Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (32)
Пошуковий запит: (<.>U=П545.14$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 51
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Ноздрін М. Т. 
Ефективність використання мінералізованої пластової води для консервування кормів / М. Т. Ноздрін, Л. М. Данилко, М. Д. Борисенко // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 2000. - № 3. - С. 40-41. - укp.

Встановлено, що використання мінералізованої пластової води (МПВ) для консервування за лабораторних умов соковитих і зелених кормів - значною мірою впливає на динаміку поживних речовин. Зокрема, у разі збільшення МПВ, кількість протеїну, жиру та вологи зменшилась, особливо клітковини, а золи - збільшилася. Відмічено вибірковість різних кормів до концентрації МПВ.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.146,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бєлих В. С. 
Заготівля, зберігання і якість кормів з використанням хімічних препаратів / В. С. Бєлих. - Д. : Поліграфіст, 1999. - 180 c. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

На основі власних досліджень автора, узагальнення результатів найновіших наукових досягнень і передової практики обгрунтовано доцільність застосування хімічних препаратів при заготівлі й зберіганні зелених та інших видів кормів. Розглянуті практичні питання технології використання рідких і сухих хімічних препаратів у виробництві силосу, сінажу, сіна, зернофуражу та інших кормів. Приведені рекомендації щодо зменшення втрат поживних речовин і поліпшення якості кормів. Подано інформативні матеріали про основні показники якості та їх роль в системі оцінки поживності кормів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.146 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591517 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кулик А. П. 
Технология получения кормовых добавок / А. П. Кулик, В. А.Митина Н.Б. Косенко, Н. И. Ванжа // Вопр. химии и хим. технологии. - 2002. - № 1. - С. 107-108. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Досліджено можливість підвищення поживної цінності рослинних відходів сільського господарства шляхом обробки їх хімічними агентами кислого характеру з наступною хімічною обробкою. Показано, що таким чином можна одержати високопоживну кормову домішку. Розроблено технологічну схему дослідно-промислового виробництва.

Исследована возможность повышения питательной ценности растительных отходов сельского хозяйства путем обработки их окислителями, химическими агентами кислого характера с последующей термической обработкой. Показано, что таким способом можно получить высокопитательную кормовую добавку. Разработана технологическая схема опытно-промышленного производства.

Possibility to rise a high nutritious value of vegetable waste by their treatment with oxidants, chemical agents of acidic nature followed by thermal treatment has been investigated. It has been shown that this method will allow to obtain a high nutritious feed additive. The technological scheme of experimental - industrial production has been developed.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.145

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29143 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Зінов'єв С. Г. 
Вивчення впливу ефективних мікроорганізмів на кількісне співвідношення амінокислот у кормах / С. Г. Зінов'єв // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2002. - № 5-6. - С. 105-107. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Доведено: для покращання якості кормів можна використовувати препарат, названий ЕМ, що містить велику групу співіснуючих разом корисних мікроорганізмів які ферментують корм, та сприяють нагромадженню вільних амінокислот і деякою мірою, зміні кількісного співвідношення амінокислот у білках корму. Виявлено, що більш інтенсивно ферментація відбувається за визначених для кожного виду корму оптимальних умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Клименко М. М. 
Технологія виробництва варених тваринних кормів / М. М. Клименко, О. А. Топчій // Харч. пром-сть. - 2005. - № 4. - С. 30-31. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Розроблено технологію вареного тваринного корму з подовженим терміном зберігання, яка дозволяє одержати корм, багатий на білок, жир, мінеральні речовини. Встановлено, що внесення у готовий корм створених консервувальних сумішей дає можливість запобігти небажаним мікробіологічним і хімічним перетворенням протягом 12 - 14 діб.


Ключ. слова: технологія, варений тваринний корм, консервувальна суміш
Індекс рубрикатора НБУВ: П545.146

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Курнаєв О. М. 
Перетравність поживних речовин люцернового сіна в рулонах, заготовленого при підвищеній вологості та застосуванні мінерального консерванту "Універсал" / О. М. Курнаєв, Л. Г. Нікітенко, К. М. Сироватко // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2008. - Вип. 9, № 1/2. - С. 107-109. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати обмінного досліду з вивчення перетравності поживних речовин люцернового сіна, заготовленого в рулонах за підвищеної вологості з використанням мінерального консерванту "Універсал". Встановлено, що застосування консерванту в дозі 0,5 % за масою не забезпечує надійного збереження корму, сіно змінює колір на бурий, коефіцієнти перетравності поживних речовин та баланс азоту майже вдвічі менші, ніж за умови дози консерванту 1,0 % за масою.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.146.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Жмудь О. В. 
Вдосконалення технологій виробництва силосу, заготівлі і зберігання зерносуміші з кукурудзи та сої для підвищення продуктивності тварин : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / О. В. Жмудь; Нац. аграр. ун-т. - К., 2001. - 23 c. - укp.

Вдосконалено технологію заготівлі силосу з кукурудзи у разі підсіву її у вегетуючу сою. Науково обгрунтовано та доведено експериментально, що силос із кукурудзи з соєю, зібраною у фазі початку наливу бобів нижнього ярусу, має високий вміст поживних і біологічно активних речовин, позитивно впливає на молочну продуктивність корів, підвищує вміст жиру та білка в молоці. Розроблено новий спосіб консервування вологої зерносуміші кукурудзи та сої з використанням біологічного консерванту насіння гірчиці білої.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.146.9 + П545.543

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313568 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кавун О. Ф. 
Експериментальне обгрунтування розробки нових консервантів для заготівлі вологого зерна, силосу і сінажу : Автореф. дис. канд. с.-г. наук : 06.02.02 / О. Ф. Кавун; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. - Л., 2003. - 24 c. - укp.

Експериментально встановлено механізм дії нового нейтрального консерванта на основі вулканічних туфів для заготівлі силосу і сінажу та мінерально-біологічного консерванта, в якому поєднано сапоніт і насіння гірчиці білої, для зберігання вологого зерна кукурудзи за анаеробних умов. Виявлено, що біологічний метод інгібування антитрипсину в зерні сої за рахунок цукрів меляси та насіння гірчиці білої забезпечує одержання високобілкового корму з низьким вмістом уреази в ньому. В даний технологічний процес консервування базується на співвідношенні 70 % подрібненого зерна сої і 30 % кукурудзи за додавання 10 кг меляси у водному розчині та 1,0 кг подрібненого насіння гірчиці білої на 1 тонну зерносуміші. Запропоновано новий консервант мінерального походження на основі вулканічних туфів використовувати для заготівлі силосу і сінажу, що забезпечить одержання корму високої якості та продуктивної дії за згодовування молочному стаду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.146

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327816 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кавун О. Ф. 
Консервуюча дія пропіонової кислоти і нових консервантів при заготівлі вологого зерна і силосу : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / О. Ф. Кавун; Ін-т кормів УААН. - Вінниця, 1998. - 17 c. - укp. - рус.

Досліджено консервуючу дію пропіонової кислоти під час зберігання вологого зерна кукурудзи, пшениці, ячменю та гороху в буртах без укриття плівкою на критих токах і заготівлі в траншеях подрібненого зерна кукурудзи. Розроблено нові консерванти біологічного і мінерального походження. Встановлено, що природний мінерал сапоніт як консервант має бактерицидні властивості. Адсорбує значну кількість вуглекислого газу в процесі бродіння силосуємих кормів. Зерно гірчиці білої сорту Кароліна, завдяки наявності аліцина - ефективного фітонцида, проявляє консервуючу дію при силосуванні кормів, тому може використовуватися як біологічний консервант рослинного походження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.146,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302011 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Сорокін О. С. 
Технологія виробництва і ефективність використання силосу з амаранту у раціонах великої рогатої худоби : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / О. С. Сорокін; УААН. Ін-т тваринництва. - Х., 2001. - 19 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.29силос + П545.146.94амарант

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА316927 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Топчій О. А. 
Удосконалення технології виробництва варених тваринних кормів : Автореф. дис. канд. техн. наук : 05.18.04 / О. А. Топчій; Нац. ун-т харч. технологій. - К., 2003. - 19 c. - укp.

На підставі результатів експериментальних досліджень обгрунтовано і підібрано ефективні концентрації консервантів і антиоксидантів, створено консервувальні суміші, внесення яких у варений тваринний корм у кількості 2,8 - 3,2 % до його маси дозволяє збільшити термін зберігання корму у 7...9 разів. Розроблено рецептури та технологічну схему виробництва консервувальних сумішей. Досліджено комплекс показників якості варених тваринних кормів протягом усього періоду зберігання. Проведено комплекс прикладних робіт з впровадження результатів досліджень у м'ясну промисловість. Розроблено та затверджено технічні умови (ТУ У 02070938.007-99) на виробництво та застосування консервувальної суміші для варених тваринних кормів. Технологію виготовлення варених тваринних кормів перевірено за виробничих умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.14 + П545.184

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327821 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Костецька Ю. В. 
Вплив алюмосилікатів на продуктивність корів, свиней, птиці та розробка на їх основі нових мінеральних добавок і консервантів кормів : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / Ю. В. Костецька; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького. - Л., 2011. - 20 c. - укp.

Вперше проведено дослідження впливу мінімальних доз сапоніту й анальциму на відтворювальну здатність корів та інтенсивність росту телят у молочний період. Виявлено неідентифіковані фактори впливу вулканічних туфів на організм курчат, курок несучок, корів і свиней. Досліджено позитивний вплив сапоніту в гелеподібному стані порівняно до кристалічної структури на інтенсивність росту молодняка свиней за відгодівлі та на цій основі розроблено нову мінеральну домішку, яка дозволяє зменшити вдвічі проти норми введення до раціону свиней основних мікроелементів за одержання однакового біологічного ефекту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.123 + П545.146.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386633 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Троїцька О. О. 
Ефективність використання кормових брикетів на основі соломи, виготовлених на прес-брикетувальнику паливних брикетів / О. О. Троїцька, Р. О. Бакарджиєв // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2010. - 4, вип. 10. - С. 64-69. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Проаналізовано ефективність використання в годівлі жуйних сільськогосподарських тварин кормових брикетів на основі соломи, які виготовлялися на прес-брикетувальнику паливних брикетів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.919 + П545.146.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Синицын Н. П. 
Моделирование процесса влаготепловой обработки сыпучих кормов паровоздушной смесью / Н. П. Синицын // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2010. - 7, вип. 10. - С. 284-289. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Разработана математическая модель гидротермической обработки сыпучих кормов и рекомендованы способы усовершенствования технологического процесса за счет использования паровоздушной смеси и солнечной энергии.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.14 в641.0 + П545.182

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Луц П. М. 
Технологічні вимоги до процесу виробництва консервованого корму з пивної дробини (пролонгованого терміну зберігання) / П. М. Луц, О. О. Троїцька // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2012. - Вип. 12, т. 1. - С. 105-108. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Наведено технологічні вимоги до процесу виробництва консервованого корму з пивної дробини пролонгованого терміну зберігання.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.146

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Ободович А. Н. 
Дискретно-импульсный ввод энергии (ДИВЭ) - интенсифицирующий метод приготовления жидких кормов для сельскохозяйственных животных / А. Н. Ободович, А. Ю. Лымарь, В. В. Сидоренко, И. Н. Миронец, Ю. А. Борхаленко // Пром. теплотехника. - 2012. - 34, № 5. - С. 64-68. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Усовершенствована технология изготовления кормов для сельскохозяйственных животных с применением метода дискретно-импульсного ввода энергии (ДИВЭ). Приведены экспериментальные данные и доказано, что метод ДИВЭ целесообразно реализовать с использованием роторно-пульсационного аппарата (РПА). Установлено, что диспергировать сырье необходимо в два этапа. Первый этап - предварительное измельчение до частиц размером более 5 мм. Второй - доизмельчение в РПА до частиц с размером менее 500 мкм. Определены физико-химические показатели готового продукта.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Скорохід А. В. 
Жирнокислотний склад загальних ліпідів силосів, виготовлених з різних культур / А. В. Скорохід, О. М. Жукорський // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2012. - Вип. 13, N 3/4. - С. 87-92. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Наведено дані про загальний вміст ліпідів і їх жирнокислотний склад у силосі, виготовленому з конюшини червоної та злакових трав, пшениці, різнотрав'я, вівса з горохом. Показано, що силос, виготовлений з суміші конюшини і злакових трав, зеленої маси пшениці озимої і злакових трав характеризується високим вмістом не тільки ліноленової і лінолевої, але й олеїнової кислоти. Відносна кількість олеїнової кислоти у силосі, виготовленому з суміші вівса і гороху значно більша (29,0 %), а кількість ліноленової і лінолевої кислот - менша (12,5 - 16,0%), ніж у силосі виготовленому з конюшини червоної та різнотрав'я, пшениці, злакових трав (відповідно 19,0 - 22,0; 20,0 - 22,7; 17,0 - 22,0 %). Найбільша кількість лінолевої і ліноленової кислот виявлено в конюшині, пшениці зеленій і різнотрав'ї. Також в силосі, виготовленому із сумішки вівса з горохом, виявлено більшу кількість, у порівнянні до решти силосів, олеїнової кислоти.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.146.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Кравченко Н. О. 
Консервування зернобобових кормових культур підвищеної вологості за використання бактеріального препарату БПС-Л / Н. О. Кравченко, В. О. Агеєв, Л. В. Божок, С. П. Чумаченко, О. М. Дмитрук // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2012. - Вип. 13, N 3/4. - С. 202-206. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Наведено результати дослідження ефективності застосування двокомпонентного мікробного препарату БПС-Л для силосування однорічних злаково-бобових кормових культур підвищеної вологості та визначення його оптимальної дози. Показано, що застосування мікробного препарату БПС-Л для консервування зернобобових трав як з оптимальною (65 - 74 %), так і підвищеною (78 - 79 %) вологістю у дозі 25 млн життєздатних клітин на 1 кг зеленої маси є ефективним та дозволяє одержати силос високої якості. Використання препарату у дозі 25 - 50 млн життєздатних клітин на 1 кг зеленої маси підвищеної вологості забезпечує зниження втрат сухої речовини та протеїну на рівні 0,69 - 1,28 % та 0,00 - 0,09 % проти 1,94 та 0,25 % у контролі відповідно.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.146.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Мунтян В. О. 
Аналіз процесу обробки зернового корму за допомогою інфрачервоного випромінювання / В. О. Мунтян, В. О. Чумак // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2013. - Вип. 13, т. 2. - С. 37-43. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто особливості дії інфрачервоного випромінювання в процесі підготовки зернового корму для сільськогосподарських тварин. Проаналізовано результати досліджень внутрішньої структури, хімічного складу та харчової цінності зерен після обробки.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Присяжнюк М. В. 
Використання плівкових рукавів для зберігання стеблових кормів та зерна / М. В. Присяжнюк, О. А. Демидов, О. І. Григорович, В. Ф. Петриченко, І. В. Гриник; ред.: М. В. Присяжнюк, В. Ф. Петриченко; НААН України, ННЦ "Ін-т механізації та електрифікації сіл. госп-ва". - К. : Аграр. наука, 2013. - 94 c. - Бібліогр.: с. 92-93 - укp.

Висвітлено питання наукових основ консервування та зберігання в плівкових рукавах стеблових кормів і зерна. Запропоновано варіанти технологій здійснення переліку робіт для організації зберігання зерна та заготівлі кормів у плівкових рукавах. Наведено типи машин та обладнання для здійснення цього процесу й особливості їх використання з максимальною ефективністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.146

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА772846 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського