Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Р78$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Дроговоз С. М. 
Хронофармакологічні особливості дії вольтарену / С. М. Дроговоз, С. В. Дмитренко, А. Л. Штробля, Е. М. Вашкеба-Бітлер // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2015. - № 1. - С. 30-36. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 + Р78

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Дроговоз С. М. 
Хронофармакология для врача, провизора и студента : [учебник-справочник] / С. М. Дроговоз, С. Ю. Штрыголь, С. И. Рапопорт, Е. В. Матвеева, А. В. Кононенко; ред.: С. М. Дроговоз; Нац. фармац. ун-т, Буков. мед. ун-т, ГП МЗ Украины "Гос. эксперт. центр", Ин-т мед. радиологии им. С.П. Григорьева. - Харьков : Титул, 2016. - 373 c. - Библиогр.: с. 349-373 - рус.

Рассмотрены вопросы общей хронофармакологии. Изложен хронофармакологический подход к лечению заболеваний нервной системы. Внимание уделено биоритмам в эндокринологии. Дана информация о биоритмах обмена веществ, сердечно-сосудистой системы, системы крови, органов дыхания. Рассмотрена хронотерапия заболеваний органов желудочно-кишечного тракта. Акцентировано внимание на биоритмах физиологических процессов у женщин и детей. Раскрыты особенности хронотерапии у детей. Описана хронозависимость побочного действия лекарств и его хронокоррекция. Приведена ориентировочная схема хроноселективности действия лекарственных средств.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281 я73 + Р78 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА803509 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Павловський С. А. 
Спосіб діагностики порушення циркадного ритму / С. А. Павловський // Журн. клініч. та експерим. мед. дослідж.. - 2016. - 4, № 1. - С. 46-50. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Зазначено, що сон - це один із найважливіших фізіологічних процесів, що забезпечує нормальне функціонування організму людини. Доведення того факту, що одним з основних етіологічних факторів розвитку будь-якої соматичної патології є порушення індивідуального циркадного ритму організму, значно полегшує не лише лікування, а й профілактику ускладнень та рецидивів як тієї хвороби, що найбільше турбує пацієнта, так і супутньої патології, на яку він може не звертати уваги, але при цьому вона значно впливає на якість його життя. Наведено скринінгову методику виявлення розладу циркадного ритму, що полягає в опитуванні пацієнта та, після опрацювання результатів, виявленні ризику розладу циркадного ритму та визначення ступеня впливу цієї патології на функціонування організму, описано механізм її випробування та приклад практичного застосування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р78 + Е70*730*114

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Калько К. О. 
Особливості циркадіанної динаміки вуглеводного обміну та активності маркерів цитолізу у щурів / К. О. Калько, О. Я. Міщенко, А. В. Кононенко, Т. В. Горбач, Т. К. Юдкевич, С. М. Дроговоз // Клініч. фармація. - 2016. - № 3. - С. 49-53. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - встановлення циркадіанної динаміки вуглеводного обміну та активності маркерів цитолізу у самиць і самців щурів. Для реалізації даної мети проведено відповідні хронофармакологічні дослідження із забором крові та тканини печінки у дослідних щурів у наступні години доби: 03.00, 09.00, 15.00 і 21.00. У результаті проведених досліджень встановлено наявність добових коливань рівня глікогену, вмісту кортикостерону, глюкози у самців за меншої виразності ритму останньої у самиць і практично відсутність циркадіанного ритму активності АлАТ та АсАТ у тварин обох статей. Суттєвих статевих відмінностей між щурами самицями та щурами-самцями не виявлено. Одержані результати циркадіанної організації вуглеводного обміну й активності маркерів цитолізу у щурів слід враховувати у ході аналізу хронопортрету гепатопротекторів та інших препаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723 + Р78

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Коритнюк Р. С. 
Прийом лікарських засобів в залежності від біоритмів / Р. С. Коритнюк, Л. Л. Давтян, Л. І. Вишневська, Н. І. Гудзь, В. А. Загорій // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2017. - Вип. 27. - С. 68-79. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Біологічний ритм - це один з механізмів, який надає змогу організму пристосовуватися до мінливих умов життя. В результаті поглибленого вивчення біоритмів утворилися різні розділи науки і валеології: хрономедицина, хронофізіологія, хроногігіена, хронопатологія, хронодіагностика, хронофармакологія, хронотерапія, хронофармація. Загальна стратегія хронофармакології і хронофармації полягає у розробці наукових принципів і правил оптимального застосування препаратів і їх дозування з урахуванням нормальних і патологічних ритмів усього організму, окремих його систем і органів. Мета роботи - бібліосемантичний аналіз джерел літератури щодо прийому ЛЗ залежно від біоритмів. У роботі було застосовано методи: аналітичний, логічний, узагальнюючий. В даний час у людини встановлено близько 1000 фізіологічних функцій, що мають циркадіанную ритмічність. Кожен орган людини має певний час максимальної активності. Взаємодія лікарських засобів (ЛЗ) і організму в часі може бути двоякою. З одного боку, біологічні ритми можуть змінювати ефект ЛЗ, з іншого - ЛЗ самі здатні впливати на хід біоритмів. Лікарський засіб, прийнятий в різний час доби, діє по-різному. Це залежить не тільки від ритму, що впливає на вироботку ферментів, але і від реакції рецепторів клітин-мішеней на одну і ту ж речовину в різний час доби. Необхідно враховувати також різнобічне виявлення побічних ефектів препарату протягом добового циклу. Антигіпертензивні препарати призначають з урахуванням піків артеріального тиску, фармакокінетики ЛЗ і, таким чином, щоб очікуваний максимальний гіпотензивний ефект припадав на період доби з найбільшими цифрами. Для більшості гіпотензивних ЛЗ є раціональним одноразовий прийом у 15 - 17 год - перед звичайним для багатьох хворих підйомом артеріального тиску о 18 - 20 год. Протиастматичні препарати рекомендується приймати увечері о 20 - 22 год. Антигістамінні препарати призначають у другу половину дня - 15 - 16 год і 19 - 21 год. Анальгезуючі ЛЗ максимально ефективні у другій половині дня. Нестероїдні протизапальні препарати за ревматоїдного артриту приймають увечері, тому що пік болі у разі даного захворювання припадає на ранок. Антациди приймають протягом дня і обов'язково на ніч і ін. Висновки: вивчення й застосування результатів хронофармакології, хронотерапії та хронофармації надасть змогу впровадити нову стратегію лікування, профілактики та здійснення фармацевтичної опіки населенню, в основі якої лежать фундаментальні біологічні закони про часову організацію людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р78

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Ломако В. В. 
Гіпофізарно-тиреоїдна система щурів різного віку за умов десинхронозу, загальної кріостимуляції та введення кордової крові = Pituitary-thyroid system in rats of different ages under desynchronosis, whole-body cryostimulation, and cord blood injection / В. В. Ломако, О. В. Шило, Л. М. Самохіна, Д. Г. Луценко // Проблеми кріобіології і кріомедицини. - 2022. - 32, № 3. - С. 196-205. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р78 + Е60*114

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
7.

Дроговоз С. М. 
Можливості хронотерапії при захворюваннях нервової системи / С. М. Дроговоз, А. Л. Штробля, Л. Б. Іванцик, К. Г. Щокіна, Р. В. Луценко, М. В. Штробля, О. А. Луценко, В. В. Штробля, Г. В. Бєлік, Е. М. Вашкеба-Бітлер // Лікар. справа. - 2022. - № 5/6. - С. 14-24. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Порушення фізіологічних ритмів нервової системи патологічно пов'язані з виникненням тривожного стану, депресії, обсесивно-компульсивного розладу, інсомнії і інших психопатологій. Знання ритмічної природи нервової діяльності і залежність її порушення від її десинхронозу потребує терапії хронофармакоректорами. Хронотерапія розширює можливості в здійсненні індивідуального лікування пацієнта, враховуючи фізіологічні ритми організму. Отримані в останній час докази хронофармакологічних особливостей дії нейротропних ліків і їх здатність обмежувати дизритмію в організмі створюють нові та адекватні перспективи лікування нервової системи завдяки відновленню і корекції біологічних ритмів нервових порушень, зумовлених ритмодестабілізуючим впливом. Описані хронофармакологічні властивості мелатоніну, його роль в регуляції біоритмів організму та особливості хронотерапії при дезорганізації нервової системи, враховуючи хронофармакологічні властивості нейротропних засобів. Проаналізовані дані літератури отримані в результаті пошуку на платформах PubMed i Google Scholar.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р78 + Р62-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського