Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (6)Книжкові видання та компакт-диски (29)
Пошуковий запит: (<.>U=Л914$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 48
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Найченко В. М. 
Свіжі плоди суниці можна зберігати / В. М. Найченко // Садівництво. - 1999. - Вип. 48. - С. 171-175. - укp.

Представлено результати вивчення лежкості трьох сортів суниці. Встановлено оптимальний температурний режим і вплив модифікованого газового середовища на строки зберігання та якість продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.1-486 + Л914.2-309

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Энергопотребление при замораживании винограда и его хранении / сост.: А. Э. Модонкаева; УААН, Нац. ин-т винограда и вина "Магарач". - Ялта, 2007. - 55 c. - Библиогр.: с. 53-54 - рус.

Освещена проблема энергопотребления при хранении винограда в замороженном виде. Предложена методика определения удельного расхода холода и электроэнергии на тонну винограда при хранении в замороженном виде для создания нормативов расхода энергоресурсов на 1 т винограда. Дана энергетическая оценка технологических процессов, приведены расчетные удельные расходы холода и электроэнергии на 1 т винограда.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л914.07-42

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА716674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Осокіна Н. М. 
Придатність заморожених плодів чорної смородини для переробки / Н. М. Осокіна // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2007. - № 2. - С. 80-83. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Встановлено доцільність використання заморожених плодів чорної смородини для виробництва консервів, збереженість аскорбінової кислоти в яких залежить від їх виду та вмісту в сировині.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л914 + Л961.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Герасимчук О. П. 
Збереження якості плодів чорної смородини з післязбиральною обробкою речовинами антимікробної дії та в продуктах переробки : автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.15 / О. П. Герасимчук; Уман. держ. аграр. ун-т. - Умань, 2009. - 20 c. - укp.

Подано результати вдосконалення способів післязбиральної обробки плодів чорної смородини речовинами антимікробної дії зі збереженням їх якості та комплексною переробкою. Обгрунтовано мікробіологічне обсіменіння плодів і застосування речовин антимікробної дії для післязбиральної обробки плодів чорної смородини. Наведено застосування розчинів сорбінової та лимонної кислот, бензонату натрію й етилового спирту для обробки плодів. Показано вплив післязбиральної обробки та їх зберігання в сховищі без охолодження, в холодильнику та модифікованому газовому середовищі (МГС) на товарний стан та якісні показники плодів. Досліджено застосування осмотичного зневоднення шматочків плодів в цукровому сиропі для додавання їх у желе. Розроблено технологію виробництва нових видів консервів. Визначено економічну ефективність післязбиральної та комплексної обробки плодів чорної смородини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л914.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА366026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кюрчева Л. М. 
Обгрунтування критеріїв придатності столового винограду до низькотемпературного заморожування : Автореф. дис... канд. с.-г. наук / Л. М. Кюрчева; Нац. аграр. ун-т. - К., 2007. - 21 c. - укp.

Наведено результати вивчення придатності районованих і перспективних сортів столового винограду південного Степу України до низькотемпературного заморожування та тривалого зберігання за органолептичними та фізико-біохімічними показниками (величиною втрати соку, сумою цукрів, титрованими кислотами, аскорбінової кислоти, суми фенольних речовин, оксидоредуктазою). З використанням методів математичного моделювання визначено критеріальний показник стійкості ягід винограду до дії низьких температур. Показано, що оцінку придатності винограду до заморожування та тривалого зберігання найбільш доцільно виконувати за ступенем стабільності величини відношення активності поліфенолоксидази до вмісту фенольних речовин. Результати дослідження запропоновано використовувати для зберігання сільськогосподарської продукції у переробній промисловості. Районовані сорти столового винограду "Молдова" й "Оригінал" є найбільш придатними до низькотемпературного заморожування та тривалого зберігання. Визначено економічну ефективність реалізації швидкозамороженого винограду кращих сортів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л914.07

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА350976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Селютіна Г. А. 
Товарознавча оцінка ревеню та агрусу і паст на їх основі : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.18.15 / Г. А. Селютіна; Харк. держ. акад. технології та організації харчування. - Х., 2001. - 19 c. - укp.

Науково обгрунтувано формування якісних паст із ревеню та агрусу з підвищеним вмістом біологічно активних речовин та лімітованим вмістом контамінантів. Досліджено сортовий вплив сировини на ступінь накопичення та локалізацію в тканинах ревеню та агрусу шкідливих речовин, а також вплив технологічних чинників на ступінь зниження в сировині солей важких металів, радіонуклідів, нітратів, пестицидів і мікотоксинів. Розроблено спосіб, що дозволяє значно зменшити вміст контамінантів у ревені та агрусі. На базі розв'язання математичної задачі оптимізації якості продукту і проведених експериментальних досліджень визначено рецептурний склад паст з ревеню та агрусу, який забезпечує їх високі органолептичні показники, задану консистенцію та відповідає вимогам збалансованості за вітамінним, мінеральним і вуглеводним складом. Встановлено економічну та соціальну ефективність від впровадження паст з ревеню та агрусу у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.7 + Л914 + Л812.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314663 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Осокіна Н. М. 
Формування якості плодів чорної смородини та її збереження в продуктах консервування : автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.15 / Н. М. Осокіна; Уман. держ. аграр. ун-т. - Умань, 2007. - 40 c. - укp.

Досліджено проблему формування якості плодів чорної смородини та її збереження шляхом консервування заморожуванням, переробкою на соки, компоти, концентровані продукти. Науково обгрунтовано вплив агрокліматичних показників на тривалість періоду вегетації рослин чорної сморнодини, харчову та біологічну цінність плодів. Оптимізовано умови зберігання заморожених плодів, досліджено природу їх високої вологоутримувальної здатності. Показано переваги швидкозаморожених плодів. Удосконалено способи попередньої обробки плодів з метою підвищення соковіддачі та встановлено їх вплив на якість соку. Показано вплив терміну, способу збирання плодів, їх короткострокового зберігання на товарний стан та якісні показники сировини й консервів. Досліджено збереженість біологічно активних речовин і колір продуктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л914 + Л961.92/99

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335190 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Лисиця О. Ю. 
Удосконалення процесу швидкого заморожування ягід в потоці газу : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.12 / О. Ю. Лисиця; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. - Х., 2011. - 18 c. - укp.

Висвітлено питання удосконалення процесу швидкого заморожування ягід в потоці газу на підставі розробки розрахункової моделі, обладнання для швидкого заморожування та визначення технологічних режимів, що забезпечують якнайповніше збереження початкових властивостей продукту та зниження енерговитрат. Запропоновано фізичну та математичну моделі заморожування ягоди з урахуванням температурної залежності теплофізичних характеристик, впливу дифузії розчинених речовин на процес заморожування, зміни температури початку кристалізації рідкої фази тканинного соку під час заморожування. Для експериментального дослідження процесу заморожування ягід в газовому середовищі розроблено холодну аеродинамічну трубу та швидкоморозильний тунельний апарат, для якого визначено раціональні режими заморожування ягід чорної смородини, малини та вишні. Увагу приділено розрахункам полів температур в ягоді та газовому середовищі, а також полів швидкостей в промисловій холодильній камері за різних варіантів її геометрії та кількості лотків з продукцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л914.07

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА380917 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Малкіна В. М. 
Моделювання процесу деформації у ягоді винограду при заморожуванні / В. М. Малкіна, В. Ф. Ялпачик // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2010. - 1, вип. 10. - С. 3-9. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розроблено заходи, спрямовані на поліпшення товарного виду плодоовочевої продукції під час зберігання в замороженому стані. Представлено теоретичні дослідження, які дозволяють зробити висновок, що заморожування та дефростацію слід проводити за таких умов, коли внутрішній тиск дорівнює зовнішньому тиску.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л914.07

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Одарченко А.  
Зміни анатомічної будови заморожених ягід залежно від попередньої обробки / А. Одарченко // Товари і ринки. - 2012. - № 1. - С. 117-122. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Вивчено вплив попередньої технологічної обробки (часткове зневоднення та обробка розчином Na-КМЦ) і заморожування ягід суниці, малини, агрусу та смородини чорної на зміну їх анатомічної будови як одного із основних показників якості замороженої рослинної сировини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л914

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Одарченко Д. М. 
Спосіб виробництва заморожених напівфабрикатів на основі журавлини та калини / Д. М. Одарченко, М. С. Одарченко, А. І. Кудряшов, О. О. Сюсель // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2013. - № 4/10. - С. 31-33. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Окреслено проблематику централізованого промислового збору ягід журавлини та калини. Запропоновано та описано новий спосіб технологічної переробки ягід журавлини великоплідної та калини звичайної у ягідну плазму та жмих, що підлягатимуть наступному заморожуванню; вказано на його основні параметри, особливості та переваги.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л914

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Малюк Л. П. 
Технології продуктів харчування з підвищеним вмістом біологічно активних речовин на основі плодів та ягід : монографія / Л. П. Малюк, Н. Ю. Балацька, А. А. Дубініна; Харків. держ. ун-т харчування та торгівлі. - Харків : ХДУХТ, 2014. - 178 c. - Бібліогр.: с. 158-178 - укp.

Наведено останні розробки в галузі створення технологій соусів на основі плодів та ягід, які дозволяють отримати продукт з високим вмістом біологічно активних речовин, зокрема біофлавоноїдів. Описано принципово нові технологічні схеми виробництва соусів. Наведено дані про їх асортимент, харчову цінність та показники якості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л913 + Л914 + Л991.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА789294 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Хомич Г. 
Фенольні сполуки ягід чорниці та їхні зміни у процесі переробки / Г. Хомич // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2016. - Вип. 73. - С. 447. - укp.

Враховуючи високий вміст фенольних сполук у складі ягід чорниці та їх різнобічну лікувально-профілактичну дію, доцільно одержувати на їх основі продукти харчування, збагачені БАР цієї сировини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л914

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Заморська І. 
Вміст токсичних елементів в ягодах суниці садової та продуктах переробки з них / І. Заморська // Техн. науки та технології. - 2017. - № 4. - С. 189-194. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Вміст токсичних елементів досліджували у свіжих, заморожених ягодах суниці сортів Русанівка, Полка, Дукат і Хоней, а також компотах, джемах, варенні та соках з ягід цих сортів методом атомно-абсорбційної спектрофотометрії. Досліджено, що за вмістом токсичних елементів свіжі, заморожені ягоди суниці відповідають Державним гігієнічним правилам і нормам "Регламент максимальних рівнів окремих забруднюючих речовин у харчових продуктах" та є істотно нижчими за ці показники. Вміст свинцю в ягодах виявлено на рівні 0,01 - 0,03, кадмію - 0,00008 - 0,002, міді - не вище 0,21, а нікелю - 0,02 мг/кг. Доведено, що процес заморожування не справив істотного впливу на вміст токсичних елементів в ягодах, що зумовлено неруйнівними технологічними операціями підготовки ягід суниці до заморожування. Встановлено, що вміст кадмію в консервах з суниці не перевищував 0,001 мг/кг продукту, а міді був у 24 - 500 разів нижче максимально встановленого рівня. Вміст нікелю знаходився в межах від 0,00002 до 0,023, заліза - 0,25 - 1,15 мг/кг, а свинцю - не виявлено. За вмістом токсичних елементів досліджувані зразки сировини та готової продукції відповідають Державним гігієнічним правилам і нормам "Регламент максимальних рівнів окремих забруднюючих речовин у харчових продуктах", що затверджені в Україні. Ризик виникнення небезпек, пов'язаних з вмістом токсичних елементів у свіжих, заморожених ягодах суниці та продуктах переробки з них, низький.


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.1-27 + Л914

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Заморська І. Л. 
Вплив тривалості затримки з охолодженням на природні втрати маси ягід суниці / І. Л. Заморська // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2018. - Вип. 18, т. 1. - С. 106-111. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.1-486 + Л914-309

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Khomych G. 
Study of the chemical composition of cranberry and the use of berries in food technology / G. Khomych, Y. Matsuk, Y. Nakonechnaya, N. Oliynyk, L. Medved // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2017. - № 6/11. - С. 59-65. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Наведено дослідження хімічного складу ягід журавлини. Визначено фракційний склад органічних кислот, цукрів і фенольних речовин, що містяться в продуктах переробки журавлини. Експериментально підтверджено позитивний вплив ферментативного каталізу на вилучення фенольних речовин та якість соку з журавлини. Встановлено раціональні умови проведення ферментативного каталізу. Запропоновано комплексну переробку ягід журавлини з використанням соку в технології фруктових соусів, а вичавок сокового виробництва - у технології безалкогольних напоїв і м'ясних паштетів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.8-27 + Л914

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Dubinina A. 
Effect of the parameters of rhubarb and gooseberry treatment on the formation of color / A. Dubinina, H. Seliutina, T. Letuta, T. Shcherbakova, V. Afanasieva // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2017. - № 6/11. - С. 66-71. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.7 + Л914

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
18.

Заморська І. 
Поліпшення консистенції заморожених пюреподібних сумішей на основі пюре суничного / І. Заморська // Техн. науки та технології. - 2018. - № 1. - С. 188-194. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Підвищення культури харчування населення зумовлює зростання попиту на харчові продукти оздоровчого призначення, що здатні забезпечувати значну частку добової потреби організму людини в основних харчових нутрієнтах. В останні роки на ринку спостерігається зростання частки заморожених напівфабрикатів. Існують розробки пюреподібних десертів з геропротекторними властивостями, заморожених фруктово-ягідних десертів функціонального призначення та інші варіанти пюреподібних сумішей з різних видів плодів та ягід. Проте не всі плоди та ягоди одночасно достигають, мають гармонійний смак з оптимальним співвідношенням цукрів і кислот, значний вміст вітамінів, однорідну консистенцію після переробки на пюре. Мета роботи - створення пюреподібних сумішей з плодів та ягід різного строку достигання на основі пюре суничного, що мають високу вітамінну цінність і стабільну не розшаровану консистенцію після розморожування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л914.031

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Jgenti M. 
Effect of methyl jasmonate, salicylic acid and ascorbic acid on quality parameters of strawberry (Fragaria x ananassa Duch) fruit during cold storage = Вплив метилжасмонату, саліцилової кислоти та аскорбінової кислоти на якісні показники полуничних плодів (Fragaria x ananassa Duch) під час холодного зберігання / M. Jgenti, L. Gulua, T. Turmanidze // Ukr. Food J.. - 2018. - 7, № 3. - С. 367-378. - Бібліогр.: 42 назв. - англ.

Проведено дослідження з метою вивчення комбінованого ефекту розчину метилжасмонату (MJ), саліцилової кислоти (SA) та аскорбінової кислоти (AA) на зберігання полуничних плодів. Антоціани кількісно визначено рН-диференційованим методом. Загальні фенольні сполуки (ЗФС) визначено за допомогою реагенту Фоліна - Цикальте. Аналіз FRAP (відновлення флюоресценції після фотознебарвлення) застосовано для визначення антиоксидантної активності (АОА). Визначення окремих антоціанів проведено за допомогою високоефективної рідинної хроматографії (HPLC) із використанням рідинного хроматографа марки Varian-Prostar-500. Аналіз текстури полуниці проведено з використанням аналізатора текстур. Досліджено вплив комбінованого розчину MJ, SA та AA на зберігання полуничних плодів (сортів Вікторії та Камарози). Оброблення за допомогою MJ, SA та AA позитивно вплинуло на рівень вмісту вітаміну С у плодах полуниці під час зберігання. Загальні антоціани в контрольних зразках сорту Вікторії поступово знижувались з 21,35 +- 1,06 до 13,35 +- 0,66 мг/100 г на 13-й день зберігання. Щодо оброблених зразків, то вміст антоціанів зменшувався до 15,49 +- 0,77 мг/100 г. У зразках сорту Карамоза загальний вміст антоціанів знизився з 46,93 +- 2,34 до 20,41 +- 1,02 і до 34,59 +- 1,72 мг на 100 г плодів у контрольних і оброблених зразках відповідно. ЗФС у контрольних зразках сорту Вікторія спочатку складали 129,86 +- 6,49 мг/100г, а в кінці експерименту знизилися до 111,15 +- 5,55 мг/100 г, у той час як у досліджуваному зразку ЗФС залишалися незмінними. ЗФС у Карамоза спочатку були на 40 % більше, ніж у Вікторії, тобто складали 181,51 +- 9,07 мг/100 г. Після 13 діб зберігання ЗФС зменшувалися до 131,00 +- 6,55 і 150,2 +- 7,50 мг/100 г у контрольних та оброблених зразках відповідно. Вплив обробки був статистично та практично значущим. Під час зберігання АОА плодів зменшувалася поступово. Зміна АОА оброблених зразків була менш значною, ніж у необробленому зразку, тобто на 17,9 і 23,3 % для плодів сортів Вікторія та Камароса відповідно. Основним антоціаніном у плодах обох сортів був пеларгонідин-3-O-глюкозид. Його початковий вміст у плодах становив 68,45 +- 3,42 і 65,28 +- 3,26 % від загальної кількості антоціанів для сортів Вікторії та Камарози відповідно. Зроблено висновок, що обробка фруктів суниці за допомогою комбінованих розчинів MJ, SA та AA позитивно вплинула на зберігання плодів. Вмісту антоціанів і загальних фенолів, а також антиоксидантного потенціалу протягом періоду зберігання було значно підвищено. Оброблення комбінованим розчином призвело до поліпшення текстури плодів під час процесу зберігання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л91-309.1/9 + Л914

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Заморська І. 
Оцінка технологічних властивостей ягід суниці садової / І. Заморська // Техн. науки та технології. - 2018. - № 2. - С. 216-221. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Суниця садова - популярна ягідна культура, плоди якої високо цінуються як сировина для заморожування, виробництва консервів та споживаються у свіжому вигляді охолодженими. Важливим завданням є дослідження технологічних властивостей ягід суниці, що істотно впливають на зміни маси ягід та їх товарну оцінку під час зберігання, зумовлюють консистенцію консервів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л914

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського