такого поєднання, відзначено відновлення ультраструктури лімфоцита.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Швед М. І. 
Поєднаний вплив артеріальної гіпертензії і гіперурикемії на перебіг гострого інфаркту міокарда / М. І. Швед, Р. Я. Боднар, Н. М. Вівчар // Галиц. лікар. вісн.. - 2003. - 10, № 1. - С. 68-69. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р410.140.54-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Боднар Р. В. 
Метод цифрового масштабно-часового перетворення поодиноких і рідко повторюваних сигналів / Р. В. Боднар // Відбір і оброб. інформації : міжвід. зб. наук. пр. - 2004. - Вип. 20. - С. 69-74. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто метод цифрового масштабно-часового перетворення поодиноких і рідко повторюваних сигналів наносекундного діапазону. Для збільшення швидкодії та роздільної здатності, а також підвищення точності перетворення запропоновано метод адаптації рівня порога дискримінації сигналу зчитування до максимального амплітудного значення відеосигналу шуму кожного рядка під час зчитування сигналу з мішені спеціальної електронно-променевої трубки.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.60

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Боднар Р. В. 
Соціолект підлітків як відображення ціннісної картини світу / Р. В. Боднар // Вісн. Житомир. держ. ун-ту ім. І. Франка. - 2008. - Вип. 39. - С. 166-168. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано соціолект підлітків з погляду віддзеркалення в ньому культуроспецифічних норм і цінностей, що домінують у молодіжному середовищі та визначають мотивацію їх мовленнєвої поведінки. Виділено низку лексико-семантичні поля, складові елементи яких є відображенням матеріальних, гедоністичних, моральних, естетичних та пізнавальних цінностей підліткового лінгвосоціуму.

Проанализирован социолект подростков с точки зрения отражения в нем культуроспецифических норм и ценностей, доминирующих в молодежной среде и определяющих мотивацию их речевого поведения. Выделены лексико-семантические поля, составные элементы которых отражают материальные, гедонистические, моральные, эстетические и познавательные ценности подросткового лингвосоциума.

The sociolect of teenagers is viewed as the means of reflecting cultural and specific norms and values that dominate within the age-group and determine the motives of teens verbal behaviour. The article is focused on lexico-semantic fields the components of which reflect material, hedonistic, moral, aesthetic and cognitive values in teens linguocommunity.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Боднар Р. Я. 
Ремоделювання великої підшкірної вени при посттромбофлебітичній хворобі / Р. Я. Боднар // Шпит. хірургія. - 2015. - № 2. - С. 50-53. - укp.

Проанализовано особливості ремоделювання структурних компонентів великої підшкірної вени при посттромбофлебітичній хворобі. Встановлено такі особливості: тромбоз із формуванням капілярного ангіоматозу, переважання фібропластичних процесів за типом м'язово-еластичного і м'язовофіброзного, циркулярного та осередкового звуження просвіту вени, неоангіогенез середньої оболонки, гіпереластоз із дискомплексацією еластичних волокон, набряк, лімфоцитарну інфільтрацію та морфологічні прояви капілярно-метаболічної недостатності.

Проанализированы особенности ремоделирования структурных компонентов большой подкожной вены при посттромбофлебитической болезни. Установлены следующие особенности: тромбоз с формированием капиллярного ангиоматоза, преобладание фибропластических процессов по типу мышечно-эластичного и мышечнофиброзного, циркулярное и очаговое сужение просвета вены, неоангиогенез средней оболочки, гиперэластоз с дискомплексацией эластичных волокон, отек, лимфоцитарная инфильтрация и морфологические проявления капиллярно-метаболической недостаточности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.23 + Р457.862.014.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Економетричний аналіз інноваційної діяльності підприємств : навч. посіб. / В. І. Єлейко, Ю. Б. Миронов, М. Я. Демчишин, Р. Д. Боднар; Центр. спілка спожив. т-в України, Львів. торг.-екон. ун-т. - Львів : Вид-во Львів. торг.-екон. ун-ту, 2016. - 219 c. - Бібліогр.: с. 207-212 - укp.

Розглянуто інноваційну діяльність підприємств як об'єкт економетричного аналізу. Вивчено основи економетричного моделювання зазначеної діяльності підприємств. Здійснено економетричний аналіз інноваційної діяльності підприєств на основі лінійної та нелінійної регресії. Визначено вплив мультиколінеарності та гетероскедастичності на моделювання такої діяльності. Проаналізовано економетричні моделі динаміки інноваційної діяльності підприємств.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55 в611.02 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА809973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Дзівідзінська І. С. 
Асиндетичні кластери: особливості перекладу / І. С. Дзівідзінська, Р. І. Боднар // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Слово. - 2018. - № 4. - С. 298-302. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто особливості перекладу атрибутивних словосполучень з англійської мови на українську. Атрибутивні конструкції в англійській мові притаманні суспільно-політичним і науково-технічним текстам і посідають значне місце в граматиці англійської мови. Українській граматиці не характерні такі сполучення, тому мета роботи - виявлення їх характерних рис та особливостей і вивченню конгруентних конструкцій в українській мові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-77 + Ш143.21-77

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Семененко А. І. 
Оцінювання впливу інфузійної терапії на динаміку ендотеліну-1 у пацієнтів із гострим ішемічним інсультом / А. І. Семененко, Н. О. Семененко, Г. І. Хребтій, С. Л. Малик, Р. Я. Боднар, О. М. Гінгуляк // Запорож. мед. журн.. - 2019. - 21, № 1. - С. 27-32. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Сміян С. І. 
Сучасні погляди на компетенції викладача вищої медичної освіти / С. І. Сміян, У. С. Слаба, О. Б. Слабий, Р. Я. Боднар, Г. В. Лихацька, А. А. Лепявко, Р. Р. Коморовський, С. Р. Гусак, Л. М. Мігенько, О. С. Квасніцька, М. В. Франчук, І. І. Білозецький // Eastern Ukr. Med. J. - 2019. - 7, № 3. - С. 298-305. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто вимоги до освітян щодо сфери професійної компетентності у світлі сучасних освітніх реформ та суспільних трансформацій. Досліджено поняття "компетист" та "компетентність" в широкому їх значенні. Вивчено основні, якісні характеристики компетиста, як людини, яка володіє кількома професіями, має знання та практичні вміння в різних сферах. Проведено оцінку змісту та профілів професійної компетентності. Досліджено поняття професійної компетентності науково-педагогічного працівника й окреслено головні її характеристики. Проаналізовано так звані "навички майбутнього", що надають можливість працівникам бути конкурентоспроможними в соціально-економічній та технологічній сферах та потрібні не тільки для працевлаштування й успішної кар'єри, але і для активної громадянської позиції, особистого й сімейного життя. Проведено оцінку різнопланових аспектів роботи викладача вищої школи, особливо тих, що стосується його професійної діяльності. Розглянуто можливості управління інформаційним потоком в умовах перенасичення цифрового простору. Представлено прості, дієві правила для успішної навігації в інформаційному просторі. Проведено аналіз сучасних вітчизняних та іноземних джерел щодо основних рис викладача вищої школи майбутнього. На підставі вивчення основних форм і завдань, які мають бути притаманні педагогу кафедри клінічного спрямування медичного університету показано, що професійна компетенція даної когорти науково-педагогічних працівників має багато складових. Доведено, що факт постійного професійного навчання, причому за різними напрямками (фахова компетенція, наукова робота, педагогічні навички, оновлення знань відповідно до розвитку інформаційних технологій, знання іноземних мов, розвиток критичного мислення) на сьогодення вже має бути рутинною практикою. Аналіз роботи викладача вищої медичної школи сьогодні вкладається в нову сучасну його характеристику, як компетиста, тобто людини, яка охоплює великі обсяги роботи, і працює на конкурентоспроможний результат.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101336 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського