Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (41)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Бабінець Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 112
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Бабінець Л. С. 
Класична акупунктура в комплексному лікуванні хворих на хронічний панкреатит / Л. С. Бабінець // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Медицина. - 2003. - 55, № 9. - С. 112-115. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено ефективність застосування рефлексотерапевтичних методик в комплексному лікуванні хворих на хронічний панкреатит у порівнянні з загальноприйнятою терапевтичною програмою.


Ключ. слова: хронічний панкреатит, рефлексотерапія, класична акупунктура, синдром перекисного окинення ліпідів
Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-584

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бабінець Л. С. 
Імунний статус і параметри ендотоксикозу хворих на хронічний панкреатит за наявності інкреторної недостатності підшлункової залози (цукрового діабету) / Л. С. Бабінець, О. С. Проць // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Медицина. - 2004. - № 11. - С. 203-207. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Вивчено параметри імунного статусу та синдрому ендогенної інтоксикації пацієнтів з хронічним панкреатитом із супутньою інкреторною недостатністю підшлункової залози (цукрового діабету). В групі хворих з хронічним панкреатитом і супутнім цукровим діабетом явища ендотоксикозу й імунної недостатності за супресорним типом були достовірно більш глибокими, ніж у групі пацієнтів без інкреторної недостатності підшлункової залози. Це свідчить про важливу патогенетичну роль досліджуваних синдромів у формуванні хронічного панкреатиту та супутнього цукрового діабету та необхідність урахування їх у програмах лікувальної корекції.


Ключ. слова: хронічний панкреатит, цукровий діабет, ендотоксикоз, імунний статус
Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-25 + Р415.160.23-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бабінець Л. С. 
Поєднане використання рефлексотерапії та гомеопатії в лікуванні хронічного панкреатиту: методика та переваги / Л. С. Бабінець // Вестн. физиотерапии и курортологии. - 2009. - 15, № 2. - С. 87-89. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Шляхом порівняльного аналізу застосування курсу традиційного й акупунктурного введення антигомотоксичних препаратів Momordica compositum і Coenzyme compositum за запропонованою схемою встановлено достовірно вищий рівень ефективності поєднання гомеопатії та рефлексотерапії за впливом на клінічний перебіг і загальний стан пацієнтів. Зроблено висновок щодо доцільності використання розробленої методики акупунктурного введення антигомотоксичних препаратів Momordica compositum і Coenzyme compositum в комплексному лікуванні хворих на хронічний панкреатит як в стаціонарі, так і в амбулаторній практиці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бабінець Л. С. 
Порівняння ефективності традиційного та акупунктурного введення антигомотоксичних препаратів у комплексному лікуванні хронічного панкреатиту / Л. С. Бабінець, О. І. Криськів // Вестн. физиотерапии и курортологии. - 2009. - 15, № 2. - С. 111-112. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14976 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Бабінець Л. С. 
Клініко-патогенетичні предиктори формування полінутрієнтної недостатності при хронічному панкреатиті, шляхи оптимізації профілактики та лікування : автореф. дис... д-ра мед. наук / Л. С. Бабінець; Дніпропетр. держ. мед. акад. - Д., 2007. - 41 c. - укp.

Наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення наукової проблеми оцінки етіопатогенетичних механізмів і предикторів формування полінутрієнтної недостатності у разі хронічного панкреатиту (ХП), розроблено рекомендації щодо оптимізації її лікування та профілактики проявів. Встановлено, що тривалий перебіг і прогресування ХП призводить до виникнення та поглиблення порушень обміну нутрієнтів, до яких належать вторинний остеодефіцит (ОД), анемічний синдром, мінерально-вітамінна недостатність, вторинний імунодефіцит. Доведено, що формування даних станів пов'язано з основними клінічними характеристиками ХП, а також з такими патогенетичними чинниками, як глибина дисбіотичних змін кишечнику, вираженість запального процесу за станом цитокінового профілю, ступінь оксидативного стресу, ендогенної інтоксикації та недостатності антиоксидантного захисту. Вперше встановлено залежність глибини та типу кістково-мінеральних змін від етіопатогенетичного та морфологічного типу ХП. Доведено предикторну роль етіопатогенетичного чинника у формуванні ОД у разі ХП. Обгрунтовано доцільність використання програм диференційованого лікування та профілактики хворих на ХП з включенням до загальноприйнятої комплексної терапії вітамінно-мінеральних препаратів Теравіт, Кальцемін, Кальцемін адванс, фітотаблеток стевії Стевіясан, курсового дом'язового та акупунктурного введення антигомотоксичних препаратів Momordica compositum та Coenzyme compositum для корекції полінутрієнтних порушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА354265 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Бабінець Л. С. 
Мінеральна щільність кісткової тканини при первинному остеоартрозі: клініко-патогенетичні аспекти, підходи до лікування : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.02 / Л. С. Бабінець; Івано-Франків. держ. мед. акад. - Івано-Франківськ, 2000. - 19 c. - укp.

Досліджено стан кісткової тканини у хворих на первинний остеоартрит (ОА) за допомогою двофотонної рентгенівської денситометрії залежно від віку та стану репродуктивної функції у жінок. Вивчено особливості клінічних проявів, стан показників ендогенної інтоксикації у хворих на ОА залежно від біологічного віку, рентгенологічної стадії захворювання, ступеня функціональної недостатності суглобів, неявності реактивного синовіту та стану кісткової тканини. Проаналізовано вплив дії загальноприйнятого лікування, а також комплексного лікування з включенням класичної акупунктури на клінічні прояви, стан показників ендогенної інтоксикації та мінеральну щільність кісткової тканини у хворих на первинний ОА. З'ясовано терапевтичну ефективність дії фосамаксу на клінічні прояви, стан показників ендогенної інтоксикації та мінеральну щільність кісткової тканини у жінок з первинним ОА та остеопенією чи остеопорозом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.110.40-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310451 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бабінець Л. С. 
Оптимізація підготовки кадрів для первинної медико-санітарної допомоги з урахуванням міжнародного досвіду / Л. С. Бабінець, І. О. Боровик, С. С. Рябоконь, Н. Є. Боцюк, О. О. Воронцов, О. І. Криськів, Н. О. Марченкова // Сімейна медицина. - 2013. - № 6. - С. 10-13. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено аналітичний огляд викладання загальної практики-сімейної медицини в різних країнах світу. Розкрито основні принципи викладання предмету на кафедрі первинної медико-санітарної допомоги та загальної практики сімейної медицини Тернопільського державного медичного університету ім. І. Я. Горбачевського. На основі цього сформульовано пропозиції щодо можливої оптимізації викладання предмету загальної практики - сімейної медицини в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4/8) р3-33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Коцаба Ю. Я. 
Комплексна корекція ентеропанкреатичного синдрому при хронічному панкреатиті в практиці сімейного лікаря / Ю. Я. Коцаба, Л. С. Бабінець, О. В. Денефіль // Сімейна медицина. - 2013. - № 5. - С. 79-80. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Бабінець Л. С. 
Ентеропанкреатичний синдром і його вплив на трофологічні порушення при хронічному панкреатиті / Л. С. Бабінець, Ю. Я. Коцаба, О. В. Денефіль // Гастроентерологія : зб. наук. пр. - 2013. - Вип. 4. - С. 61-65. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

У процесі дослідження мікрофлори товстого кишечника у хворих на хронічний панкреатит (ХП) у 72 % випадків знайдено дисбіоз різного ступеня вираженості. Виявлено, що дисбіотичні зміни спричинюють збільшення загального рівня білка крові, м'язової маси плечей та індексу маси тіла. Вони також призведуть до формування та збільшення вторинної імунної недостатності внаслідок підвищення кількості Т- і В-лімфоцитів. Виявлено вірогідний прогностичний вплив мікрофлори товстого кишечнику у хворих із ХП на формування та прогресування анемії на підставі вірогідної кореляції між рівнями гемоглобіну й еритроцитів крові та кількістю лакто- і біфідобактерій (R у межах 0,3 - 0,6), а також умовно-патогенних організмів і загальної кількості E. coli (R у межах -0,3 - -0,6).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Бабінець Л. С. 
Остеодефіцит і вплив супутньої патології на його глибину при хронічному панкреатиті / Л. С. Бабінець, О. С. Квасніцька, Л. М. Мігенько, О. Я. Пінкевич // Буков. мед. вісн.. - 2011. - 15, № 2. - С. 183-185. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Серед 95 проаналізованих хворих на хронічний панкреатит у 75 % встановлено наявність остеодефіциту різного ступеня тяжкості: остеопенію I ст. - у 20 %, II ст. - у 14 %, III ст. - у 17 %, остеопороз - у 24 %. Остеодефіцит віком до 45 років виявлено переважно в чоловіків (71,4 %), 46 - 60 років - переважно в жінок (68,8 %), старше 60 років - винятково в жінок (100 %). Наявність проаналізованих супутніх захворювань сприяла поглибленню остеодефіциту від рівня остеопенії I ст. у разі артеріальної гіпертензії та метаболічного синдрому, остеопенії II ст. - тютюнокуріння, остеопенії III ст. - цукрового діабету, остеопорозу - ХОЗЛ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Бабінець Л. С. 
Супутнє хронічне обструктивне захворювання легень як предиктор ускладнення клінічного перебігу та зниження якості життя при хронічному панкреатиті / Л. С. Бабінець, О. С. Квасніцька, О. І. Криськів, Ю. М. Герасимець, В. М. Творко // Буков. мед. вісн.. - 2011. - 15, № 3. - С. 153-156. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано клінічний перебіг і деякі лабораторні показники та якість життя у хворих на хронічний панкреатит у поєднанні з хронічним обструктивним захворюванням легень. Встановлено переважання диспепсичного, больового та астеновегетативного синдромів і зниження показників якості життя переважно за фізичним компонентом здоров'я.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3 + Р413.601.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Бабінець Л. С. 
Впровадження міжнародних стандартів оцінювання клініки хронічного панкреатиту у сімейній медицині / Л. С. Бабінець, У. М. Захарчук, С. Р. Підручна // Сімейна медицина. - 2014. - № 1. - С. 70-72. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Медвідь І. І. 
Визначення характеру порушень автономної нервової системи у пацієнтів із гіпертонічною хворобою, хронічним панкреатитом та їх поєднанням у сімейній медицині / І. І. Медвідь, Л. С. Бабінець, І. І. Герасимець // Сімейна медицина. - 2014. - № 1. - С. 94-96. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

З метою визначення особливостей стану вегетативної нервової системи та її складових у пацієнтів із коморбідністю гіпертонічної хвороби та хронічного панкреатиту застосовували таблиці Вейна, дані синокаротидних, ортокліностатичних проб. Виявлено вплив цих патологій на функціонування автономної нервової системи, наростання симпатикотонії із прогресуванням гіпертонічної хвороби, підвищення вірогідності переважання парасимпатичного відділу, особливо у травній системі, у хворих із хронічним панкреатитом, поглиблення вегетативного дисбалансу і збільшення відсоткового рівня порушених адаптаційних реакцій при поєднанні гіпертонічної хвороби та хронічного панкреатиту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р413.601.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Бабінець Л. С. 
Вітамінний і антиоксидантний дисбаланс у клінічній картині хронічного панкреатиту у практиці сімейного лікаря / Л. С. Бабінець, І. М. Галабіцька, А. І. Бабінець // Сімейна медицина. - 2014. - № 1. - С. 122-124. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Воронцов О. О. 
Сімейний лікар - акушер-гінеколог. Готовність до співпраці / О. О. Воронцов, Л. С. Бабінець, Л. Ф. Матюха, І. О. Боровик, С. С. Рябоконь, Н. Є. Боцюк // Сімейна медицина. - 2013. - № 3. - С. 5-7. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто можливість оптимізації акушерсько-гінекологічної допомоги вагітним жінкам у межах повноважень сімейного лікаря шляхом удосконалення практичної підготовки на додипломному рівні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Бабінець Л. С. 
Успіхи та проблеми викладання сімейної медицини на додипломному рівні: досвід Тернопільського державного медичного університету / Л. С. Бабінець, І. О. Боровик, Н. Є. Боцюк, О. О. Воронцов, Б. О. Мігенько, С. С. Рябоконь, Є. М. Стародуб, В. М. Творко, О. Р. Ясній // Сімейна медицина. - 2013. - № 4. - С. 28-30. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано досвід впровадження практично орієнтованого навчання студентів VI курсу з дисципліни "Загальна практика-сімейна медицина". Обговорено особливості навчального процесу з урахуванням сучасних потреб, пов'язаних з реформою системи охорони здоров'я України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р31-33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Боровик І. О. 
Особливості лікування бронхіальної астми в поєднанні з гастроезофагеальною рефлюксною хворобою / І. О. Боровик, Л. С. Бабінець, С. Є. Шостак, С. С. Рябоконь, Н. Є. Боцюк // Гастроентерологія : зб. наук. пр. - 2014. - Вип. 1. - С. 18-21. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено поєднаний перебіг бронхіальної астми (БА) та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби. Визначено ефективність антисекреторної терапії в комплексному лікуванні хворих із поєднаною патологією. Встановлено, що включення в лікувальну програму інгібітора протонної помпи рабепразолу суттєво покращує показники зовнішнього дихання та якість життя пацієнтів із БА.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-5 + Р413.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Бабінець Л. С. 
Можливості практичного застосування бальної системи M-ANNHEIM при хронічному панкреатиті в практиці сімейного лікаря / Л. С. Бабінець, У. М. Захарчук // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22, кн. 2. - С. 16-20. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-4 + Р415.160.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Коцаба Ю. Я. 
Ефективність комплексної програми корекції дисбіозу товстої кишки при хронічному панкреатиті в практиці сімейного лікаря / Ю. Я. Коцаба, Л. С. Бабінець // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22, кн. 2. - С. 50-56. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Доведено доцільність включення в комплексну схему лікування хронічного панкреатиту (ХП) препаратів синбіотичного складу, зокрема, синбіотика Лактіалє. Мета роботи - визначити зміни показників якості життя, клінічних симптомів та відхилення у бактеріограмах фекальних мас, оцінити їх динаміку під впливом різних програм корекції. У разі захворювання ХП встановлено достовірне погіршення якості життя за параметрами опитувальників GSRS та SF-36. Наявність дисбіозу товстої кишки у хворих на ХП погіршувала клінічну симптоматику. Застосування комплексної програми корекції з включенням синбіотика Лактіалє достовірно покращило стан пацієнтів із ХП за параметрами клінічної симптоматики на 47,4 %, нормалізувало мікрофлору товстої кишки і підвищило якість життя хворих на 60,1 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.302-5 + Р413.601.1-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Бабінець Л. С. 
Аскаридоз і хронічний панкреатит: спільні етіопатогенетичні аспекти, оптимізація лікування в практиці сімейного лікаря / Л. С. Бабінець, Ю. В. Дроняк // Сімейна медицина. - 2014. - № 2. - С. 101-104. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Наведена в огляді інформація свідчить про актуальність чіткого врахування у якості етіологічного чинника виникнення хронічного панкреатиту - аскаридозу. Наявний або перенесений у минулому аскаридоз впливає на клінічний перебіг хронічного панкреатиту, ускладнює його, поглиблює трофологічні порушення - схуднення, анемію, гіповітамінози, імунодефіцит та інші прояви, які відображаються на якості життя пацієнта, що є особливо актуальним у практиці лікаря первинної ланки - дільничних педіатра і терапевта, а також сімейного лікаря. Виявлення аскаридозу дозволить зробити лікування хронічного панкреатиту більш точним, етіологічно спрямованим (доцільним є включення курсу альбендазолу), а реабілітаційні заходи будуть більш успішними.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1 + Р517.761

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського