Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>U=Л874.04$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Аблаева Л. А. 
Новые направления использования бентонитовых глин Крыма / Л. А. Аблаева; Крым. акад. природоохран. и курорт. стр-ва. - Симф., 2001. - 78 c. - Библиогр.: с. 76-78 - рус.

Висвітлено питання геології, мінералогії, геохімії, а також практичного використання бентонитових глин Кудринського родовища (Гірський Крим). Визначено напрямки використання глин - для очищення території та стічних вод, потреб медицини та виноробної промисловості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д452.51 + Д59(45УКР7-6КРМ)452 + Л874.043-3 + Н761.204.2 + Р121.510

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА618544 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Оленєв М. В. 
Удосконалення технології виробництва продуктів переробки винограду з застосуванням електромагнітного поля надвисокої частоти : автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.13 / М. В. Оленєв; Одес. нац. акад. харч. технологій. - О., 2008. - 16 c. - укp.

Удосконалено технологію виробництва виноградного соку та вина з застосуванням мікрохвильової обробки напоїв у камері нерезонансного типу. Проаналізовано існуючі способи теплової та мікрохвильової обробки прдукції у резонансній мікрохвильовій камері. Показано переваги та недоліки традиційного нагрівання продукції у пастеризаторі та резонансних камерах надвисокої частоти (НВЧ). Теоретично й експериментально досліджено процес пастеризації виноградного соку й обробки виноматералів у рівномірному електромагнітному полі НВЧ. Розроблено режими пастеризації продукції, обчислено фактичну летальність найбільш термостійких мікроорганізмів. Розроблено математичну модель і визначено параметри процесу мікрохвильової пастеризації продукції, яка забезпечує мікробіальну стабільність і підвищення якості готової продукції. Проведено мікробіологічний і біохімічний аналіз контрольних і досліджених зразків продукції після пастеризації за визначеними технологічними параметрами та установлено промислову стерильність і скорочення втрат біологічно активних речовин. Зроблено розрахунок економії енергоресурсів за умов НВЧ-обробки з застосуванням нерезонансної камери, який становить 231 тис. грн. на рік.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л874.044 + Л961.92/99

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА361457 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бабич І. М. 
Удосконалення технології обробки виноматеріалів на основі розробки методів оцінки препаратів рідких желатинів : автореф. дис... канд. техн. наук / І. М. Бабич; Нац. ун-т харч. технологій. - К., 2008. - 21 c. - укp.

Визначено фізико-хімічні та технологічні характеристики препаратів рідких желатинів, а саме: ступінь їх гідролізу, молекулярно-масовий розподіл білкових фракцій, вміст сухих речовин і золи, динамічну в'язкість, pH, вміст проліну, таніноосаджувальну здатність, освітлювальний і стабілізувальний ефект. Розроблено й обгрунтовано модель взаємодії препаратів рідких желатинів з конденсованими танінами, яка враховує особливості будови та складу даних речовин. Установлено оптимальне співвідношення компонентів, що реагують. Обгрунтовано систему показників препаратів рідких желатинів для стабілізації виноматеріалів проти колоїдних помутнінь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л874.043.3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА355925 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гулієв Ш. Р. 
Розробка технології та обладнання для інактивації мікрофлори виноматеріалів шляхом мікрохвильової дії : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.05 / Ш. Р. Гулієв; Нац. ін-т винограду і вина "Магарач". - Ялта, 2010. - 19 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л874.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА372544 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сидоренко О. М. 
Удосконалення технології використання деревини дуба у виноробстві : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.05 / О. М. Сидоренко; НААН України, Нац. ін-т винограду і вина "Магарач". - Ялта, 2011. - 21 c. - укp.

Розроблено критерії оцінювання зрілості ординарних коньячних спиртів (ОКС) за витримування у дубових бочках. Визначено закономірності процесу збагачення ОКС ароматоутворюючими компонентами дуба різного виду та ступеня подрібнення у резервуарах. Визначено вплив термічної обробки деревини дуба на формування комплексу ароматичних компонентів та закономірності процесу їх накопичення у спиртах. Досліджено динаміку виснаження деревини дубової бочки за багаторазового її використання та обгрунтовано доцільність додавання продуктів переробки дуба за витримуванням коньячних спиртів у старих виснажених бочках віком поняд 20 років ("ефект нової бочки"). Визначено параметри та розроблено режими використання продуктів переробки деревини дуба у виробництві сидру на етапі бродіння сусла та для усунення у винах вади "мишачий тон".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л874.047

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА379167 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Чурсіна О. О. 
Розвиток наукових основ технології колоїдної стабілізації вин : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.18.05 / О. О. Чурсіна; НААН України, Нац. ін-т винограду і вина "Магарач". - Ялта, 2012. - 40 c. - укp.

Досліджено розвиток теоретичних і науково-технічних положень технології колоїдної стабілізації вин на основі досліджень закономірностей формування комплексу біополімерів і регулювання його складу шляхом спрямованого використання технологічних прийомів виробництва вина, розробки системи контролю та створення нових допоміжних матеріалів з заданими функціональними властивостями. Залежно від технології виробництва вина виявлено п'ять типів комплексу біополімерів, встановлено їх склад, подано кількісну й якісну оцінку. Встановлено закономірності формування колоїдних помутнінь, визначальну роль в яких відіграє окиснення фенольних речовин у комплексі біополімерів. Показано, що зворотний характер колоїдних помутнінь обумовлюють низька молекулярна маса білкових речовин і висока частка полісахаридів. Встановлено, що цільова дія допоміжних матеріалів визначається їх функціональною активністю по відношенню до переважаючого компонента комплексу біополімерів залежно від його властивостей, подано критерії їх оцінювання. Обгрунтовано механізм колоїдної стабілізації вин, що дозволило удосконалити технологію обробки виноматеріалів на основі регулювання складу комплексу біополімерів. Запропоновано систему контролю процесу стабілізації. Розроблено технологію виробництва нового препарату (еножелатину) з низькою молекулярною масою і високим вмістом вільних аміногруп на основі використання ферментативного гідролізу. Проведено промисловий випуск еножелатину в ПАТ "Лисичанський желатиновий завод". Розроблено технологію застосування еножелатину у виноробстві. Проведено міжвідомчі приймальні випробування технології в ДК "НВАО "Масандра" і ПрАТ "Одесавинпром".


Індекс рубрикатора НБУВ: Л874.043 + Л753

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА390329 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Миронюк І. Ф. 
Освітлення соків і виноматеріалів за допомогою суспендованих флотуючих адсорбентів на основі високодисперсних кремнеземів / І. Ф. Миронюк, О. С. Луканін, В. О. Загоруйко // Вісн. аграр. науки. - 2001. - № 3. - С. 63-67. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено технологічну схему процесу освітлення виноградного сусла з використанням суспензійного кремнеземного адсорбенту та розчину желатину. Розглянуто модель трифазного суспензійного адсорбенту, одержаного на основі гідрофільних і гідрофобних частинок високодисперсного кремнезему.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л874.043 + Л961.904

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Кречетов И. В. 
Роль кремния в процессах созревания и стабилизации виноматериалов / И. В. Кречетов // Вісн. аграр. науки. - 1999. - № 1. - С. 61-64. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено експериментальні дані про вплив кремнію на динаміку складу виноматеріалів у процесі видержування. У процесі видержування відбувається перерозподіл кремнію за формами локалізації. Відзначено стабілізуючий вплив кремнію на окремі компоненти складу вина. Висловлено думку, що роль кремнію у вині може бути пов'язана зі зміцненням гідратних оболонок колоїдів, що може бути як стабілізуючим чинником, так і чинником прискорення формування і дозрівання виноматеріалів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л874.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14378 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського