Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>A=Безпаленко А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Вступ до мовознавства : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. Ч. 2 / ред.: І. О. Голубовська, В. Ф. Чемес, А. М. Безпаленко; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2010. - 223 c. - укp.

Висвітлено основні поняття та подано детальну характеристику кожного з рівнів мовної системи (фонетичної, морфологічної (проміжної), граматичної, лексичної, фразеологічної (проміжної), синтаксичної), здійснено опис їх величин, елементів, одиниць, внутрішньосистемних і міжсистемних зв'язків. До кожного розділу посібника наведено лінгвістичні термінологічні словники, списки основної та додаткової літератури, контрольні запитання для самоперевірки та самостійного опрецювання теоретичного матеріалу, а також практичні завдання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш10 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В353039/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Безпаленко А. М. 
Принцип суміжності у мові. Слово у дзеркалі гештальттеорії : монографія / А. М. Безпаленко; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка, Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2009. - 424 c. - Бібліогр.: с. 386-418. - укp.

Досліджено гештальт і гештальтпсихологію та категорію суміжності. Визначено гештальт як когнітивне захоплення ділянки дійсності. Розкрито принцип суміжності у номінації й інтегральність номінації. Встановлено комунікативну ситуацію у дзеркалі гештальттеорії та типологію гештальтвідношень і семантичні зсуви у слові. Розглянуто суміжність як когнітивно-відображальний принцип у мові та мовному аналізі.

Исследованы гештальт, гештальтпсихология и категория смежности. Определен гештальт как когнитивное увлечение участка действительности. Раскрыт принцип смежности в номинации и интегральность номинации. Установлены коммуникативная ситуация в зеркале гештальттеории и типология гештальтотношений и семантические сдвиги в слове. Рассмотрена смежность как когнитивно-отображающий принцип в языке и языковом анализе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.42 + Ю935.132-46

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА729807 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Безпаленко А. М. 
Слово в аспекті гештальт-теорії. Принцип суміжності : автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.02.15 / А. М. Безпаленко; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2010. - 34 c. - укp.

Досліджено мінливість плану вираження та плану змісту слова з метою виявлення й опису психічного механізму, яке призводить до цієї мінливості. Зазначену проблематику вперше у вітчизняному мовознавстві системно розглянуто з позицій Гештальт-теорії. В основі зародження деформацій у плані вираження та змісту слова лежить гештальтний принцип: дві суміжні фігури в гештальті слова спочатку несвідомо не розрізняються і тому легко субституються одна одною. Згодом, в результаті повторювання, така субституція стає фактом мовної норми. Істинність зазначеного положення доведена аналізом синхронічних і діахронічних змін у плані змісту та вираження слів різноструктурних мов - української, російської, іспанської, англійської та німецької, які є базовими у дослідженні, а також слів інших мов індоєвропейської сім'ї. Звукові та семантичні зміни у слові мають квантові характеристики. Поняття суміжності характеризується як найменша різниця (відстань) між двома квантовими станами. Введення поняття кванта та семантичної енергії у мовний аналіз дає можливість екстраполювати постулати Бора на лінгвістику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА376811 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Безпаленко А. М. 
Сенсорне маскування і його проекція у мові: суміжність і асоціація (гештальтпсихологічний погляд) / А. М. Безпаленко // Вісн. Черкас. ун-ту. Cер. Філол. науки. - 2009. - Вип. 169. - С. 146-153. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто причини семантичної варіативності (полісемія) і фонетичних субституцій з точки зору психофізіології, гештальтпсихології. Принцип суміжності постулюється як проекція сенсорного маскування у мов і розцінюється як визначальний для мовних змін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Безпаленко А. М. 
Роль гіпотези в науці і лексична дипластія в дзеркалі гештальту / А. М. Безпаленко // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Філол. науки. - 2012. - Вип. 27. - С. 42-45. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Акцентовано увагу на неможливості уникнення гіпотетичного елемента в науковому пізнанні. Розглянуто явище семантичної дипластії як первісної форми полісемії, яка ілюструється гіпотетичними і реальними мовними прикладами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.11 + Ч210.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Вступ до мовознавства : підручник / І. О. Голубовська, С. М. Лучканин, В. Ф. Чемес, А. М. Безпаленко, Л. М. Запорожець; ред.: І. О. Голубовська. - Київ : Академія, 2016. - 318, [1] c. - (Alma Mater+). - Бібліогр.: с. 313-319 - укp.

Розглянуто мовознавство як науку, зв'язок мовознавства з іншими науками, а також методи дослідження мовного матеріалу. Розкрито значення письма в історії суспільства. Охарактеризовано передумови створення письма та етапи його розвитку. Обгрунтовано співвідношення понять мови та мислення, а також їх взаємозв'язок з поняттям "свідомість". Приділено увагу суспільній природі мови та мовної діяльності. Описано мовні одиниці як знаки. Подано інформацію про походження мови, лінгвістичну типологію, специфіку розвитку та функціонування мов. Подано генеалогічну класифікацію мов світу. Проаналізовано системний характер мови та мову на різних рівнях (фонетичному, морфонологічному, морфологічному, лексичному, фразеологічному, синтаксичному).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш10 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА806230 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського