Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (12)
Пошуковий запит: (<.>U=П032.342.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Коваленко О. Г. 
Трансформація фосфатів лучно-чорноземного карбонатного грунту Лісостепу України залежно від застосування добрив : Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / О. Г. Коваленко; Нац. аграр. ун-т. - К., 2004. - 18 c. - укp.

За умов типової зерно-бурякової сівозміни Лісостепу України вивчено вплив тривалого застосування добрив на трансформацію та нагромадження сполук у лучно-чорноземному карбонатному грунті. Установлено, шо найбільший вплив на нагромадження загального фосфору, фосфору органічних і мінеральних сполук, фракцій мінеральних фосфатів, рухомих сполук фосфору та ступеня рухомості фосфатів у грунті має сумісне застосування органічних і мінеральних добрив. Наведено дані стосовно ємності вбирання фосфору добрив грунтом, впливу добрив на сорбційні властивості грунту, а також вміст рухомих сполук у грунті та елементів живлення в рослинах озимої пшениці. Вивчено баланс фосфору у сівозміні.


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.173 + П032.342.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331623 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Новикова А. В. 
Исследования засоленных и солонцовых почв: генезис, мелиорация, экология : избр. тр. / А. В. Новикова; ред.: С. А. Балюк; УААН, Ин-т почвоведения и агрохимии им. А.Н.Соколовского. - Х., 2009. - 716 c. - Библиогр.: с. 696-714 - рус.

Освещена история почвенно-мелиоративных и экологических исследований засоленных и солонцовых земель Украины. Описаны процессы соленакопления и осолонцевания почв (ОП), определены геохимические и режимные закономерности соленакопления в степном Крыму, влияние импульверизации солей на ОП Причерноморья. Рассмотрены вопросы диагностики солонцеватости почв по степени иллювиированости в степной и сухостепной зонах южной Украины, методы мелиорации солонцовых почв в контексте их районирования. Изложены теоретические аспекты прогнозирования вторичного засоления, ощелачивания и содопроявления в орошаемых почвах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.23-1 + П062.6 + П032.342.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА735629 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Остапчук О. П. 
Математичне моделювання фільтрації сольових розчинів у грунтових середовищах з урахуванням техногенних чинників : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / О. П. Остапчук; Терноп. нац. техн. ун-т ім. І. Пулюя. - Т., 2013. - 20 c. - укp.

Розглянуто питання математичного моделювання процесів фільтрації сольових розчинів і міграції радіонуклідів у грунтових середовищах з урахуванням взаємовпливу характеристик фільтраційного потоку та грунтового середовища в ізотермічних і неізотермічних умовах. Побудовано нові нелінійні математичні моделі процесів фільтрації сольових розчинів і міграції радіонуклідів у грунтових середовищах за умови залежності параметрів фільтрації та масопереносу від концентрації солей, урахування осмотичних явищ, ізотермічних і неізотермічних умов. Розвинено числові методи розв'язання поставлених нелінійних крайових задач в складних областях з криволінійними межами. Доведено точність побудованої нової монотонної різницевої схеми для одновимірного нелінійного рівняння параболічного типу, що містить першу похідну й адаптовано її для розв'язання задач фільтрації сольових розчинів і міграції радіонуклідіву фунтових середовищах. Розроблено обчислювальні алгоритми розв'язку поставлених задач, здійснено їх програмну реалізацію, проведено серію числових експериментів, на основі яких показано суттєву відмінність між процесами фільтрації сольових розчинів і фільтрацією чистої води в фунтовому середовищі, досліджено процеси міграції та вловлювання радіонуклідів з використанням фільтрів і дрен-вловлювачів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д460.1 + П032.27 в641 + П032.342.3 в641

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401856 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Мічута О. 
Математичне моделювання впливу хімічної суфозії та неізотермічних умов на фільтраційну консолідацію засолених грунтів у тривимірному випадку / О. Мічута, А. Власюк, П. Мартинюк // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. Приклад. математика та інф-ка. - 2013. - Вип. 19. - С. 68-80. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Удосконалено математичну модель консолідації грунтів з урахуванням їх засоленості та неізотермічних умов. Запропоновано кінематичну граничну умову на верхній рухомій межі масиву засоленого грунту з урахуванням хімічної суфозії. Числовий розв'язок відповідної тривимірної крайової задачі знайдено за допомогою безсіткового методу радіальних базисних функцій. Проведено числові експерименти. Досліджено вплив хімічної суфозії на розподіл надлишкових напорів у засоленому масиві грунту та просідання верхньої межі грунту за неізотермічних умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.342.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/прикл. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Цвєткова Т. П. 
Математичне моделювання перенесення солей при фільтрації та вологоперенесенні у насичено-ненасичених ґрунтових середовищах : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / Т. П. Цвєткова; Терноп. нац. техн. ун-т ім. І. Пулюя. - Тернопіль, 2016. - 20 c. - укp.

Запропоновано нову нелінійну математичну модель взаємопов'язаних процесів перенесення солей, фільтрації та вологоперенесення у насичено-ненасичених грунтових середовищах з рухомою межею контакту насичених та ненасичених грунтових масивів з урахуванням залежностей коефіцієнтів систем рівнянь від концентрації, напорів та осмосу в одно- та двовимірних випадках. Розроблену математичну модель узагальнено на процес перенесення солей під дією плоско-вертикальної безнапірної стаціонарної фільтрації сольового розчину до горизонтального систематичного дренажу за наявної рухомої та нерухомої вільної поверхні грунтових вод. Розглянуто обчислювальні алгоритми розв'язання поставлених задач, здійснено їх програмну реалізацію, проведено серію числових експериментів, на основі яких встановлено закономірності процесу перенесення солей за умов вологоперенесення у ненасичених грунтах, фільтрації, вологоперенесення та осмосу у насичено-ненасичених грунтових середовищах за наявної рухомої або нерухомої внутрішньої поверхні контакту грунтових масивів, що містять дрену як осушувальний або зволожувальний елемент дренажної системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д466.21 + П032.342.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА423553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Власюк А. П. 
Математичне моделювання перенесення солей при фільтрації та вологоперенесенні у насичено-ненасичених грунтах : монографія / А. П. Власюк, Т. П. Цвєткова; Нац. ун-т ''Остроз. акад.'', Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. - Рівне : НУВГП, 2018. - 198 c. - Бібліогр.: с. 176-198 - укp.

Досліджено процеси перенесення солей при фільтрації та вологоперенесенні у насичено-ненасичених грунтах. Побудовано математичні моделі даних взаємозв'язаних процесів у насичено-ненасичених грунтових середовищах з рухомою та нерухомою внутрішньою вільною поверхнею контакту насичених і ненасичених грунтових масивів, які описуються відповідними крайовими задачами в одно- та двовимірній постановках. Методом скінчених різниць з використанням чисельних конформних відображень (у двовимірному випадку) побудовано монотонні різницеві схеми для даних крайових задач. Розроблено відповідне програмне забезпечення, за допомогою якого проведено чисельні експерименти. Наведено результати чисельних експериментів та їх аналіз. Проведено дослідження процесу солеперенесення при фільтрації та вологоперенесенні у випадках осушення та зволоження насичено-ненасичених грунтових масивів під дією горизонтального систематичного дренажу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.342.3 + Д466.21 с18

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА823554 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського