Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>A=Івасик Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
Категорія:    
1.

Івасик Н. О. 
Різноманітність підходів до використання дихальної гімнастики при лікуванні бронхіальної астми / Н. О. Івасик // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - Х., 2001. - № 24. - С. 3-7. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Стисло викладено різноманітні методики дихальної гімнастики, призначені для лікування бронхіальної астми.


Ключ. слова: бронхіальна астма, довільне керування диханням, вольове керування диханням
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч516.914 + Р412.202-541

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Івасик Н. О. 
Індивідуальний підхід до фізичної реабілітації дітей, хворих на бронхіальну астму / Н. О. Івасик, О. О. Івасик // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2003. - № 6. - С. 17-26. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Подано алгоритм фізичної реабілітації дітей, хворих на бронхіальну астму, побудований з урахуванням періоду та симптоматики захворювання.

Дано алгоритм физической реабилитации детей, больных бронхиальной астмой в зависимости от периода и симптоматики заболевания.

The algorithm of physical rehabilitation in children with bronchial asthma depending on the period and symptoms of illness is being presented in the article.


Ключ. слова: діти, фізична реабілітація, бронхіальна астма, симптоматика захворювання
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-541

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Івасик Н. О. 
Фізична реабілітація дітей, хворих на бронхіальну астму : Метод. рек. для фахівців з фіз. реабілітації / Н. О. Івасик; Львів. держ. ін-т фіз. культури, Львів. міська дит. клін. лікарня. - Л., 2003. - 64 c. - Бібліогр.: 50 назв. - укp.

Розглянуто питання фізичної реабілітації дітей, хворих на бронхіальну астму, висвітлено патогенез та клінічні ознаки захворювання. Описано анатомо-фізіологічні особливості апарату зовнішнього дихання. Розкрито причини розвитку бронхіальної астми, наведено її класифікацію, оцінку функції органів дихання.

Рассмотрены вопросы физической реабилитации детей, больных на бронхиальную астму, освещены патогенез и клинические свойства заболевания. Описаны анатомо-физиологические особенности аппарата внешнего дыхания. Раскрыты причины развития бронхиальной астмы, приведены ее классификация, оценка функции органов дыхания.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-541 я8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА641903 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Івасик Н. О. 
Індивідуалізація фізичної реабілітації дітей, хворих на бронхіальну астму : Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.02 / Н. О. Івасик; Львів. держ. ін-т фіз. культури. - Л., 2004. - 21 c. - укp.

Виявлено особливості програм фізичної реабілітації, існуючих у практиці лікування дітей, хворих на бронхіальну астму (БА). Розроблено підхід до формування індивідуальної реабілітаційної програми, що дає змогу ефективно застосовувати різні методики фізичної реабілітації для кожної дитини. Проаналізовано та узагальнено науково-методичну та спеціальну літературу стосовно особливостей етіології, клініки, діагностики, лікування та фізичної реабілітації БА в дітей. Експериментально визначено функціональний стан та особливості перебігу цього захворювання. Розроблено й експериментально обгрунтовано методику поєднання маніпуляційних втручань та дренажного положення для дітей, хворих на БА. Запропоновано алгоритми їх обстеження та складання програм з фізичної реабілітації залежно від симптоматики захворювання та цілей лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-541

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328908 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Івасик Н. О. 
Особливості фізичної реабілітації дітей із клінічними ознаками бронхообструктивного синдрому в умовах стаціонарного лікування / Н. О. Івасик, Л. В. Беш // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2008. - № 3. - С. 52-55. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Охарактеризовано бронхообструктивний синдром у дітей та особливості фізичної реабілітації дітей раннього віку, у яких наявний цей синдром.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Івасик Н. О. 
Застосування масажу при бронхо-легеневих захворюваннях у дітей / Н. О. Івасик, Л. М. Левицька // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2016. - № 2. - С. 64-68. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Надано аналіз застосування масажу як засобу фізичної реабілітації у дітей із бронхо-легеневими захворюваннями (БЛЗ). Основна мета масажу у разі БЛЗ - урівноваження основних нервових процесів у ЦНС, покращання дренажної функції бронхів і всього дихального апарату, ліквідації бронхоспазму (за наявності), покращання вентиляції легень, нормалізація тонусу дихальних м'язів, збільшення еластичності та рухливості грудної клітки, запобігання ускладненням, посилення дії медикаментозних засобів і збільшення періоду ремісії для хронічних захворювань. Мета роботи - проаналізувати особливості застосування масажу у дітей за БЛЗ. Проведено аналіз, узагальнення, систематизація та порівняння відомостей науково-методичної літератури з питань масажу за БЛЗ. Лікувальний масаж застосовується на всіх етапах реабілітації дітей із БЛЗ. Методика масажу залежить від захворювання, його періоду й індивідуальних особливостей пацієнта. Перевагу надають методикам класичного та сегментарно-рефлекторного масажів, часто виконуючи їх у дренажному положенні. В усіх методиках наголошено на масажі грудної клітки чи легеневих меридіанах (за точкового масажу), проте проаналізовані методики відрізняються рекомендаціями щодо вихідних положень (сидячи, лежачи на спині, лежачи на животі, у дренажному положенні) та об'ємом поверхонь, які додатково до грудної клітки підлягають масажу (ділянки носа та носогубного трикутника; кінцівки; непрямого масажу діафрагми та серця).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412-541

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Івасик Н. О. 
Обгрунтування розробки опитувальника якості життя для дітей шкільного віку з гострими бронхо-легеневими захворюваннями / Н. О. Івасик // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2015. - № 4. - С. 50-53. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета роботи - обгрунтувати доцільність розробки опитувальника з метою визначення якості життя (ЯЖ) для дітей шкільного віку з гострими бронхо-легеневими захворюваннями (БЛЗ). Проаналізовано науково-методичну літературу з питань вивчення ЯЖ. З метою оцінки ЯЖ використовують як загальні, так і спеціальні опитувальники. Більшість спеціальних опитувальників розроблено для дорослих осіб, а всі пульмонологічні опитувальники розроблено для хронічних захворювань. Запропонований опитувальник для дітей з БЛЗ включає питання для визначення впливу симптоматики захворювання на рухову активність та ЯЖ дитини. У подальшому планується перевірити ефективність застосування даного опитувальника для визначення ЯЖ дітей з гострими БЛЗ з метою визначення ефективності реабілітаційного процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412 + Ч510.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Івасик Н. 
Кореляційний зв'язок якості життя з компонентами опитувальника у дітей з гострими бронхо-легеневими захворюваннями / Н. Івасик // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2016. - № 3. - С. 49-52. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - визначити вплив симптоматики захворювання на якість життя дітей з гострими бронхо-легеневими захворюваннями (ГБДЗ) за даними розробленого опитувальника. Опитування 143 дітей із ГБЛЗ проведено у дитячій лікарні за допомогою розробленого опитувальника. Результати опрацьовано за допомогою стандартного пакета прикладної програми SPSS for Windows 13. Якість життя в опитаних дітей із ГБЛЗ оцінено як знижена. Визначено кореляційний зв'язок між оцінкою якості життя та компонентами опитувальника у дітей шкільного віку з ГБЛЗ, які знаходилися на стаціонарному лікуванні. Зроблено висновки, що найбільший вплив на якість життя життя дітей з ГБЛЗ мають напади свистячого дихання та ходьба по сходах, помірний вплив надає кашель і його вплив на загальний стан, виділення з носа та наявність задишки, заняття спортом чи фізичними вправами, проблеми тиску у грудях, пропущення школи саме через бронхо-легеневі захворювання, подавлений стан через захворювання і страх щодо того, що може погіршитися кашель, що із-за захворювання дитина може відставати від шкільної програми, та вплив на сон. Але саме утруднене носове дихання та наявність виділення під час кашлю, щоденна діяльність мають слабкий вплив на якість життя даних дітей згідно коефіцієнта кореляції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412 + С5*652*18:У50-94 + Ч510.22 + Ч510.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Івасик Н. 
Алгоритм реабілітаційного обстеження дітей з бронхо-легеневими захворюваннями / Н. Івасик // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2016. - № 4. - С. 42-46. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - розробити алгоритм реабілітаційного обстеження для дітей з бронхо-легеневими захворюваннями (БЛЗ). Проведено аналіз, узагальнення, систематизацію та порівняння відомостей науково-методичної літератури з проблем фізичної реабілітації за БЛЗ. Запропонований алгоритм реабілітаційного обстеження дітей з БЛЗ передбачає послідовне застосування таких методів, як: опитування, фізикальне та функціональне обстеження та метод індексів, аналіз яких надає можливість визначити реабілітаційний діагноз, який є підгрунтям технології реабілітаційного процесу. Зроблено висновки, що реабілітаційне обстеження є складовою фізичної реабілітації, яке проводиться з метою визначення реабілітаційного діагнозу та базується на суб'єктивній, об'єктивній оцінках і даних спостереження. Послідовне проведення комплексного реабілітаційного обстеження за запропонованим алгоритмом та аналіз його результатів сприятиме визначенню реабілітаційного потенціалу, причин порушень з боку різних систем організму та індивідуалізації реабілітаційного процесу дітей із БЛЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.41 + Р733.412 + Ч510.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Івасик Н. 
Технологія фізичної реабілітації дітей з бронхо-легеневими захворюваннями в умовах стаціонарного лікування / Н. Івасик // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2016. - № 5. - С. 34-40. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Мета роботи - розробити технологію фізичної реабілітації дітей із бронхо-легеневими захворюваннями (БЛЗ). Матеріал і методи: загальнонаукові - аналіз, осмислення й узагальнення, синтез, порівняння, абстрагування. Запропоновано технологію фізичної реабілітації для дітей із БЛЗ, яка спрямована на відновлення та розвиток фізіологічних функцій дитини, запобігання хронізації гострих процесів, ліквідацію негативних змін у здоров'ї дитини, сприяння у створенні умов для адаптації до змін у результаті захворювання у життєвих ситуаціях. Зроблено висновки, що складовою запропонованої технології фізичної реабілітації для дітей із БЛЗ за умов стаціонарного лікування є програма та її діяльність, які включають базовий і варіативний компоненти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.9 + Ч510.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Івасик Н. 
Модель планування індивідуальної програми фізичної реабілітації/терапії дитини з бронхо-легеневим захворюванням / Н. Івасик // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2017. - № 2. - С. 40-46. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - створити модель планування індивідуальної програми фізичної реабілітації/терапії дітей з бронхо-легеневим захворюванням (БЛЗ). Проведено аналіз, осмислення й узагальнення, синтез, порівняння, абстрагування. Запропоновано модель планування індивідуальної програми фізичної реабілітації/терапії дітей з БЛЗ, що складається з п'яти взаємопов'язаних функціональних підсистем. Запропонована модель передбачає врахування клінічних і функціональних даних обстеження, на підставі яких визначаються проблеми, ставиться мета та цілі фізичної реабілітації, згідно з якими підбираються засоби, форми та методи впливу, методики їх виконання та критерії дозування відповідно до індивідуальних даних дитини з БЛЗ. Це забезпечується шляхом змін у цілях, змісті та структурі втручання відповідно до змін у стані пацієнта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.9 + Ч510.41 + Ч510.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Івасик Н. О. 
Порівняльна характеристика показань до застосування фізичної реабілітації як складової пульмонологічної реабілітації при бронхолегеневих захворюваннях / Н. О. Івасик // Лікар. справа. - 2017. - № 5/6. - С. 26-31. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Наведено результати аналізу застосування пульмонологічної реабілітації згідно зі спільними рекомендаціями Американського торакального та Європейського респіраторного товариств у порівнянні з даними в Україні. Запропоновано авторський підхід до захворювань і станів до застосування фізичної реабілітації як пульмонологічної складової в осіб з бронхолегеневими захворюваннями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412-54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Івасик Н. О. 
Теоретико-методичні основи фізичної реабілітації/терапії дітей шкільного віку з бронхолегеневими патологіями : монографія / Н. О. Івасик. - Львів : ЛДУФК, 2018. - 393 c. - Бібліогр.: с. 330-392 - укp.

Розкрито сучасний підхід і погляди науковців-практиків щодо фізичної реабілітації/терапії дітей із бронхолегеневими захворюваннями в Україні та Європейського респіраторного й Американського торакального товариств. Подано стислу характеристику бронхолегеневих захворювань і наведено оцінку показників функції зовнішнього дихання при респіраторних патологіях. На основі аналізу українських і закордонних джерел, власних досліджень представлено наукові ідеї та концепцію щодо фізичної реабілітації/терапії дітей із респіраторними патологіями. Обгрунтовано технологію фізичної реабілітації дітей із бронхолегеневими захворюваннями та модель планування індивідуальної програми фізичної реабілітації/терапії дитини з бронхолегеневим захворюванням.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412-54

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА826199 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Бас О. А. 
Аналіз особливостей застосування фізичної терапії в дітей із гострим лімфобластним лейкозом (огляд літератури) / О. А. Бас, Н. О. Івасик, О. І. Тиравська, А. М. Герцик // Запорож. мед. журн. - 2021. - 23, № 3. - С. 426-435. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.

Цель работы - теоретический анализ применения средств физической терапии при остром лимфобластном лейкозе у детей. Проблема восстановления здоровья детей с острым лимфобластным лейкозом (ОЛЛ) обусловлена повышением частоты заболеваемости раком, продолжительностью специального лечения и развитием осложнений и сопутствующих заболеваний. Основные жалобы - усталость, боль, мышечная слабость, снижение подвижности и выносливости, депрессия, тревожность, изменчивость настроения. С одинаковой частотой диагностируют патологии опорно-двигательного аппарата, желудочно-кишечного тракта и эндокринной системы. Основным ожидаемым лечебным эффектом в детской онкологии следует считать не только клиническое выздоровление больных, но и возвращение их к предыдущему социальному положению в семье, школе и сообществе, восстановление физического, психологического и социального здоровья. Проблемой физической терапии детей с острым лимфобластным лейкозом занимались множество ученых. По результатам анализа научной литературы, физические упражнения уменьшают связанное с опухолевым процессом утомление, улучшая функциональную способность организма, усиливая метаболизм. Отмечено положительное влияние физических упражнений на силу мышц и гибкость, однако опубликованы неоднозначные выводы различных авторов о влиянии упражнений на кардио-респираторную функцию при поддерживающей терапии у детей с ОЛЛ, имеющими раковую усталость. Выводы: важное направление физической терапии в онкологии - использование дозированных физических нагрузок, что, по мнению многих исследователей, повышает эффективность лечения. В последнее время доминирует мнение, что регулярные физические нагрузки безопасны и могут иметь потенциальные преимущества для опорно-двигательного аппарата, сердечно-сосудистой, дыхательной и иммунной систем у педиатрических больных с гематологическим заболеванием.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.411.022.3-5

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського