Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>U=Р670.16$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
Категорія:    
1.

Пасечникова Н. В. 
Антибактериальное действие метиленового синего, активированного лазерным излучением с длиной волны 630 НМ, на культуру золотистого стафилококка / Н. В. Пасечникова, А. В. Зборовская, Н. А. Самолук // Офтальмол. журн. - 2009. - № 1/2. - С. 88-91. - рус.

В експериментах на добовій культурі Staphylococcus aureus вивчено вплив активованого лазерним випромінюванням розчину метиленового синього (МС) у різних концентраціях. Показано, що ріст культури мікроорганізмів у разі використання МС як фотосенсибілізатора в комбінації з лазерним випромінюванням пригнічується.

В экспериментах на суточной культуре Staphylococcus aureus изучалось влияние активированного лазерным излучением раствора метиленового синего (МС) в разных концентрациях. Показано, что рост культуры микроорганизмов при использовании МС как фотосенсибилизатора в комбинации с лазерным излучением подавляется.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.79-52 + Р670.16-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Жабоедов Д. Г. 
Аберрационные проблемы глаза при лимбальном хламидиозном фолликулезе / Д. Г. Жабоедов // Тавр. мед.-биол. вестн. - 2010. - 13, № 1. - С. 58-60. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Обговорено вплив лімбіту хламідійної етіології на характер індукованих оптичних аберацій ока. Обстежено 180 пацієнтів (296 очей) з локальним запаленням лімбу. Захворювання проявлялося утворенням фолікул по краю лімбу, які знаходилися в різних стадіях розвитку. Відповідно до місця запалення лімбу виявляли вісь іррегулярного астигматизму. Порушувалась якість сльози. Реєструвались аберації низького і високого порядку. Для прискорення регресу фолікул до антихламідійного лікування підключали лазерну коагуляцію фолікул, потім призначали препарати штучної сльози і окуляри з хроматичними світлофільтрами, що приводило до одужання і підвищення якості зору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Удовенко Н. С. 
Клініко-анамнестична характеристика хворих на офтальмогерпес - дані власних досліджень / Н. С. Удовенко, В. Є. Казмірчук // Укр. мед. часоп. - 2011. - № 3. - С. 116-118. - Бібліогр.: с. 118. - укp.

Викладено сучасні дані щодо перебігу офтальмогерпесу, різних його клінічних форм, наведено клініко-анамнестичні ознаки дисфункцій імунної системи, які супроводжують розвиток часто рецидивуючих форм запальних захворювань очей герпесвірусної етіології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Удовенко Н. С. 
Особливості імунного статусу пацієнтів із запальними захворюваннями очей герпесвірусної етіології / Н. С. Удовенко // Укр. мед. часоп.. - 2012. - № 5. - С. 117-120. - Бібліогр.: 119 назв. - укp.

Викладено дані власних досліджень щодо кількісних та функціональних показників імунного статусу пацієнтів із часто рецидивуючими формами запальних захворювань очей герпесвірусної етіології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.16 + Р670.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Курильців Н. Б. 
Ефективність нового методу лікування бактерійного ендофтальміту (експериментальне дослідження) : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.18 / Н. Б. Курильців; ДУ "Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П. Філатова". - Одеса, 2014. - 18 c. - укp.

Розроблено модель бактерійного стафілококового ендофтальміту, який відтворився у 100 % експериментальних кроликів, методом інтравітреального введення в 0,1 мл 150000 MT добової культури музейного штаму мікроорганізмів Staphylococcus aureus ATCC 25923F-49, особливістю якої є можливість повторного створення цієї моделі на основі клінічної та гістоморфологічної картини бактерійного стафілококового ендофтальміту, мікробіологічних та імунологічних показників у динаміці патологічного процесу протягом 30 днів (патент № 84220 Україна, від 10.10.2013 p.). Розширено відомості про бактерицидну дію інтравітреального введення 1,0 мг ванкоміцину самостійно та в комбінації з антимікробною фотодинамічною терапією (АФДТ) з 0,1% метиловим синім (МС) за бактерійного стафілококового ендофтальміту, що підтверджується повною санацією ВПК та CT на 7 добу експерименту та бактерицидну дію самостійного використання АФДТ з 0,1% МС, що підтверджується повною санацією вологи передньої камери та склистого тіла на 10 добу, і склистого тіла на 14 добу дослідження. Уточнено дані в експерименті про гіперактивацію місцевого імунітету за бактерійного стафілококового ендофтальміту, що підтверджується підвищенням більше, ніж вдвічі нейтрофілів і лімфоцитів (в середньому 47,6 %) в мазках-відбитках кон'юнктиви. Доповнено відомості про показники напівкількісного оцінювання ступеня гістоморфологічних змін ока за бактерійного стафілококового ендофтальміту та їх нормалізацію у разі комбінованого застосування АФДТ з 0,1%МС та інтравітреального введення 1,0 мг ванкоміцину.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.16-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА407908 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Зборовська О. В. 
Експериментально-клінічне обгрунтування та ефективність антимікробної фотодинамічної терапії у хворих тяжкими кератитами та ендофтальмітами : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.18 / О. В. Зборовська; ДУ "Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П. Філатова НАМН України". - О., 2012. - 30 c. - укp.

Проведено експериментально-клінічне обгрунтування застосування антимікробної фотодинамічної терапії для підвищення ефективності лікування пацієнтів з грибковими кератитами та хворих на інфекційні ендофтальміти. Доведено вплив 0,1% метиленового синього як фотосенсибілізатора в поєднанні з низькоенергетичним лазерним випромінюванням 630 - 670 нм на культури S. aureus та С. albicans. У разі додавання до цієї комбінації 10 % диметилсульфоксиду встановлено вплив на культуру Е. соlі. Розроблено експериментальні моделі грибкового кератиту та бактеріального ендофтальміту змішаної етіології. В експерименті доведено ефективність запропонованої методики лікування (бактерицидний, фунгіцидний ефекти, збереження гістоархітектоніки структур очного яблука). Доповнено класифікацію ендофтальмітів за ступенем тяжкості. Виявлено прогностичні фактори, які призводять до тяжкого наслідку ендофтальміту - видалення ока.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.401.1-5 + Р670.16-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА394992 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Удовенко Н. С. 
Особливості продукції прозапальних ($Ebold gamma-ІНФ, ФНП-$Ebold alpha) та протизапальних цитокінів (ІЛ-10) у хворих на запальні захворювання очей герпесвірусної етіології / Н. С. Удовенко // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22, кн. 2. - С. 380-387. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Удовенко Н. С. 
Особливості імунного статусу та принципи імунотерапії хворих на запальні захворювання очей герпесвірусної етіології : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.08 / Н. С. Удовенко; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. - К., 2013. - 24 c. - укp.

У хворих на запальні захворювання очей (ЗЗО) встановлено високий ступінь інфікованості Енштейна - Барр вірусом (виявлено активну репродукцію в слізній рідині у 80 % обстежених, в слині - у 80 %) та герпесвірусом 6-го типу (відповідно у 55 % обстежених та 60 %). З'ясовано, що активація вірусів родини герпесу у хворих на ЗЗО відбувається на тлі вірогідних змін імунного статусу: зниження вмісту природних кілерів (CD3-CD56+ лімфоцитів) у 79 % хворих та ВГЛ - у 87 % пацієнтів, зниження кількості цитотоксичних CD3+CD8+ лімфоцитів, підвищення середнього рівня CD19+ В-лімфоцитів у 85 % випадків, підвищення рівнів IgG та IgA, зниження рівня IgM, а також вірогідного підвищення рівня секреторного IgA в слині. Активна реплікація вірусів родини герпесу у хворих на ЗЗО супроводжується значним вірогідним підвищенням рівнів ФНП-α в сироватці крові та слині обстежених, зниженням рівня γ-ІФН у сироватці крові на фоні нормального рівня ІЛ-10. Розроблено й обгрунтовано доцільність застосування імунотропної терапії хворих на ЗЗО, яка включає застосування препаратів донорських імуноглобулінів з підвищеним титром антитіл, лаферобіону й імунофану. Доведено клінічну та імунологічну ефективність запропонованої імунотерапії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.16-5 + Р670.11-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА399002 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Рогоза С. В. 
Окорухові розлади за наявності офтальмічного оперізувального герпесу / С. В. Рогоза, К. В. Антоненко, Т. І. Ілляш, Т. В. Шоптенко, Л. О. Вакуленко // Укр. неврол. журн.. - 2015. - № 2. - С. 64-68. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Окорухові розлади - рідкісне ускладнення офтальмічного оперізувального герпесу. Наведено короткий огляд літератури та 2 клінічних спостереження пацієнтів з окоруховими порушеннями за наявності офтальмічного оперізувального герпесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.16-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Зборовська О. В. 
Імунологічні особливості перебігу стафілококового ендофтальміту в експерименті з використанням антимікробної фотодинамічної терапії з метиленовим синім в комбінації з інтравітреальним введенням антибіотика / О. В. Зборовська, Н. Б. Курильців // Офтальмол. журн.. - 2013. - № 4. - С. 87-92. - укp.

Встановлено, що використання АФДТ з 0,1% метиленовим синім у комбінації з інтравітреальним введенням 1,0 мг Ванкоміцину за умов експериментального стафілококового ендофтальміту сприяє швидкій нормалізації даних імунограми, що свідчить про регрес запального процесу.

Установлено, что использование АФДТ с 0,1% метиленовым синим в комбинации с интравитреальным введением 1,0 мг Ванкомицина при экспериментальном стафилококковом эндофтальмите приводит к быстрой нормализации данных иммунограммы, что свидетельствует о регрессе воспалительного процесса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.11-5 + Р670.16-5

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж22499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Зборовська О. В. 
Імунна відповідь при експериментальному стафілококовому ендофтальміті з використанням антимікробної фотодинамічної терапії з метиленовим синім / О. В. Зборовська, Н. Б. Курильців // Офтальмол. журн.. - 2013. - № 3. - С. 61-65. - укp.

Вивчено вплив антимікробної фотодинамічної терапії з 0,1 % етиленовим синім на імунологічну відповідь за експериментального стафілококового ендофтальміту. Досліджено групи кроликів породи шиншила: контрольна - без проведеного лікування, основна - з використанням представленої методики. В процесі експерименту одержані такі результати: в контрольній групі тварин внутрішньоочне запалення мало швидкий прогресуючий характер з гіперактивною імунною відповіддю, що призвело не лише до втрати зорових функцій, а і до втрати ока, як анатомічного органу. У основній групі під впливом антимікробної терапії з 0,1 % етиленовим синім відбувалася швидка санація ока, що забезпечило регресію внутрішньоочного запалення і нормалізацію даних імунограми.

Изучено влияние антимикробной фотодинамической терапии с 0,1 % метиленовым синим на иммунологический ответ при эксперементальном стафилококковом эндофтальмите. Исследованы группы кроликов породы шиншила: контрольная - без проведенного исследования, основная - с использованием представленой методики. В процессе эксперимента получены следующие результаты: в контрольной группе животных внутриглазное воспаление имело быстрый прогрессирующий характер с гиперактивным иммуным ответом, что привело не только к утрате зрительных функций, а и к утрате глаза, как анатомического органа. В основной группе под воздейсвием антимикробной терапии с 0,1 % метиленовым синим происходила быстрая санация глаза, что привело к регресии внутриглазного воспаления и нормализации данных иммунограмы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.16-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Іслам М. М. 
Система постійної доставки протиінфекційного пептиду LL37 - потенційний новітній метод лікування очних інфекцій. Повідомлення 2. Противірусна активність LL37, що інкапсульований у кремнієві наночастки / М. М. Іслам, М. Гриффіт, О. І. Бузник // Офтальмол. журн.. - 2014. - № 3. - С. 53-57. - укp.

Уперше була доведено активність in vitro системи постійної доставки антиінфекційного пептиду LL37 на основі кремнієвих наночасток відносно найпоширенішої вірусної інфекції - вірусу простого герпесу.

Впервые была доказана активность in vitro системы постоянной доставки антиинфекционного пептида LL37 на основе кремниевых наночастиц в отношении самой распространенной вирусной инфекции - вируса простого герпеса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.16-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Бузник О. І. 
Система постійної доставки протиінфекційного пептиду LL37 - потенційний новітній метод лікування очних інфекцій. Повідомлення 1. Тестування різних нано - та макрочасток у якості носіїв LL37 / О. І. Бузник // Офтальмол. журн.. - 2014. - № 2. - С. 17-21. - укp.

Уперше створено систему постійної доставки антиінфекційного пептиду LL37 на основі мікро- і наночасток. Доведено дозоване вивільнення L37 з альгінатних мікрочасток (АМЧ) і кремнієвих наночасток (КНЧ). АМЧ і КНЧ з інкапсульованим LL37 не пригноблюють проліферацію клітин епітелію рогівки людини. LL37, інкапсульований в КНЧ, має кращу ефективність інкапсуляції і триваліше вивільнення пептиду в порівнянні з LL37, інкапсульованим а АМЧ.

Впервые создана система постоянной доставки антиинфекционного пептида LL37 на основе микро- и наночастиц. Доказано дозированное высвобождение L37 из альгинатных микрочастиц (АМЧ) и кремниевых наночастиц (КНЧ). АМЧ и КНЧ с инкапсулированным LL37 не угнетают пролиферацию клеток роговичного эпителия человека. LL37, инкапсулированный в КНЧ, имеет лучшую эффективность инкапсуляции и более длительное высвобождение пептида в сравнении с LL37, инкапсулированным а АМЧ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.16-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Система постійної доставки протиінфекційного пептиду LL37 - потенційний новітній метод лікування очних інфекцій. Повідомлення 3. Протимікробна активність LL37, що інкапульсований у кремнієві наночастки / О. І. Бузник, Н. В. Пасєчнікова, С. А. Якименко, А. Л. Молода, М. М. Іслам, М. Гріффіт // Офтальмол. журн.. - 2014. - № 5. - С. 4-8. - укp.

Уперше доведена активність in vitro системи постійної доставки антиінфекційного пептиду LL37 на основі кремнієвих наночасток відносно грам-позитивних і грам-негативних бактерій - St. aureus і P. aeruginosa.

Впервые доказана активность in vitro системы постоянной доставки антиинфекционного пептида LL37 на основе кремниевых наночастиц в отношении грам-позитивных и грам-негативных бактерий - St. aureus и P. aeruginosa.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.16-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Назарчук Г. Г. 
Ретроспективний аналіз етіологічної структури гнійно-запальних захворювань переднього відрізку ока / Г. Г. Назарчук, Ю. Й. Салдан, О. А. Назарчук // Офтальмол. журн.. - 2014. - № 6. - С. 60-65. - укp.

Грампозитивні мікроорганізми є провідними збудниками гнійно-запальних процесів переднього відрізку ока (89,7 %), варіабельно чутливі до антибіотиків. Грамнегативні збудники резистентні до більшості досліджуваних антибіотиків.

Грамположительные микроорганизмы являются ведущими возбудителями гнойно-воспалительных процессов переднего отрезка глаза (89,7 %), вариабельно чувствительны к антибиотикам. Грамотрицательные возбудители резистентны к большинству исследуемых антибиотиков.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Назарчук Г. Г. 
Ретроспективний аналіз етіологічної структури гнійно-запальних захворювань переднього відрізка ока / Г. Г. Назарчук, Ю. Й. Салдан, О. А. Назарчук // Архів офтальмології України. - 2019. - 7, № 1. - С. 29-34. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Запальні захворювання органа зору посідають провідне місце (34,5 - 40,2 %) серед захворювань очей. Мета роботи - дослідити сучасну структуру збудників гнійно-запальних процесів переднього відрізка ока, їх чутливість до антибіотиків. Проведено ретроспективний аналіз результатів бактеріологічних досліджень 43 хворих із гнійно-запальними процесами переднього відрізка ока та його допоміжного апарату, яких обстежували і/або лікували у Вінницькій і Житомирській обласних клінічних лікарнях протягом 2013 р. Етіологічна структура гнійно-запальних процесів ока була представлена грампозитивними (89,7 %), а саме: S. epidermidis (55,2 %), S. aureus (20,8 %), S. viridans (5,2 %), E. faecalis (3,4 %), S. heamoliticus (1,7 %), S. pneumoniae (1,7 %), C. hofmannii (1,7 %), і грамнегативними бактеріями: Acinetobacter spp. (5,2 %), E. coli (3,4 %), E. gergoviae (1,7 %). Staphylococcus spp. були малочутливими до пеніцилінів (50,0 - 78,1 %), цефалоспоринів (50,0 - 71,9 %), макролідів (50,0 - 58,3 %), мали варіабельну чутливість до ципрофлоксацину (66,7 - 78,1%); офлоксацину (75,0 - 87,5 %), моксифлоксацину (75,0 - 84,4 %), гентаміцину (66,7 - 90,6 %), тобраміцину (66,7 - 93,8 %). Грамнегативним бактеріям була притаманна низька антибіотикочутливість. Висновки: грампозитивні мікроорганізми є провідними збудниками гнійно-запальних процесів переднього відрізка ока (89,7 %), мають варіабельну чутливість до антибіотиків. Грамнегативні збудники стійкі до більшості досліджуваних антибіотиків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.16-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Курильців Н. Б. 
Експериментальне вивчення морфологічних змін ока при бактерійному ендофтальміті з використанням різних методів лікування / Н. Б. Курильців // Лікар. справа. - 2018. - № 5/6. - С. 140-147. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розроблена модель екзогенного бактерійного ендофтальміту на експериментальних кролях, шляхом інтравітреального введення Staphylococcus aureu. Проведено дослідження та аналіз гістоморфологічних змін тканин і структур ока в різних групах тварин при використанні різних методів лікування. Доведено, що проведення антимікробної фотодинамічної терапії з 0,1 % метиленовим синім в комбінації з ванкоміцином виявляє значний терапевтичний ефект, що підтверджується на тканинно-клітинному рівні. Цього результату не отримано при використанні такого методу лікування, як монотерапія.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.16-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського