Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (6)Книжкові видання та компакт-диски (24)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Л912.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Ісаєнко В. М. 
Математичне моделювання та оптимізація процесу гідролізу полісахаридів топінамбура / В. М. Ісаєнко // Наук. пр. Укр. держ. ун-ту харч. технологій. - 1999. - № 5. - С. 117-119. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розроблено математичні моделі кінетики процесу гідролізу полісахаридів топінамбура. Гідроліз здійснювали, використовуючи фізико-хімічну обробку екстракту з коренеплодів топінамбура. Побудовано чисельні аналоги цих моделей і встановлено їх адекватність реальним процесам. За допомогою ЕОМ встановлено оптимальні режими гідролізу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л662.962 + Л912.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мірошник В. О. 
Визначення оптимальних параметрів конвективного сушіння стружки топінамбура за узагальненим якісно-економічним критерієм / В. О. Мірошник, Л. О. Горбатюк // Харч. пром-сть. - 2007. - № 5. - С. 42-45. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

За допомогою узагальненого якісно-економічного критерію оптимізації з використанням методу сіток визначено оптимальні параметри конвективного сушіння стружки топінамбура за умов стаціонарного температурного режиму. Переведення натуральних значень локальних критеріїв оптимальності в безрозмірну форму здійснено за методикою Харрінгтона. Розроблено блок-схему алгоритму та програму оптимізації мовою Basic.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.102

Шифр НБУВ: Ж29432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сидорченко О. І. 
Вплив фізико-хімічних параметрів середовища на процес гідролізу інуліну / О. І. Сидорченко, М. П. Купчик, Н. В. Ремесло // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2007. - № 20. - С. 54-56. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Обгрунтовано та визначено оптимальні технологічні параметри гідролізу інуліну (ГІ), розроблено математичні моделі кінетики реакції ГІ в середовищі з лимонною та ортофосфорною кислотами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л844-3 + Л912.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Левченко Н. І. 
Вплив гірчичного порошку і паприки на термін зберігання картопляних чіпсів / Н. І. Левченко, Ю. В. Якубчик, В. М. Ковбаса, Н. О. Фалендиш // Харч. пром-сть. - 2008. - № 6. - С. 17-19. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Аналіз якості картопляних чіпсів показав, що конкурентоспроможність даного виду продукції значною мірою залежить від терміну зберігання її жирової компоненти. Продовження тривалості зберігання картопляних чіпсів є можливим за умов введення до складу їх рецептури сировини, що володіє антиоксидантними властивостями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.1 + Л972

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Шутюк В. В. 
Дослідження тепломасообмінних процесів отримання розчинного порошку з топінамбура : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.18.12 / В. В. Шутюк; Укр. держ. ун-т харч. технологій. - К., 1998. - 16 c. - укp. - рус.

Захищаються теоретичні і експериментальні дослідження тепломасообміну під час сушіння екстракту топінамбура у розпилювальній сушарці, утворення канцерогенних речовин у теплових процесах виробництва продуктів з нього, а також основні теплофізичні характеристики екстракту і концентрату екстракту топінамбура.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА301898 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Азаров О. В. 
Розробка технологій одержання і холодильного зберігання інулінвмісного концентрату і його використання в харчовій промисловості : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.18.14 / О. В. Азаров; Одес. держ. акад. холоду. - О., 2003. - 19 c. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень з розробки технології одержання та холодильного зберігання інулінвмісного концентрату (ІВК), здобутого із соку бульб топінамбура з використанням раціональних режимів технологічних процесів, та його використання в харчовій промисловості. Встановлено, що бульби топінамбура вимагають спеціальних умов зберігання, тому більш доцільно їх переробляти з одержанням соку. За запропонованим критерієм оцінки методів попередньої обробки бульб встановлено, що найбільш раціональним є бланшування надвисокочастотним нагріванням. Сік зберігають у вигляді ІВК, для одержання якого сік піддають вакуум-випарюванню. Консервування ІВК проводять вакуум-сублімаційним сушінням чи холодильною обробкою. Проведені дослідження щодо холодильного зберігання ІВК і наступна математична обробка даних дозволили одержати рівняння для розрахунку тривалості збереження ІВК залежно від його вологості та температури середовища. Розроблено технологічні рекомендації з холодильного збереження та використання ІВК. Науково обгрунтовано використання ІВК у ковбасних виробах як замінника цукру та домішки для одержання продуктів діабетичного призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.1 + Л961.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА326723 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Горбатюк Л. О. 
Розроблення технології високовуглеводного порошку біологічно-активної дії із стружки топінамбура : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.18.05 / Л. О. Горбатюк; Нац. ун-т харч. технологій. - К., 2003. - 20 c. - укp.

Розроблено технологію виготовлення дієтичного продукту - порошку зі стружки топінамбура, з максимальним збереженням хімічного складу та біологічної активності вихідної сировини. Комплексно досліджено хімічні, фізико-хімічні та структурні перетворення біоорганічного комплексу топінамбура в процесі конвективного сушіння. На цій підставі визначено межі термостійкості та максимально допустимої критичної температури сушіння для даного виду сировини. Установлено основні кінетичні закономірності та визначено оптимальні параметри конвективного сушіння стружки топінамбура за умов постійного та змінного температурного режиму. Одержано математичні залежності для розрахунку кінетики сушильного процесу. Розроблено принципову технологічну схему та технологічні параметри виробництва порошку з топінамбуру, апробовані за виробничих умов. Наведено результати медико-біологічних досліджень порошку, які підтверджують його біологічну активність та лікувальну ефективність в дієтотерапії цукрового діабету. Розроблено склад для сухого сніданку з даним порошком.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Войцешина Н. І. 
Технологічні властивості картоплі залежно від сорту, умов вирощування та зберігання : Автореф. дис... канд. с.-г. наук / Н. І. Войцешина; Нац. аграр. ун-т. - К., 2006. - 22 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-4 + Л912.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА343920 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Васильєва О. О. 
Технологія напівфабрикату на основі топінамбура для солодких збивних страв : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.18.16 / О. О. Васильєва; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. - Х., 2005. - 18 c. - укp.

Науково обгрунтовано та розроблено технологію напівфабрикату на основі топінамбура для солодких збивних страв. Проаналізовано вітчизняну та зарубіжну літературу з проблеми пошуку можливості використання рослинної сировини за умов виробництва напівфабрикату для цих страв. Розглянуто сучасний стан вивчення властивостей, складу та напрямів використання топінамбура у технологіях кулінарної продукції. Обгрунтовано доцільність використання напівфабрикату на основі топінамбура у технологіях солодких збивних страв з пінною структурою підвищеної харчової цінності. Установлено закономірності процесу кислотного гідролізу поліфруктантів топінамбура за присутності кизилу з нагромадженням фруктози. Вивчено поверхневу активність біополімерів у складі рослинної сировини. Розроблено рецептурні композиції та технологічні режими виробництва солодких страв на основі напівфабрикату. За результатами експериментальних досліджень вивчено комплекс їх якісних характеристик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.1 + Л991.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА338671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Вітер Ю. А. 
Товарознавча характеристика нових видів заморожених картоплепродуктів : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.18.15 / Ю. А. Вітер; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - К., 2005. - 21 c. - укp.

Розроблено рецептуру нового виду заморожених картоплепродуктів - напівфабрикатів дерунів й науково обгрунтовано їх товарознавчу характеристику. Досліджено придатність 4-х сортів картоплі до переробки на заморожені картоплепродукти та функціональні властивості інших рецептурних компонентів. Оптимізовано рецептури напівфабрикатів дерунів шляхом математичного моделювання із застосуванням повного факторного аналізу. Розроблено систему 5-бальної оцінки органолептичних показників для напівфабрикатів дерунів. Досліджено органолептичні, фізико-хімічні, біохімічні та мікробіологічні показники нової продукції та їх зміни під час заморожування та низькотемпературного зберігання. Встановлено безпечніть нових напівфабрикатів. Досліджено вплив вакуумування на споживні властивості заморожених напівфабрикатів дерунів. Визначено соціальний та економічний ефект від виробництва та реалізації нового виду заморожених картоплепродуктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.1 + Л994

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА336329 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Овчаров В. В. 
Автоматизація електроозонування картоплі в сховищі / В. В. Овчаров, М. В. Чапний // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2010. - 8, вип. 10. - С. 25-32. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто схему автоматизації процесу озонування насипу картоплі заданою концентрацією озону в повітрі. Досліджено залежність ступеня очистки повітря від концентрації озону.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.1-309

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Самойчук К. О. 
Дослідження процесу очищення картоплі та вдосконалення кожуроочисної машини / К. О. Самойчук, Ю. Ю. Колєснік // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2011. - Вип. 11, т. 6. - С. 203-211. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано типові конструкції машин для очищення кожури. Проведено аналітичні та експериментальні дослідження якості очищення кожури картоплі та енерговитрат залежно від заповнення робочої камери машини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.1-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Біленька І. Р. 
Оздоровчі продукти на основі топінамбура : монографія / І. Р. Біленька, Н. А. Лазаренко; Одес. нац. акад. харч. технологій. - Одеса : Букаєв В.В., 2015. - 126 c. - Бібліогр.: с. 109-126 - укp.

Розглянуто науково обгрунтовані технології виробництва ферментованих соків і пастоподібних продуктів на основі топінамбура, яка дозволяє розширити асортимент оздоровчих продуктів харчування. Подано інформацію про сучасний стан виробництва оздоровчих продуктів, класифікацію ферментованої продукції. Дослідженно процес ферментації бульб топінамбура. Розроблено рецептурні співвідношення компонентів ферментованих соків і пастоподібних продуктів на основі топінамбура.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.1 + Л961.92/99

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА798606 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Павлюк Р. Ю. 
Розробка кріогенної технології отримання нанопорошків із топінамбуру з використанням рідкого та газоподібного азоту / Р. Ю. Павлюк, О. С. Бессараб, В. В. Погарська, К. С. Балабай, С. М. Лосєва // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2015. - № 6/10. - С. 4-10. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Запропоновано та розроблено кріогенну технологію одержання нанопорошків із топінамбуру, яка відрізняється від традиційних застосуванням кріогенного "шокового" заморожування, низькотемпературного дрібнодисперсного подрібнення та сублімаційного сушіння. Нова технологія надає можливість більш повно вилучити біологічно активні речовини зі зв'язаного з біополімерами наноасоціатів у вільний стан і зруйнувати полісахарид інулін на 45 - 55 % до окремих його мономерів - фруктози.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Попова С. Ю. 
Дослідження фракційного складу цукрів вторинних продуктів переробки картоплі / С. Ю. Попова // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2015. - № 5/6. - С. 23-28. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Надано розрахунок питомих оптичних активностей вуглеводнів вторинних продуктів переробки картоплі (ВППК). Для розрахунку використано експериментальну установку для виміру кута повороту площини поляризації розчинів. Запропоновано методику визначення питомих оптичних активностей вуглеводів ВППК за різних довжин хвиль шляхом виміру кута повороту площини поляризації еталонних розчинів із відомою концентрацією, відповідно до закону Біо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Павлюк Р. Ю. 
Вплив кріомеханодеструкції на активацію гетерополісахарид-білкових нанокомплексів при розробці нанотехнологій рослинних добавок / Р. Ю. Павлюк, В. В. Погарська, К. С. Балабай, В. А. Павлюк, Т. В. Котюк // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2016. - № 4/11. - С. 20-28. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Вивчено вплив процесів глибокої переробки рослинної сировини, яка включає кріогенне "шокове" заморожування та дрібнодисперсне подрібнення, на активацію важкорозчинних і важкозасвоюваних гетерополісахарид-білкових нанокомплексів у розчинну форму. Встановлено, що відбувається руйнування та трансформа ція їх значної частини в наноформу (на 45 - 55 %) у процесі розробки нанотехнологій пюре з топінамбуру. Розкрито механізми процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Дейниченко Г. В. 
Дослідження процесу механічного доочищення топінамбуру під час проведення комбінованого способу очищення / Г. В. Дейниченко, О. Г. Терешкін, Д. В. Горєлков, Д. В. Дмитревський, Р. Ю. Бондаренко // Пр. Тавр. держ. агротехнол. ун-ту. - 2017. - Вип. 17, т. 1. - С. 164-171. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Висвітлено питання щодо використання комбінованого процесу з метою очищення топінамбура. Наведено результати експериментальних досліджень процесу механічного доочищення топінамбура. Наведено результати впливу параметрів процесу на якість очищення та відсоток втрат сировини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Дейниченко Г. В. 
Моделирование процесса очистки топинамбура с целью определения параметров проведения производственного процесса / Г. В. Дейниченко, Д. В. Дмитревский, В. Н. Червоный, О. О. Удовенко, О. В. Омельченко, О. Е. Мельник // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2017. - № 3/11. - С. 52-60. - Библиогр.: 14 назв. - рус.

Приведены результаты исследований влияния параметров процесса термической обработки, продолжительности процесса механической очистки, характеристик сырья на показатели качества очистки клубней топинамбура. Получены математические модели процесса термической обработки клубней топинамбура паром. Предложены математические модели процесса механической очистки топинамбура для определения процента очищенных клубней топинамбура и процента выхода сырья по массе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Petrova Zh. 
Drying of antioxidant composite materials based on table beet = Сушіння антиоксидантної композиційної сировини на основі столового буряку / Zh. Petrova, Yu. Snezhkin, V. Pazyuk, K. Samoilenko // Energy eng. and control systems. - 2015. - 1, № 1. - С. 25-28. - Бібліогр.: 8 назв. - англ.

Зниження затрат енергоносіїв у харчовій промисловості є актуальним завданням сьогодення у зв'язку з підвищенням цін на них. Процес сушіння рослинної сировини належить до складних енергоємних процесів. Одним із шляхів вирішення цієї проблеми є розробка таких способів сушіння, які б надали змогу знизити енергозатрати на процес. Під час сушіння рослинної сировини ще одним важливим фактором є якісні показники готового продукту, які залежать головно від технології сушіння. Тому в Інституті технічної теплофізики розроблено енергоефективні режими сушіння рослинної сировини, що надали можливість зменшити енерговитрати на процес сушіння та максимально зберегти біологічно активні речовини вихідної сировини. Досліджено розроблення енергоефективних режимів сушіння антиоксидантної сировини на основі буряку, які забезпечують збереження бетаніну на 95 % і зменшення витрат енергії на 49 %. Сьогодні в Україні недостатньо виробництва з переробки рослинної сировини в порошки, що надає змогу зберегти якість вихідної сировини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.102

Шифр НБУВ: Ж44046 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Кіндзера Д. П. 
Дослідження оптимальних параметрів сушіння подрібнених стебел топінамбура для подальшого процесу екстрагування / Д. П. Кіндзера, В. М. Атаманюк, Н. Я. Цюра, М. В. Кістечко // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2017. - № 868. - С. 261-266. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень сушіння подрібнених стебел топінамбура, які можуть бути використані як сировинний матеріал для виробництва екстрактів. Для зниження енерговитрат, запропоновано спосіб фільтраційного сушіння. Проведено вивчення особливостей кінетики і швидкості сушіння. На підставі узагальнення результатів досліджень визначено оптимальні параметри для реалізації фільтраційного сушіння стебел топінамбура, що надало змогу зменшити енергозатрати на сушіння та отримати високоякісну сировину для екстрагування біологічно активних сполук. Запропоновано технологічну схему виробництва екстрактів із подрібнених стебел топінамбура.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л912.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського