Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Р121.71$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Семашко П. В. 
Наукові основи формування акустичного стану житлових приміщень, гігієнічна оцінка та профілактика його порушень : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.02.01 / П. В. Семашко; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзєєва АМН України. - К., 2011. - 41 c. - укp.

Встановлено закономірності формування акустичного стану житлових приміщень від зовнішніх і внутрішніх джерел і внесок окремих компонентів у його формування. Удосконалено критерії гігієнічної оцінки акустичного стану житлових приміщень та прилеглих до житлових будинків територій, встановлено причини масових порушень гігієнічних вимог до їх акустичного стану та рекомендовано заходи з усунення цих порушень. Встановлено, що основними причинами скарг населення на акустичні умови в житлі є: недостатні санітарні розриви від зовнішніх джерел, високі рівні звуку на фасадах житлових будинків (більше 55 дБА у денний та більше 45 дБА у нічний час доби), широке застосування за цього в будівництві не шумозахисних вікон (двокамерних склопакетів), які мають недостатню звукоізолюючу спроможність при закритому стані та в режимах вентиляції тощо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.882 + Р121.71 + Н113.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА379719 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Семашко П. В. 
Комбіновані еквівалентні рівні звуку як критерії гігієнічної оцінки акустичного стану територій / П. В. Семашко // Довкілля та здоров'я. - 2015. - № 1. - С. 4-7. - укp.

Доведено, що при застосуванні комбінованих еквівалентних рівнів звуку L den, L dn для гігієнічного оцінювання акустичного стану житлових територій можливі порушення наявних допустимих еквівалентних рівнів. Встановлено, що комбіновані еквівалентні рівні звуку L den та L dn - це одночислові критерії, які не враховують фізіологічний стан людини в різні періоди активності ЦНС (робота, відпочинок, сон) і не можуть бути рекомендовані для гігієнічного оцінювання акустичного стану територій житлової забудови. Обгрунтовано, що використання критеріїв L den и L dn для визначення проценту скарг населення (оцінка "сильно дратує") на шум транспортних потоків занижує процент скарг населення порівняно з оцінкою за критеріями L night + L day (сумарний процент скарг за нічний та денний час доби), занижує процент скарг населення порівняно з оцінкою за критеріями L night (скарги в нічний час доби), приховує розподіл скарг залежно від часу доби, що ускладнює прийняття правильних управлінських рішень. Зазначено, що комбіновані еквівалентні рівні звуку не рекомендується використовувати як критерії гігієнічного оцінювання акустичного стану житлових територій. Найбільш прийнятними критеріями гігієнічного оцінювання звуку територій житлової забудови є еквівалентні рівні L day та L night.

Доказано, что при применении комбинированных эквивалентных уровней звука L den, L dn для гигиенической оценки акустического состояния жилых территорий возможны нарушения существующих допустимых эквивалентных уровней. Установлено, что комбинированные эквивалентные уровни звука L den и L dn - это одночисловые критерии, которые не учитывают физиологическое состояние человека в разные периоды активности ЦНС (работа, отдых, сон) и не могут быть рекомендованы для гигиенической оценки акустического состояния территорий жилой застройки. Обосновано, что использование критериев L den и L dn для определения процента жалоб населения (оценка "сильно раздражает") на шум транспортных потоков занижает процент жалоб населения в сравнении с оценкой по критериям L night + L day (суммарный процент жалоб за ночное и дневное время суток), занижает процент жалоб населения в сравнении с оценкой по критериям L night (жалобы в ночное время суток), скрывает распределение жалоб в зависимости от времени суток, что затрудняет принятие верных управленческих решений. Указано, что комбинированные эквивалентные уровни звука не рекомендуется использовать в качестве критериев гигиенической оценки акустического состояния жилых территорий. Наиболее приемлемыми критериями гигиенической оценки звука территорий жилой застройки являются эквивалентные уровни L day и L night.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.71

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Семашко П. В. 
Удосконалення критеріїв гігієнічної оцінки шуму у приміщеннях житлових та громадських будівель / П. В. Семашко, О. В. Кононова // Довкілля та здоров'я. - 2016. - № 2. - С. 14-18. - укp.

Подано наукове обгрунтування для перегляду діючих в Україні санітарних норм СН № 34077-84 «Санітарні норми допустимого шуму в приміщеннях житлових і громадських будівель і на території житлової забудови». В основу нових санітарних норм допустимих рівнів шуму у приміщеннях і на територіях рекомендується покласти стандарт ANSI S12.2-2008: Criteria for Evaluating Room Noise.

Дано научное обоснование для пересмотра действующих в Украине санитарных норм СН № 34077-84 «Санитарные нормы допустимого шума в помещениях жилых и общественных зданий и на территории жилой застройки». В основу новых санитарных норм допустимых уровней шума в помещениях и на территориях рекомендуется положить стандарт ANSI S12.2-2008: Criteria for Evaluating Room Noise.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.71 + Р121.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гваджаіа Б. Д. 
Підвищення рівня екологічної безпеки населення архітектурно-конструктивними засобами (по фактору шуму) : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / Б. Д. Гваджаіа; Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського. - Кременчук, 2021. - 24 c. - укp.

Приведено результати наукових досліджень із розробки методів і засобів оцінювання, прогнозування та зменшення стану забруднення атмосферного повітря урбоекосистем, що формується внаслідок шумового впливу від автотранспортних магістралей міст та інших джерел шуму на територіях і розташованих на них приміщеннях у житлових і громадських будинках. Обґрунтовано наукові положення щодо поліпшення стану екологічної безпеки за чинником шумоізоляції у приміщеннях різного призначення шляхом установлення акустичних характеристик огороджувальних конструкцій (складних листових двошарових матеріалів - залежно від величини повітряного проміжку між шарами; стінових - залежно від товщини конструкції), що дозволяє прогнозувати параметри екологічної безпеки всередині приміщень. Розроблено алгоритм визначення ступеня екологічної безпеки у житлових приміщеннях шляхом установлення ефективності віконних світлопрозорих заповнень, що дозволяє визначати категорії вікон, які доцільно встановлювати на різних фасадах житлових будівель (до п'яти поверхів) задля дотримання акустичних нормативів в умовах негативного впливу транспортного шуму. Набули подальшого розвитку наукові уявлення щодо розрахунку часу реверберації всередині окремих приміщень. Запропоновано аналітичну залежність, що дозволяє більш чітко визначати фактичну акустичну ефективність зниження рівнів шуму від зовнішніх і внутрішніх джерел за допомогою засобів звукопоглинання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.71 + Р120.111 + Н934

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА450028 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Прикладні моделі формоутворення об'єктів інженерного захисту міських територій : монографія / А. В. Банах, А. О. Чейлитко, С. В. Ільїн, А. В. Черненко; Запорізький національний університет. - Запоріжжя : ЗНУ, 2020. - 133 c. - Бібліогр.: с. 128-132 - укp.

Висвітлено проблему застосування прикладних моделей формоутворення об'єктів інженерного захисту міських територій на прикладі шумозахисних екранів магістральних вулиць. Розглянуто питання візуалізацї професійної інформації. Проаналізовано інформаційні системи та моделі в інженерії. Охарактеризовано системи підтримки прийняття рішень. Новедено загальні відомості щодо джерел шуму та вібрацій для об'єктів міської забудови. Увагу приділено проблемам захисту наслелення від шуму. Проаналізовано вплив шуму на міцність та комфортність житлової забудови.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н934 + О311-048.3 + Р121.71

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА851370 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського