Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>U=Щ320.53$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Ритмика (Музыкально-ритмическое воспитание) : Учеб.-метод. пособ. / сост.: М. Я. Розин; Харьк. гос. акад. культуры. - Х., 2004. - 76 c. - Библиогр.: 39 назв. - рус.

Изложен примерный тематический план и содержание программы. Охарактеризованы методические принципы и приемы, вопросы музыкального сопровождения, музыкального и сценического ритма. Рассмотрены особенности проведения контрольных и зачетных занятий, критерии оценки полученных знаний, умений и навыков. Представлен краткий перечень музыкальных произведений для использования на учебных занятиях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.53 я73 + Щ310.703 я73 + Щ320.53 я73 + Щ334.076 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА661387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Святелик Ю. В. 
Ритм у хореографії: історичні та мистецькі виміри : автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 26.00.01 / Ю. В. Святелик; Київ. нац. ун-т культури і мистец. - К., 2013. - 16 c. - укp.

Вперше у мистецтвознавстві досліджено ритм ("хореоритму") як самостійного просторово-часового феномену. Простежено динаміку змін уявлень про місце та роль ритму у танці від первісної доби до початку XXI ст. Виявлено роль ритму в процесі еволюції танцю від складової синкретичного дійства до самостійного виду мистецтва. Доведено, що еволюція уявлень про танцювальний ритм є своєрідною моделлю зміни парадигм бачення світу, особливо на перших етапах розвитку людства. Охарактеризовано підходи до втілення хореоритму у творах балетмейстерів XX - початку XXI ст., доведено, що в цей період визначальними в аспекті осмислення ритмічного простору танцювальних творів є індивідуальні системи реформаторів. Розглянуто перспективні напрямки подальших досліджень у сфері хореоритму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ320.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА396092 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Баранова Ю. В. 
Ритм як формотворча характеристика орхестики Античності / Ю. В. Баранова // Укр. культура: минуле, сучасне, шляхи розвитку. Напрям: Культурологія : наук. зб. - 2017. - Вип. 25. - С. 10-14. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Зазначено, що проблема здатності до ритмовідчуття та його ролі у пізнанні світу і творчості розглядалася у перших філософських вченнях. Наголошено, що аналіз уявлень про ритм у танці від ранніх цивілізацій дає можливість прослідкувати еволюцію хореографічної культури від синкретичних форм до все більшої самостійності, індивідуалізації танцю. Виявлено, що танець досягає свого завершеного пластичного, космологічного типу в грецькій культурі. Звернення до творів Лукіана, Платона, Аристотеля дає підстави стверджувати, що "мусичне мистецтво" є завершеним симбіозом музики, танцю і поезії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ320.53(0)32 + Щ310.53(0)32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69407 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського