Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (22)
Пошуковий запит: (<.>U=Д211.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 96
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Мищенко А. Ю. 
О тепловом режиме Земли в связи с образованием углеводородов / А. Ю. Мищенко, Ю. А. Мищенко // Питання розв. газ. пром-сті України. - Х., 1999. - Вип.27[1]. - С. 50-55. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Доведено, що на першому етапі планетоутворення речовина планет, викинута з Сонця, була іонізована. Внаслідок цього утворились ядра планет, речовині яких було передано обертовий момент від Сонця. Встановлено, що після нейтралізації речовини планет залежність від електромагнітних сил майже зникає, а під дією гравітації вони збільшують обертову швидкість навколо своєї осі. Зовнішню оболонку (мантію) гальмують приливні сили і на межі між нею та ядром утворюється лава (рідко ядра), яка згодом видавлюється на поверхню і стікає з хребтів.Доведено, що за рахунок тертя на нижній межі (М) підтримується температура, достатня для часткового плавлення порід, і через це на межі (М) температура досягає максимуму для верхніх 600 - 700 км. Водночас, у верхній мантії за рахунок тепла, що надходить в основному від межі (М), утворюються астенолінзи. Визначено,що єдиною геотектонічною концепцією (теорією) є М-тектоніка, детальне вивчення і застосування якої на практиці дасть можливість отримати дешеві сировинні ресурси.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211.2 + Д213.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29904 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Мацюк С. С. 
Оптически активные центры - индикаторы дифференциации первичного вещества верхней мантии / С. С. Мацюк // Минерал. журн. - 1999. - 21, № 1. - С. 20-38. - Библиогр.: 42 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211.2 + Д342.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Половина І. П. 
Загальні географічні закономірності землі : Навч. посіб. / І. П. Половина, В. І. Затула. - К. : НПУ ім. М.П.Драгоманова, 2003. - 157 c. - Бібліогр.: 49 назв. - укp.

Описано внутрішню будову Землі, проаналізовано її рух навколо своєї осі та Сонця, найважливіші ознаки географічної оболонки, загальні географічні закономірності будови та розвитку, кругообіг речовин та енергії у ній. Висвітлено асиметрію у структурі ландшафтної оболонки, основні закономірності диференціації географічної оболонки та природи Світового океану. Розкрито загальний характер підстилкової поверхні та кліматичні закономірності Землі. Визначено основні чинники диференціації географічної оболонки. Наведено стислу характеристику ландшафтних зон земної кулі.

Описана внутренняя структура Земли, проанализированы ее движение вокруг своей оси и Солнца, важнейшие свойства географической оболочки, общие географические закономерности структуры и развития, кругооборот вещества и энергии в ней. Освещены ассиметрия в структуре ландшафтной оболочки, основные закономерности дифференциации географической оболочки и природы Мирового океана. Раскрыты общий характер подстилочной поверхности и климатические закономерности Земли. Определены основные факторы дифференциации географической оболочки. Приведена краткая характеристика ландшафтных зон земного шара.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д,0я73-1 + Д211.2я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА638348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Перерва В. М. 
Геофлюидодинамические структуры литосферы и их изучение дистанционными методами / В. М. Перерва // Косм. наука і технологія. - 2002. - 8, № 2-3. - С. 174-180. - Библиогр.: 21 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211.2 + Д23с141.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Цымбал С. Н. 
Состав верхней мантии и перспективы алмазоносности северо-западной части Украинского щита / С. Н. Цымбал, Ю. С. Цымбал // Мінерал. журн. - 2003. - 25, № 5-6. - С. 40-56. - Библиогр.: 31 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211.2 + Д452(45Укр)411

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14166 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Красовський О. С. 
Густинне моделювання ізостатично врівноважених структур : Автореф. дис... канд. геол. наук / О. С. Красовський; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. - К., 2006. - 16 c. - укp.

Розглянуто основні закономірності формування густинних моделей неоднорідностей літосфери з урахуванням їх спрямованості до стану ізостатичної рівноваги за гравітаційної диференціації речовини у полі сили тяжіння Землі. На теоретичних моделях проведено порівняльне вивчення результатів двох і тривимірного моделювання. Досліджено результати заміни повністю ізостатично врівноваженої структури латеральними неоднорідностями. Вперше виконано числове гравітаційне моделювання ізостатично врівноважених западин однакової глибини, заповнених осадками різної густини. Показано, що саме ізостатично врівноважені западини створюють поля, за морфологією та інтенсивністю подібні з досліджуваними у різних регіонах. На теоретичних густинних моделях і розрахованих за основними профілями ГСЗ розглянуто питання доцільності виділення регіонального фону. На підставі використання концепції ізотатичного врівноваження структур та їх сукупностей розроблено систему оцінки можливих методологічних помилок, що виникають під час операції геологічного редукування. Побудовано густинну модель вздовж профілю ГСЗ Путивль - Кривий Ріг з урахуванням виявлених у процесі теоретичного моделювання закономірностей. Здійснено розподіли густини з глибиною у блоках, які перетинаються профілем, на підставі яких одержано нові дані про структурну будову та густинні неоднорідності регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344459 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Хазан Я. М. 
Джерела внутрішньоплитового магматизму континентів та механізми транспортування розплавів у верхній мантії та корі Землі : Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук : 04.00.22 / Я. М. Хазан; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. - К., 2003. - 35 c. - укp.

Уперше показано, що прогрів верхньої мантії супроводжується утворенням шарів часткового плавлення з верхньою межею на глибині близько 250 км, які є гравітаційно стійкими, тому що густина розплавів у них не менша за густину твердої фази. Розроблено модель теплової нестійкості зони знижених сейсмічних швидкостей у центральній Європі як зони часткового плавлення з верхнею межею поблизу рівня інверсії густин (РІГ). Одержано оцінки характерних масштабів і часів нестійкості та показано, що вони узгоджуються з результатами спостережень. Установлено, що джерелами кімберлітового магматизму є шари часткового плавлення, що майже повністю знаходяться глибше за РІГ. Вперше запропоновано геодинамічну модель походження кімберлітів. Здобуто нові розв'язки для тріщини Дагдейла - Баренблатта розтягу та зсуву. Продемонстровано, що для неї існує макроскопічний параметр, який має розмірність довжини - так звану критичну довжину, що є природним масштабом. Розроблено модель підготовки землетрусів інтрузивного типу та з'ясовано умови, за яких тріщина гідро/магморозриву може спричинити утворення сейсмогенної кінцевої тріщини зсуву. Зазначено, що передбачення моделі, включаючи існування зростаючого поверхневого купола над магматичною камерою, специфічний вигляд механізму вогнища землетрусу та сильна залежність сейсмічної енергії від глибини гіпоцентру, спостерігаються у природі. Добуто нові точні розв'язки для напружень і зміщень у пружному напівпросторі, що викликаються накачкою круглої горизонтальної тріщини гідро/магморозриву.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211.2 + Д342.531

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324623 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бурахович Т. К. 
Електропровідність земної кори та верхньої мантії території України : Автореф. дис... д-ра геол. наук : 04.00.22 / Т. К. Бурахович; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. - К., 2005. - 31 c. - укp.

Побудовано глибинну геоекологічну модель земної кори та верхньої мантії (до глибини 200 км) територій України та суміжних регіонів. Виявлено зони та шари аномально високої електропровідності, а також пояснено природу їх виникнення. У 2 500-х пунктах проаналізовано дані магнітопрофілювання та магнітотелуричного зондування. Розроблено методику побудови геоекологічних моделей земної кори та частини верхньої мантії, яка грунтується на використанні апарату квазітривимірного плівкового та двовимірного моделювання у зоні низькочастотних природних електромагнітних полів. На підставі результатів сумісного аналізу квазітривимірних плівкових і двовимірних моделей запропоновано об'ємне уявлення про глибинний розріз кори та мантії Землі. Виділено та побудовано геоекологічні моделі земної кори та верхньої мантії України, які містять зони з аномально низькими значеннями електричного опору: Коростенську, Гайворон-Добровеличківську, Кіровоградську, Приазовську, Волинську, Чернівецько-Коростенську, Яворівську, Донбаську, Тарханкутську, Керченську, Гірського Криму, Степового Криму, Добрузьку, Карпатську. Виявлено зони аномально високого опору порід земної кори у межах Придніпровського блока Українського щита (УЩ) та частини складчастого Донбасу. Виокремлено зони, що характеризуються анізотропними властивостями уявного електричного опору, які досягають одного порядку у земній корі УЩ. Аномалії високої електропровідності у надрах кори виявлено практично в усіх геологічних структурах України незалежно від їх віку та просторового розподілу. Геоекологічну астеносферу зафіксовано практично повсюдно в імерійських й альпійських утвореннях

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.1 + Д211.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА336298 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Шумлянська Л. О. 
Швидкісна будова мантії під територією України за даними сейсмічної томографії : автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / Л. О. Шумлянська; НАН України, Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. - К., 2009. - 18 c. - укp.

Проаналізовано Р-швидкісну модель мантії до глибини 850 км під територією України. Дана модель є частиною загальної Р-швидкісної моделі мантії для Євразії, побудованої в Інституті геофізики ім. С.І.Субботіна під керівництвом В.С. Гейко з використанням розробленого ним методу. Проведений аналіз швидкісної моделі мантії під територією України показав шарувато-блокову будову мантії. Розроблено схему побудови швидкісних мантійних структур, які одержали назву "мантійні блоки". Виокремлено наступні блоки: Волино-Подільської плити, Волино-Подільський, Росино-Бузький, Інгуло-Середньопридніпровський, Приазовський, Придністровський, Причорноморський, Західно-Чорноморський, Кримський, Східно-Чорноморський, Чернігівський, Дніпровський, Донецький. Виділено вірогідні зони підвищеної проникності для мантійних флюїдів. Показано просторову кореляцію їх з родовищами та перспективними областями для виявлення вуглеводнів та проявів кімберліт-лампроїтового магматизму. Зроблено припущення, що ці зони можуть бути використані як одна з ознак у ході пошуків корисних копалин регіонального масштабу. На підгрунті знайденої просторової кореляції зроблено припущення, що вірогідні субвертикальні зони підвищеної проникності можуть бути каналами проходження флюїдів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211.2с47

Шифр НБУВ: РА367519 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Панов Ю. Б. 
Возраст и состав литосферной мантии Днестровско-Бугского мегаблока (р. Случ) Украинского щита и перспективы его алмазоносности / Ю. Б. Панов, Ю. А. Проскурня, В. Л. Гриффин // Наук. пр. Донец. нац. техн. ун-ту. Сер. гірн.-геол. - 2011. - Вип. 15. - С. 97-104. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Цель работы - изучение с помощью протонно-микропробных анализов малых, редких и редкоземельных элементов в пиропах из аллювиальных отложений р. Случ (Днестровско-Бугский блок Украинского щита). Установлены палеогеотермические условия их образования и мощность литосферы, в которой они образовались. На основании изучения типоморфизма и химических компонентов в ксенокристаллах хромпиропа сделаны выводы о потенциальной алмазоносности Днестровско-Бугского региона Украинского щита Восточно-Европейской кимберлитовой провинции.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Панов Ю. Б. 
Возраст и состав литосферной мантии Карпатского региона (верховья р. Днестр) и перспективы его алмазоносности / Ю. Б. Панов, Ю. А. Проскурня, В. Л. Гриффин // Наук. пр. Донец. нац. техн. ун-ту. Сер. гірн.-геол. - 2010. - Вип. 11. - С. 161-168. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

На основании определения содержаний малых, редких и редкоземельных элементов в индикаторном минерале - спутнике алмаза хромпиропе из миоценовых отложений верховьев р. Днестр (Карпаты), установлен состав и возраст литосферной мантии этого региона. Определены термодинамические условия, существовавшие в очаге минералообразования, а также установлено наличие постгенетических, метасоматических изменений материнских пород, отразившихся в типохимических особенностях пиропов, и сделаны выводы о перспективах алмазоносности Карпатского региона в районе верховьев р. Днестр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Орлов О. О. 
Теоретичні основи концепції геодинамічного походження аномальних пластових тисків в осадовій оболонці земної кори / О. О. Орлов, М. І. Євдощук // Геоінформатика. - 2007. - № 3. - С. 34-48. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Anomalous layers pressures in natural reservoirs are a reaction to geodynamic processes which result in the formation of folded structures and tectonic violations in the sedimentary mantle of the Earth crust. Principles of the procedure for predicting anomalously high layers pressures by quantitative characteristics of the folds and the calculation of tectonic tensions in mountain rocks have been presented.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24199 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Горяйнов С. В. 
Трехмерное моделирование форм мантийных потоков / С. В. Горяйнов // Геоінформатика. - 2012. - № 3. - С. 41-47. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Проведены типизация, трехмерное моделирование и анализ пространственного размещения возможных форм мантийных потоков. Показано, что конвективные потоки - это только 1/6 часть всего их многообразия, присущая исключительно закрывающимся океанам. Охарактеризованы новые типы потоков.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24199 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Фурман В. В. 
Моделювання мантійної конвекції та руху континентів на основі методу скінченних елементів / В. В. Фурман, М. М. Хом'як // Геодинаміка. - 2011. - № 2. - С. 315-316. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Зазначено, що теплова конвекція в мантії Землі є рушійною силою тектоніки плит. Розроблено узагальнену модель - в'язку нестисливу мантію як термопружну тонку пластину. Із застосуванням підходу методу скінченних елементів реалізовано числове моделювання геодинамічних процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211.2 с18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16489 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Ладанівський Б. Т. 
Оцінка структури електропровідності мантії Землі в районі обсерваторії Панагюрище за магнітоваріаційними даними / Б. Т. Ладанівський // Геодинаміка. - 2011. - № 2. - С. 155-157. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211.2 + Д214.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16489 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Логвинов И. М. 
Результаты одномерной инверсии глубинных магнитотеллурических зондирований на территории Западной Украины / И. М. Логвинов // Геодинаміка. - 2011. - № 2. - С. 167-169. - Библиогр.: 20 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211.2 с4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16489 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Хоха Ю. В. 
Активність води в термодинамічних умовинах земної кори та верхньої мантії / Ю. В. Хоха, О. В. Любчак // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2005. - № 3/4. - С. 104-109. - Бібліогр.: С. 109 - укp.

Для розрахунку рівноважного складу вуглеводневих систем за різних термобаричних умов необхідно знати потенціал Гіббса індивідуальних компонентів. Така задача зводиться до знаходження рівняння стану аналітичного виду. За термодинамічних умов земної кори і верхньої мантії існуючі рівняння стану не можуть бути застосовані. Складаючи рівняння стану, використовували експериментальні дані по воді в діапазонах тиску 0,1 - 25 000 МПа, температури 273,15 - 1 273,15 К. У результаті одержано двадцятиконстантне рівняння стану, наведене в приведених координатах, яке за правилом відповідних станів може використовуватися для інших сполук. Перевірка показала високу надійність рівняння для термодинамічних умов синтезу вуглеводнів у надрах Землі. Прийнято, що хімічні системи за умов, що розглядаються, є рівноважними. Розрахунок компонентного складу вуглеводневої системи можливий за наявності активностей індивідуальних компонентів. З рівняння стану одержано залежність для розрахунку активності. Похибка перерахунку активності для води за температур 673,15, 773,15, 1 023,15 і 1 273,15 К у межах тисків від 1 000 до 25 000 МПа майже скрізь не перевищувала 1 %. Одержані рівняння можна використовувати для розрахунку термодинамічних функцій багатокомпонентних вуглеводневих систем за умов земної кори та верхньої мантії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Старостенко В. И. 
Промежуточные землетрясения зоны Вранча и скоростное строение мантии Восточной Европы / В. И. Старостенко, А. В. Кендзера, Т. А. Цветкова, И. В. Бугаенко // Геофиз. журн.. - 2013. - 35, № 3. - С. 31-45. - Библиогр.: с. 42-45 - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211.2 + Д217.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Кендзера А. В. 
Скоростная модель строения мантии под о-вом Суматра и сейсмичность района / А. В. Кендзера, Л. Н. Заец, Т. А. Цветкова, А. Н. Островной // Геофиз. журн.. - 2014. - 36, № 2. - С. 85-98. - Библиогр.: 97 назв. - рус.

В межах побудованої тривимірної P-швидкісної моделі мантії Південно-Східної Азії розглянуто швидкісну будова мантії під о-вом Суматра та його оточенням з визначенням можливих передумов у глибинній будові мантії для прояву землетрусів у регіоні. Модель одержано в результаті застосування методу тейлорового наближення для розв'язання задачі сейсмічної томографії часів приходу P-хвиль, запропонованого В. С. Гейком.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211.2 + Д217.311

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Orlyuk M. I. 
The Sources of Upper-crustal Magnetism in the Part of the Ukrainian Shield Traversed by the EUROBRIDGE Profile / M. I. Orlyuk, I. K. Pashkevich // Геофиз. журн.. - 1998. - 20, № 4. - С. 98-99. - Бібліогр.: с. 99 - англ.

EUROBRIDGE-98: Abstracts of the Kiev (Vorsel') Workshop (Ukraine, 5-11 September 1998).


Індекс рубрикатора НБУВ: Д211.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського