Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Єлісєєв Є$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Блонський І. В. 
Фотогенерація звуку ансамблем нанокластерів у діелектричній матриці / І. В. Блонський, Є. А. Єлісєєв, П. М. Томчук // Укр. фіз. журн. - 2000. - 45, № 9. - С. 1110-1120. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто основні механізми генерації звуку поглинаючими світло нанокластерами, вміщеними у прозору матрицю. Показано, що за умов певних співвідношень між параметрами матриці та кластерів звуковий сигнал, що відповідає пульсаційному механізмові генерації, значно перевищує сигнал, що виникає внаслідок термопружного механізму. Зокрема доведено, що генерувати короткі звукові сигнали з помітною ефективністю дозволяє пульсаційний механізм генерації за певного співвідношення між тривалістю світлового сигналу накачування та розміром кластера. Таким чином продемонстровано важливість розмірних ефектів у процесах перетворення світлової енергії на енергію пружних коливань у системах нанокластерів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В323.2 + В372.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Глинчук М. Д. 
Розмірні ефекти в сегнетоелектричних наноматеріалах / М. Д. Глинчук, Є. А. Єлісєєв, Г. М. Морозовська // Укр. фіз. журн. (Огляди). - 2009. - 5, № 1. - С. 34-60. - Бібліогр.: 143 назв. - укp.

Наведено та проаналізовано результати сучасних теоретичних та експериментальних досліджень сегнетоелектричних наноматеріалів. Продемонстровано істотний вплив розмірних і поверхневих ефектів на полярні та діелектричні властивості просторово-обмежених сегнетоелектричних систем різноманітної природи, зокрема, сегнетоелектриків типу зміщення та порядок - непорядок, релаксорних і віртуальних сегнетоелектриків та антисегнетоелектриків. Показано, що у разі зменшення розмірів сегнетоелектричних об'єктів, наприклад, виготовлених у вигляді нанопорошків, нанокомпозитів або тонких плівок, є можливим як пригнічення, так і підсилення їх сегнетоелектричних властивостей, а також поява сегнетоелектричних властивостей у віртуальних сегнетоелектриках та антисегнетоелектриках. Продемонстровано, що флексоелектричний зв'язок між градієнтами поляризації та деформації призводить до виникнення якісно нових ефектів у сегнетоелектричних наносистемах.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.236 + В379.371.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988/огл. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Єлісєєв Є. А. 
Особливості діелектричних властивостей та фазових діаграм сегнетоелектричних плівок та релаксорів : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / Є. А. Єлісєєв; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознав. ім. І.М.Францевича. - К., 2003. - 20 c. - укp.

У межах статистичної теорії випадкових полів у сильно поляризованих матеріалах одержано функцію розподілу радіуса кореляції в релаксорних сегнетоелектриках, досліджено її залежність від температури для різних станів сегнетоелектрика (впорядкований стан, мішаний стан сегнетоелекричного скла та фазу дипольного скла). Запропоновано метод розрахунку фазових діаграм твердих розчинів релаксорних та впорядкованих сегнетоелектриків. З використанням феноменології Ландау - Гінзбурга - Девоншира доведено, що короткозамкнуті монодоменні сегнетоелектричні плівки можна з високою точністю описувати вільною енергією об'ємного матеріалу з перенормованими коефіцієнтами, залежними від температури, товщини плівки та екстраполяційних довжин. Показано, що врахування поля деполяризації не призводить до суттєвих змін, якщо екстраполяційні довжини набагато більші, ніж кореляційна довжина. Показано, що низькочастотна сприйнятливість сегнетоелектричних плівок описується подібно до такої ж величини для об'ємної системи, однак статична сприйнятливість та власна частота суттєво залежать від товщини плівки. Аналітично досліджено залежність частоти м'якої моди коливань такої системи від товщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.326,022 + В379.371.7,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325649 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Єлісєєв Є. А. 
Розмірні ефекти полярних та діелектричних властивостей сегнетоелектричних наноматеріалів : автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Є. А. Єлісєєв; Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАН України. - К., 2009. - 35 c. - укp.

Висвітлено проблему побудови феноменологічної теорії впливу розмірних і кореляційних ефектів на полярні властивості та фазові діаграми наносегнетоелектриків. Обгрунтовано можливості аналітичної теорії у процесі вирішення проблеми створення нових сегнетоелектричних наноматеріалів з керованими полярними та діелектричними властивостями. Зазначено, що геометрія системи, поле деполяризації, поверхневі ефекти та механічні напруги істотно впливають на фазовий стан і фізичні властивості тонких плівок і наночастинок сегнетоелектриків і багатофункціональних мультифероїків. Зазначено, що за зменшення розмірів сегнетоелектричних об'єктів, зокрема, виготовлених у вигляді нанопорошків, нанокомпозитів або тонких плівок, є можливим пригнічення та покращання їх сегнетоелектричних властивостей (СЕВ), а також виникнення СЕВ у віртуальних анти- та сегнетоелектриках. Доведено, що магнітоелектричний зв'язок призводить до виникнення якісно нових ефектів у разі зменшення розмірів сегнетоелектриків-(анти)феромагнетиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.236,022 + В379.371.7,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА367800 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Єлісєєв Є. А. 
Полярні властивості та петлі гістерезису у багатошарових тонких плівках типу сегнетоелектрик/віртуальний сегнетоелектрик / Є. А. Єлісєєв, М. Д. Глинчук, Г. М. Морозовська, Я. В. Яковенко // Укр. фіз. журн. - 2012. - 57, № 10. - С. 1038-1049. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.371.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Яковенко Я. В. 
Поляризація та піроелектричний коефіцієнт в околі антиферодисторсійних доменних границь (на прикладі SrTiOVB3D) / Я. В. Яковенко, Є. А. Єлісєєв, С. В. Свєчніков, Г. М. Морозовська // Укр. фіз. журн. - 2012. - 57, № 12. - С. 1223-1231. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.371.8 в641 + В379.373 в641

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Єлісєєв Є. А. 
Вплив електрокапілярності на форму водяного меніска в атомно-силовій мікроскопії / Є. А. Єлісєєв // Укр. фіз. журн.. - 2015. - 60, № 8. - С. 799-807. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розглянуто актуальні питання аналітичної теорії явищ електрокапілярності, що виникають в АСМ-експерименті, а саме утворення водяного меніска під зондом АСМ і досліджено вплив прикладеної електричної напруги. Враховано явища електрокапілярності в неоднорідному електричному полі зонда АСМ, впливу сили тяжіння на висоту меніска та його поверхневу енергію залежно від реальної форми, що має знаходитися самоузгодженим чином. Вперше проаналізовано вплив такого специфічного фактора, як сильна неоднорідність електричного поля зонда, на умови виникнення, розміри та форму водяного меніска. З урахуванням неоднорідного електричного поля зонда АСМ, сили тяжіння, сили поверхневого натягу меніска та вологості навколишнього середовища виведено диференціальне рівняння Ейлера - Лагранжа в частинних похідних із граничними умовами, яке описує термодинаміку утворення водяного меніска самоузгодженим чином. Одержані числові результати описують відомі експериментальні дані.


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.312.1 + В371.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Зенович О. Є. 
Нелінійна Simulink-модель синхронного генератора як об'єкта регулювання напруги / О. Є. Зенович, І. М. Клюшніков, Є. С. Єлісєєв, О. С. Степанко // Зб. наук. пр. Харків. ун-ту Повітр. сил. - 2020. - Вип. 3. - С. 106-112. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Представлена нелінійна математична модель синхронного генератора як об'єкта регулювання напруги. Модель побудована на основі рівнянь Парка-Горєва для ідеалізованого синхронного генератора при припущенні, що перехідні процеси в колах якоря і демпферної обмотки протікають значно швидше, ніж в колі обмотки збудження. У моделі враховується вплив ступеня насичення магнітної системи на індуктивності синхронної машини, що дозволяє досліджувати роботу генератора в контурі регулювання напруги при значних змінах струму збудження і навантаження. Вихідними даними для отримання залежностей індуктивностей від струму збудження є експериментальні характеристики холостого ходу і короткого замикання. Модель синхронного генератора побудована в середовищі імітаційного моделювання MatLab/Simulink. В процесі моделювання порівнювалися моделі синхронного генератора без урахування насичення магнітної системи, з урахуванням впливу насичення тільки на індуктивність обмотки збудження і з повним урахуванням насичення. Отримані результати моделювання показують важливість урахування впливу струму збудження на індуктивності генератора при дослідженні процесів регулювання напруги. Запропонована модель може бути корисна при аналізі роботи системи автоматичного регулювання напруги синхронного генератора для отримання кривих перехідних процесів, наближених до реальних експериментальних даних.


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.621

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Бараннік В. В. 
Метод кодування відеокадрів на основі врахування структурно-статистичних властивостей / В. В. Бараннік, Ю. М. Бабенко, В. В. Бараннік, О. А. Семенченко, Є. С. Єлісєєв // Наукоєм. технології. - 2023. - № 2. - С. 150-156. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Показано тенденцію щодо поширеного застосування дистанційного відео інформаційного забезпечення в різних прикладних сферах. Доводиться те, що ключовим фактором визначення означеного підходу щодо збору та обміну відео ресурсами є воєнний стан в державі. На основі системного аналізу встановлюється множина вимог до якісних характеристик відео інформаційного забезпечення. В той же час, показується те, що такі вимоги спричиняють потужний зріст інтенсивності бітового навантаження на мережі передачі даних. Отже за умов організації передачі інформації на основі бездротових каналів зв'язку в складних умовах щодо завадової обстановки виникає інформаційно-технологічний дисбаланс. Відповідно це вказує на існування науково-прикладної проблематики. Вона стосується підвищення характеристик відео інформаційних ресурсів за категоріями доступності та цілісності в умовах застосування дистанційних інфокомунікаційних технологій збору та обробки відеоданих. Обгрунтовується те, що скорочення навантаження на інфокомунікаційні мережі досягається на основі застосування методів зменшення об'єму відеоданих. Однак в процесі створення таких технологій спотикаються з певними проблемними фактами. Отже необхідно створювати подальший розвиток технологічних підходів щодо кодування відеоданих в напрямку вирішення суперечності між різними категоріями інформаційної безпеки. Для побудови нового методу пропонується в якості базової платформи використовувати одну з стандартизованих технологій. Викладаються основні етапи розробки методу диференційованого кодування відеоресурсів для забезпечення їх цілісності та доступності з врахуванням рівня структурно-статистичної насиченості сегментів. Розроблено метод диференційованого кодування сегментів на основі врахування структурно-статистичної насиченості. Диференційна обробки сегментів відеокадру здійснюється з врахуванням їх попередньої типізації в залежності від значимості з позиції збереження семантичної цілісності відеоресурсів.



Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського