Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (78)
Пошуковий запит: (<.>U=Э388$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Радівілов Д. А. 
Ібадитський текст про статус ахл ал-каба'ір / Д. А. Радівілов // Сходознавство. - 2007. - № 37. - С. 118-126. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э388.18,1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69560 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Чернікова І. В. 
Історична еволюція багаїзму : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.02 / І. В. Чернікова; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2001. - 19 c. - укp.

Досліджено зародження багаїзму та його еволюції від реформаторської ідеології до універсального морально-етичного вчення та впливового суспільно-релігійного руху. На базі вивчення та аналізу чисельних джерел і робіт вітчизняних і зарубіжних авторів подано цілісну картину виникнення багаїзму на фоні соціально-політичної та економічної нестабільності в Ірані. Проведено порівняльний аналіз релігійного культу багаїзму та шиїзму, з надр якого він вийшов, доведено їх безпосередній зв'язок, а також простежено за розповсюдженням даної течії та розглянуто діяльність общин багаї в Україні. На підставі дослідження документів і періодичних видань багаї визначено участь міжнародної спільноти багаї в різних організаціях і проектах у всьму світі та виявлено місце багаїзму в історії, культурі та системі інших релігій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)6-7 + Э388.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315259 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Козловський І. А. 
Єзидизм / І. А. Козловський; Держ. ун-т інф-ки і штуч. інтелекту, Центр релігієзн. дослідж. та міжнар. духовн. стосунків. - Донецьк : Норд-Прес, 2009. - 82 c. - (Б-ка "Релігії світу"; Т. 2). - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Висвітлено історію віровчення, культово-обрядову практику та організаційну структуру найдавніших та маловідомих монотеїстичних релігійних систем світу. Наведено загальні відомості про єзидизм, його походження, єзидські святі писання. Визначено місце Таусі Малака - найбільш складного образу в єзидизмі, образ гірського барана в єзидських віруваннях.

Освещены история вероучения, культово-обрядная практика и организационная структура древнейших и малоизвестных монотеистических религиоведческих систем мира. Даны общие сведения о езидизме, его происхождении, езидских святых писаниях. Определены место Тауси Малака - наиболее сложного образа в езидизме, образ горного барана в езидских верованиях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э388.17

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА720819 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Брильов Д. В. 
Суфізм та ісламізм: глобальний та локальний контекст : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.11 / Д. В. Брильов; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2011. - 19 c. - укp.

Проаналізовано сучасні тенденції розвитку ісламістських рухів і суфійських тарікатія, а також нові форми їх діяльності у вигляді мережевих структур, та особливості - глобальні та локальні - взаємовідносини між цими течіями у сучасному ісламі. Встановлено, що аналіз основних підходів до розуміння ісламізму, тенденцій його історичного розвитку й ідеологічних засад дозволяє встановити релігійні, ідеологічні та соціальні чинники виникнення та поширення ісламізму та констатувати його головні ідеологічні засади. Серед соціальних чинників виникнення ісламізму виділено національно-визвольний рух на Близькому Сході та пов'язані з ним соціально-політичні процеси всередині мусульманської спільноти та поза її межами. Розглянуто сучасні дослідження суфізму, його теоретичні положення й організаційні аспекти, що дозволяє системно осмислити взаємовідносини між суфізмом й ісламізмом і виявити їх характерні наслідки в глобальному вимірі та в локальному, зокрема, - українському контексті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э383 + Э388 + Э380.9(4УКР)-66

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА380583 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Абдо-Ясінська Л. 
Сучасний ісламський фундаменталізм: сутність і причини виникнення / Л. Абдо-Ясінська // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. Міжнар. відносини. - 2006. - Вип. 18. - С. 103-108. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено поняття, внутрішні та зовнішні причини виникнення ісламського фундаменталізму, його місце серед інших течій ісламу. З'ясовано найбільш важливі для політичного процесу ідеологічні засади явища, розглянуто завдання фундаменталістів у сферах економіки та міжнародної політики, їх погляди на соціальну справедливість і суспільний устрій ісламської держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э388 + Ф055.22 + Ф015.2 + Ф055.259.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/міжнар.відн. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Богданова О. В. 
Чинники набуття релігійної ідентичності багаї (на прикладі сценаріїв навернення вірян київської громади) / О. В. Богданова, Є. С. Дудко // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Політологія. Соціологія. Право. - 2013. - № 4. - С. 40-48. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Наведено аналіз чинників вибору релігійної ідентичності багаї, здійснений на основі глибинних інтерв'ю та спостережень у київській громаді. Виокремлено світоглядні й організаційні аспекти багаї, що сприяли наверненню до цього віросповідання, попри те, що воно не є традиційним для сучасного українського суспільства, а також проаналізовано функціональність віри та громади багаї для її вірян. На основі теоретичного й емпіричного матеріалу запропоновано припущення щодо процесу набуття нової релігійної ідентичності, що мають значення для подальшого розвитку теорії релігійного навернення (конверсії).


Індекс рубрикатора НБУВ: Э388.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:П.С.Пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського