Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (7)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Ц581.13$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Акимов В. В. 
Биотерроризм и его оружие: прошлое, настоящее и будущее / В. В. Акимов, Н. Г. Самойлов, Л. А. Перелыгина; МВД Украины. Нац. ун-т внутр. дел. - Х., 2002. - 88 c. - Библиогр.: с. 87 - рус.

Рассмотрены актуальные исторические, теоретические и практические вопросы, связанные с раскрытием сущности биологического терроризма (БТ), форм его проявления и методов противодействия данному явлению. Предложена классификация видов БТ, раскрыта сущность понятий диверсии, похищения, покушения, убийства, ограбления. Охарактеризовано политическое и психологическое воздействие БТ. Проанализированы международные и национальные нормативные акты, касающиеся вопросов БТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881.4-3 + Ц9-524.3 я73 + Ц581.13 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА653712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Фролов А. Ф. 
Проблема бактериологического оружия на современном этапе / А. Ф. Фролов // Лікування та діагностика. - 2005. - № 2/3. - С. 21-25. - рус.

Висвітлено проблеми бактеріологічної зброї - основні типи біологічних патогенних агентів (БПА), шляхи їх передачі в природі та методи доставки на територію супротивника, профілактики та лікування основних відомих захворювань, які були викликані БПА, можливість створення нових генно-інженерних та біотехнологічних продуктів із властивостями агентів бактеріологічної зброї.

Освещены проблемы бактериологического оружия - основные типы биологических патогенных агентов (БПА), пути их передачи в природе и методы доставки на территорию противника, профилактики и лечения основных известных заболеваний, вызванных БПА, возможность создания новых генно-инженерных и биотехнологических продуктов со свойствами агентов бактериологического оружия.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц581.13 + Р264

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14997 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сохін О. О. 
Вірус натуральної віспи як агент біологічної зброї / О. О. Сохін, Л. М. Дзигора, О. В. Ричка // Військ. медицина України. - 2003. - 3, № 3/4. - С. 129-135. - Бібліогр.: 41 назв. - укp.

Розглянуто проблему ймовірності використання вірусу натуральної віспи як агента біологічної зброї. Висвітлено стислу характеристику збудника, особливості його розповсюдження за різних умов, методи захисту населення та військ. Підкреслено необхідність підготовки медичного персоналу з питань швидкого виявлення, діагностики, специфічної профілактики натуральної віспи, ліквідації епідемічних осередків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.38-3 + Ц581.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Арустамян О. М. 
Сучасні отруйні речовини як терористична загроза суспільству / О. М. Арустамян, В. С. Ткачишин, О. Ю. Алексійчук // Медицина неотлож. состояний. - 2016. - № 2. - С. 11-20. - Бібліогр.: 41 назв. - укp.

Застосування отруйних речовин у сучасній практиці з диверсійною метою створює значну терористичну загрозу для усього суспільства на сьогодні. Спеціальні лабораторії, де розробляються отруйні речовини для спецслужб, останніми роками працюють в напрямку посилення впливу отрут на органи і системи людини, а також на приховування їх слідів в організмі об'єкта отруєння. У той же час клініка отруєння має бути схожою на клініку гострої серцево-судинної недостатності, респіраторних вірусних інфекцій із вираженим інтоксикаційним синдромом і набряком легень для приховування слідів злочинів. Зоотоксинологія, фітотоксинологія та токсинологія мікроорганізмів - основні розділи токсинології, що вивчають токсичний процес внаслідок ураження відповідно отрутами (токсинами) тварин, рослин і збудників інфекційних захворювань, хімічну природу цих отрут, їх токсикокінетику і токсикодинаміку. Найтоксичнішими отруйними речовинами в сучасній токсинології вважаються рослинні алкалоїди та ряд важких металів і їх сполук. У роботі розкрито актуальні питання щодо клінічних і патогенетичних особливостей отруєння такими речовинами, як рицин, діоксин, пентакарбоніл заліза, карбоніл нікелю аконітин, анізатин, абрин та полоній-210. Окрім деталізації фізико-хімічних, токсикологічних і клінічних властивостей, наведено також деякі історичні відомості щодо отруєння цими речовинами, які нещодавно мали місце у скоєнні диверсій у ряді країн світу. Слід зазначити, що в даний час для визначення дуже малих кількостей отруйних речовин широко застосовують такі лабораторні методи, як емісійний спектральний аналіз, атомна абсорбційна спектроскопія, полярографія, різні види хроматографії, активаційний аналіз. Оскільки з кожним роком у світі спостерігається зростання різновидів отруйних речовин, подальше вивчення будови, фізико-хімічних і токсикологічних властивостей, а також впливу на організм ряду диверсійних отрут має важливе значення для медицини в цілому. Мета роботи - вивчити властивості та вплив сучасних отруйних речовин на організм людини, що можуть бути використані в диверсійних цілях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.8 + Р419.48 + Ц581.13 + Х883.9(4УКР)711.234 + Ц581.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського