Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>U=П691.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Чеботарь В.  
Селекция карпатских пчел в Молдове / В. Чеботарь, Н. Белиогло // Розведення і генетика тварин. - 1999. - Вип. 31-32. - С. 268-269. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: П691.39

Шифр НБУВ: Ж62935 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Волощук І. В. 
Медоносні ресурси Полтавщини, життєдіяльність та господарсько-корисні ознаки бджолиних сімей української степової породи / І. В. Волощук // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2005. - № 4. - С. 136-141. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Вивчено та проаналізовано продуктивні можливості бджолиних сімей української степової породи, які в період інтенсивного розвитку показали максимальну продуктивність. Експериментально доведено, що продуктивність за умов лісостепової зони залежить, насамперед, від умов навколишнього середовища і має значний вплив на репродуктивну діяльність бджолиних маток.


Індекс рубрикатора НБУВ: П691.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лосєв О. М. 
Вдосконалення способів виведення та використання трутнів української породи бджіл : автореф. дис... канд. с.-г. наук / О. М. Лосєв; Нац. аграр. ун-т. - К., 2007. - 19 c. - укp.

Наведено результати теоретичних й експериментальних досліджень щодо вирощування, оцінки репродуктивної здатності трутнів внутрішньопородного типу української породи бджіл "Хмельницький", а також добору, формування та використання батьківських сімей. Теоретично обгрунтовано та впроваджено у виробництво технологію одержання та використання племінних трутнів для штучного осіменіння бджолиних маток. Одержано нові дані про морфологічні ознаки трутнів внутрішньопородного типу української породи бджіл "Хмельницький". З'ясовано, що довжина хоботка становить 3,60 - 3,97 мм, кубітальний індекс - 1,54 - 2,66, дискоїдальне зміщення - 37 - 54 % позитивних випадків, а маса тіла - 146 - 282 мг. Досліджено вплив різних рівнів підгодівлі, вікового складу бджіл та розплоду на репродукцію трутнів відомого походження, що забезпечує підвищення ефективності використання батьківських сімей в технології одержання плідних бджолиних маток. Удосконалено й апробовано новий спосіб виведення, утримання та використання трутнів, розроблено спеціальне обладнання для електростимуляції еверсії їх статевих органів під час репродукції плідних бджолиних маток штучного осіменіння. Для стимуляції вирощування трутнів відомого походження рекомендовано у батьківській сім'ї підставляти рамки з бджолиним розплодом за співвідношення в їх гніздах печатного розплоду до відкритого як 2/3. Запропоновано новий спосіб приготування та використання білково-вуглеводної суміші для підгодівлі батьківських сімей під час репродукції трутнів, яка складається за таким співвідношенням масових частин: бджолине обніжжя - 20 %, мед - 80 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П691.3-204

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА353259 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Луців В. О. 
Використання медоносних бджіл і осмій для запилення люцерни та помідорів в умовах Прикарпаття : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.02.04 / В. О. Луців; Нац. аграр. ун-т. - К., 2004. - 19 c. - укp.

Одержано нові дані про співвідносну участь медоносних бджіл і диких комах (джмелів та осмій) у запиленні квіток та формуванні врожаю насіння люцерни посівної, визначено оптимальну норму бджолиних сімей (5 - 6 на 1 га насіннєвої площі) у західному регіоні України. Вперше експериментально обгрунтовано спосіб регулювання індивідуального розвитку осмій під час розведення у штучно створеному середовищі шляхом впливу температурного фактора для досягнення синхронізації з періодом цвітіння запилюваних рослин. Доведено доцільність штучного розведення диких поодиноких бджіл для збільшення їх популяції. Встановлено, що використання медоносних бджіл та осмій у комплексному запиленні є економічно вигідним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П691.3-207 + П223.2-264.21 + П241.61-264.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331936 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ванна К. Е. 
Особливості екстер'єру бджіл в ареалі української степової породи : Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / К. Е. Ванна; Нац. аграр. ун-т. - К., 1999. - 17 c. - укp. - рус.

Викладені основні результати наукових досліджень особливостей екстер'єру бджіл з різних пасік в ареалі української степової породи, де вона зазнала впливу завозних порід в процесі безсистемного схрещування. Встановлено ступінь однорідності бджіл за їх екстер'єрними ознаками в різні періоди сезону в сім'ях від маток природнього спаровування та штучного осіменіння. Обгрунтовано окремі елементи технології інструментального осіменіння, запропоновано нове обладнання.


Індекс рубрикатора НБУВ: П691.39 українська степова

Шифр НБУВ: РА304871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гречка Г. М. 
Господарська цінність українських степових бджіл / Г. М. Гречка // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2013. - № 2. - С. 67-69. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено експериментальні дані порівняльної оцінки чистопородних бджолиних сімей української степової породи з сім'ями місцевої їх популяції за результатами обліку кількості вирощеного бджолами розплоду у різні періоди їх активної життєдіяльності, зібраного бджолиного обніжжя, одержаного меду та відбудованих стільників. Судячи за середньою кількістю вирощеного бджолами розплоду, інтенсивність розвитку у бджолиних сім'ях української степової породи на 28,7 % більша, ніж у сім'ях із матками місцевої популяції. Виховуючи достатню кількість робочих бджіл, чистопородні бджолині родини забезпечують високу продуктивність на медозборі. Українські степові бджоли зібрали більше на 19,6 % бджолиного обніжжя, на 33,4 % меду та відбудували більше на 20,2 % стільників.


Індекс рубрикатора НБУВ: П691.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ентомоанфологія : навч. посіб. / О. В. Гурманчук, Н. М. Плотницька, О. М. Невмержицька, О. Б. Овезмирадова. - Житомир : Поліський національний університет, 2021. - 154 c. - Бібліогр.: с. 147-150 - укp.

Узагальнено дані видового складу, біології, екології, ареалу поширення комах-запилювачів, від яких значною мірою залежить урожайність ентомофільних видів рослин. Висвітлено роль джмелів, ос, мух, метеликів, жуків та інших комах як запилювачів квіток у фітоценозах. Значну увагу приділено бджолам як основним запилювачам сільськогосподарських культур та рослин природних фітоценозів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П691.3-207 я73-1 + П126.421.2 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА851803 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського