Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Р284.125$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Рогозіна О. В. 
Вікові зміни передньої частки гіпофізу за звичайних умов середовища, при хронічній свинцевій інтоксикації та застосуванні коригуючих засобів : автореф. дис... канд. мед. наук : 14.03.09 / О. В. Рогозіна; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. - Сімф., 2008. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.125 + Р419.441.4-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА362024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Наконечная С. А. 
Состояние гормонального статуса животных под воздействием оксиэтилированных алкил- и изононилфенолов / С. А. Наконечная, К. М. Сокол, В. А. Телегин // Експерим. і клініч. медицина. - 2008. - № 3. - С. 79-81. - рус.

Проведено дослідження гормонального статусу тварин у токсикологічному досліді на білих щурах популяції Вістар після 45-добового перорального травлення водними розчинами 1/100 та 1/10 ДЛ50 неонолів. Установлено,що під впливом ксенобіотиків спостерігається зміна функціональної діяльності системи гіпоталамо-гіпофізарно-коркової речовини наднирників, активності щитовидної залози, симпатоадреналових структур, статевих гормонів.

Проведено исследование гормонального статуса животных в токсикологическом опыте на крысах популяции Вистар после 45-суточной пероральной затравки водными растворами 1/100 и 1/10ДЛ50 неонолов. Установлено, что под действием ксенобиотиков изменяется функциональное состояние системы гипоталамус-гипофиз-корковое вещество надпочечников, щитовидной железы, симпатоадреналовых структур, половых желез.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.125

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Редька О. Г. 
Морфофункціональні зміни в системі аденогіпофіз - щитовидна залоза при тривалій дії пестициду 2,4Д та засоби їх корекції : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.03.01 / О. Г. Редька; ДЗ "Луган. держ. мед. ун-т". - Луганськ, 2014. - 20 c. - укp.

Втановлено морфофункціональні особливості аденогіпофіза і щитовидної залози за умов тривалої дії пестициду 2,4Д та запропонованого методу її корекції з використанням дозованого фізичного навантаження. Доведено залежність морфологічних і функціональних змін в системі аденогіпофіз - щитовидна залоза від тривалості надходження в організм тварин пестициду 2,4Д. Наведено нові дані ультраструктурних перебудов тиреотрофів аденогіпофіза і тироцитів щитовидної залози у тварин різних вікових груп під впливом тривалої дії пестицидів. Обгрунтовано ефективність фізичного навантаження як природного корекційного засобу, що запобігає цитотоксичній дії пестицидів та розвитку негативних морфофункціональних змін у системі аденогіпофіз - щитовидна залоза.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*737.1-64 + Р284.125 + Р284.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА407162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кишко Т. О. 
Роль ксантиноксидазной и ксантиндегидрогеназной систем в апоптозе тимоцитов, индуцированном папаверином / Т. О. Кишко, Н. П. Дмитренко // Укр. біохім. журн.. - 2000. - 72, № 3. - С. 95-104. - Библиогр.: 21 назв. - рус.

Визначено, що папаверин, як і інші ксенобіотики - дексаметазон та нітрозодиметиламін - викликають загибель тимоцитів за апоптозним типом. Загибелі клітин передує збільшення кількості двониткових та однониткових розривів, а також низькомолекулярних фрагментів ДНК. Під час апоптозу, який спричинює папаверин, у тимоцитах, ще до їх загибелі, значно підвищується сумарна активність ксантиноксидази, відбувається перехід ксантиндегідрогеназної (D-форми) цього ферменту в ксантиноксидазну (O-форму) та накопичення останньої у культуральному середовищі. Виявлено прямий активуючий вплив папаверину на О-форму тимоцитів. З використанням дигітоніну одержано цитоплазматичну та структурну фракції тимоцитів. Показано, що в цитоплазмі тимоцитів знаходиться біля 80 % усієї ксантиноксидазної активності, а інша частина знаходиться у структурних компонентах. У них спостерігається більш високе значення співвідношення ксантиноксидаза/ксантиндегідрогеназа (КсО/КсД) та більш виявлені, що викликано папаверином, зміни активності цих форм ферменту, ніж у цитоплазмі тимоцитів. Розвиток апоптозу тимоцитів, індукованого папаверином, супроводжується посиленням реакцій пероксидного окиснення ліпідів. Прооксидантний вплив на клітини системи КсО-гіпоксантин збільшує цитотоксичний ефект папаверину, а присутність алопуринолу або препаратів каталази та супероксиддисмутази знижує його. Виявлено цитотоксичну дію на тимоцити алопуринолу та гіпоксантину, яку пояснено реутилізацією останнього.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.125-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Резуненко Ю. К. 
Вплив лапроксиду Л-303 на деякі показники гормонального обміну в умовах тривалої токсифікації білих щурів / Ю. К. Резуненко, М. О. Кучерявченко, В. І. Жуков, О. В. Ніколаєва // Журн. клініч. та експерим. мед. дослідж.. - 2015. - 3, № 1. - С. 44-50. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Експеримент проведено на білих щурах популяції Вістар. Мета роботи - вивчення впливу Лапроксиду Л-303 за умов субтоксичної тривалої дії на показники гормонального обміну. Аналіз одержаних результатів свідчить, що Лапроксид Л-303 у 1/100 ДЛ50 призводить до глибоких порушень структурно-метаболічних процесів у ендокринній системі на всіх рівнях її структурно-функціональної організації: гіпоталамус - гіпофіз - наднирники та інші залози внутрішньої секреції, що може проявитися дисфункцією усіх видів обміну речовин і енергії. Доза 1/100 ДЛ50 призводить до значної напруги захисно-пристосувальних механізмів, які спрямовані на забезпечення гомеостатичної функції організму. У цій дозі Лапроксид Л-303 стимулює, як катаболічні, так і анаболічні процеси з перевершенням катаболізму. Аналіз динаміки гормонів, а також вміст гістогормонів свідчать про політропний характер дії Лапроксиду Л-303, який тісно поєднаний з розвитком мембранної патології. Дослідження вказують, що біологічній дії Лапроксиду Л-303 властиві багаточисельні структурно-метаболічні порушення, у тому числі і можливість формування віддалених наслідків: прискорення старіння організму, імунологічна недостатність, пригнічення генеративної функції, атерогенез, мутагенез і ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.51 + Р284.125

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Андрусишина І. М. 
Гігієнічна оцінка впливу металів на ендокринну систему як техногенних факторів малої інтенсивності : автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 14.02.01 / І. М. Андрусишина; НАМН України, Ін-т медицини праці ім. Ю.І. Кундієва. - Київ, 2020. - 39 c. - укp.

Увагу приділено актуальній проблемі профілактичної медицини, що стосується комплексної гігієнічної й екологічної оцінки особливостей дії металів на ендокринну систему працюючих і населення. Вивчено процеси адаптації організму на молекулярному, клітинному та системному рівнях. Обгрунтовано оптимальні рівні вмісту металів (Ag, Al, Cr, Mn) у біологічних середовищах. Удосконалено методичні підходи до патогенезу, діагностики й оцінки ризику. Виявлено закономірності формування оптимальних рівнів вмісту металів у біологічних середовищах організму людини. Встановлено пріоритетні маркери експозиції та гігієнічні детермінанти ендокринного здоров'я людини в умовах мультифакторного техногенного забруднення довкілля. Обгрунтовано диференційований підхід для проведення ранньої клінічної діагностики порушень ендокринної системи працюючих з урахуванням територіальних, статево-вікових, фізіологічних і патологічних особливостей організму, ступеня порушень мікроелементного статусу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.125 + Р284.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА444653 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського