Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Книжкові видання та компакт-диски (34)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю215.0$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Ліницький П.  
Про виховання: Ст. третя / П. Ліницький // Філософ. думка. - 2002. - № 2. - С. 106-116. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю215.0 + Э37-112.68 + Ч311.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61798 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Рижкова С.  
Ідеї александрійської, антіохійської, пергамської шкіл в герменевтиці нового часу / С. Рижкова // Філософ. думка. - 2007. - № 5. - С. 59-71. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0) + Ю215.0 + Э37-4-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61798 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Тіменик З.  
Ідея Бога у спадщині Патріарха Йосифа Сліпого з погляду української філософії релігії / З. Тіменик, М. Скалецький // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2007. - № 578. - С. 58-62. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розглянуто основні концепції ідеї Бога в духовних творах Патріарха Йосифа Сліпого. Стверджено намагання Патріарха гармонізувати богословську традицію з принципами української філософії релігії, зокрема щодо триіпостасності Бога (Пресвятої Трійці).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю215.0 + Э377.109(4УКР)-36-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Федулова В. В. 
Джерела та особливості формування філософсько-історичної думки в Україні в середині XIX ст. (Філософія теїзму) : Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / В. В. Федулова; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 1999. - 18 c. - укp.

Дисертацію присвячено питанням дослідження філософсько-історичних поглядів теїстів як власне світоглядного явища, яке існувало в контексті соціокультурного простору України в XIX ст., західноєвропейської філософії історії, віднайдення джерел формування історіософських поглядів представників цього напрямку філософії, якими є гегелівська філософія історії та православно-теологічна філософія. Розглянуто особливості цих поглядів, які мали характеризувати своєрідність філософсько-історичної думки українських мислителів та введення її надбань до загальної скарбниці європейської філософської науки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю215.0 + Ю3(4УКР)5-578

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306878 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Рассудіна К. С. 
Філософсько-антропологічні засади християнського персоналізму : автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.04 / К. С. Рассудіна; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2008. - 16 c. - укp.

Досліджено філософсько-антропологічні засади персоналізму в сфері християнського вчення. На підставі грунтовного аналізу персоналістських концепцій XX ст. запропоновано визначення філософії особистості у контексті соціально-політичних, культурних і світоглядних позицій її розробників. Дану проблему досліджено на основі двох типів класифікації: відповідно до формування проблематики й основних концептів персоналізму та реалізації його практичних програм (класичний і посткласичний персоналізм) і залежно від загального характеру філософування та підходу до тлумачення особистісності (реалістичний, ідеалістичний, голістичний). Проведено аналіз таких фундаментальних понять, як "особистість" і "спільність". Досліджено особливості застосування даних термінів представниками різних типів персоналізму. Доведено, що переважна більшість теоретичних праць персоналістів, зокрема, сучасних, спрямована на реалізацію практичних цілей, розвиток кожної особистості та формування необхідних для цього суспільних інституцій і відносин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю215.0 + Ю3(4/8)6-678.5 + Ю216

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА361161 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Марченко О. В. 
Екзистенціальні передумови формування ідеї Бога / О. В. Марченко // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Філос.. - 2010. - Вип. 190. - С. 75-82. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Відстоюється думка, що людині притаманний одвічний онтологічний потяг до Абсолюту, екзистенціально укорінений в самому людському бутті, що надає існуванню людини трансцендентного характеру, конституює особу, її унікальну одиничність та індивідуальність, завдяки чому формується духовне життя індивіда.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.21 + Ю215.0 + Э210.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Білокобильський О. 
Вододіли секуляризації : монографія / О. Білокобильський, В. Левицький, Р. Халіков, І. Козловський, С. Гераськов; ред.: О. Білокобильський, В. Левицький. - Вінниця : Нілан, 2015. - 239 c. - Бібліогр.: с. 226-238 - укp.

Сформульовано теорію секуляризації, яка, з одного боку, враховує глобальні процеси, де основним суб'єктом є суспільство західного зразка, а за іншого, зосереджується на секуляризаційних і контрсекуляризаційних тенденціях у незахідному світі. Розкрито особливості постання постсекулярного суспільства в різних регіонах світу, розуміючи, що моделювання загальної теорії секуляризації вже не може задовольнятися дослідженням західно-європейських чи американських тенденцій й повинно враховувати тренди, що спостерігаються в інших локаціях. Побудовано послідовний дискурс про секуляризацію, який стане розгорнутою дефініцією поняття секуляризації, способом розуміння тих культурних змін, що були нею спричинені та нашої власної ситуації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю215.0 + Э210.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА797640 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Картаєв В. В. 
Відкритий теїзм: критичний аналіз : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.14 / В. В. Картаєв; Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова. - Київ, 2020. - 16, [1] c. - укp.

Проведено критичний аналіз методологічних, філософських і герменевтичних аспектів відкритого теїзму як концептуальної моделі провидіння. Зауважено, що відкритий теїзм - це ревізія класичної моделі провидіння Божого. Базовий відкритий теїзм утверджує в широкому сенсі класичний теїзм, несумісність каузальної та провіденційної відкритості з епістемічною визначеністю та закритістю майбутнього, а також епістемічну відкритість навіть для всезнаючого Бога. Відкритий теїзм розташовується на континуумі між армініанством і богослов'ям процесу щодо ступеня провіденційного контролю Богом всесвіту. Доведено, що, попри значну модифікацію, відкритий теїзм можна назвати частиною богословської родини армініанства. Водночас, фундаментальні розбіжності не дозволяють ототожнювати відкритий теїзм із богослов'ям процесу. Показано, ще відкритий теїзм є у своїй суті богоцентричною моделлю. Божественне життя - це соціальне жття. Відкритий теїзм намагається виправити, а якщо необхідно, й усунути всі елементи моделі провидіння, які з любов’ю не узгоджуються. Виявлено, що з трьох версій відкритого теїзму тільки одна перебуває в межах християнської ортодоксії. Це версія, яка заперечує значення істини майбутніх подій (алетична відкритість) на підставі каузальної, провіденційної й онтичної відкритості майбутнього. Проаналізовано герменевтичний підхід Грега Бойда і виявлено, що він застосовує так звану буквальну герменевтику. Пасажі, які утверджують відкритість Бога, слід сприймати в їх природному сенсі, якщо тільки він не є безглуздим і не міститься у поетичному корпусі біблійної літератури. Проаналізовано герменевтичний підхід Джона Сандерса і виявлено, що для тлумачення Писання він застосовує досягнення когнітивної лінгвістики. Зазначено, що втілена герменевтика, дослідження концептуальних метафор та культури приводять Сандерса до висновку, що відкритий теїзм є цілком виправданим прочитанням Писання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-200.22 + Э37-421.1 + Ю215.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА447050 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського