Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Л874.12$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Запорожець О. А. 
Застосування твердофазного редокс-реагенту для тест-оцінки загальної антиоксидантної активності рослинних об'єктів / О. А. Запорожець, О. А. Крушинська, Н. О. Ліпковська, В. М. Барвінченко // Фармаком. - 2006. - № 1-2. - С. 51-58. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Запропоновано методологічні підходи до створення і застосування тест-систем для визначення загальної антиоксидантної активності рослинних об'єктів. Розроблений на основі адсорбованого на кремнеземі макроциклічного комплексу Cu(II) твердофазний редокс-реагент було застосовано як індикаторний порошок для експрес-аналізу чаїв та червоних вин. Високі коефіцієнти кореляції між антиоксидантною активністю, визначеною за запропонованою тест-методикою та загальним вмістом поліфенолів у досліджуваних об'єктах, підтверджують її придатність для оцінки даного інтегрального показника якості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.11 + Л874.12-1с + Л983-1с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68462 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ткаченко Д. П. 
Удосконалення технології червоних столових вин на основі використання вуглекислотної мацерації : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.05 / Д. П. Ткаченко; Нац. ун-т харч. технологій. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Вперше запропоновано комплексний підхід до процесу виробництва виноматеріалів. Визначено та науково обгрунтовано вимоги щодо винограду, його асортимент та алгоритм оцінки на придатність до вуглекислотної мацерації. Встановлено визначальний вплив механічного складу та властивостей винограду на якість виноматеріалів. Розроблено спосіб одержання молодого ординарного столового червоного вина на базі використання вуглекислотної мацерації та пристрій для його реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л874.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА375264 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сабадашка М. 
Якісний і кількісний склад поліфенолів у концентраті червоного сухого виноградного вина марки Каберне-Совіньйон / М. Сабадашка, А. Гнатуш, Н. Сибірна // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2014. - Вип. 65. - С. 77-85. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Розроблено метод одержання концентрату природного поліфенольного комплексу зі сухого червоного виноградного вина й ідентифіковано його якісний і кількісний склад. Відмічено, що масова концентрація фенольних сполук у досліджуваному концентраті становила 59 г/л, зокрема, полімерних сполук і 40 г/л і мономерів і 19 г/л. Основними компонентами були кафтарова, каутарова та галова кислоти, кверцетин і катехіни. Дані сполуки є потужними антиоксидантами, завдяки чому пригнічують розвиток оксидативного стресу, який є ключовою ланкою розвитку порушень у патогенезі багатьох захворювань серцево-судинної та імунної систем, а також за умов радіаційного ураження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л874.12-1 с

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Nakov G. 
Impact of the kind of wine storage on chemical and physical characteristics of the Vranec wine = Вплив способу зберігання на фізико-хімічні характеристики вина Вранац / G. Nakov, D. Damjanovski, V. Pavlova, D. Nedelkoska, L. Necinova, N. Ivanova, S. Damyanova, O. Gubenia // Ukr. Food J.. - 2015. - 4, № 2. - С. 271-280. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л874.12-106

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Бабич І. М. 
Дослідження малопоширених сортів винограду в Україні / І. М. Бабич, А. М. Куц, Н. В. Полешко // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2015. - 21, № 5. - С. 219-224. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Досліджено якісні показники малопоширених сортів червоного винограду Голубок (Закарпатська область) і Темпранільйо (Миколаївська область) та їх придатність для виробництва червоних столових сортових вин. Визначено органолептичні та фізико-хімічні показники винограду, а також виноматеріалів, виготовлених із зазначених сортів винограду. Досліджувані малопоширені сорти винограду в Україні визначають, головним чином, органолептичні якості виноматеріалу - від ароматів і тонів у букеті до спирту, кислотності і танінів - у смакові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л874.12-3 + П26-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Білько М. В. 
Удосконалення технології червоних столових вин підвищеної біологічної цінності / М. В. Білько, О. В. Циганкова // Харч. пром-сть. - 2017. - № 21. - С. 74-81. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Представлено результати дослідження фенольного комплексу червоних сухих столових вин, виготовлених з використанням різних технологічних схем переробки винограду сортів Сіра, Санджовезе, Пті Вердо. Проведено порівняльний аналіз фізико-хімічних показників і технологічного запасу фенольних сполук винограду; кількісного та якісного складу сполук фенольного комплексу в сортових і купажних винах, виготовлених за схемами з використанням збідненої м'язги. Встановлено можливість підвищення біологічної цінності столових вин завдяки використанню додаткової збідненої м'язги та купажуванню виноматеріалів різних сортів з більшим біологічним потенціалом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л874.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29432 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кована О. О. 
Технологічні прийоми підвищення якості урожаю та продуктів переробки сортів і форм винограду нової селекції ННЦ "ІВіВ ім. В. Є. Таїрова" : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.08 / О. О. Кована; Національна академія аграрних наук України, Національний науковий центр "Інститут виноградарства і виноробства імені В. Є. Таїрова". - Одеса, 2021. - 23 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-3 + Л874.12-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448230 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Dimitrov D. 
Aromatic profile of Macedonian and Bulgarian red wines from local variety Vranec and hybrid variety Kaylashki Rubin = Ароматичний профіль македонських і болгарських червоних вин сорту Вранець та гібриду Кайласький рубін / D. Dimitrov, D. Nedelkovski // Ukr. Food J. - 2022. - 11, № 1. - С. 27-38. - Бібліогр.: 36 назв. - англ.

Мета дослідження - визначення ароматичного профілю болгарських і македонських червоних вин, отриманих із місцевого сорту Вранець та гібриду сорту Кайласький рубін. Проведено газохроматографічне (GC-MS) дослідження для визначення ароматичного профілю червоних вин місцевого сорту Вранець (вирощується в Республіці Македонія) та гібридного сорту Кайласький рубін (вирощується в Республіці Болгарія). У фракції вищих спиртів в обох винах переважав 1-пентанол. Іншими спиртами були 1-пропанол, 2-пропанол, 1-бутанол, 1-гексанол, 3-метилтіол-1-пропанол. Вино сорту Вранець виявило більшу складність щодо цієї фракції, оскільки в ньому виявлено 3-гексен-1-ол, якого не було у вині Кайласький рубін. В обох винах виявлено велику кількість ароматичного спирту - фенілетанолу. Ця сполука мала велике значення для їх квіткового аромату. Складноефірна фракція двох вин була різноманітною, представленою ізопентилацетатом, етилкаприлатом, етилгексаноатом, етилдеканоатом та діетил малатом. Вино із сорту Вранець мало більшу складність ефіру, оскільки в ньому виявлено ще 2 ефірні представники - етил-2-гідробутират і 2-гідрокси-3-метил-діетиловий ефір. В обох винах була виявлена одна жирна кислота - гептанова, у дуже близьких концентраціях. За визначенням учасника дискусії, "обидва вина по-своєму були дуже гармонійними та мали характерні для обох сортів ноти". Загалом, описовий аналіз підтверджує компоненти, визначені за допомогою GC-MS, і надає чітке уявлення про профіль аромату обох сортів. Встановлено, що обидва вина демонстрували різноманітний, збалансований ароматичний профіль, виходячи з особливостей його леткого складу. Кожне вино виявляло індивідуальний ароматичний профіль.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л874.12-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського