Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (25)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Бакуменко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Бакуменко О. О. 
Земства Російської імперії: історіографія проблеми (ІІ половина ХІХ - ХХ ст.) : Моногр. / О. О. Бакуменко. - Х. : Колорит, 2006. - 171 c. - укp.

Висвітлено проблеми історії і діяльності земств Російської імперії в дорадянській історіографії. Проаналізовано досвід дослідження історії земств вченими Росії та України другої половини ХІХ - ХХ ст., ступінь розробки даних проблем. Розглянуто головні етапи в дослідженні історії земств, розкрито їх роль у системі органів управління, громадсько-політичних, соціальних та господарських процесах. Визначено головні напрямки досліджень у галузі земствознавства та фактори впливу на розробку земської проблематики на різних етапах її вивчення.

Освещены проблемы истории и деятельности земств Российской империи в досоветской историографии. Проанализированы опыт исследования истории земств учёными России и Украины второй половины ХІХ - ХХ ст., степень разработки данных проблем. Рассмотрены главные этапы в исследовании истории земств, раскрыта их роль в системе органов управления, общественно-политических, социальных и хозяйственных процессах. Определены главные направления исследований в области земствоведения и факторы влияния на разработку земской проблематики на разных этапах её изучения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)5-536.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА683644 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ларин В. И. 
Растворение алюминия в водно-спиртовых растворах щелочей / В. И. Ларин, Т. С. Лукащук, О. М. Бакуменко // Укр. хим. журн. - 2008. - 74, № 11/12. - С. 37-41. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

Исследованы физико-химические закономерности растворения алюминия в водных и водно-спиртовых растворах гидроксидов натрия и лития. Установлено, что при переходе от разбавленных к концентрированным растворам щелочи происходит смена лимитирующей стадии анодной реакции. В водных растворах LiOH растворение алюминия проходит через образование на поверхности электрода алюминатов лития. Показано, что алюминат-ионы являются ингибирующими агентами реакции ионизации алюминия в щелочных растворах. Выяснено, что ингибирующее действие спиртов состоит в "связывании" молекул катодного реагента - воды. Влияние многоатомных спиртов (этиленгликоля, глицерина) на кинетику растворения во много раз больше, по сравнению с одноатомными, что связано с большой гидрофильностью молекул многоатомных спиртов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.75

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бакуменко О. О. 
Земства Російської імперії: історіографія проблеми (II половина XIX - XX ст.) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.06 / О. О. Бакуменко; Дніпропетр. держ. ун-т. - Д., 2000. - 19 c. - укp.

Досліджено комплекс історіографічних джерел з історії земств. Встановлено взаємозв'язок між змінами у громадсько-політичному житті країни та зміною поглядів дослідників на місце та роль земств як органів самоврядування. Вперше детально охарактеризовано певні етапи вивчення земських установ, а також визначено особливості методологічної та джерельної бази досліджень кожного періоду. Висвітлено ключові проблеми та тенденції подальшого вивчення земської тематики в Україні. Значну увагу приділено дослідженню земської проблематики російськими та українськими вченими з часу виникнення земств і до сьогодення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)5-477.1

Шифр НБУВ: РА309651 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бакуменко О. М. 
Фізико-хімічні закономірності взаємодії алюмінію та його сплавів з водними і водно-спиртовими розчинами сильних основ : Автореф. дис. канд. хім. наук : 02.00.04 / О. М. Бакуменко; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2003. - 18 c. - укp.

Досліджено фізико-хімічні закономірності розчинення алюмінію та його сплавів у водних і водно-спиртових розчинах гідроксидів натрію та літію. Показано, що реакція розчинення алюмінію та його сплавів у лужних водних розчинах проходить за електрохімічним механізмом з переважним катодним контролем. Встановлено, що під час переходу від розбавлених до концентрованих розчинів лугу відбувається зміна лімітуючої стадії анодної реакції. Запропоновано багатостадійний механізм анодної реакції розчинення алюмінію і його сплавів у розчинах NaOH. У водних розчинах LiOH кінетика реакції ускладнюється утворенням на поверхні електрода алюмінатів літію. З'ясовано, що інгібуюча дія спиртів обумовлена взаємодіями, що відбуваються в об'ємі розчину (утворенням водневого зв'язку, кислотно-основними перетвореннями, сольватацією). Виявлено, що вплив багатоатомних спиртів (етиленгліколю та гліцерину) на кінетику розчинення у багато разів сильніший у порівнянні з одноатомними, що пов'язано не з адсорбційними явищами, а з більшою гідрофільністю молекул багатоатомних спиртів. Визначено локальні температурні ефекти на межі поділу метал/розчин. Встановлено, що у всіх досліджених розчинах, на межі поділу фаз спостерігається значний екзотермічний ефект, зумовлений, головним чином, утворенням поверхневих оксидних сполук алюмінію. Для сплавів Д-16 і В-95 значення локального температурного ефекту більше, ніж для чистого алюмінію, що пов'язано з більшою швидкістю розчинення сплавів. На основі отриманих даних оптимізовано склад лужного травильного розчину, що застосовується для контурного травлення алюмінію та його сплавів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г123.2-27 + Г576.75

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: РА327988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бакуменко О. О. 
Інтенсифікація обробки зерна в абразивно-дисковій лущильній машині шляхом поєднання процесів пневмосепарування та аспірації : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.18.12 / О. О. Бакуменко; Одес. нац. акад. харч. технологій. - О., 2002. - 18 c. - укp.

Досліджено вплив конструктивних і режимних параметрів комбінованих пневмосепараційних аспіраційно-пневмотранспортних систем на інтенсивність обробки зерна. Проаналізовано кінематичні, динамічні, енергетичні залежності та головні аеродинамічні параметри процесів пневмосепарування, аспірації та пневмотранспорту відходів лущення з робочої зони. Описано пневмосепарування з урахуванням сепарування на ситовій поверхні шляхом переходу потенціальної енергії міжзернового тиску у робочій зоні у кінетичну енергію частинки, що проходить крізь отвір сита. Запропоновано інженерну методику розрахунку, наведено характеристики процесів лущення та аспірації. Розроблено конструкцію лущільної машини, проведено її випробування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л823.02-5

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: РА322082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бакуменко О. О. 
Соціологія : навч. посіб. / О. О. Бакуменко, В. В. Березовський, І. Г. Васильєва, Ю. М. Розенфельд, Г. П. Сукачова; Укр. інж.-пед. акад. - Х., 2009. - 176 c. - Бібліогр.: с. 172-175. - укp.

Висвітлено об'єкт, предмет, функції соціології. Охарактеризовано соціальну структуру суспільства. Увагу приділено питанням етнічної соціології, соціології освіти, шлюбу та сім'ї, проблемам соціальної стабільності та соціального контролю у суспільстві. Розкрито структуру та рівні соціологічних досліджень.

Освещены объект, предмет, функции социологии. Охарактеризована социальная структура общества. Уделено внимание вопросам этнической социологии, социологии образования, брака и семьи, проблемам социальной стабильности и социального контроля в обществе. Раскрыты структура и уровни социологических исследований.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5 я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА721451 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бакуменко О. О. 
Історія земств у регіональних дослідженнях дорадянського періоду / О. О. Бакуменко // Історія України. Маловідомі імена, події, факти : зб. наук. ст. - 2003. - Вип. 22-23. - С. 203-214. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-536.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342281/Вип. 22-23 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Бакуменко О. О. 
Становлення відокремлюваних дієслівних префіксів у німецькій мові: семантико-структурний і функціональний аспекти : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / О. О. Бакуменко; Київ. нац. лінгвіст. ун-т. - Київ, 2016. - 20 c. - укp.

Вивчено становлення відокремлюваних дієслівних префіксів ab-, an-, auf-, aus-, ein- у німецькій мові XVI - XVII ст. у семантикоструктурному та функціональному аспектах. З'ясовано, що формування та розвиток дієслівних префіксів відбувається в результаті граматикалізації. Зазначено, що відокремлюваний елемент зазнає семантичних змін, що позначається і на структурі конструкції. Преверби набувають абстрактнішої семантики та перетворюються на префікси. Виявлено нетипову для сучасної німецької мови роз'єднаність дієслова й елементів ab-, an-, auf-, aus-, ein- у контактній позиції у XVI - XVII ст., що спричинено префіксацією. Запропоновано аналіз словотвірної й текстотвірної функцій відокремлюваних елементів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-022.1 + Ш5(4НІМ)4-357

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА426433 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Бакуменко О. М. 
Комбінаційна здатність сортів пшениці озимої Крижинка та Смуглянка : монографія / О. М. Бакуменко, О. М. Осьмачко, В. А. Власенко; Сум. нац. аграр. ун-т. - Суми : Мрія-1, 2019. - 195 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА837184 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Бакуменко О. М. 
Комбінаційна здатність сортів пшениці озимої з пшенично-житніми транслокаціями в умовах Лісостепу України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / О. М. Бакуменко; Сумський національний аграрний університет, Полтавська державна аграрна академія. - Суми, 2017. - 24 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432601 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Власенко В. А. 
Методичні рекомендації щодо виділення ліній пшениці з груповою стійкістю до хвороб, які є носіями пшенично-житніх транслокацій : метод. рек. / В. А. Власенко, О. М. Осьмачко, О. М. Бакуменко; Сумський національний аграрний університет. - Суми : Литовченко Є. Б., 2020. - 153 c. - Бібліогр.: с. 133-152 - укp.

Розглянуто й узагальнено методики визначення стійкості зразків пшениці до збудників основних хвороб, за поширеністю та інтенсивністю їх розвитку. Розкрито особливості аналізу та диференціації досліджуваних зразків за резистентністю до патогенів. Наведено генетичні фактори стійкості пшениці та методи ідентифікації інтрогресивних форм в геномі пшениці. Представлено результати створення ліній пшениці м'якої озимої з резистентністю до листкових хвороб.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-317.5

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: ВА851643 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Осьмачко О. М. 
Створення селекційного матеріалу пшениці м'якої озимої за стійкістю до листкових хвороб в умовах північно-східного Лісостепу : монографія / О. М. Осьмачко, О. М. Бакуменко, В. А. Власенко. - Суми : Литовченко Є. Б., 2020. - 213 c. - Бібліогр.: с. 192-213 - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-3

Шифр НБУВ: ВА852412 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Лабораторна справа в агрономії : навч. посіб. / І. М. Коваленко, Н. М. Кандиба, І. В. Верещагін, Т. О. Рожкова, О. М. Бакуменко, Л. В. Крючко, В. М. Коваленко, О. М. Данильченко. - Суми : Цьома С. П., 2020. - 236 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Викладено основні поняття, принципи та завдання лабораторної справи в агрономії, висвітлено сучасні дані щодо теоретичних і практичних питань із дисциплін, на яких базується лабораторна справа. Розглянуто теоретичні та практичні основи клітинної і молекулярної біології, генетичної інженерії, молекулярної вірусології, діагностики та ідентифікації ГМО, ДНК-паспортизації, генетики імунітету проти хвороб і шкідників, інструментальні методи аналізу (потенціометрія й електрометрія, електрофорез, хроматографія, спектроскопія і світлова мікроскопія). Зазначено, що історія лабораторної справи заслуговує на особливу увагу. Визнано, що сучасна лабораторна практика в агрономії розгалужена й об'єднує широке коло окремих і спеціальних дисциплін та разом із тим, усі ці дисципліни об'єднуються загальними поняттями і закономірностями, що становлять єдиний фундамент всієї лабораторної практики. Такий аспект викладення і є ключовим у пропонованому посібнику.


Індекс рубрикатора НБУВ: П.с я73 + П131.986 с я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС70081 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського