Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>A=Басиров Ш$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Басиров Ш. Р. 
Типологія дієслів із рефлексивним комплексом в індоєвропейських мовах : Моногр. / Ш. Р. Басиров; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2004. - 333 c. - (Типол., зістав., діахрон. дослідж.; Т. 1). - Бібліогр.: с. 272-309. - укp.

Розкрито типологічні аспекти зіставно-типологічного вивчення утворення дієслів з рефлексивним комплексом (ДРК) в індоєвропейських мовах. Визначено структурні типи ДРК та їх словотвірні засоби. Охарактеризовано принципи класифікації та опису відприкметникових, відсубстантивних і віддієслівних ДРК. Висвітлено проблему тотожності слова.

Раскрыты типологические аспекты сравнительно-типологического изучения образования глаголов с рефлексивным комплексом (ГРК) в индоевропейских языках. Определены структурные типы ГРК и их словообразующие средства. Охарактеризованы принципы классификации и описания отглагольных, отсубстантивных и отприлагательных ГРК. Освещена проблема равенства слова.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш140/159-212.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА656433 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Басиров Ш. Р. 
Словотвір дієслів із рефлексивним комплексом в індоєвропейських мовах : автореф. дис... д-ра. філол. наук / Ш. Р. Басиров; Київ. нац. лінгв. ун-т. - К., 2006. - 32 c. - укp.

Вперше здійснено міжмовні узагальнення в сфері творення дієслів з рефлексивним комплексом (ДРК) в індоєвропейських мовах і виявлено зв'язок організації системи ДРК з генетичними, типологічними й ареальними чинниками. Наведено типологічний опис ДРК в індоєвропейських мовах, що враховує формальний та семантичний аспекти деривації цих одиниць. Вперше обчислено теоретично можливі структурні типи утворення ДРК та виявлено, які з них реалізуються у кожній з досліджуваних індоєвропейських мов. Розроблено семантичну класифікацію ДРК на базі мотиваційних відношень похідних з твірними основами, встановлено семанитчні типи та групи ДРК, визначено типологічну продуктивність структурних і семантичних типів даних одиниць. Виявлено лексико-семантичні групи твірних основ ДРК, здійснено інвентаризацію афіксів, які беруть участь у деривації ДРК у кожній з досліджуваних мов. До наукового обігу залучено значну кількість мовного матеріалу, здійснено статистичне опрацювання одержаних результатів, на базі якого з достатнім рівнем імовірності зроблено висновки про місце досліджуваного явища у системі деяких індоєвропейських мов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш140/159-212.5*20

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА351502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бєссонова О.Л. 
Процедури концептуального аналізу в різноструктурних мовах : [монографія] / О.Л. Бєссонова, О.С. Сарбаш, О. В. Трофімова, С. В. Олійник, І.Д. Стоянова; ред.: В. Д. Каліущенко, Ш. Р. Басиров, А. П. Загнітко; Донец. нац. ун-т. - Донецьк : ДонНУ, 2012. - 359 c. - (Типол., зістав., діахрон. дослідж.; т. 7). - укp.

Вміщено творчий доробок дослідників у межах проекту "Когнітивні, лінгвокультурологічні та гендерні аспекти дослідження мовних категорій у різних типах дискурсу". Здійснене в рамках зіставного та типологічного напряму мовознавства, дослідження є інтегрованим до когнітивно-дискурсивної та лінгвокультурологічної проблематики, що концентрується навколо тріади: мова - мовна особистість - культура. Розглянуто ієрархію цінностей та її відображення в англомовній картині світу. Увагу приділено концептуалізації та репрезентації позитивних емоцій в англійській, українській і новогрецькій мовах, акцентовано на фразеологічній репрезентації негативних емоцій в англійській та українській національних картинах світу. Розкрито особливості фразеологічної вербалізації ціннісних концептів в англійській та українській мовах. Проаналізовано концептуальний простір дискурсу антиутопії та його об'єктивацію в англійській, російській та українській мовах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-310 + Ш12-33

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА762679 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Материнська О. В. 
Меронімічні відношення в лексичній системі німецької та англійської мов : [монографія] / О. В. Материнська; ред.: В. Д. Каліущенко, Ш. Р. Басиров, А. П. Загнітко; Донец. нац. ун-т. - Донецьк : Донбас, 2012. - 359 c. - (Типол., зістав., діахрон. дослідж.; т. 8). - Бібліогр.: с. 293-342 - укp.

Висвітлено термінологічне визначення та зміст понять "частина", "меронім", "партонім". Розглянуто меронімію як логіко-класифікаційний засіб організації лексичної системи мови. Проаналізовано концептуалізацію відношень між частиною та цілим носіями німецької та англійської мов. Викладено теоретичні та методологічні засади системного дослідження меронімів у німецькій та англійській мовах. Подано структурно-семантичні характеристики меронімів на позначення частин конкретного цілого у німецькій та англійській мовах. Увагу приділено структурі та семантиці квантитативних меронімів. Охарактеризовано закономірності семантичного розвитку меронімічної лексики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-3 + Ш143.24-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС56624 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Басиров Ш. Р. 
Метафоричні моделі у сфері дієслів розуміння германських і слов'янських мов / Ш. Р. Басиров // Одес. лінгвіст. вісн. : зб. наук. пр. - 2013. - Вип. 2. - С. 3-9. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто пошук метафоричних моделей у сфері дієслів розуміння чотирьох індоєвропейських мов - двох германських (англійської, німецької) і двох слов'янських (української, російської). Виявлено п'ять типів метафори, які пов'язані з рухом, набуттям істини, світлом, зором та ударом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141-212.5 + Ш143-212.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74353 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Басиров Ш. Р. 
Словотвір дієслів із рефлексивним комплексом у типологічному висвітленні : монографія / Ш. Р. Басиров; Донец. нац. ун-т. - Донецьк : Ноулідж, Донец. від-ня, 2014. - 544 c. - Бібліогр.: с. 408-479 - укp.

Вивчено теоретичні засади зіставно-типологічного дослідження словотвору дієслів із рефлексивним комплексом (ДРК) у різноструктурних мовах. Охарактеризовано структурні типи ДРК та їх словотвірні засоби. Проаналізовано типологію значень віддієслівних, відіменникових і віприкметникових ДРК. Приділено увагу індоєвропейським рефлексивним дієсловам і ДРК та їх відповідникам в неіндоєвропейських мовах. З'ясовано, що неіндоєвропейські мови у цілому виявляють більшу різноманітність щодо використання мовних засобів у ролі рефлексивного показника порівняно з індоєвропейськими мовами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш102.125*20

Шифр НБУВ: ВА801558 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Басиров Ш. Р. 
Структура і семантика флоронімів у різноструктурних мовах : [монографія] / Ш. Р. Басиров, І. В. Яненко; Донец. нац. ун-т. - Донецьк : Ноулідж, Донец. від-ня, 2014. - 323 c. - (Типологічні, зіставні, діахронічні дослідження; т. 11). - Бібліогр.: с. 185-238 - укp.

На матеріалі германських, романських і слов'янських мов досліджено структуру та семантику найменування квітів (флоронімів). Визначено номінативно-мотиваційні ознаки флоронімів. Встановлено подібності та відмінності у структурній та семантичній організаціях цих одиниць у зазначених мовах та сформульовано міжмовні узагальнення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС61069 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського