Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (78)Журнали та продовжувані видання (175)
Пошуковий запит: (<.>U=Э372.272$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Степовик Д. В. 
Патріарх Мстислав: Життя і архіпастирська діяльність : Моногр. / Д. В. Степовик. - К. : Мистец., 2007. - 445 c. - укp.

Висвітлено життєвий шлях, громадсько-політичну, релігійну діяльність одного з найвидатніших церковних діячів України та всього християнського світу ХХ ст. - першого Патріарха Київського та всієї України Мстислава (С.І.Скрипник, 1898 - 1993), з постаттю якого пов'язане становлення нового етапу в більш, ніж тисячолітній історії християнства в Україні - етапу Помісності Української Православної Церкви з патріаршим (найвищим у світовому православ'ї) управлінням.

Освещены жизненный путь, общественно-политическая, религиозная деятельность одного из выдающихся церковных деятелей Украины и всего христианского мира ХХ в. - первого Патриарха Киевского и всей Украины Мстислава (С.И.Скрипник, 1898 - 1993), с личностью которого связано становление нового этапа в более чем тысячелетней истории христианства в Украине - этапа Наместничества Украинской Православной Церкви с патриаршим (наивысшим в мировом православии) управлением.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.272-36-028 Мстислав (Скрипник,С.І., патріарх Київ., 1898-1993)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС43535 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Киридон А.  
Шлях до "Собору самопізнання": До 80-ї річниці Другого Всеукраїнського Православного Церковного Собору УАПЦ / А. Киридон // Пробл. історії України: факти, судження, пошуки: міжвід. зб. наук. пр. - 2007. - Вип. 16, ч.1. - С. 220-234. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.272

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Горін С. М. 
Архімандрит Жидичинського Миколаївського монастиря Никодим (Мокосій Шибинський) (1621 - 1626 рр.) / С. М. Горін // Магістеріум. - 2007. - Вип. 28. - С. 4-14. - Бібліогр.: 101 назв. - укp.

На архівних матеріалах досліджено діяльність архімандрита, що дозволяє краще зрозуміти деякі аспекти тогочасного функціонування монастиря.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.272-6 + Э372.270.91(4УКР346)-34-028

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70430 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Зінчук Д. С. 
Громадсько-політична і релігійна діяльність Василя Романюка (1925 - 1995 рр.) : автореф. дис... канд. іст. наук / Д. С. Зінчук; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. - Івано-Франківськ, 2008. - 20 c. - укp.

На підставі аналізу архівних документів, мемуарів, української та зарубіжної історіографії проведено комплексне дослідження громадсько-політичної та релігійної діяльності В.Романюка (1925 - 1995 рр.) у контексті суспільних трансформацій в Україні протягом другої половини XX ст., до наукового обігу введено маловідомі факти з його біографії. Простежено процес становлення В.Романюка як особистості, наведено відомості про його діяльність як священника, визначено чинники формування світогляду та громадської позиції. Наведено матеріали про діяльність В.Романюка, спрямованої на захист прав віруючих і політв'язнів, висвітлено його участь в опозиційному русі 1970 - 1980-х рр., а також у процесі українського національно-культурного та релігійного відродження 1990-х рр. Охарактеризовано основні напрямки діяльності В.Романюка як Патріарха УПЦ КП, зокрема, щодо відновлення Української автокефальної православної церкви.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-8 Романюк В. + Э372.272-36-028 Володимир (Романюк, Василь, патриарх, 1925-1995)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Потапчук Т. 
Молитва - засада формування духовних цінностей української людини / Т. Потапчук // Освіта і упр.. - 2007. - 10, № 1. - С. 75-80. - укp.

Привернено увагу до духовності - складного психічного феномену самоусвідомлення особистості, зокрема, до християнської духовності. З наведенням прикладів розкрито особливості молитви як найбільш індивідуального акту релігійного настрою. Вміщено текст молитов з Молитовника Української православної церкви Київського Патріархату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.272-503.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Завалій В. 
Владика Никон, єпископ Чернігівський і Ніжинський: матеріали до біографії / В. Завалій // Наук. пр. Нац. б-ки України ім. В.І. Вернадського. - 2005. - Вип. 14. - С. 878-883. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.272-36-028

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70113 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Стефаник В. М. 
Пастирська аскеза й особисте життя пастиря в умовах сучасних глобалізаційних процесів : автореф. дис. ... канд. богослов. наук / В. М. Стефаник; Укр. Православ. Церква Київ. Патріархату, Київ. православ. богослов. акад. - К., 2012. - 16 c. - укp.

Запропоновано комплексне дослідження поставленої проблеми, висвітлено різні аспекти пастирського життя і служіння в соціокультурному просторі. На підставі творів великих церковних пастирів проаналізовано досвід використання мас-медійного простору для активного церковного служіння. Показано, що мас-медійний простір може бути фактом віровідступництва, якщо пастир буде перетворювати власні уподобання на загальні цінності Церкви. В такому випадку пастирське служіння стає залежним від способу негативного використання комунікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.272-438

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА391467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Нетецька Є. В. 
Динаміка православ'я в сучасній Україні (релігієзнавчий аналіз відносин Московського і Київського патріархатів) : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.11 / Є. В. Нетецька; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2015. - 18 c. - укp.

Вперше розкрито головні особливості та характеристики динаміки православ'я в сучасній Україні, специфіку розколу між УПЦ і УПЦ КП. Показано, що розкол в українському православ'ї пов'язаний як із зовнішніми, так і внутрішніми причинами - світовою економічною кризою, політичними та соціокультурними змінами в українському соціумі, впливами інших держав - політичними та релігійними. Виявлено значущість дослідження процесів в українському православ'ї в першому десятилітті XXI ст., у його взаємопов'язаності з динамікою православ'я, від часів його виникнення та поширення на території Русі. Розкрито змістовну наповненість християнських (православних) догматів, їх сучасні інтерпретації, а також соціокультурну політику УПЦ і УПЦ КП, їх обопільну зацікавленість у цій сфері. Осмислено сучасні тенденції та процеси в українському православ'ї, яке є, в певній мірі, динамічною релігією. Однак, у складному розмаїтті українського релігійного життя виявлено неоднозначну роль російської православної церкви, її негативні впливи на етноконфесійне життя в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.272 + Э372.273

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413274 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Затилюк Я. 
"В'їзд на митрополію" Йова (Борецького) через Золоті ворота 1621 р. та винайдення схеми історії "народу руського" / Я. Затилюк // Укр. іст. журн. - 2021. - № 5. - С. 77-90. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета статті - обговорення повідомлення про врочистий вступ Йова (Борецького) до Києва як митрополита в березні 1621 р., уміщеного в листі одного з високопосадовців Речі Посполитої (текст публікується). Методологія заснована на поєднанні текстологічного й наратологічного підходу. Дослідження виконане в рамках історії ідей та уявлень, підходів, застосовуваних у різнопланових дослідженнях історичної культури. Здійснено археографічну публікацію маловідомого джерела та проведено його контекстуальний аналіз зі з'ясуванням потенціалу для різнопланових студій. Висновки: коментоване та опубліковане джерело є важливим свідченням, що діяльність митрополита Йова розпочалася зі врочистого вступу в Київ через Золоті ворота. Такий публічний акт, заснований на символічному входженні до простору давньої руської столиці, демонстрував авторитет і леуітимність православного ієрарха. Як відомо, київська "Протестація" Борецького та віленські друки Смотрицького, створені 1621 р., стверджували, що поставлення Йова митрополитом у 1620 р. являло собою відновлення давньої церковно-історичної традиції "народу руського", перерваної унією 1596 р. Риторика цих творів ідейно кореспондувала з церемоніями, виконаними ієрархом біля Золотих воріт і Софійського собору. Їх загальна мета полягала у засвідченні зв'язку Йова з "церквою Володимира". З іншого боку, опис церемонії спонукає поставити питання про існування "звичаю" врочистих зустрічей біля київських Золотих воріт, а також їх утвердження в ролі важливого "місця пам'яті" в дискурсі православної Київської митрополії. Церемонія розглядається у ширшому контексті активного "пригадування" києво-руського минулого, розпочатого в 1620-х рр. у середовищі церковних авторів київського кола. Останнє ознаменувалося конструюванням "схеми" історії православного "народу руського" Копистенським у "Палінодії..." та її розробкою в історичних наративах могилянського періоду. Водночас сформувалися уявлення про Київ як про особливий сакральний та історичний простір. Це виразно простежується при порівнянні церемоній біля Золотих воріт за участю митрополитів у 1621 та 1654 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.272-3-028 Йов (Йов Борецький, Митр. Київський, 1620-1631)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Шляхом служіння : зб. ст. на пошану акад. служіння о. проф. Михайла Димида / упоряд.: І. Глова; Український католицький університет. - Львів : Вид-во Укр. катол. ун-ту, 2022. - 255 c. - Бібліогр.: с. 231-255 - укp.

Вміщено статті, які представляють засади праці та душпастирства о. професора Михайла Димида, і чітко виокремлені в чотирьох тематичних розділах: "Еклезіологія і Київська Церква", "Богослов’я і проповідництво", "Літургіка і церковний спів" та "Пасторальне богослов’я". Зазначено, що в сучасних умовах, коли перед майбутніми душпастирями й богословами стоїть виклик практичної душпастирської діяльності, збірник є корисним для розуміння історичних контекстів та еклезіальних підвалин богослов’я, адже містить список наукових, науково-популярних та інших праць професора, а також своєрідні етапи його пастирського шляху: богослов’я, літургіка, духовність, пасторальна практика, еклезіологія, знання Майдану, історія, канонічне право, журналістика, філософія тощо. Увагу приділено постаті патріарха Йосифа за архівними матеріалами та усними спогадами сестер Василіянок. Окреслено спроби утворення єдиної Київської Церкви в період між Берестейською унією і легалізацією Православної Церкви в Речі Посполитій (1596-1632 рр.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.272(4УКР)-3 я434

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА858192 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського