Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (12)
Пошуковий запит: (<.>U=Р124.433$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Онопчук Г. Ю. 
Математичні моделі процесу управління декомпресією та їх аналіз : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.05.02 / Г. Ю. Онопчук; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. - К., 1999. - 16 c. - укp. - рус.

Розглянуті актуальні питання математичного моделювання процесів управління безпечною декомпресією. Сформульована задача оптимального щодо швидкодії управління процесом газонасичення організму інертними газами при фазових обмеженнях. Доведена адекватність моделі реально протікаючим в організмі при гіпербарії процесам. Запропоновано і обгрунтовано алгоритми вибору оптимальних параметрів управління - складу дихальної суміші та швидкості декомпресії. Розроблено методику управління параметрами самоорганізації системи масопереносу респіраторних та інертних газів при поверненні акванавта до нормобаричних умов життєдіяльності. Для оцінки ефективності алгоритмів проведено серію обчислювальних експериментів з математичними моделями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.433.22с21

Шифр НБУВ: РА304765 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Вишневский В. В. 
Биотропное воздействие космической погоды (по материалам российско-украинского мониторинга "Гелиомед", 2003 - 2010 / В. В. Вишневский, П. Г. Петрова, А. А. Стрекаловская, К. В. Комзин, С. Н. Самсонов; ред.: М. В. Рагульская; Рос. фонд фундамент. исслед., Гос. фонд фундамент. исслед. Украины. - М.; К., 2010. - 312 c. - рус.

Освещены технология и результаты научного гелиофизического мониторинга физиологических параметров организма человека и окружающей среды на базе, распределенной по различным городам телекоммуникационной сети научных центров, работающих на едином оборудовании и по единому протоколу исследований с он-лайн регистрацией текущих данных на едином портальном сервере. Проанализированы современное состояние, результаты и проблемы изучения воздействия факторов обычной и космической погоды на организм человека и процессы адаптации. Отмечено, что исследования проводились на трех уровнях организации биосферы: клеточных структур, организма человека, этноса. Выявлено существование нескольких фиксированных программ адаптации изучаемых биосистем к космогеофизическим факторам. С помощью новой теоретической модели рассмотрены вопросы нелинейной динамики и устойчивости автоколебательных биосистем к периодической внешней силе и параметрическому шуму. Уделено внимание вопросам создания новых комплексных биотропных индексов космической и обычной погоды.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*73*801.1 *112.4 + Р124.433 + Р120.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА745887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Волкова Н. М. 
Вплив зниженого атмосферного тиску на кровопостачання головного мозку, центральні механізми автономної регуляції серцевого ритму при когнітивній діяльності : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.03.03 / Н. М. Волкова; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І. Пирогова. - Вінниця, 2014. - 37 c. - укp.

Вивчено проблеми раннього виявлення дезадаптивних змін вегетативного забезпечення когнітивних функцій, розладів регіонарного кровообігу за умов гіпоксичного ефекту атмосфери, з урахуванням вікових особливостей. За результатами психофізіологічних, електрофізіологічних і функціональних обстежень виявлено дезадаптивні зміни з явищами десинхронозу в регуляторних системах організму метеочутливих осіб за ІII типу погоди. Дані про зміни центральних механізмів автономного забезпечення когнітивних функцій за умов гіпоксичного ефекту атмосфери доцільно використовувати як предиктори соматоформних порушень з метою їх ранньої діагностики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.433.2 + Е60*801.1-652.337.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА406736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Голякова І. В. 
Забезпечення оптимальних параметрів мікроклімату в приміщеннях з локальними тепловиділеннями : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.26.01 / І. В. Голякова; Держ. ВНЗ "Придніпр. держ. акад. буд-ва та архітектури". - Дніпропетровськ, 2014. - 21 c. - укp.

Вперше на основі досліджень встановлено тепловий баланс тіла людини на робочих місцях з локальними джерелами тепловиділень у теплий період року, що дозволяє визначити ступінь теплового навантаження на організм людини та формувати умови мікроклімату. Вперше встановлено закономірності формування мікроклімату в приміщенні під впливом локальних тепловиділень та запропоновано критерії оцінювання ефективності розподілу температури в плані та по висоті приміщення, які дозволяють проводити оцінювання мікроклімату в приміщенні в теплий період року. Вперше розроблено математичну модель теплового балансу тіла людини з урахуванням відкритих і покритих частин тіла, а також виду виконуваних робіт, що дозволяє провести аналіз теплового стану людини за різних умов мікроклімату. Удосконалено енергоекономічну систему життєзабезпечення, яка полягає в комбінованому використанні огороджувальних конструкцій в якості поверхневих охолоджуючих панелей та системи кондиціонування, що дозволяє забезпечити оптимальні умови мікроклімату на робочих місцях з локальними тепловиділеннями. Удосконалено методику розрахунку панелей охолодження, яка відрізняється тим, що вона розбивається на дві температурні зони, а це дозволяє вирівняти перепад температури внутрішнього повітря по висоті приміщення та підвищити безпеку життєдіяльності на робочих місцях з локальними тепловиділеннями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н113.6 + Р124.433

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА407099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Касьянов М. А. 
Удосконалення методів визначення теплового опромінення при використанні газових інфрачервоних випромінювачів : монографія / М. А. Касьянов, І. В. Савченко; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. - Луганськ : Ноулідж, 2013. - 218 c. - Бібліогр.: с. 180-192 - укp.

Досліджено вплив показників параметрів мікроклімату у виробничих приміщеннях на комплексну дію шкідливих та небезпечних чинників і на стан умов праці, дієздатність і безпеку людини-оператора. Проаналізовано існуючі критерії оцінювання умов праці і впливу на параметри мікроклімату у виробничих приміщеннях існуючих видів опалення з урахуванням можливих негативних наслідків для людини-оператора. Вдосконалено фізико-математичну модель теплообміну у виробничому приміщенні з визначенням опромінення людини-оператора під час використання систем з газовим інфрачервоним випромінювачем (ГІВ). Проведено експериментальні дослідження фактичних параметрів мікроклімату на робочих місцях у виробничих приміщеннях з ГІВ машинобудівних підприємств для вдосконалення моделі процесу оцінювання параметрів променевого опромінення і їх впливу на організм людини. Розроблено прикладну комп'ютерну програму для інтелектуальної системи підтримки прийняття рішень у процесі проектування і впровадження системи з ГІВ у виробничих приміщеннях на машинобудівних підприємствах з урахуванням опромінення людини-оператора.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.431.32 + Р124.433 + К5 н63

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА778564 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Козловська Т. Ф. 
Оцінка та шляхи мінімізації ймовірнiсного шкідливого впливу комплексів "аероіони-хімічні речовини" повітря замкнутих виробничих приміщень / Т. Ф. Козловська, С. В. Сукач, О. М. Кравець // Електромех. і енергозберігаючі системи. - 2016. - № 3. - С. 82-88. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто та охарактеризовано причини й чинники утворення аероіонів у повітрі виробничих приміщень. Оцінено хімічні речовини, що містяться в повітрі замкнутих приміщень і формують його аероіонний склад, у зв'язку із чим запропоновано розглядати вплив на працюючих комплексів "аероіон - хімічна речовина". Приведено підходи до визначення ризику шкідливого впливу комплексів "аероіон - хімічна речовина" обох знаків залежно від часу перебування працюючих у приміщеннях. За результатами розрахунків визначено види нозологічних груп захворювань, які можуть виявлятися із плином часу під час роботи в хімічно забруднених приміщеннях за умов утворення аероіонів. Показано, що наявність легких негативних аероіонів не завжди сприяє позитивному впливу на стан здоров'я працюючих - величини індивідуальних ризиків у переважній більшості перевищують нормативне значення 1*10 - 6. Запропоновано підхід до врахування індивідуальної чутливості організму людини залежно від віку працюючих у виробничих приміщеннях за показником патологічних впливів із визначенням відносного коефіцієнту вікової чутливості, величина якого визначається експертно-аналітичним методом. Для мінімізації негативного впливу забрудненого повітря виробничих приміщень пропонується автоматизована система регулювання швидкості повітрообміну за допомогою припливно-витяжної вентиляції з визначеною частотою обертів вентилятора.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.2 + Р124.433

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ломейко О. О. 
Особливості ендокринного статусу та кількісні порушення спермограми у чоловіків, які працюють в умовах високих та низьких температур / О. О. Ломейко // Укр. мед. часоп.. - 2018. - № 5. - С. 39-42. - Бібліогр.: 41 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696-324 + Р124.433.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Моісеєнко Є. В. 
Основи гіпербаричної фізіології та медичного забезпечення водолазних спусків : навч. посіб. / Є. В. Моісеєнко, І. С. Трінька; Українська військово-медична академія, Національна академія наук України, Інститут фізіології імені О. О. Богомольця. - Київ : Видавництво Людмила, 2022. - 243 c. - Бібліогр.: с. 181-183 - укp.

Розглянуто актуальні проблеми гіпербаричної фізіології та сучасні завдання медичного забезпечення у водолазній галузі. Надано характеристику особливих умов водолазної праці. Проаналізовано специфічні захворювання водолазів. Окреслено етапи становлення гіпербаричної фізіології та водолазної медицини. Висвітлені основні етапи медичного супроводу та шляхи вирішення проблем профілактики захворювань і реабілітації. Зазначено, що основна частина посібника містить характеристику сучасного обсягу завдань медичного забезпечення з урахуванням нових даних щодо патогенетичних механізмів розвитку порушень функціональних систем і захворювань внаслідок негативного впливу екстремальних факторів середовища, а також профілактики виникнення патологічних станів та застосування методів реабілітації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р88 я73 + Р124.433.22 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА857719 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Leonov Yu. I. 
The problem of hygienic standardization of air concentration of microorganisms in office premises = До питання гігієнічного нормування кількості мікроорганізмів у повітрі офісного приміщення : (a rev.) / Yu. I. Leonov, V. I. Nazarenko, I. Myshchenko // Укр. журн. з проблем медицини праці. - 2022. - 18, № 2. - С. 147-154. - Бібліогр.: 37 назв. - англ.

Сьогодні існує нагальна необхідність створення нормативних актів, що регламентують рівень мікроорганізмів у повітрі офісних приміщень. Раніше в Україні це питання не привертало таку увагу, як це сталось нині, у період пандемії COVID-19. Однак в інших країнах це є не лише об'єктом досліджень останніх 20 років, але й введено певні санітарні правила, яких роботодавець має дотримуватись. Зокрема, згідно з проведеними у Сполучених Штатах Америки (США) дослідженнями, забруднене повітря в приміщенні входить до 5 найнебезпечніших факторів для здоров'я людини. Найважливішою складовою, що визначає безпечність і придатність повітря, є його мікробіом, який може містити як патогенні мікроорганізми, так і мікроорганізми, що не будучи небезпечними можуть викликати негативні реакції організму: алергії, навантаження імунної системи тощо. Мета дослідження - провести аналіз даних літератури та нормативно-правової бази в Україні й інших країнах щодо гігієнічної регламентації мікробіологічного стану повітря офісних приміщень. Аналітичний огляд наукових публікацій проведено з використанням наукометричних баз даних, санітарного законодавства розвинутих країн, періодичних видань та публікацій. Висновки: в Україні існує помітна потреба в розробці санітарно-протиепідемічних правил роботи в офісному приміщенні, що, зокрема, регламентує кількість мікроорганізмів (бактерій і грибків) у повітрі приміщення. Для вирішення цього питання дуже корисним може стати науковий і нормативно-правовий досвід ЄС, США та інших розвинених країн щодо регулювання допустимої концентрації мікроорганізмів у повітрі офісних приміщень. Водночас дуже важливо враховувати не тільки кількісний, а й якісний склад мікробного середовища, здатного впливати на організм людини. При розробці профілактичних заходів достатньо слушним є визначення впливу мікрокліматичних умов й інших фізичних факторів на мікробіом повітря.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.433 + Р121.840

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Nazarenko V. I. 
The influence of UV-LED lamps radiation on indicators of microflora in university auditoriums = Вплив випромінювання УФ-LED світильників на показники мікрофлори в аудиторіях університету / V. I. Nazarenko, Yu. I. Leonov, V. A. Glyva, N. B. Burdeina, I. M. Cherednichenko, V. N. Pochta, A. O. Golubeva // Укр. журн. з проблем медицини праці. - 2023. - 19, № 1. - С. 42-50. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.433 + Р121.84

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського