Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (42)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Р351.15$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Залесский В. Н. 
Фитонутриентология красного виноградного вина: молекулярные механизмы действия и медицинского применения расвератролов - "молекул жизни" (основы молекулярной энотерапии) : монография / В. Н. Залесский, Н. В. Мазепа. - К. : Віпол, 2008. - 208 c. - (Этюды соврем. молекуляр. энотерапии; Вып. 2). - рус.

Приведены результаты исследования в области молекулярной энотерапии. Проанализированы данные эмпирического направления лечения виноградом и вином с древнейших времен до настоящего времени, даны сведения об их целительных свойствах. Освещены особенности использования винограда и вина в качестве средств профилактики и лечения многих мультифакториальных заболеваний человека. Впервые раскрыты молекулярные основы кардиозащитного и противоопухолевого действия расвератролов, показана их роль в качестве сигнальных "миолекул жизни" в регуляции клеточного гомеостаза.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р351.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС47523 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мамотюк Є. М. 
Морфологічні зміни внутрішніх органів щурів за умов впливу соку "Табарі Ноні". Повідомл. I / Є. М. Мамотюк, В. А. Гусакова, В. Г. Кравченко, О. В. Ненюкова // Укр. радіол. журн. - 2007. - 15, № 4. - С. 455-460. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Цель работы: исследовать морфологические изменения в тканях тимуса, селезенки и печени крыс, получавших с кормом 100 %-ный сок "Табари Нони" в двух разных дозах. Работа выполнена на 22-х крысах-самцах линии Вистар, весом 160 - 190 г, в трех группах: первой - контрольной и двух опытных. Крысы получали в течение 15-ти дней с кормом 100 %-й сок "Табари Нони", производства JOY PRODUCTS, S.A., предоставленный ООО "Медипол", во второй группе - в дозе 2,5 мл/кг, в третьей - 5 мл/кг. Животных наблюдали в течение месяца. Через 30 дней все 3 группы животных забиты с соблюдением правил эвтаназии. Гистологические исследования осуществляли стандартными унифицированными методами. Выводы: стопроцентный сок "Табари Нони" в используемых схемах введения вызывает в иммунокомпетентных органах (тимусе, селезенке) и в печени у крыс морфологические изменения тканей стимулирующего характера (доза 2,5 мл/кг) и с проявлением деструктивных признаков (доза 5 мл/кг).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р351.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Cizmarova M.  
Analysis of selected wine types focused on their antioxidant capacity and activity / M. Cizmarova, P. Chlebo, I. Turianica, F. Slezak, L. Rostoka // Вісн. стоматології. - 2008. - 4 [спец. вип.]. - С. 45-46. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р351.15 + Л874-101

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Філь В. М. 
Вплив оздоровлювального напою "Трускавецька кришталева з алое" на фізіолого-біохімічний статус організму : автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.13 / В. М. Філь; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2008. - 20 c. - укp.

Проведено кількісне оцінювання фізіологічної активності оздоровлювального напою "Трускавецька кришталева з алое" у порівнянні з водою "Нафтуся" трускавецького родовища, що необхідно для обгрунтування рекомендацій стосовно його профілактично-лікувального застосування поза курортом. В експериментах на щурах показано, що новий оздоровлюваний напій "Трускавецька кришталева з алое", створений шляхом збагачення води "Трускавецька кришталева" екстрактом алое, чинить на організм вплив, подібний до такого біоактивної води "Нафтуся", зокрема, на білковий і ліпідний обмін, а також ліпопероксидацію. Однак ефект води "Трускавецька кришталева з алое" щодо амілази перевищує такий води "Нафтуся". Виявлено більшу здатність даного напою у порівнянні з біоактивною водою "Нафтуся" активізувати процеси анаболізму та катаболізму. Установлено, що напій збільшує у периферичній крові вміст лейкоцитів, у тому числі лімфоцитів і сегментоядерних нейтрофілів, а також фагоцитарну ємність нейтрофілів. Він цілком відтворює канальцево-секреторний і міотропний ефекти біоактивної води "Нафтуся", за цього ступінь активації мікросомального гіроксинювання поступається еталону. Досліджений напій, аналогічно "Нафтусі", суттєво мінімізує ерозивно-виразкові пошкодження гастральної слизової, що супроводжується збільшенням секреції соку без змін концентрації у ньому соляної кислоти та пепсину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.482 + Р351.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360003 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Kozyrovska N. O. 
Kombucha microbiome as a probiotic: a view from the perspective of post-genomics and synthetic ecology / N. O. Kozyrovska, O. M. Reva, V. B. Goginyan, J. -P. de Vera // Biopolymers and Cell. - 2012. - 28, № 2. - С. 103-113. - Бібліогр.: 80 назв. - англ.

Зазначено, що пробіотики мають істотне значення для встановлення та підтримки оптимального імунного здоров'я. Пробіотична терапія здавна відома з народної медицини, проте демонстрація того, що мікрофлора кишечника індукує вроджений імунітет, представила науково обгрунтовану концепцію терапевтичного застосування потенційно корисних мікроорганізмів. Традиційно пробіотики пов'язані з молочними продуктами, тим не менш, для зміцнення здоров'я є потреба у нових препаратах, основу яких складають, перш за все, природні симбіотичні мікробні угруповання. Особливо безпечні та надійні пробіотики необхідні для тривалих експедицій, у тому числі позаземних, іншопланетних баз, де люди піддаються дії несприятливих чинників довкілля. Через це профілактика та коригування імунної системи за допомогою пробіотиків стають особливо важливими. Комбуча (чайний гриб) є симбіотичним угрупованням бактерій та дріжджів і відомий як напій, що зміцнює здоров'я. Сучасні методи дослідження перебувають на стадії відновлення популярності комбучі як пробіотика для лікування та профілактики багатьох захворювань. Препарати комбучі у недалекому майбутньому використовуватимуться як фармакологічні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*725.3 + Р351.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сабадашка М. В. 
Вплив препарату поліфенольного комплексу з червоного виноградного вина на показники системи L-аргінін/NO у крові щурів за малих доз іонізуючого опромінення / М. В. Сабадашка, А. Р. Гнатуш, Л. О. Дацюк, У. В. Старанко, А. М. Федорович, В. Г. Гержикова, А. М. Зотов, Є. А. Сластья, Н. О. Сибірна // Ukr. Biochem. J.. - 2014. - 86, № 1. - С. 117-123. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Досліджено сумарну активність NO-синтази та вміст стабільних продуктів метаболізму оксиду азоту в периферичній крові щурів за впливу малих доз іонізуючого випромінювання на фоні введення препарату природного поліфенольного комплексу з виноградного вина. Виявлено здатність поліфенольних сполук коригувати радіоіндуковані зміни в системі L-аргінін/NO. Показано, що дія малих доз рентгенівського випромінювання призводить до підвищення активності NO-синтази в периферичній крові щурів, однак у разі споживання природного поліфенольного комплексу з виноградного вина цей показник знижується до рівня контрольних значень. Підвищення активності NO-синтази за впливу радіації зумовлює збільшення вмісту NO, що відображується в накопиченні нітрит- та нітрат-аніонів у периферичній крові щурів. За введення поліфенолів сумарний вміст стабільних метаболітів оксиду азоту знижується на ранніх етапах експерименту, а на третю добу після опромінення цей показник є дещо вищим порівняно із показниками контрольної групи тварин. Таким чином, експериментально доведено здатність природного поліфенольного комплексу послаблювати нітративний стрес, спричинений дією іонізуючого випромінювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.1 + Р351.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сабадашка М. 
Природний поліфенольний комплекс із виноградного вина має протекторний вплив за умов радіоіндукованого нітративного стресу в аорті щурів / М. Сабадашка, Н. Сибірна // Біол. студії. - 2014. - 8, № 2. - С. 65-74. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Досліджено систему L-аргінін/NO, продуктом якої є оксид азоту, що утворюється в NO-синтазній реакції та є важливою сигнальною молекулою в широкому ряді фізіологічних клітинних відповідей, у тому числі вазодилатації та регуляції тонусу судин. Визначено активність NO-синтази, сумарний вміст стабільних метаболітів оксиду азоту (нітрит- і нітрат-аніонів) та вміст 3'-нітротирозин-модифікованих протеїнів у аорті щурів за дії іонізуючого випромінювання дозою 30 сГр та за споживання концентрату природного поліфенольного комплексу, одержаного упарюванням червоного виноградного вина. З'ясовано, що після опромінення вміст 3'-нітротирозин-модифікованих протеїнів знижується на 24 та 72 години, тоді як активність NO-синтази та вміст нітритів і нітратів зростають на 72 та 168 годин порівняно з контролем. Даний ефект малої дози іонізуючого випромінювання нівелюється введенням per os концентрату природного поліфенольного комплексу виноградного вина, який спричиняє зниження всіх досліджуваних показників на 72 та 168 годин. Вперше проаналізовано розвиток нітративного стресу у тканинах аорти щурів за дії дози радіації, близької до природного радіаційного фону, й експериментально доведено можливість корекції таких змін природним поліфенольним комплексом виноградного вина.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р351.15 + Р361

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100193 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Сабадашка М. В. 
Дія концентрату поліфенольного комплексу з виноградного вина за радіоіндукованого оксидативно-нітративного стресу : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / М. В. Сабадашка; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Львів, 2014. - 20 c. - укp.

Досліджено біохімічні механізми розвитку оксидативно-нітративного стресу та його роль у виникненні та прогресуванні радіоіндукованих порушень системи крові, імунної, серцево-судинної та видільної систем, а також вивчено можливості корекції таких патологічних змін концентратом природного поліфенольного комплексу з червоного виноградного вина. Встановлено, що після опромінення у дозах 10 та 30 сГр змін зазнає збалансоване функціонування антиоксидантної та системи L-аргінін/оксид нітрогену, що відображається в змінах активностей супероксиддисмутази, каталази, глутатіонпероксидази, глутатіонредуктази, оксиду нітрогену-синтази та вмісту ТБК-позитивних продуктів. З’ясовано, що споживання тваринами концентрату ПК сприяє відновленню притаманних досліджуваним показникам фізіологічних значень у периферичній крові, імунокомпетентних клітинах, тканинах аорти та корковому шарі нирки. Вперше продемонстровано зміни вмісту нітротирозину в лейкоцитах, аорті та корковому шарі нирки щурів, опромінених малими дозами іонізуючого випромінювання, а поліфенольні сполуки з червоного виноградного вина нівелюють такий ефект радіації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р351.15 + Р361

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА410742 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Дацюк У. В. 
Вплив поліфенольного комплексу з виноградного вина на активність антиоксидантних ензимів у щурів за низьких доз рентгенівського випромінювання / У. В. Дацюк, М. В. Сабадашка, Л. О. Дацюк, А. Р. Гнатуш, Є. А. Сластья, А. М. Зотов, В. Г. Гержикова, Н. О. Сибірна // Biotechnologia Acta. - 2014. - 7, № 2. - С. 106-113. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р351.15 + Р361

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Лемзякова Т. Г. 
Місце функціональних напоїв у харчуванні людини / Т. Г. Лемзякова, О. О. Аліфер, Ю. Ю. Тимошенко // Ліки України. - 2015. - № 2. - С. 25-28. - укp.

В пошуках нових методів забезпечення організму людини поживними речовинами розроблено новий вид продуктів - функціональних, які містять в своєму складі активні корисні компоненти. Одні з найвідоміших функціональних продуктів на сьогодні - це напої (спортивні, енергетичні, тонізуючі, розслаблюючі тощо). Різноманітність асортименту функціональних напоїв надає змогу споживачам будь-якого віку та роду занять знайти для себе власний напій, який завдяки властивостям своїх функціональних компонентів підвищує імунітет, налагоджує адаптаційні механізми, покращує розумову та фізичну працездатність. Використовуючи функціональні напої у складі щоденного звичного раціону, можна не тільки поповнити запаси корисних речовин, але й допомогти організму пристосуватися до змін внутрішніх або зовнішніх умов існування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.82 + Р351.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Грицко Р. Ю. 
Імунокоригувальний молочний бактеріально-дріжджовий напій з високим вмістом нуклеїнових кислот для клінічного застосування у практиці сімейного лікаря / Р. Ю. Грицко // Сімейна медицина. - 2016. - № 1. - С. 52-57. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р351.15 + Р123.82

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Сабадашка М. 
Нефропротекторний вплив поліфенольного комплексу з червоного виноградного вина за дії малих доз іонізуючого випромінювання / М. Сабадашка, Н. Сибірна // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2016. - Вип. 73. - С. 413-420. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

У результаті проведених досліджень з'ясовано, що після одноразового опромінення щурів у дозі 10 сГр активність NO-синтази та вміст нітритів і нітратів збільшуються упродовж семи діб експерименту, а вміст 3'-нітротирозин-модифікованих протеїнів - тільки на другу та сьому доби, у порівнянні з контролем. У разі споживання тваринами концентрату природного поліфенольного комплексу з червоного виноградного вина активність NO-синтази та вміст стабільних метаболітів оксиду нітрогену залишаються у межах норми після впливу малої дози іонізуючого випромінювання. При цьому рівень нітротирозин-модифікованих білків характеризувався тенденцією до зниження на першу, другу та сьому доби після опромінення у разі введення per os концентрату поліфенольного комплексу. Одержані результати засвідчують здатність компонентів досліджуваного концентрату позитивно коригувати стан клітин нирки після опромінення малою дозою радіації, тому поліфеноли з виноградного вина можуть стати основою нових радіопротекторних препаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*716-638 + Р351.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського