Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=О566$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Бутько В. С. 
Динаміка та регулювання гідропневмосистем : Конспект лекцій. Ч. 1 / В. С. Бутько; Нац. авіац. ун-т. - К., 2003. - 63 c. - Библиогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто динамічні процеси у гідравлічних та пневматичних системах, проаналізовано стаціонарний та нестаціонарний режими їх роботи та методи моделювання. Описано модулі об'ємної пружності газів та рідини, наведено динамічні характеристики деформації рідини.

Рассмотрены динамические процессы в гидравлических и пневматических системах, проанализированы стационарный и нестационарный режимы их работы и методы моделирования. Описаны модули объемной упругости газов и жидкости, приведены динамические характеристики деформации жидкости.


Індекс рубрикатора НБУВ: О565я73-2 + О566я73-2

Шифр НБУВ: В347765 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ситніков О. Є. 
Прогнозування експлуатаційних змін технічного стану клапанів з електромагнітним приводом при проектуванні : автореф. дис... канд. техн. наук / О. Є. Ситніков; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К., 2008. - 20 c. - укp.

Розроблено наукові засади та практичні рекомендації стосовно прогнозування на етапі пректування можливих експлуатаційних змін технічного стану електромагнітних клапанів (ЕКМ) у процесі відпрацювання ресурсу. Запропоновано класифікацію малогабаритних ЕМК, що застосовуються у системах обладнання літальних апаратів (ЛА). Виявлено особливості експлуатаційних навантажень і основних деградаційних процесів, що призводять до суттєвих змін технічного стану ЕМК і визначають їх ресурсні можливості. Експериментальним шляхом визначено характер та інтенсивність змін основних структурних і функціональних параметрів клапанів розглянутих типів залежно від кількості циклів напрацювання. Розроблено теоретичні засади моделювання експлуатаційних змін технічного стану ЕМК з використанням імовірнісної моделі нагромадження пошкоджень в елементах і вузлах ЕМК. Розроблено математичні моделі та на їх базі - відповідні методики прознозування зміни структурних і функціональних параметрів ЕМК з використанням певних методів, а саме: найменших квадратів, екстраполяції, а також спрямованої селекції. Розроблено методику визначення ресурсу ЕМК на підставі аналізу наявних в елементах клапана випадкових процесів пошкоджуваності з урахуванням діючих навантажень і характеристик міцності матеріалів деталей. Виявлено, що наробіток ЕМК з приводом типу двозиційного штовхально-втягувального до відмови внаслідок втомного руйнування шийки штока залежить від питомої кінетичної енергії переміщення рухомої системи приводу. На підставі результатів проведених експериментальних досліджень розроблено методику прогнозування показників безвідмовності ЕМК з використанням енергетичних

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О566-047.6-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА356231 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Андренко Ю. Г. 
Розроблення конструкторської документації на типові деталі та вузли : навч. посіб. до практ. занять / Ю. Г. Андренко, Ю. А. Кузнєцова, С. В. Мартишко, К. П. Мсаллам, Н. В. Перехрест, О. А. Сідаченко; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є. Жуковського "Харк. авіац. ін-т". - Х. : ХАІ, 2011. - 62 c. - Бібліогр.: с. 61. - укp.

Розглянуто типові конструкції авіаційних клапанів для пневмо- та гідросистем. Значну увагу приділено робочим кресленням типових деталей, характерних для конструкцій клапанів (корпусу, штуцера, кришки, золотника, клапана та ін.), простановці розмірів, обробленню поверхонь на кресленнях деталей з урахуванням технології виготовлення деталей засобами механічного оброблення. Наведено правила виконання та оформлення контсрукторської документації: робочого креслення, ескіза, складального креслення, специфікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: О565-047-02 я73-5 + О566-047-02 я73-5 + Ж114.5 я73-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО31129 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бочаров В. П. 
Гідравліка та гідропневмопристрої авіаційної техніки : навч. посіб. для студентів ВНЗ, які навчаються за напрямами підгот. "Обслуговування повітряних суден" та "Транспорті технології (авіаційний наземний транспорт)" / В. П. Бочаров, М. М. Глазков, Г. Й. Зайончковський, Т. В. Тарасенко, В. А. Трофімов; Нац. авіац. ун-т. - Київ : НАУ, 2011. - 471 c. - Бібліогр.: с. 470-471 - укp.

Викладено основні положення технічної гідравліки. Описано особливості течії робочої рідини в елементах і агрегатах авіаційної техніки та методи їх гідравлічного розрахунку. Розкрито основи теорії лопатевих машин та особливості побудови та робочих процесів у відцентрових насосах, що використовуються в авіаційній техніці. Подано інформацію про конструктивні особливості, принципи дії та визначено основні параметри та характеристики гідропневмопристроїв, які використовуються в системах гідро- та пневмоприводу авіаційної техніки. Охарактеризовано типові конструкції та інженерні методи розрахунку основних параметрів і характеристик об'ємних гідромашин, гідроапаратів систем авіаційного гідроприводу, пневмоапаратів авіаційних пневматичних систем, об'ємних гідродвигунів, гідравлічних слідкувальних приводів систем керування повітряного судна. Як характерний приклад взаємодії різних систем сучасного повітряного судна розглянуто особливості роботи гідроприводу систем керування носовими колесами пасажирського літака.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж123 я73 + О565 я73 + О566 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА802974 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Зайончковський Г. Й. 
Прогнозування ресурсу малогабаритних пневматичних клапанів з двопозиційним поляризованим електромагнітним приводом / Г. Й. Зайончковський, Є. І. Барилюк, Я. Б. Федоричко // Проблеми тертя та зношування. - 2015. - № 4. - С. 63-74. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

На підставі проведених ресурсних випробувань визначено основні деградаційні процеси, що мають місце в елементах малогабаритного пневматичного клапана з двопозиційним поляризованим електромагнітним приводом. Виявлено кореляційні залежності між розвитком деградаційних процесів і елементах клапана і зміною їх основних функціональних параметрів. Встановлено критичний елементи клапана (шийка штока), що лімітує його ресурс. Розроблено методику прогнозування ресурсу малогабаритних електромагнітних клапанів на основі використання теорії накопичення пошкодженостей в критичному елементі клапана, що лімітує його ресурс. Результати досліджень впроваджені в ПАТ "Київське центральне конструкторське бюро арматуробудування".


Індекс рубрикатора НБУВ: О566-047.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Рикуніч Ю. М. 
Прогнозування працездатності малогабаритних електромагнітних клапанів в системах авіакосмічної техніки : автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.02.02 / Ю. М. Рикуніч; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т ім. І. Сікорського". - Київ, 2017. - 21 c. - укp.

Розроблено наукові основи з визначення запасів працездатності малогабаритних пневматичних електромагнітних клапанів (ЕМК) на етапі проектування. Запропоновано алгоритм вибору запасів працездатності ЕМК, який включає в собі вирішення двох взаємопов'язаних між собою задач: вибір параметричних запасів працездатності ЕМК і вибір запасів утомної міцності критичних елементів ЕМК, що лімітують їх ресурс. Одержано аналітичні вирази для визначення запасів працездатності ЕМК на етапі проектування. Визначено характер та інтенсивність змін технічного стану та основних структурних і функціональних параметрів ЕМК в процесі напрацювання ресурсу, в тому числі особливості розвитку процесів утоми конструкційного матеріалу в стрижневих елементах ЕМК з двопозиційним поляризованим електромагнітним приводом. Використання енергетичних критеріїв накопичення мікродеформацій у конструктивному матеріалі дало можливість одержати аналітичні залежності для обрання втомної міцності стрижневих елементів ЕМК. Для різних конструкційних матеріалів одержано емпіричні залежності кількості циклів напрацювання стрижневих елементів ЕМК до відмови від питомої кінетичної енергії переміщення його рухомої системи. Одержали подальший розвиток наукові основи визначення запасів працездатності малогабаритних ЕМК систем обладнання авіаційної та космічної техніки (АКТ) на етапі проектування, що грунтуються на стохастичних моделях зміни технічного стану вузлів й конструктивних елементів ЕМК і їх функціональних параметрів під дією експлуатаційних навантажень. Їх впровадження під час розробки нових ЕМК для систем обладнання сучасних АКТ забезпечує виконання вимог до їх надійності й практичної безвідмовності протягом усього періоду нормальної експлуатації.


Індекс рубрикатора НБУВ: О566-047.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА428630 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського