Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>U=С491.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Добровольська Н. А. 
Сучасний стан сфери зайнятості щодо соціального захисту творчої молоді / Н. А. Добровольська, К. А. Андросович // Освіта та розвиток обдар. особистості. - 2020. - № 3. - С. 43-47. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто особливості соціального захисту у сфері зайнятості творчої молоді в Україні. Проаналізовано головні аспекти превентивної та оперативної соціальної підтримки творчої молоді у сфері зайнятості, її форми та методи. Представлено результати моніторингу проблем працевлаштування молодих фахівців у сфері соціальної роботи. Висвітлено пропозиції щодо розвитку системи соціального захисту молоді у сфері зайнятості в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: С491.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100965 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Нечипоренко В. В. 
Інтерпретація ціннісних диспозицій вихованців освітньо-реабілітаційних закладів України у контексті теорії архетипіки / В. В. Нечипоренко, Н. М. Гордієнко // Укр. соціум. - 2021. - № 1. - С. 92-101. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Викладено результати інтерпретації з теоретико-методологічних позицій архетипіки, зокрема теорії Ж. Дюрана, сукупності ціннісних диспозицій вихованців освітньо-реабілітаційних закладів. Обгрунтовано концептуальну тезу про те, що у дітей вплив архетипічних детермінант проявляється, насамперед, у ціннісних диспозиціях, які слугують потенціалом майбутньої поведінки, є проєкціями впливу колективного несвідомого на соціальну мораль певного суспільства і формування універсальних прообразів, які детермінують життєвий світ кожного індивіда і всієї спільноти, в кінцевому підсумку впливаючи на конструювання соціальної реальності. За даними анкетування учнів старших класів освітньо-реабілітаційних закладів України, емпірично показано, що ціннісна структура учнівської молоді формується переважно незалежно від гендерної приналежності, відображаючи основні національні архетипи (волелюбного козацького товариства, кордоцентризму, "родючої землі", богині-матері) і такі риси національного характеру, як демократичність, ощадливість, працелюбність, релігійність і шанобливе ставлення до жінки. Продемонстровано аналітико-інтерпретаційну цінність, введеної Ж. Дюраном, концептуальної трихотомії "діурн - драматичний ноктюрн - містичний ноктюрн" для розуміння архетипічних передумов виборів вихованцями пріоритетних цінностей. Проаналізовано специфіку ціннісної сфери учнів з інвалідністю, які демонструють нижчі, ніж у здорових дітей, показники практично за всіма пунктами цінностей. Висунуто припущення, що ці відмінності є свідченням меншого прояву архетипів і національного характеру внаслідок переважного акцентування уваги на проблемах здоров'я, необхідності більшою мірою відстежувати та контролювати фізичний стан, координацію рухів тощо. Через це в учнів з інвалідністю постуральний рефлекс, що належить до сфери впливу діурна, зберігає свою активність після досягнення фізичної зрілості та часто проявляється у безпрецедентній психологічній життєстійкості осіб цієї категорії.


Індекс рубрикатора НБУВ: С491.3-35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Скрипник Т. В. 
Діти з аутизмом в інклюзії: сценарії успіху : [монографія] / Т. В. Скрипник; Київський університет імені Бориса Грінченка. - Київ : Київ. ун-т ім. Б. Грінченка, 2019. - 207 c. - Бібліогр.: с. 200-207 - укp.

Розкрито систему технологій, що уможливлюють впровадження ефективного інклюзивного навчання для дітей з розладами аутистичного спектра. Охоплено три царини успішної освіти: підготовка дитини, підготовка освітнього простору, налагодження роботи міждисциплінарної команди супроводу. Зазначено, що три розділи монографії названо сценаріями, це зумовлено головною спрямованістю книги як керівництва до дій і дає змогу активним особистостям, фахівцям та батькам об'єднати зусилля за для розбудови сучасного інклюзивного освітнього середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: С491.3 + Ч435

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА860888 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Теоретичні та практичні основи соціальної роботи : монографія. Т. 2 / В. М. Попович, В. О. Таран, О. М. Балухтіна, Г. Ю. Баршацька, В. В. Дударьов, В. О. Коваль, М. О. Кузьміна, Л. Ю. Смолякова, О. О. Турба, С. С. Щербина, Т. О. Серга; ред.: В. М. Попович; Національний університет "Запорізька політехніка". - Запоріжжя, 2021. - 257 c. - Бібліогр.: с. 238-253 - укp.

Розглянуто філософські засади соціальної роботи. Наведено компаративний аналіз катеринославського та сімферопольського благодійного товариств. Вказано на те, що вивчення досвіду регіональних особливостей доброчинної діяльності громадських організацій має практичне значення в сенсі розуміння формування громадянського суспільства на українських землях, а також для розвитку суспільної свідомості населення, відтворення атмосфери духовності та необхідності допомоги ближньому в сучасних умовах. Проаналізовано з філософських позицій гуманістичні основи самореалізації особистості, її готовності до сприймання змінених умов життєдіяльності та здатності виступати активною перетворюючою силою. Продемонстровано як знання цих особливостей особистості може використовуватися в практиці соціальної роботи. Висвітлено взаємозв'язок стильової концепції керівника з процесом його самореалізації, надано аналіз моральних, ціннісних орієнтацій керівника та визначено його вплив на стиль управління. Досліджено патріотичні орієнтації держслужбовців в умовах сучасного державотворчого процесу в Україні, розглянуто як критерії та види патріотизму, так і особливості його відтворення в соціальній практиці. Вказано роль патріотизму у функціонуванні держслужбовців, що є дуже актуальним в сучасних умовах гібридної війни.


Індекс рубрикатора НБУВ: С441(4УКР) + С491.3(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В359444/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Теоретичні та практичні основи соціальної роботи : монографія. Т. 1 / В. М. Попович, Г. Ю. Баршацька, В. В. Дударьов, В. О. Коваль, В. В. Кузьмін, М. О. Кузьміна, О. О. Турба, С. С. Щербина; Національний університет "Запорізька політехніка". - Запоріжжя, 2020. - 100 c. - Бібліогр.: с. 96-98 - укp.

Узагальнено особливості соціальної роботи з девіантною поведінкою. Розглянуто основні методи системи профілактики наркотизму. Проаналізовано дуже актуальну проблему для України - профілактику суїцидальної поведінки серед молоді, розглянуто сучасні методи її діагностики, запропоновано тренінг з профілактики суїцидів і надано рекомендації з вдосконалення відповідної поведінки серед молоді. Розглянуто технологію первинної, вторинної та третинної соціальної профілактики різних видів девіантної поведінки підлітків, надано аналіз ефективності відповідних заходів профілактики та рекомендації щодо профілактики девіантної поведінки у підлітків для педагогів, батьків і самих підлітків.


Індекс рубрикатора НБУВ: С491.3(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В359444/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Теоретичні та методичні аспекти соціальної діяльності : монографія. Т. 2 / О. М. Василенко, Н. В. Синюк, Ю. В. Овод, Л. І. Романовська, С. Б. Фурдуй, А. М. Шеремет, Л. А. Якубова. - Хмельницький, 2020. - 335 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: С49 р30 + С491.3 + С40(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В359525/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Організація безпечного освітнього простору: координація дій : навч.-метод. посіб. / О. Бальбуза, І. Варе, Н. Заварова, Т. Краснощок, О. Кривоногова, А. Лєскова, І. Орленко, О. Солнцева; "Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради", комунальний заклад вищої освіти. - Одеса : Сочінський М. М., 2023. - 190 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: С491.3 я73 + Ч430.221.05 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867572 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського