Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (47)
Пошуковий запит: (<.>U=П091$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 38
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Кураєва І. В. 
Оцінка вмісту важких металів та умов їх міграції в агроландшафтах Тернопільської області / І. В. Кураєва, І. В. Рога, Л. Ю. Сорокіна, О. Г. Голубцов // Укр. геогр. журн. - 2012. - № 3. - С. 25-33. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Изложена методика исследования содержания тяжелых металлов в ландшафтах. На основе предложенной методики проанализированы особенности техногенного воздействия на агроландшафты Тернопольской области. На примере репрезентативных ключевых участков рассмотрены содержание тяжелых металлов в почвах и ландшафтные предпосылки их миграции.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821.10 + П091

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Третяк А. М. 
Землевпорядне проектування: організація території сільськогосподарських підприємств методом еколого-ландшафтного землеустрою : навч. посіб. для студ. ВНЗ за напрямом підготов. "Геодезія, картографія та землеустрій" / А. М. Третяк, В. М. Другак, Л. А. Гунько, І. П. Гетьманчик. - Херсон : ОЛДІ-ПЛЮС, 2014. - 235 c. - Бібліогр.: с. 226-227 - укp.

Викладено методологію і методику організації території сільськогосподарських підприємств методом еколого-ландшафтного землеустрою. Розкрито поняття про землю як найважливішу частину навколишнього середовища, місце земельних ресурсів у структурі природного багатства України, суть землеустрою щодо формування сталого землекористування земель сільськогосподарського призначення. Обгрунтовано методологічні основи формування еколого-ландшафтної організації території. Висвітлено методичні підходи до агроекологічного зонування та ландшафтної типізації земель. Наведено еколого-економічну класифікацію придатності орних земель. Приділено увагу зонуванню земель за типами землекористування. Подано інформацію про формування еколого-безпечних та інвестиційно-привабливих підтипів землекористування та формування територіальних природоохоронних обмежень (обтяжень) у використанні земель. Розглянуто ідентифікацію прав власності на землю та оренду землі в межах типів землекористування, а також встановлення та формування реєстру обмежень (обтяжень) на земельні ділянки власників земельних часток (паїв). Охарактеризовано формування та організацію території сільськогосподарських підприємств з урахуванням ландшафтних умов та прав на землю.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-511.3 я73 + П091 я73 + Х859(4УКР)115 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА775421 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Барвінський А. В. 
Ландшафтознавство та екологія у землеустрої : підруч. для студ. напряму "Геодезія, картографія та землеустрій" ВНЗ / А. В. Барвінський, Р. В. Тихенко. - К. : Медінформ, 2013. - 546 c. - Бібліогр.: с. 524-532 - укp.

Показано можливості використання теоретичних і методологічних засад ландшафтознавства та екології в землеустрої на сучасному етапі реформування земельних відносин. Обгрунтовано організацію території сівозмінних масивів і впорядкування угідь сільськогосподарських землеволодінь і землекористувань на еколого-ландшафтній основі. З'ясовано, що за умов внутрішньопольової організації сівозмін необхідно застосовувати принцип розміщення однорідних робочих ділянок полів. Це надає змогу створити стабільні та збалансовані агроландшафти. Проаналізовано ефективність організаційних і технологічних землеохоронних заходів, які базуються на обгрунтованому використанні земель за їх агроекологічною придатністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: П091 я73-1 + П038 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА775599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Барвінський А. В. 
Формування просторової структури агроландшафтів на регіональному рівні : монографія / А. В. Барвінський, Р. В. Тихенко. - К. : Медінформ, 2013. - 464 c. - Бібліогр.: с. 435-457 - укp.

Встановлено, що для підвищення екологічної стабільності сільськогосподарського землекористування, посилення агромеліоративного впливу лісів потрібно забезпечити їх рівномірний розподіл за територією, а рівень лісистості зберегти або довести в зоні Полісся до 40 %, в зоні Лісостепу - до 30 % від загальної площі території, в зоні Степу - до 8 - 10 % від площі орних земель. Обгрунтовано, що системи заходів постійної дії на регіональному рівні повинні створюватись на основі математичного моделювання деградаційних процесів з врахуванням ступеня ерозійної небезпеки, геоморфологічних особливостей території, видового складу рослинного покриву і протиерозійної стійкості грунтів. З'ясовано, що підвищення рівня останньої, як сідчать результати експериментальних досліджень, можна досягти в Зоні Полісся та Лісостепу шляхом поєднання системи удобрення сільськогосподарських культур і хімічної меліорації, що відповідає принципам адаптивно-ландшафтного землекористування.


Індекс рубрикатора НБУВ: П091 + П038

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА777213 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Рідей Н. М. 
Геоінформаційний моніторинг екологічного стану локальних агроекосистем : монографія / Н. М. Рідей, А. А. Горбатенко, В. П. Строкаль, Д. Л. Шофолов, Ю. В. Рибалко; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Херсон : Грінь Д.С., 2013. - 234 c. - Бібліогр.: с. 158-176 - укp.

Розроблено індекс природно-ресурсного потенціалу агроландшафтів, спеціалізовану геоінформаційну систему "ГІС ВП НУБіП України - Агрономічна дослідна станція" для оцінювання їх екологічного стану та картування. Запропоновано методику визначення індексу узагальненої видової рясності біорізноманіття локальних територій агроландшафтів за індексом MSA, який дорівнює 0,099 і вказує на втрату близько 90 % природного біорізноманіття досліджуваної території внаслідок високого рівня розораності земель. Визначено стан агроландшафтів на основі даних геоінформаційного моніторингу за агрокліматичними, еколого-агрохімічними, агроекологічними, еколого-токсикологічними і картографічними показниками та встановлено, що територія ВП НУБіП України "Агрономічна дослідна станція" належить до екологічно нестабільних, а екологічна ситуація є незадовільною. З'ясовано шляхи оптимізації екологічного стану агроландшафтів за допомогою геоінформаційного аналізу. Розвинено теоретичні і практичні аспекти екологічного оцінювання агроландшафтів й сучасні підходи до їх системного аналізу з врахуванням індексу природно-ресурсного потенціалу агроландшафтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П091.0 + П038.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА777755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Збалансований розвиток сільських територій та населених пунктів : матеріали Всеукр. наук.-практ. конф., 2013 р., Київ / Нац. процес "Довкілля для України". - Київ : Центр еколог. освіти та інформації, 2013. - 179 c. - укp. - рус.

Досліджено проблему екологічних ризиків і перспектив розвитку меліорації земель в Україні. Викладено природоохоронні аспекти сільськогосподарського виробництва на Вінниччині. Запропоновано методологічні підходи до визначення меж зони впливу урбосистем на агросферу. Наведено особливосі формування та реалізації державної земельно-екологічної політики у сфері використання природних ресурсів сільських територій. Розглянуто питання щодо вдосконалення законодавства Україні про поводження з відходами тваринного походження. Досліджено сучасний стан і перспективи розвитку полонинського господарства в Карпатському регіоні України. Подано наукове обгрунтування вирощування верби як енергетичної культури на осушених торфових грунтах України. Розглянуто стратегічне планування у сфері поводження з твердими побутовими відходами особистих селянських господарств. Розкрито проблеми інформаційного забезпечення сільськогосподарського землекористування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)25 я431 + У9(4УКР)320-280 я431 + П091 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА777842 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Тараріко О. Г. 
Формування екологічно стійких агроландшафтів в умовах змін клімату / О. Г. Тараріко, Т. В. Ільєнко, Т. Л. Кучма // Агроекол. журн.. - 2013. - № 4. - С. 13-20. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Наведено результати досліджень щодо напрямів оптимізації структури ерозійно небезпечних агроландшафтів та охорони грунтів за змін клімату. Проаналізовано прогнозні оцінки наслідків їх впливу на структуру посівних площ, а також ерозійну деградацію грунтового покриву. Запропоновано напрями розв'язання проблеми охорони земель шляхом удосконалення управління земельними ресурсами на принципах грунтоводоохоронної контурно-меліоративної організації території землекористування водозбірних басейнів малих річок.


Індекс рубрикатора НБУВ: П008 + П091

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Єгорова Т. М. 
Ландшафтно-геохімічні чинники відновлення біорізноманіття в моніторингу сільськогосподарських земель / Т. М. Єгорова // Агроекол. журн.. - 2013. - № 4. - С. 31-36. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проведено регіональний ландшафтно-геохімічний аналіз біомаси і продуктивності агрокультур порівняно із природними фітоценозами України. Здійснено оцінку динаміки інтенсивності біогенної міграції як чинника відновлення біорізноманіття. Розглянуто природний баланс есенційних мікроелементів на сільськогосподарських землях України за оцінками їх нестачі і надлишку. Визначено типоморфні мікроелементи та встановлено регіональну нестачу Mo за надлишку Zn у харчових ланцюгах ландшафтів орних земель. Особливості природно-техногенної міграції свідчать про можливість відновлення природних біогеохімічних процесів у лісостепових і північно-степових агроландшафтах України.


Індекс рубрикатора НБУВ: П091 + П038.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Кучма Т. Л. 
Оцінювання ландшафтного різноманіття за даними дистанційного зондування Землі / Т. Л. Кучма, О. В. Сиротенко // Агроекол. журн.. - 2014. - № 1. - С. 35-39. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто питання екологічної оптимізації структури сільськогосподарських ландшафтів і систем землекористування з використанням ландшафтних метрик (індексів різноманіття), одержаних за даними дистанційного зондування Землі (ДЗЗ), для розв'язання актуальної проблеми відтворення ландшафтного та біологічного різноманіття внаслідок інтенсифікації сільськогосподарської діяльності. Окрім екологічної та соціальної користі, екосистеми з високим ступенем різноманіття можуть виявляти більшу стійкість та продуктивність у порівнянні з нижчим, що позитивно впливатиме також на економічну складову. Застосування даних ДЗЗ для визначення ландшафтних індексів надає змогу об'єктивно й оперативно оцінювати ландшафтне різноманіття, а також створювати оптимальні моделі агроландшафтів і системи землекористування.


Індекс рубрикатора НБУВ: П091 в73 + Д23 с141.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Тохтарь В. К. 
Исследование особенностей формирования основных эколого-ценотических групп в локальной флоре стационара по изучению ландшафтных систем земледелия на юго-западе Среднерусской возвышенности / В. К. Тохтарь // Пром. ботаника : сб. науч. тр. - 2013. - Вып. 13. - С. 43-49. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Дослідження флори, що формується в межах стаціонару по вивченню різних систем землеробства, за допомогою традиційних методів аналізу і візуалізації даних методами багатовимірної статистики, свідчать про те, що видовий склад за 10 років не лише збільшився, але і змінився за складом. Встановлено, що відмінності, які відбулися у флорі в період з 2003 по 2012 рр., зумовлені в першу чергу формуванням спеціалізованих груп рослин у новоутворених в ході випробування ландшафтних систем екотопах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П091 + П141

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71365 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Потапова А. 
Економіко-організаційні основи розвитку сільськогосподарського підприємства ТзОВ "Городище" Луцького району Волинської області / А. Потапова, О. Васильчик // Наук. вісн. Східноєвроп. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2013. - № 6. - С. 133-137. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розкрито просторову організацію земельних угідь ТзОВ "Городище". Визначено спеціалізацію господарства та досліджено основні передумови діяльності сільськогосподарського підприємства ТзОВ "Городище", а саме: агроресурсний потенціал, транспортні засоби, виробничі фонди та трудові ресурси. Розглянуто управлінську структуру цього підприємства. Простежено динаміку основних показників виробничо-господарської діяльності за останні 3 роки. Проаналізовано структуру земельних угідь, посівних площ і поголів'я худоби на підприємстві. Визначено частку сільськогосподарського підприємства ТзОВ "Городище" в обсязі виробленої сільськогосподарської продукції Луцького району за видами та в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ-2Л)683.2 + У9(4УКР-4ВОЛ-2Л)320 + П091(4УКР-4ВОЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Танасюк М. В. 
Ландшафтно-геохімічний аналіз та оцінка екологічного стану сільських геосистем (на прикладі Північної Буковини) : автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.01 / М. В. Танасюк; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. - О., 2013. - 20 c. - укp.

Розглянуто теоретико-методичні основи ландшафтно-геохімічного аналізу й оцінки екостану сільських геосистем Північної Буковини. Проаналізовано фізико-географічні умови та геохімічні особливості сільських ландшафтів регіону. На основі результатів польових і хіміко-аналітичних досліджень проведено розрахунки еколого-геохімічних показників. Охарактеризовано ступінь геохімічного навантаження та інтенсивності забруднення природних компонентів, надано екологічну оцінку геосистем досліджуваної території.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821(45УКР3-4ЧЕН)10 + П091 + П008

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА395626 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Паштецький В. С. 
Ландшафтно-екологічна оптимізація використання природно-ресурсного потенціалу степового Криму : автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 03.00.16 / В. С. Паштецький; НААН України, Ін-т агроекол. і природокористування. - К., 2013. - 44 c. - укp.

Наведено наукове узагальнення й методологічно нове вирішення наукової проблеми щодо ландшафтно-екологічної оптимізації використання природно-ресурсного потенціалу степового Криму на засадах збалансованого природокористування. Показано, що найуразливішою за природними умовами і навантаженням аграрного виробництва є територія степової частини півострова. Визначено причини та кількісно-якісні особливості, структурні, продуктивні та екологічні негаразди сучасного стану земельних, водних і лісових ресурсів регіону та проблеми утримання сільськогосподарських тварин. Встановлено причини та ступінь деградації, зменшення запасів, зниження продуктивності земель, якості поверхневих і підземних вод, зниження екологічної ролі захисних і меліоративних лісових насаджень, трансформації агроландшафтів регіону. Розроблено методологічні основи, напрями і механізми оптимізації використання природного потенціалу земельних, водних і лісових ресурсів степового Криму на засадах сталого збалансованого розвитку територій. Визначено напрями і еколого-економічні механізми забезпечення збалансованого використання цих ресурсів на ландшафтно-екологічних принципах. Розроблено програму еколого-економічної оптимізації ведення сільського господарства у степовому Криму, вирішення проблеми збереження сільськогосподарських земель Криму та підвищення їх родючості.


Індекс рубрикатора НБУВ: П091(4УКР-6КРИ) + Д829(45УКР7-6КРИ)081

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА399672 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Колодницька Р. В. 
Агровикористання агросистем Карпатського національного природного парку : автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.11 / Р. В. Колодницька; МОНМС України, Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці, 2012. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано особливості агровикористання геосистем Карпатського національного природного парку. Адаптовано методику дослідження агронавантажень та агромодифікацій у природних геосистемах, враховуючи специфіку трансформаційного впливу гірських ландшафтних систем. Складено ландшафтну карту парку на рівні місцевостей. Проаналізовано сучасний стан та перспективи розвитку ландшафтних систем з ознаками агровикористання. Виявлено залежність між станом агронавантаження, видом агронавантажень та ландшафтної організації території парку. Визначено завдання щодо науково обгрунтованої оптимізації агронавантажених ландшафтних систем за кожною висотною ландшафтною місцевістю.


Індекс рубрикатора НБУВ: П091(4УКР3) + Д829(45УКР3,3)081

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА394854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Вожегова Р. А. 
Ландшафтно-екологічний стан та упорядкування сільськогосподарських угідь Південного Степу України / Р. А. Вожегова, С. П. Голобородько // Агроекол. журн.. - 2015. - № 1. - С. 62-68. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати багаторічних спостережень за змінами умов середньомісячної температури й відносної вологості повітря Південного Степу України, а також потенційного випаровування (випаровуваності) та дефіциту водоспоживання. Показано, що глобальні зміни клімату, які спостерігаються впродовж останніх років в усіх областях Південного регіону, спричиняють негативний вплив на зміну агро- і біокліматичного потенціалу існуючих агроландшафтів, що своєю чергою потребує нагального удосконалення систем землеробства загалом.


Індекс рубрикатора НБУВ: П091

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Біогеоценологічні основи оптимізації степових ландшафтів і їх фіторекультивація : матеріали Всеукр. наук.-практ. конф., присвяч. 100-річчю від дня народж. І. А. Добровольського, д-ра біол. наук, проф. каф. ботаніки та екології Криворіз. держ. пед. ін-ту, [22 - 23 квіт. 2016 р., Кривий Ріг] / ред.: В. І. Шанда, Е. О. Євтушенко, А. П. Травлєєв; ДВНЗ "Криворіз. нац. ун-т", Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара, Дніпропетр. держ. аграр.-екон. ун-т, НАН України, Криворіз. ботан. сад, Упр. екології виконкому Криворіз. міськради. - Кривий Ріг : Чернявський Д.О., 2016. - 144 c. - укp.

Наведено результати різноспрямованих досліджень біогеоценологічних основ оптимізації степових ландшафтів за такими напрямками: оптимізація техногенних ландшафтів у теорії біогеоценології, лісові культурбіогеоценози природних і антропно трансформованих територій, сучасний стан біоти техногенних ландшафтів, садово-паркові угруповання в оптимізації техно- і урболандшафтів, технотолерантність та фіторізноманіття антропно змінених екосистем, біогеоценологія у фундаментальній фаховій підготовці біологів, географів, природознавців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*806.4 я431 + Е0*805.9-658.1-06 я431 + П091 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА804302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Броварець О. О. 
Динамічна модель керування якістю виконання технологічних операцій із використанням технічних систем оперативного моніторингу у рослинництві / О. О. Броварець // Мат. машини і системи. - 2016. - № 3. - С. 79-84. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Запропоновано динамічну модель керування якістю виконання технологічних операцій із використанням технічних систем оперативного моніторингу у рослинництві для забезпечення керованого агробіологічного стану сільськогосподарських угідь із використанням прогностично-компенсаційної технології диференційованого внесення технологічного матеріалу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П091-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Геоінформаційні системи прецизійного землеробства : монографія / М. І. Васюхін, Ю. Ю. Іваник, О. В. Сініцин, В. В. Долинний; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ : Компринт, 2016. - 238 c. - Бібліогр.: с. 222-233 - укp.

Розроблено моделі, методи та засоби побудови навігаційних геоінформаційних систем спеціалізованого призначення, які задовільняють вимоги режиму реального часу. Запропоновано методи створення електронних карт заданого масштабу та програмних засобів формування та відображення на їх фоні символів рухомих об'єктів. Виокремлено проблему застосування вітчизняних методів і засобів для побудови навігаційної геоінформаційної ситеми прецизійного землеробства. Наведено процес моделювання та надано технологію створення статичної та динамічної складових навігаційної геоінформаційної системи режиму реального часу. Запропоновано моделі, методи і програмні засоби відображення та синтезу гетерогенних даних на прикладі геоінформаційної системи прецизійного землеробства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д1 в641.8 + Д174.027 + П091-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА808477 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Агрофітоценологія: аспекти теорії, методології та суміжних наук : монографія / В. І. Шанда, Е. О. Євтушенко, Н. В. Ворошилова, Я. В. Маленко; ред.: Ю. І. Грицан; Криворіз. держ. пед. ун-т. - Кривий Ріг : Чернявський Д. О., 2016. - 215 c. - Бібліогр.: с. 193-215 - укp.

Вивчено розвиток агрофітоценологічних ідей. Розкрито сутність і диференційованість агрофітоценології. Обгрунтовано функції агрофітоценозів. Досліджено агрофітоценози як специфічні системи. Розглянуто еколого-еволюційні аспекти землеробства та рослинництва. Проаналізовано ідеї адаптаціогенезу в теорії землеробства та рослинництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: П091 + П008 + Е50*805.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА809922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Білоножко В. Я. 
Оцінка підходів до управління агроекосистемами і фітосанітарним станом посівів з метою збереження біорізноманіття в агроландшафтах / В. Я. Білоножко, С. І. Дерій, С. П. Полторецький, Н. М. Полторецька // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Біол. науки. - 2015. - № 19. - С. 19-27. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Обговорено сучасний стан проблеми збереження біологічного різноманіття. Проаналізовано значення і місце біологічного різноманіття в системі сучасних екологічних знань. З сучасних позицій обговорюється прийнята в 1992 р. в Ріо-де-Жанейро конвенція про біологічне різноманіття. На основі аналізу опублікованих за останні роки результатів досліджень з урахуванням вимог, зумовлених економічними та екологічними чинниками, зроблена спроба формулювання наукових принципів управління агроекосистемами з метою збереження біорізноманіття в агроландшафтах. Ця проблема недостатньо вивчена і потребує подальших досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*882 + Е0*806.4 + П091-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського