Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Берегова Ю$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Берегова Ю. П. 
Лапароскопія в лікуванні неплідності у робітниць з початковими формами ендометріозу / Ю. П. Берегова // Шпит. хірургія. - 2006. - № 4. - С. 92-94. - Бібліогр.: с.94. - укp.

Висвітлено проблему підвищення ефективності ранньої діагностики та лікування неплідності за початкових форм зовнішнього ендометріозу у робітниць, які тривалий час контактують з малими дозами ароматичних вуглеводів (АВ), шляхом застосування лазерно-кореляційної спектротомії (ЛКС) і диференційованого призначення, залежно від репродуктивних намірів лапароскопічного лікування, кріокорду-C і біотриту-C. За матеріалами досліджень проведено вивчення ЛКС, основних показників ензимно-ендокринного стану у 65-ти жінок з неплідністю залежно від віку, тривалості дії малих доз АВ. Встановлено, що зміни ензимно-гормонального стану не залежать від стадії ендометріозу та найбільш виражені за довготривалої дії малих доз АВ і наявності екстрагенітальної патології. Обгрунтовано клінічну ефективність розробленого та впровадженого у практику комплексного лікування неплідності у робітниць з початковими формами зовнішнього ендометріозу. Зазначено, що всі жінки репродуктивного віку, тривалий час контактуючи з АВ, входять до групи високого ризику з виникнення ендокринопатії. Доведено, що діагностувати ці стани в більшості випадків можна за допомогою ЛКС. Диференційоване застосування розроблених діагностично-лікувальних заходів залежно від тривалості дії АВ сприяє покращанню найближчих і віддалених результатів, нормалізації показників ензимогормонального гемостазу та забезпечує покращання репродуктивного здоров'я пацієнток на 39,9 %, підвищення якості життя хворих робітниць.

Освещена проблема повышения эффективности ранней диагностики и лечения бесплодия при начальных формах внешнего эндометриоза у работниц, которые длительное время контактировали с малыми дозами ароматических углеводородов (АВ), путем применения лазерно-корреляционной спектрометрии (ЛКС) и дифференцированного назначения, в зависимости от репродуктивных намерений, лапароскопического лечения, криокорда-C и биотрита-C. По материалам исследований проведено изучение ЛКС, основных показателей энзимно-эндокринного состояния у 65-ти женщин с бесплодием в зависимости от возраста, длительности действия малых доз АВ. Установлено, что изменения энзимно-гормонального состояния не зависит от стадии эндометриоза и более выражены при длительном действии малых доз АВ и наличия экстрагенитальной патологии. Обоснована клиническая эффективность разработанного и внедренного в практику комплексного лечения бесплодия у работниц с начальной формой внешнего эндометриоза. Отмечено, что все женщины репродуктивного возраста, которые длительное время контактировали с АВ входят в группу высокого риска по возникновению эндокринопатий. Доказано, что диагностировать эти состояния можно с помощью ЛКС. Дифференцированное применение разработанных диагностико-лечебных методов в зависимости от продолжительности действия АВ, способствовало улучшению ближайших и отдаленных результатов больных на 39,9 %, улучшению качества жизни больных работниц.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-5 + Р715.4-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мозговий Ю. С. 
Порівняльна характеристика протекторної дії кріокорду-С і біотриту в профілактиці патології печінки та органів репродуктивної системи = Comparative characteristics of protective effect of cryocord-S and "Biotryt" preparations at pathology prophylaxis of liver and organs of reproductive system / Ю. С. Мозговий, Ю. П. Берегова, О. В. Ліпіна // Пробл. криобиологии. - 2003. - № 1. - С. 81-84. - Бібліогр.: 3 назв. - англ.

Вивчено протекторний вплив сироватки кордової крові людини (кріокорду-С) та рослинного адаптогену біотриту на морфологію печінки та органів репродуктивної системи щурів за умов довготривалої дії продуктів переробки нафти. Доведено, що продукти переробки нафти викликають виражені морфологічні зміни в печінці та яєчниках щурів і помірно виражені в матці та яйцеводах. Показано, що кріокорд-С та адаптоген біотрит чинять захисну дію на печінку та органи репродуктивної системи. Протекторна дія кріокорду-С більш виражена, що дозволяє рекомендувати його для реабілітації розкладів репродуктивного здоров'я жінкам-робітницям, які знаходяться в тривалому контакті з продуктами переробки нафти.


Ключ. слова: сироватка кордової крові людини, рослинний адаптоген біотрит, морфологічні зміни, захисна дія
Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-29 + Р715.52-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Берегова Ю. М. 
Вчені Інституту мікробіології ім. Д. К. Заболотного НАН України в роки Великої Вітчизняної війни / Ю. М. Берегова // Наука та наукознавство. - 2005. - № 2. - С. 119-124. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е4г/д(4Укр)

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Берегова Ю. М. 
Діяльність академіка В.Г.Дроботька в контексті розвитку мікробіологічної науки в Україні (1885 - 1966) : Автореф. дис... канд. іст. наук / Ю. М. Берегова; НАН України. Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва. - К., 2007. - 16 c. - укp.

Вперше в українській історіографії проведено комплексне дослідження, присвячене вивченню наукової спадщини В.Г.Дроботька, виділено основні етапи його діяльності як науковця та організатора науки. На базі вивчення архівних матеріалів детально досліджено творчі зв'язки В.Г.Дроботька з зарубіжними ученими. Показано суттєвий внесок наукової, науково-організаційної та науково-популяризаторської діяльності ученого у розвиток мікробіологічної науки в Україні у 1930 - 1960-х рр. Ідентифіковано керований ним колектив дослідників Інституту мікробіології та вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України як наукову школу, основним напрямком роботи якої було одержання антимікробних речовин з вищих рослин. Показано актуальність і можливість застосування наукових надбань В.Г.Дроботька в сучасній медичній науці та практиці. До наукового обігу введено нові та маловідомі факти з життя ученого та історії вітчизняної мікробіології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е4 д(4УКР) Дроботько, В.Г.

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА349165 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Берегова Ю. П. 
Особливості перебігу ендометріозу у робітниць, контактуючих з малими дозами летючих ароматичних вуглеводнів : Автореф. дис... канд. мед. наук / Ю. П. Берегова; Одес. держ. мед. ун-т. - О., 2006. - 17 c. - укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності ранньої діагностики та лікування зовнішнього ендометріозу I - II ступеня у робітниць, що тривалий час контактують з летючими ароматичними вуглеводнями (ЛАВ), шляхом застосування лазерно-кореляційної спектроскопії (ЛКС) та диференційованого призначення залежно від репродуктивних намірів лапароскопічного лікування, кріокорду-С і біотріту-С. За матеріалами досліджень вивчено результати застосування ЛКС, а також основні показники ензимно-ендокринного стану у хворих на зовнішній ендометріоз I - II ступеня жінок-робітниць залежно від віку, тривалості дії малих доз ЛАВ. Установлено, що зміни ензимно-гормонального стану не залежать від стадії захворювання та виражені найбільшою мірою за довготривалої дії малих доз ЛАВ та наявності екстрагенітальної патології. Експериментально обгрунтовано клінічну ефективність розробленого та впровадженого до практики комплексного методу лікування хворих на зовнішній ендометріоз I - II ступеня залежно від репродуктивних намірів. Відзначено, що його диференційоване застосування сприяло покращанню найближчих і віддалених результатів, підвищило якість життя хворих на зовнішній ендометріоз робітниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА342041 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського