Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (28)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=П362.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Гордієнко М. І. 
Потенційна продуктивність дубових деревостанів у рівнинній частині України / М. І. Гордієнко, А. Ф. Гойчук // Наук. вісн. Лісівн. дослідж. в Україні / Укр. держ. лісотехн. ун-т. - 1999. - Вип. 9.10. - С. 50-55. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено лісівничо-таксаційну характеристику деревостанів, сформованих за участю дуба, липи й ясена природним, насіннєвим та штучним лісокультурним шляхом за умов свіжої діброви рівнинної частини України.


Індекс рубрикатора НБУВ: П362.1(4УКР),025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гриник Г. Г. 
Продуктивність мішаних смереково-буково-ялицевих деревостанів в Бескидах / Г. Г. Гриник // Наук. вісн. Лісівн. дослідж. в Україні / Укр. держ. лісотехн. ун-т. - 1999. - Вип. 9.10. - С. 58-61. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Складено таблиці росту та продуктивності смереково-буково-ялицевих деревостанів у Бескидах (Східні Карпати). Розглянуто питання стосовно причин формування приростів і запасів під час взаємодії порід та за різної частки їх у деревостанах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П362.1(4УКР3),025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Галушка В. П. 
Радіальний приріст підсочуваних дерев сосни звичайної на Малому Поліссі / В. П. Галушка, Г. Т. Криницький, Р. Ф. Кузів // Наук. вісн. Лісівн. дослідж. в Україні / Укр. держ. лісотехн. ун-т. - 1999. - Вип. 9.10. - С. 38-42. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проаналізовано динаміку радіального приросту підсочуваних дерев сосни звичайної в міжкарових ременях при 68%-ому навантаженні карами. Встановлено, що в початковий період підсочки радіальний приріст дерев зменшується, а через один або декілька років (залежно від кліматичних умов) зростає.


Індекс рубрикатора НБУВ: П362.1(4УКР1),025 + П398.121.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Івченко А. І. 
Формування ядрової деревини в дуба червоного / А. І. Івченко // Наук. вісн. Дослідж., охорона та збагачення біорізноманіття / Укр. держ. лісотехн. ун-т. - 1999. - Вип. 9.9. - С. 89-96. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

На 40 пробних площах у чистих і змішаних насадженнях дуба червоного в вологих грудах і сугрудах зрубано 1 - 3 модельних дерева кожної породи. Аналіз модельних дерев дав можливість встановити відсоток ядра в стовбурах та його вікову динаміку. Виявлено два вікових періоди: інтенсивного наростання відносних показників ядра та період стабілізації. Переломним порогом між ними в дуба червоного для об'ємних показників ядра виступає віковий період 51 - 60 років (у дуба звичайного - 90 - 100 років). Враховуючи, що ядрова деревина якісніша від заболонної, вік рубання слід визначати не раніше 51 - 60 років.


Індекс рубрикатора НБУВ: П362.1,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гриник Г. Г. 
Морфолого-таксаційна структура мішаних ялицевих деревостанів Бескидів (Українські Карпати) : Автореф. дис... канд. с.-х. наук: 06.03.02 / Г. Г. Гриник; Нац. аграр. ун-т. - К., 2000. - 20 c. - укp.

Головною метою досліджень за умов вологої ялиново-букової яличини є оцінка, моделювання, формалізація показників росту, просторової структури та продуктивності ялиново-буково-ялицевих деревостанів з різним складом з врахуванням особливостей гірського ландшафту у вигляді нормативного матеріалу. Досліджено будову за діаметром на рівні 1,3 м та висотою стовбурів, а також за довжиною та діаметром крон. Визначено асиметрію, ексцес, варіацію, ранг розподілів чисельностей, а також змодельовано їх параметри за допомогою двопараметричного рівняння Вейбула. Отримано моделі росту за основними таксаційними показниками у динаміці з часткою ялиці білої 5...9 одиниць. Найпродуктивніші деревостани ялиці білої - зі складом 7Яц2Бк1Ялє. Розраховано величину та показники відпаду, що доцільно використовувати під час проведення рубок, пов'язаних з веденням лісового господарства.


Індекс рубрикатора НБУВ: П362.1(4УКР3,)022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Копій Л. І. 
Оптимізація лісистості західного регіону України : Автореф. дис... д-ра с.-г. наук : 06.03.03 / Л. І. Копій; Укр. держ. лісотехн. ун-т. - Л., 2003. - 32 c. - укp.

Обгрунтовано теоретичні та методичні засади оптимізації лісистості західного регіону України, які базуються на збільшенні площі лісових насаджень, держлісфонду шляхом додаткового заліснення низькопродуктивних, еродованих земель, яких вилучено з сільськогосподарського користування, та забезпечення оптимального співвідношення компонентів агроландшафтів. Досліджено основні причини зменшення площі лісів на прикладі Львівщини та Тернопільщини, встановлено етапи, межі та інтенсивність процесів десільватизації. Опрацьовано теоретичні та методичні принципи і проведено ретроспективний аналіз динаміки лісистості. Розроблено еколого-економічні та лісивничі принципи зонування та проведено розподіл території західного регіону України на господарські райони з метою оптимізації лісистості. Вивчено вплив структури земельних угідь у межах виділених господарських районів регіону на ерозію грунтів, установлено залежність інтенсивності ерозійних процесів від площі сільськогосподарських земель, їх розораності, лісистості території та просторового розташування сільгоспугідь, лук і лісових насаджень за елементами рельєфу. Одержано дані щодо впливу масивних, дрібномасивних та смугових захисних насаджень різноманітного складу, площі та конструкції на швидкість вітру, температуру та вологість повітря і грунту та специфіку відкладання снігу, встановлено межі мікрокліматичного впливу захисних лісових насаджень, в яких спостерігається підвищення врожайності сільськогосподарських культур та розраховано параметри оптимального сільськогосподарського поля. Уперше для умов регіону встановлено критерії оптимізації лісистості

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П347.1(4УКР) + П362.1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Лащенко А. Г. 
Продуктивність, фітомаса та депонований вуглець штучних дубових деревостанів Поділля : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.03.02 / А. Г. Лащенко; Нац. аграр. ун-т. - К., 2004. - 20 c. - укp.

На підставі даних повидільного банку "Лісовий фонд України" розроблено математичні моделі росту з врахуванням його типів, штучних модальних деревостанів дуба звичайного на Поділлі. Запропоновано математичні моделі оцінки запасів фракцій фітомаси дубняків Поділля на рівні окремого дерева і деревостану в цілому. Розроблено таблиці динаміки обсягів компонентів фітомаси та депонованого вуглецю штучних модальних дубових деревостанів Поділля. Оцінено загальні обсяги фітомаси штучних дубняків Поділля та депонованого в ній вуглецю. Досліджено зміни якісних показників деревини і кори стовбурів та гілок крони дерев дуба звичайного. Наведено методичні підходи та здійснено оцінку стоку та емісії вуглецю в регіоні досліджень на прикладі штучних дубняків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.11(4УКР) + П362.1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328872 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Гірс О. А. 
Стиглість деревостанів та наукові основи прогнозу використання деревних ресурсів у лісах різного функціонального призначення : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.03.02 / О. А. Гірс; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2009. - 38 c. - укp.

Обгрунтовано концепцію організації високопродуктивних господарських секцій з високим віком стиглості в дубових деревостанах насіннєвого походження. Розроблено проект віків стиглостей деревостанів основних лісотвірних порід у лісах різного функціонального призначення. Запропоновано встановлювати вік стиглості у господарствах з урахуванням диференціації розрахунків технічної та господарської стиглості лісу. Лісовикористання зі збереженням і посиленням природоохоронних функцій лісів на підставі запропонованих віків стиглості деревостанів передбачає науково обгрунтовану розрахункову лісосіку, нагромадження запасів деревини в лісах України, формування насаджень за цільовими програмами лісовирощування, покращання санітарного стану лісів. Запропоновано організацію господарства в лісах Держкомлісгоспу України протягом 40-ка років господарювання, яка дозволить на 12,5 % збільшити стовбуровий запас деревини в лісах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П38-425 + П362.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА369376 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Третяк П. Р. 
Приріст деревостанів старшого віку: екологічний аспект / П. Р. Третяк, Ю. І. Черневий // Доп. НАН України. - 2011. - № 6. - С. 203-208. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П362.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Василишин Р. Д. 
Продуктивність та еколого-енергетичний потенціал лісів Українських Карпат : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.03.02 / Р. Д. Василишин; КМ України, Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2014. - 46 c. - укp.

Наведено теоретико-методологічні засади, методичні підходи та нормативно-інформаційний інструментарій для оцінювання енергетичного потенціалу деревної біомаси в лісах Українських Карпат, що грунтується на принципах сталого розвитку гірського регіону, а також комплекс нормативно-довідкових матеріалів, які описують кількісні параметри вуглецедепонувальної та киснепродукувальної функцій ялинових, ялицевих та букових насаджень. Обгрунтовано теоретико-методологічні засади та розроблено методичні підходи для оцінки п'яти типів енергетичного потенціалу деревної біомаси: теоретично-можливий, технічно-доступний, екологічно-безпечний, економічно-вигідний, соціально-зумовлений. У процесі оцінювання потенціалів запропоновано здійснювати диференціацію деревної біомаси на три складові: дров'яна стовбурова деревина, лісові деревні відходи та лісопромислові деревні відходи. Розроблено комплекс нормативно-довідкових матеріалів для оцінювання динамічних процесів росту та окремих екологічних функцій лісових насаджень. Запропоновано таблиці ходу росту модальних ялинових, ялицевих та букових деревостанів, таблиці динаміки їх біопродуктивності та нормативи, що описують кількісні показники вуглецедепонувальної та киснепродукувальної функцій досліджуваних насаджень. Опрацьовано основні напрями раціоналізації використання еколого-енергетичного потенціалу лісів Українських Карпат, що мають бути спрямовані на максимізацію їх екологічної ролі та економічної ефективності.


Індекс рубрикатора НБУВ: П362.1 + П342.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА407510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Ведмідь М. М. 
Похідні і малоцінні деревостани та їх реконструкція у дiбровах Лівобережної України : монографія / М. М. Ведмідь, А. М. Жежкун; НАН України, Укр. НДІ ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького, Держ. агентство ліс. ресурсів України. - Суми : Сум. нац. аграр. ун-т, 2014. - 259 c. - Бібліогр.: с. 234-248 - укp.

Висвітлено особливості формування похідних та малоцінних деревостанів дібров та судібров Лівобережної України. Визначено ступінь використання потенційної продуктивності земель похідними деревостанами. Узагальнено наукові результати 20-річного досвіду реконструкції похідних та малоцінних деревостанів дібров.


Індекс рубрикатора НБУВ: П362.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА793789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Василишин Р. Д. 
Еколого-енергетичний потенціал лісів Українських Карпат та його стале використання : монографія / Р. Д. Василишин; ред.: П. І. Лакида. - Київ : Компринт, 2018. - 304 c. - Бібліогр.: с. 282-302 - укp.

Зазначено, що за сучасних умов поширення екологізації лісівничої науки та лісогосподарського виробництва, для вирішення низки екологічних завдань необхідними є знання щодо екосистемних функцій лісових фітоценозів як інформаційного базису для кількісного та якісного оцінювання їх еколого-енергетичного потенціалу. Розглянуто методологічні та методичні аспекти еколого-енергетичних функцій лісових насаджень. Проаналізовано біопродуктивність та еколого-енергетичний потенціал лісів Карпатського регіону. Представлено комплекс нормативно-довідкових матеріалів для оцінювання вуглецедепонувальної та киснепродукувальної здатності лісів Українських Карпат, а також їх енергетичного потенціалу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П362.1 + П342.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА825484 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Слюсарчук В. В. 
Особливості росту та енергетичний потенціал букових деревостанів Буковинського Передкарпаття : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.03.02 / В. В. Слюсарчук; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2020. - 25 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.12-275 + П362.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА445620 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Кендзьора Н. З. 
Морфофізіологічні особливості росту лісових культур у свіжих сугрудах Львівського Розточчя : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.03.01 / Н. З. Кендзьора; Державний вищий навчальний заклад "Національний лісотехнічний університет України". - Львів, 2020. - 20 c. - укp.

Представлено теоретичні узагальнення й аналіз експериментальних даних дослідження особливостей росту лісових культур у віці 2 - 10 років в умовах свіжих сугрудів Львівського Розточчя. За основу досліджень обрано морфофізіологічний напрям, який дозволяє розкрити механізми підвищення продуктивності фітоценозів шляхом вивчення закономірностей функціонування рослинних організмів під час їх онтогенезу. Вивчено процес формування фітомаси, її структуру та динаміку для дерев різних видів і деревостанів у цілому. Досліджено вміст біогенних елементів у фітомасі деревних рослин, динаміку накопичення хімічних елементів у деревостанах, особливості біосинтезу пластидних пігментів деревних рослин. Проаналізовано потенційну біотичну продуктивність лісових культур у свіжих сугрудах Львівського Розточчя за різних схем змішування деревних рослин. Одержані результати мають наукове і практичне значення для вирішення проблем лісорозведення та лісовідновлення шляхом створення високопродуктивних насаджень штучного походження з урахуванням їх потенційної біотичної продуктивності.


Індекс рубрикатора НБУВ: П362.1 + П342.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА446230 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Степаненко Л. П. 
Фітомаса та депонований вуглець у лісах Київської області : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.03.02 / Л. П. Степаненко; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2019. - 24 c. - укp.

Дисертацію присвячено вивченню продуктивності за компонентами фітомаси та депонованого вуглецю в насадженнях головних лісотвірних порід області. Проведено аналіз динаміки лісівничо-таксаційних показників насаджень головних лісотвірних порід у межах лісорослинних зон та державних підприємств Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства. Закладено тимчасові пробні площі у соснових насадженнях Державного підприємства «Макарівське лісове господарство», які характеризують деревостани, створені на землях, виведених з-під сільсько¬господарського користування. 21 Виконано статистичний аналіз показників компонентів фітомаси деревостанів. Зв’язок компонентів рослинної біомаси з основними таксаційними показниками, головних лісотвірних порід області встановлювали за допомогою кореляційного аналізу. Отримано математичні моделі оцінки конверсійних коефіцієнтів фітомаси листя (кора), деревина і кора гілок, деревина і кора стовбура, коріння, піднаметова рослинність. Здійснено аналіз фітомаси та депонованого в ній вуглецю за досліджуваними періодами (1978, 1983, 1988, 1996, 2002, 2011 рр.), за лісорослинними зонами та державними підприємствами. Розраховано річну зміну вуглецю на останній період дослідження. Ліси Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства щорічно утримують значно менше вуглецю, ніж становлять його викиди. Щорічна зміна депонованого вуглецю у 2011 р. знаходилася на рівні 0,43 млн т, що в 3 рази менше за викиди вуглецю (С) для даного періоду.


Індекс рубрикатора НБУВ: П362.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442273 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського