Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Р252.736$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Кравец А. В. 
Исторические представления о поджелудочной железе / А. В. Кравец, В. П. Кравец // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Медицина. - 2008. - № 1. - С. 26-31. - Библиогр.: 39 назв. - рус.

Изложены исторические данные о развитии учения о поджелудочной железе с глубокой древности до настоящего времени. Представлены исторические сведения об анатомии, морфологии и функции поджелудочной железы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*694.7 + Е70*734.27 + Р252.736

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Григорян Р. Д. 
Программный симулятор поджелудочной железы / Р. Д. Григорян, Т. В. Аксенова, Р. А. Маркевич, И. И. Дериев // Пробл. програмув.. - 2013. - № 1. - С. 100-106. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Разработан автономный программный симулятор (ПС) для имитации динамики инсулин-глюкоза отношений (ИГО) в организме здорового человека. Основой ПС является количественная математическая модель (ММ) ИГО. Тестовые исследования выявили адекватность ММ. В будущем ПС станет составным модулем специализированного программно-моделирующего комплекса, предназначенного для изучения физиологических и патологических процессов в многомасштабных механизмах энергетического обеспечения клеток человека.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*734.27 с + Р252.736 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шевченко Б. Ф. 
Функціональний стан підшлункової залози при хронічному панкреатиті / Б. Ф. Шевченко, О. М. Бабій, О. М. Татарчук, В. А. Макарчук, В. Є. Кудрявцева // Гастроентерологія : зб. наук. пр. - 2016. - Вип. 3. - С. 39-45. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - визначити особливості функціонального стану підшлункової залози (ПЗ) у хворих на хронічний панкреатит (ХП) залежно від стадії фіброзної трансформації та активності запалення її паренхіми. Проведено зіставлення доопераційних результатів лабораторних обстежень із даними морфологічних досліджень біоптатів ПЗ, одержаних під час хірургічного втручання у 88 пацієнтів, оперованих з ускладненнями ХП. За даними морфологічних досліджень біоптатів ПЗ ранній фіброз (I - II ступінь) паренхіми ПЗ діагностовано в 31 (35,2 %) пацієнта, пізній (II - IV ступінь) - у 57 (64,8 %). Активне запалення паренхіми ПЗ за раннього та пізнього її фіброзу пов'язане зі змінами в панкреатичній секреції та внутрішньоклітинною активацією панкреатичних ферментів, що призводить до самоперетравлення залози та вивільнення цих ферментів у кров з ацинарних клітин, що й підтверджується вірогідним збільшенням у крові активності трипсину та амілази, у порівнянні з неактивним запаленням. За пізнього фіброзу ПЗ зниження рівня фекальної еластази-1 до (161,7 +- 4,8) мкг/г відмічено в 73,9 % хворих. Кореляційний аналіз показав, що з прогресуванням фіброзної трансформації ПЗ відбувається порушення вуглеводного обміну - прямий кореляційний зв'язок із глікозильованим гемоглобіном, а саме виникнення ендокринної секреторної недостатності. Наукова новизна. Вивчено функціональний стан ПЗ залежно від активності запалення та стадії фіброзної трансформації її паренхіми за ХП. Установлено, що активне запалення паренхіми ПЗ супроводжується значною активацією панкреатичних ферментів (вірогідне збільшення в крові активності трипсину та амілази), яка призводить до прогресування фіброзної трансформації ПЗ за ХП. Зроблено висновки, що прогресування фіброзної трансформації паренхіми ПЗ за ХП призводить до погіршення екзокринної функції ПЗ, що визначено зниженням рівня фекальної еластази-1 за пізнього фіброзу ПЗ, та до погіршення ендокринної функції ПЗ, що проявляється порушенням глікемії натще як за раннього, так і пізнього фіброзу ПЗ, розвитком панкреатогенного цукрового діабету II типу за раннього фіброзу ПЗ, інсулінорезистентністю та розвитком цукрового діабету I типу за пізнього фіброзу ПЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1 + Р252.736

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63141 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Мокра А. П. 
Морфофункціональні особливості вікових змін підшлункової залози при гіпертензії в малому колі кровообігу : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / А. П. Мокра; ДВНЗ "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського". - Тернопіль, 2017. - 20 c. - укp.

Вивчено закономірності вікових процесів ремоделювання підшлункової залози, її кровоносного та лімфатичного русла при гіпертензії у малому колі кровообігу. Встановлено, що при гіпертензії у малому колі кровообігу в підшлунковій залозі відбувається реорганізація структур, яка характеризується атрофічними змінами ацинусів, дистрофічними та апоптичними змінами екзокринних панкреатоцитів, розширенням просвітів внутрішньочасточкових і міжчасточкових вивідних протоків, а також стоншенням їх стінок, дистрофічними змінами протокового епітелію, збільшенням стромального компоненту внаслідок розростання сполучної тканини та склеротичних явищ. Виявлено морфофункціональні зміни зовнішньосекреторної частки паренхіми підшлункової залози поєднувалися зі зменшенням щільності гемо- та лімфомікроциркуляторного русел. За умов гіпертензії малого кола кровообігу морфофункціональні зміни переважали у старих тварин та у випадках декомпенсованого легеневого серця.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р252.736 + Р252.776

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА428231 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Manko B. O. 
Adaptive respiratory response of rat pancreatic acinar cells to mitochondrial membrane depolarization = Адаптаційна відповідь ацинарних клітин підшлункової залози щурів на деполяризацію внутрішньої мембрани мітохондрій / B. O. Manko, O. O. Bilonoha, V. V. Manko // The Ukr. Biochem. J.. - 2019. - 91, № 3. - С. 34-45. - Бібліогр.: 25 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.736 + Е60*694.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
6.

Ковчун В. Ю. 
Гістоморфометрична оцінка змін паренхіми підшлункової залози за умов впливу гіперосмолярної дегідратації / В. Ю. Ковчун, В. З. Сікора, М. С. Линдін, В. В. Сікора // Буков. мед. вісн.. - 2020. - 24, № 2. - С. 52-56. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити особливості гістоморфометричних змін підшлункової залози щурів за умов гіперосмолярної дегідратацї. Експеримент проведено на 40 білих щурах-самцях зрілого віку. Контрольну серію тварин склали 10 щурів, експериментальну серію було розподілено залежно від ступеня зневоднення на три групи по 10 щурів у кожній. За умов клітинної дегідратації виявлено такі статистично значущі зміни. Збільшення площі ацинусів за легкого ступеня зневоднення на 39,9 %; площі острівців Лангерганса - за середнього і тяжкого ступеня на 51,6 та 45,9 %; площа екзокринних панкреатоцитів зменшується у разі середнього і тяжкого ступеня на 29,6 та 35,9 %, з одночасним збільшенням площі їх ядер на 46,2 %, за умов вираженої дегідратації. Висновки: зміни паренхіми підшлункової залози та мікроциркуляторного русла прогресують прямо пропорційно зростанню тяжкості дегідратації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р251.73 + Р252.736 + Е60*694.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Слободяник Н. М. 
Патогенетичне обґрунтування корекції патологічних змін в підшлунковій залозі в залежності від стресостійкості тварин : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / Н. М. Слободяник; Харківський національний медичний університет. - Харків, 2018. - 22 c. - укp.

Досліджено індивідуально-типологічні особливості розвитку стресіндукованих ушкоджень підшлункової залози щурів та можливість корекції цих патологічних змін меланіном. Доведено, що за умов моделювання гострого стресу тяжкість стрес-синдрому, що розвивається у підшлунковій залозі, залежить від індивідуально-типологічних особливостей організму. Максимально виражений розвиток патологічних процесів в підшлунковій залозі щурів в умовах гострого стресу отримано у стресонестійких тварин порівняно зі стійкими, про що свідчить розвиток протеїназно-інгібіторного дисбалансу за декомпенсаторним типом, активація вільно-радикального окиснення на тлі пригнічення антиоксидантного захисту, підвищення ступеню ендогенного токсикозу та цитолітичного синдрому, а також розвиток дисбалансу NO-ергічної системи. Встановлено, що за умов попереднього введення меланіну у підшлунковій залозі стресонестійких тварин відбувається нормалізація протеїназно-інгібіторного потенціалу: вірогідне пригнічення загальної протеолітичної активності на тлі зростання активності інгібіторів протеїназ в порівнянні з відповідними типами щурів за умов гострого стресу без корекції. Превентивне введення меланіну до початку моделювання гострого стресу попереджало розвиток цитолітичного синдрому підшлункової залози стресонестійких тварин, про що свідчить вірогідне зменшення активності амілази та ліпази в порівнянні з відповідними типами щурів за умов гострого стресу без корекції. Доведено пригнічення оксидативного стресу у підшлунковій залозі стресонестійких тварин за умов введення меланіну: вірогідне зменшення вмісту ТБК-реактантів, молекул середньої маси на тлі вірогідного зростання активності каталази та супероксиддисмутази порівняно з відповідними типами щурів за умов гострого стресу без корекції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.6-5 + Р252.736

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433846 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського